Feestelijke afsluiting van de tentoonstelling Burgemeester ontsteekt lichtjes in de kerstboom 2e Mondiale Muziek Manifestatie 'Identiteit' op 16 december om 16.00 uur Openingstijden Bibliotheek Waterweg in december Wijkoverleg Schiedam West Wijkoverleg Schiedam Centrum Afscheid van Engering In de wereld van Muziek is plaats voor iedereen! Het Stadserf Wijkoverleg Schiedam Oost Wijkoverleg Schiedam Kethel gemeente Schiedam Week 49 Woensdag 5 december 2007 www.schiedam.nl Foto: Jan van der Ploeg Gemeenteberi Vanaf de oprichting in oktober 1997 richt Mi Scusi zich op madrigalen uit de late mid- deleeuwen en renaissance (het madrigaal is een vier- tot zesstemmige polyfone a capella compositie met een wereldlijke tekst) en Engelse romantiek. Dit in diverse talen met een accent op Itaiiaans, Nederlands en Engels. Er is inmiddels een lange lijst van eigen con- certen en optredens tijdens gelegenheden (openingen, manifestaties of feesten). Ook heeft Mi Scusi diverse keren opgetreden in combinatie met het Rotterdams ensemble voor oude muziek en in samenwerking met andere ensembles georganiseerd. Door deze optredens weten de leden van Mi Scusi telkens weer nieuwe uitdagingen te vinden. Mi Scusi bestaat uit Jeanne Rombouts - sopraan, Lydia van der Spek - alt, Remco Bruinsma - tenor, Frans Tieman - bas. Pand Paulus Korte Haven 125 3111 BH Schiedam Tel. 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vr - zo 13.00 - 17.00 uur De bibliotheek hanteert in december de volgende openingstijden: Woensdag 5 december 2007: vestigingen geopend tot 16.00 uur Vrijdag 7 december 2007: alle vestigingen gesloten (wegens bedrijfsuitje) Maandag 24 december 2007: vestigingen geopend tot 16.00 uur Dinsdag 25 en woensdag 26 december 2007: alle vestigingen gesloten Donderdag 27 - zaterdag 29 december 2007: vestigingen geopend Maandag 31 december 2007: vestigingen geopend tot 16.00 uur V Bewoners van de wijk West zijn van harte welkom op het laatste wijkoverleg West in 2007 Datum: Dinsdag 18 december 2007 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 In verband met een informele afsluiting vooraf aan de vergadering is de aanvangstijd van het overleg: 20.30 uur. Belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken start herontwikkeling Vlietlandziekenhuis locatie Burgemeester Knappertlaan; - overige onderwerpen die spelen in de wijk en - bespreking verslag van de vorige vergadering en het wijkbudget. Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkontwikkeling, telefoonnummer 010-2465590. Bewoners van de wijk Centrum zijn van harte welkom op het laatste Wijkoverleg Cen trum van dit jaar, dat op de volgende datum en het volgende tijdstip wordt gehouden: Datum: dinsdag 11 december 2007 Locatie: Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) Aanvangstijd: 20.00 uur De belangrijkste agendapunten zijn: - Kennismaking met de Licht Blauwe Brigade (LBB) - Verslag en wijkbudget - Rondvraag O/'/ V. i'jl t .t tjkjvi i>Jrf Indien u voornemens bent deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Wijkzaken, telefoonnummer 010 - 219 1023. Afgelopen vrijdag heeft wethouder Maarten Groene (Economische Zaken) in goede sfeer afscheid genomen van de firma Engering aan de Parkweg. Wei werd nog even gerefereerd aan de kwestie met de gemeente over uitstallingen die voor de heer Theo Engering heeft bijgedragen aan de beslissing om zijn zaak te beeindigen. Wethouder Groene zei hierover: "Bedrijven als deze zijn van groot belang in de Schiedamse wijken. Juist daarom betreurt de aanleiding van uw vertrek mij: regels zijn er om mensen te dienen en niet andersom." Wie je bent, wat je identiteit is, wordt door allerlei factoren bepaald. Door wat je