Portretten uit Schiedam-Oost 1 www.schiedam.nl Bouw toilet- voorziening Beatrixpark gestart Collegeweblog gemeente Schiedam Week 49 Woensdag 5 december 2007 Lees de weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl B Verkeersbesluiten Wet milieubeheer B B Wet milieubeheer Verklaring inzake melding artikel 8.19 Algemeen B Kapvergunningen 4 vy A <v' Gemeenteberi Wethouder Christine Daskalakis sloeg za- terdag 1 december, geholpen door Sint Nicolaas en een jeugdige stadgenoot het eerste piketpaaltje voor de bouw van de definitieve toiletvoorziening nabij Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark. Het toiletgebouw vervangt de tijdelijk voor- ziening, die er sinds vorig jaar zomer staat. I Foto: Jan van der Ploeg Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 27 november 2007 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: la. de geslotenverklaring op de Eduard van Beinumlaan (3122), voor alle bestuurders, tus- sen de Jozef Oreliosingel en het Cornelia van Zantenplein, in te trekken en de borden model CI RW te verwijderen; lb. de fietspaden aan beide zijden van de Eduard van Beinumlaan (3122), tussen H. Bosmansplein en S..Dresdenplein in te trekken en de borden model G11 bijlage I RW te verwijderen; 2a. de maximum snelheid in de Spoorstraat (3112) vast te stellen op 30 km/uur, aan te geven door de borden model E10(A1) en 11(A1) bijlage I RW; hiervoor zal een ver- keersdrempel worden aangebracht, ca. 40 meter ten noorden van de Prof. Kamerlingh Onneslaan; 2b. de paden aan beide zijden van de Spoorstraat (3112) aan te wijzen als fietspad, aan te geven door de borden model G11 bijlage I RW; 2c. op de Spoorstraat (3112), direct ten zuiden van de Horvathweg, een voetgangersoversteekplaats aan te wijzen; 2d. het parkeren aan beide zijden van de Spoorstraat (3112) te verbieden door plaatsing van de borden model El bijlage I RW; 3. de brug in de Buitenkerklaan (3125) gesloten te verklaren voor voertuigen met een massa hoger dan 3 ton, aan te geven door plaatsing van het bord model C21 bijlage I RW 4a. beperkt eenrichtingsverkeer in te stellen in de Lange Singelstraat (3112), tussen Marconiweg en Marconistraat, in zuidelijke richting, door plaatsing van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 4b. beperkt eenrichtingsverkeer in te stellen in de Galileistraat (3112), tussen Lange Sin gelstraat en Halleystraat, in oostelijke richting, door plaatsing van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 5. het parkeren aan de noordzijde van het Admiraal Lucashof (3115), direct ten oosten van het pand Admiraal Trompstraat nr 13, over een lengte van circa 5 meter, te verbieden door het aanbrengen van een gele onderbroken streep; 6. het parkeren aan de noordzijde van de Sandvikstraat (3125), aan beide zijden van de uitrit van het parkeerterrein bij pand nr 14, over en lengte van circa 15 meter, te verbieden door het aanbrengen van een onderbroken gele streep; 7. het parkeren aan de noordzijde van het Royaardsplein (3123) ter hoogte van het pand Van Dalsumlaan nr 1over een lengte van ca. 15 meter te verbieden door het aanbren gen van een onderbroken gele streep; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 39813003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskan- toor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 5 december 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (a.i.) R.T.A. van der Zwan Donderdag ontvingen zes bewoners van Schiedam-Oost uit handen van wethouder Maarten Groene de eerste exemplaren van 'Zes Portretten uit Schiedam-Oost', waarin interviews met elk van hen zijn opgenomen. Daarin vertellen ze hun eigen verhaal over de wijk Oost. Als dank voor hun medewerking ontvingen ze ook een getekend portret. Foto: Jan van der Ploeg Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. Op 23 mei 2007 hebben wij een melding ex artikel 6 van het Besluit opslag- en transport- bedrijven milieubeheer ontvangen van Deli XL Schiedam. De inrichting is gelegen aan s-Gravelandseweg 391 te Schiedam. De inrichting maakt gebruik van een mobiele wasplaats, van derden, voor het reinigen van motorvoertuigen van Deli XL. Het gaat hier om een mobiele wasplaats die wekelijks wordt geplaatst op het terrein van Deli XL aan de 's-Gravelandseweg 391 te Schiedam. Het wassysteem bestaat uit een vloeistofdichte voorziening van kunststof, een slibvangput en een olie-afscheider met coalescentiefilter. Het afvalwater wordt via de bedrijfsriolering van Deli XL geloosd op het openbaar riool. Het bedrijf valt onder het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer. Ter bescherming van het milieu zijn in het besluit geen standaardvoorschriften vastgesteld waaraan een mobiele wasplaats moet voldoen. Hiervoor zijn nadere eisen noodzakelijk. De op te leggen nadere eisen hebben betrekking op de volgende onderwerpen: a. De mobiele vloeistofdichte voorziening en het gebruik daarvan; b. Aanvullende lozingseisen. Inzage U kunt de ingediende melding en nadere eis (beschikking) en de overige van belang zijnde stukken van 6 december 2007 gedurende zes weken inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam, op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Bezwaar en beroep Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van de nadere eis (beschikking) aan Deli XL Schiedam. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de ter mijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR, tel. (010) 2468 621. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: de naam van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de grond van het bezwaar; de ondertekening. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het Secretariaat Commissie voor Bezwaar- en Beroepschriften, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u een kopie van het bezwaarschrift en - indien van toepassing - het verzoek om voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621). Projectnummer: 306141 De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 5 november 2007 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer onrvangen. Het gaat om een melding van Priester Schiedam B.V. voor de verandering van de inrichting of van de in de inrichting gebezigde werkwijzen. De melding heeft betrekking op de aan de inrichting verleende vergunning van 2 januari 1996. De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarborgen voldoende bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Willem Barentszstraat 23 en 25 te Schiedam. Inzage U kunt de ingediende melding, de verklaring inzake melding (beschikking) en de overige van belang zijnde stukken van 6 december 2007 gedurende zes weken inzien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schie dam, op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Bezwaar en beroep Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de da tum van verzending van de verklaring inzake melding (beschikking) aan Priester Schiedam B.V. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR, tel. (010) 2468 621. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten; de naam van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de grond van het bezwaar; de ondertekening. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het Secretariaat Commissie voor bezwaar- en Beroepschriften, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u een kopie van het bezwaarschrift en - indien van toepassing - het verzoek om voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. t Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 505439 Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 Eik, staande in het openbaar plantsoen aan de achterzijde van Oever 25, 3121 XR, in verband met overlast en dunning bomenbestand 1 Den, staande in de achtertuin van het pand Hoppersingel 38, 3123 AJ, in verband met overlast 1 Paardenkastanje, staande in de achtertuin van de panden Rotterdamsedijk 252-258 t/m Singel 4, 3112 GP, in verband met overlast en schade aan gebouwen 2 Esdoorns, staande aan de achterzijde van het pand Oostsingel, 3112 GC, in verband met herinrichting van het terrein 1 Den, staande in de voortuin van het pand Kerklaan 40, 3121 KD, in verband met overlast 1 Veldesdoorn, staande aan de achterzijde van het pand Schiedamseweg 106, 3121JL, in verband met scheefstand en overlast 5 Esdoorns, staande in de tuin van het pand Warande 185, 3117 CL, in verband met schade aan gebouwen en voetpaden hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 1 boom op of in de nabijheid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 2 bomen op of in de nabijheid van de kaplocatie Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een be zwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel: (010) 2191790. Colofo Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 *4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6