t maasstad Niet alleen zwieren in 'Zes Danslessen In Zes Weken' 'De Fabeltjeskrant' nu als musical in het theater Opening Makkelijk Lezen Plein RmflN ROTTERDAM Eir Sprookjesachtige weken in de stad Sabrina Starke (28) gaat Music Matters-gedachte uitdragen 7.2 megapixels digitaal 179 Digitale spiegelreflex Supersnelle 649 digitale compact 219 Compleet met flitser 1199 Nikon Nikon Zondag 16 december BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 12 december 2007 tx 51 In I www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater RO Theater Theater Maatwerk Theater Zuidplein Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de meest uitgebreide foto/video afdeling van de Randstad. Met keuze uit meer dan 100 digitate foto- en videocamera die demonstratieklaar staan opgesteld om vergeleken te worden. Ook op het gebied van foto/video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. Panasonic -2297- OLYMPUS J799T- 329:- 37T8T- geopend var geopend van 12.00-17.00 uur r ROTTERDAM - Dankzij po pulate televisieprogramma's als 'Dancing with the Stars' en 'Sterren dansen op het IJs' is de interesse voor het ballroom- dansen enorm toegenomen. Wat dat betreft komt het toneelstuk 'Zes Danslessen In Zes Weken' op het juiste moment. Hierin neemt een weduwe danslessen aan huis om de eenzaamheid en verveling te verdrijven. 'Zes Danslessen In Zes Weken' is op 15 en 16 december te zien in het oude Luxor Theater. De cha-cha en tango zijn bekende dansen die sinds televisiehits als 'Dancing with the Stars' weer hele- maal hip zijn. Deze dansen komen ook voor in het toneelstuk. 'Six Dance Lessons in Six Weeks' was er overigens eerder dan al die te- levisieshows. Het werd geschreven door Richard Alfieri en is voor de Nederlandse theaters vertaald door Laurens Spoor. Het was actrice Tru dy Labij die met het idee kwam om het stuk in Nederland op de planken te brengen. „Ik kreeg toevallig het script te lezen en herkende er grote kwaliteit in. Ik besprak het met een medewerker van Joop van den Ende Theaterproducties en zo is het bal- letje gaan rollen." Trudy Labij speelt in 'Zes Dans lessen In Zes Weken' de 72-jarige weduwe Lily Harrison die woont in een zonnig oord. Om de een zaamheid en verveling te verdrijven besluit zij danslessen aan huis te nemen. Deze lessen worden gege- ven door de uitgerangeerde en niet onaantrekkelijke dansleraar Mi chael Minetti, vertolkt door Peter Lusse. Tijdens de lessen ontwikkelt zich een bijzondere band tussen de weduwe en de dansleraar. Er wordt hard gewerkt aan danstechnieken. Humor, dans en muziek voeren de boventonen, maar er gaat geen les voorbij zonder een persoonlijk ge- sprek. „Juist omdat er weinig overeen- komsten zijn tussen mijzelf en het karakter dat ik neerzet, is het een aantrekkelijke rol om te spelen", vertelt Trudy Labij. Als tegenspeler dacht ze meteen aan Peter Lusse, die vooral bekend is al comedyspe- ler in onder meer de televisiese- Peter Lusse en Trudy Labij spelen de hoofdrollen in het toneelstuk 'Zes Danslessen In Zes Weken'. ries 'Vrienden Voor Het Leven' en 'Schiet Mij Maar Lek'. Hij speelt een charmante, maar uitgerangeer de danser. Lusse: „Dat is wat ze zijn, niet wie ze zijn. Voor ons is het interessant om te begrijpen wat de personages die we in dit stuk spelen met die situatie doen. Het leven heeft hen, zoals bij zoveel mensen, niet precies dat gegeven wat ze er van hadden verwacht. Dat levert frustratie en teleurstelling op." „Trudy en ik spelen allebei rollen van erg goed gebekte personages", stelt Lusse. „Ze hebben hun eigen- aardigheden, maar daar waar ze elkaar luchtig tegemoet treden valt er veel te lachen. Ik heb in m'n car- riere veel komedie gespeeld waarin een beperkt aantal eigenschappen zijn uitvergroot. Dat is niet mak- kelijker, de codes zijn gewoon an- ders. Michael's schaduwzijde geeft ruimte aan veel zelfspot. Dus ik kan nu ook wat scherpere kanten laten zien, zoals ik die ook in mezelf heb. Michael's schaduwzijde is ove rigens niet de mijne. Ik ben vooral mijn eigen gereedschapskist om de rol mee te bouwen." Volgens Trudy Labij had 'Zes Danslessen In Zes