doet. Waar je vandaan komt. Wie je wilt zijn en waar je van droomt. Ook met wie je omgaat en bij welke groepen je je aansluit, of juist niet, maken je tot wie je bent. Zhanhong Liao en haar negen collega-vriendinnen exposeren van 4 november t/m 16 december 2007 in Pand Paulus (de expositieruimte van Stichting Kunstwerkt) te Schiedam. De deelnemende kunstenaars zijn Wilma Kuil (NL), Beaty Czeto (HU/NL), Antje Weber (D), Mei Li (NL/CH), Paula Kouwenhoven (NL), Zanhong Liao (NL/CH), Miroslava Ledo (SP/FR), Vivian Bondy (DK), Jeanne Rombouts (NL), Zheng Shuang (CH). De catalogus met afbeeldingen van de geexposeerde werken, portretten van de kunstenaars en korte essays is te koop in Pand Paulus en de boekwinkel van het Stedelijk Museum Schiedam. Succesformule De le Mondiale Muziek Manifestatie in 2006 bleek een succesformule. Zowel het publiek als de deelnemers waren zeer enthousiast. De sfeer was geweldig en een gevoel van saamho- righeid overheerste. "Die saamhorigheid zou er eigenlijk altijd moeten zijn", aldus Annelies Kars, een van de organisatoren van de manifestatie. "Samen met SWS ben ik dit project gestart omdat ik vond dat er meer samengewerkt moest worden. We leven in een multicul- turele samenleving en daar moeten we met z'n alien iets van maken. De muziek is een taal die voor iedereen bereikbaar is en die deuren opent. Daarom hebben we voor dit medium gekozen. In een ontspannen sfeer kun je beter luisteren en is de acceptatie naar diverse groepen toe veel groter." Muziek is een taal die iedereen spreekt en mensen dichter tot elkaar brengt. Door naar elkaar te luisteren en samen muziek te maken en te beleven kun je je beter inleven in andere culturen. Dit is de gedachte achter de 2e Mondiale Muziek Manifestatie die geor ganiseerd wordt door Stichting Welzijn Schiedam (SWS) en Muziekschool "Annelies Zaterdag 8 december gaat de manifestatie om 14.00 uur van start in Wijkcentrum de Erker. Kinderkoor De Erker opent het evenement met het lied 'Samen'. Daarna komen er verschillende koren, muzikanten en dansgroepen aan bod. De reis begint in Nederland en gaat vervolgens de wereld rond. Er worden bezoekjes gebracht aan de volgende landen: Ierland, Marokko, Duitsland, Sri Lanka, China, Griekenland, Schotland, Macedonie, Por tugal, Kroatie, India en Afrika. Om circa 18.00 uur eindigt de wereldreis in Brazilie. De Braziliaanse Band Samba No-Pe met 6 danseressen zorgen voor een spectaculaire afsluiting met Carnaval in Rio. Datum, plaats en tijd De 2e Mondiale Muziekmanifestatie vindt zaterdag 8 december plaats in Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 te Schiedam. Het evenement begint om 14.00 uur en duurt tot circa 18.15 uur. De toegang is gratis. Als de Sint het land nog maar net heeft verlaten, kunnen de Schiedamse kinderen op 13 december alweer de volgende speciale gast toezingen. Op donderdagavond komt de Kerstman met zijn arrenslee de Grote Markt opgereden, waar burgemeester W.M. Verver-Aartsen de lichtjes van de kerstboom zal ontsteken. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom op de Kaarslichtavond om met warme chocolademelk in de hand, samen met het Schiedams Jeugtheaterkinderkoor Reuzeleuk kerstliederen te zingen. Harmonieorkest Harpe Davids begeleidt de samenzang en de burgemeester ontsteekt de lichten van de grote kerstboom die mogelijk is gemaakt door het Zweedse bedrijf Santrade, dat in Schiedam gevestigd is. Fabeltjeskrant opent overdekte IJsbaan A1 eerder op de avond kunnen schaatsliefhebbers de ijzers onderbinden. Om 17.45 uur openen Meneer de Uil, Willem Bever en nog veel meer dieren uit het Grote Dierenbos van De Fabeltjeskrant de overdekte ijsbaan op het Stadserf. Daarna geeft kunstschaatsvereniging