Weken', dat werd geregisseerd door Bruun Kuijt, ook zonder de danshype z'n weg naar het publiek wel gevonden: „Het script is geschreven ver voordat die televisieshows werden uitgezonden, het staat er geheel los van. Juist het dramakomische element speelt een belangrijke rol en niet alleen het dansen." Uiteraard moesten beide spelers danslessen volgen. Lusse: „Ik heb ooit een jaartje op dansles gezeten, als onderdeel van m'n op- voeding. En hoewel ik tijdens m'n opleiding en carriere ook wel eens wat heb moeten swingen, ben ik verre van een professioneel dan ser." Zij kregen daarom les van Roemjana de Haan en Koen Brouwers, bekend van 'Dancing with the Stars'. Zij verzorgden tevens de choreografie van 'Zes Danslessen In Zes Weken'. Lusse en Labij bezochten daarnaast de Nederlandse Kampioenschap- pen Ballroomdancing. „Dat was het slimste, maar tegelijkertijd het stomste wat ik kon doen", zegt Lus se. „lk heb nu heel duidelijke ideeen over het niveau dat wij nu ongeveer hebben! Maar het is vooral aan het publiek om te komen oordelen over onze danskwaliteiten." Labij: „Hoewel ik vroeger in voorstellin- gen als 'Foxtrot' ook heb getapt en gedanst, kent het publiek ons niet als dansers. Maar inderdaad, laten de mensen zich maar verrassen." 'Zes Danslessen In Zes Weken' is op 15 en 16 december te zien in het oude Luxor Theater in Rotter dam. Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Daarna o.m.: 18 januari Theater Het Kruispunt in Barendrecht, 2 februari Fortis Theater aan de Schie in Schiedam, 26 februari Isala Theater in Ca- pelle aan den IJssel en 27 februari Theater Zuidplein in Rotterdam. Meer informatie en complete speel- lijst: www.toneel.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Nu steeds meer series van toen een nieuw leven krijgen in het theater, moest ook de populairste kin- derserie aller tijden eraan ge- loven. 'De Fabeltjeskrant' toert met veel succes door Neder land. De meest bekende per sonages uit het grote dierenbos zijn present in deze familie- musical. Op het toneel geen verklede mensen, maar acteurs die levensechte poppen bedie- nen. Een techniek die eerder met succes werd gebruikt door Theater Terra. 'Hallo Meneer de Uil, waar brengt u ons naar toe? Naar Fabeltjesland? Eh ja, naar Fabeltjesland...' Als Meneer de Uil, het gezicht van de kinderserie 'De Fabeltjeskrant', op het toneel verschijnt en zijn kop boven de krant uitsteekt, gaat er meteen een blijk van herken- ning door de zaal. Iedereen kent deze serie, die ook nog steeds op televisie te zien is. „Dat is zeker Zoef de Haas (Willem-Jan Stouthart) en Fatima de Poes (Mieke Dijkstra) in de musicatversie van 'De Fabeltjeskrant'. foto Roy Beusker waar", stelt Rotterdammer Willem- Jan Stouthart. Hij speelt in 'De Fa beltjeskrant' de rollen van Zoef de Haas en Lowieke de Vos. „Ik ging laatst een bril kopen en vertelde iets over wat ik deed. Dat meisje in de winkel kende 'De Fabeltjeskrant' niet. Uiteindelijk bleek dat ze uit het voormalige Oostblok kwam. Dat verklaarde wel iets, want volgens mij kent iedere Nederlander 'De Fabeltjeskrant'." Enkele jaren geleden werd 'De Fa beltjeskrant' gekozen tot favoriete kinderserie aller tijden. Geen ver- rassing daarom dat theaterprodu- centen Ruud de Graaf en Hans Cornelissen het plan opvatten voor een theaterversie. Tijdens een voorproefje van de musical op de R'Uitmarkt in September bleek op het Schouwburgplein al dat het publiek de legendarische figuren bepaald niet vergeten is. En de be- roemde begintune werd door jong en oud luidkeels meegezongen. „Ik heb die afleveringen natuurlijk ook gezien", vertelt Willem-Jan Stout hart. „Dat was later toen Chico Lama erbij kwam. Oorspronkelijk dateert de serie uit 1968 en nog steeds zijn afleveringen van 'De Fa beltjeskrant' op televisie te zien." Om de personages van de serie op het toneel te krijgen, hebben de producenten voor dezelfde werk- wijze gekozen als Theater Terra in de musicals over 'Kikker'. Levens echte poppen worden bediend door acteurs. Zij zitten niet verstopt in een pak, maar dragen de poppen over het toneel. „Als je in een pak zit kun je geen