Rijnland een demonstra- tie kunstschaatsen. Tot en met 6 januari staat het Stadserf vervolgens bol van de ijspret met onder meer de Kerstman, kinderschminken, muzi- kale thema-avonden, een kinderdisco, braadworst en kinderknutselen. Mooie Dingen Kerstshow De Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk is donderdag 13 decem ber al vanaf 12.00 uur open, 's Avonds zorgt de Mooie Dingen Kerstshow vanaf 20.45 uur voor een sfeervolle afsluiting van de avond. Samen met een speciale kerstengel dansen mooie dingen voorbij op de catwalk. Bezoekers worden verrast door zilveren snoep- kettingen, warme kragen, galakleding, knuffels en HideAways. Last but not least wordt deze avond een nieuwe lijn Punchlines tassen gepresenteerd die speciaal voor de Mooie Dingen Winkel is geproduceerd. Drie dagen lang zijn op de Kerstmarkt de mooiste en lekkerste kerstcadeaus te krijgen. Ruim twintig Schiedamse ondernemers bieden hun producten aan, waaronder bloemen, boeken, sierraden, beddengoed, tassen en meubels, maar ook wijnen, koffie, bonbons en biologische producten. Op het Winterplein kunnen bezoekers genieten van heerlijke hapjes en drankjes. Winterhart Kaarslichtavond 13 december vanaf 19.00 uur IJsbaan 13 december t/m 6 januari Opening 17.45 uur Kerstmarkt 13 t/m 15 december Mooie Dingen Kerstshow 13 december om 20.45 uur www. winterhart. nl Op maandag 3 december j.l. heeft Het Stadserf plaatsgevonden. Onderdeel van het programma was "Werk aan de Winkel". Aanleiding tot het project "Werk aan de Winkel" is de leegstand, slecht onderhouden winkelpanden en het gebrek aan vertrouwen in het winkelgebied van de Schiedamse binnenstad. Het project wil bevorderen dat er gei'nvesteerd wordt in winkelpanden en woningen in het centrum, vooral aan de Hoogstraat en het Broersveld. De plannen zijn een eerste aanzet tot het toenemen van de koopkracht en het aantrekkelijker maken van de binnenstad. De vergadering van Het Stadserf is bezocht door veel belangstellende bewoners en winkeliers van de binnenstad. In Het Stadserf heeft een presentatie plaatsgevonden over de plannen. De directeur van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen heeft een presentatie gegeven over de kansen voor de Schiedamse binnenstad. In het algemeen zijn de plannen met enthousiasme begroet. Het project start in 2008 met de aanpak van een deel van de Hoogstraat en het Broersveld. Subsidieregels worden nog nader vastgesteld. Ondernemers en bewoners zullen actief worden benaderd door mede- werkers van de gemeente. De tentoonstelling wordt op 16 december om 16.00 uur feestelijk afgesloten met het optreden van vocaal ensemble Mi Scusi uit Rotterdam. Het laatste wijkoverleg in 2007 van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Maandag 10 december 2007 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 T ijd: van 20.00 uur tot 21.00 uur Op de agenda staan: - Verslag en mededelingen - Actieplan Oost voor Elkaar - Kredietoverzicht Bewoners van Oost zijn van harte welkom. Wilt u aanwezig zijn dan graag vooraf aanmelden bij de afdeling Wijkzaken L. Jongebreur tel. 010-2465590. Deze tentoonstelling wordt mede mogelijk gemaakt door een financiele bijdrage van het Fonds Schiedam Vlaardingen Bewoners van de wijk Kethel zijn van harte welkom op het laatste wijkoverleg Kethel in 2007. Datum: maandag 17 december 2007 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvangstijd: 20.00 uur De belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag - Bespreking wijkbudget Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling wijkontwikkeling telefoonnummer 010-246 5590. Colofon Openingstijden Stadswinke! Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3