gezichtsuitdrukkingen laten zien. Ook kun je op deze manier makkelijk van pop wisselen. Je bent veel wendbaarder dan in een pak, waardoor je meer mee kunt", aldus Stouten, die eerder de hoofdrol ver- tolkte in 'Kikker'. „Hoewel het publiek zowel de pop als de acteur ziet, gaat het erom om die twee samen te laten smelten. Het is een heel apart vak, wat je echt moet leren. Toen ik bij Theater Terra begon heb ik daar in de eerste zes weken veel van geleerd. Het is moeilijk om dit te leren en het vergt veel aandacht, liefde en doorzet- tingsvermogen. Maar als het dan lukt, is het resultaat wel bijzonder." Bij 'De Fabeltjeskrant' was er ook veel aandacht voor de stemmen: „We kregen dertien stemmen voor de auditie die we moesten instude- ren. Gelukkig heb ik tijdens mijn opleiding veel geleerd over tech- nieken die je bij het zingen kunt gebruiken. Dat komt bij deze voor- stelling heel erg goed van pas." Lowieke de Vos ('Hatsiekiedee!') heeft niet zo'n grote rol in de musi cal, maar Zoef de Haas daarentegen juist wel. Hij krijgt een taakstraf en moet verplicht optreden tijdens een Dierenbosche Talentenjacht. Als de laptop met alle muziekbanden van organisator Reinaert Bron wordt gestolen, is Zoef de belangrijkste verdachte. „Zoef was altijd een beetje de underdog, maar wel een met een klein hartje. Hij wordt door Juffrouw Ooievaar voor haar karre- tje gespannen. Het is een leuke rol, want naast die taakstraf is er ook nog sprake van een romance tussen Zoef en de oosterse kat Fatima de Poes." De Rotterdammer vindt het niet las- tig om twee personages te spelen: „Zodra ik de pop van Zoef vast heb, ben ik Zoef." De poppen wegen zo'n drie kilo. De spelers kregen vooraf les van een fysiotherapeut die ze op het Fart drukte dat ze van- uit de schouders moeten werken: „En niet vanuit je arm, dat zou veel te zwaar worden. Inmiddels ben ik aardig bedreven in het spelen met die poppen. Het is toneelspelen met hindernis- sen, maar als je het goed doet, is het wel heel erg mooi. Of ik hierna weer zo'n voorstelling zou willen maken? Volgend jaar wil ik wel weer eens zelf spelen, maar ik sta er zeker voor open om nog eens een voorstelling met poppen te maken. Het is namelijk hartstikke leuk te doen." 'De Fabeltjeskrant musical' is te zien in de volgende regiotheaters: 13 en 14 december Isala Theater in Capelle aan den IJssel, 2-6 januari oude Luxor Theater in Rotterdam en 7 en 8 februari Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. In het oude Luxor Theater is er de gele- genheid om met de dieren te toosten op 2008. Na afloop van de voorstel ling staan er oliebollen klaar en is er (kinder)champagne. Kijk voor meer informatie en de complete speellijst op www.defabeltjeskrant.com. ROTTERDAM - Op donderdag 13 december wordt in de Centrale Bi- bliotheek op de 2e etage het Mak kelijk Lezen Plein om 14.00 uur officieel geopend. Het Makkelijk Lezen Plein is er speciaal voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar die moeite hebben met lezen. Dit komt bij een op de tien kinderen voor. Speciaal voor hen is dit plein ontwikkeld. met de Ieukste en spannendste makkelijk te lezen boeken bij elkaar. Na het officiele gedeelte vertelt des- kundige Jacqueline Biesbroek meer over kinderen met leesproblemen en het belang van het Makkelijk Lezen Plein. Biesbroek is coordinator van de Landelijke Beroepsvereniging voor Remedial Teachers in de regio Rotterdam. Aansluitend treedt acteur Ruut van Hooft op met zijn hilarische voor stelling 'Der Baloenenknakker' en is er voor iedereen een hapje en een drankje. ROTTERDAM - Vergeet Kaats- heuvel met zijn WinterEfteling! Komende weken gaat voor de derde keer Sprookjesstad van start voor kinderen tussen de 3 en 10 jaar oud en hun (groot)ouders. Tot en met 30 december verandert Rotterdam in een opengeslagen sprookjesboek. In negen locale cultuur centra's in de wijken vinden verschillende ac- tiviteiten en voorstellingen plaats, zoals de voorstelling Kabouterker- stavontuur, Het meisje met de zwa- velstokjes, Serge met Draggy en een workshop hoorspel. Daarnaast is in het centrum van al- les te doen en te beleven. Zo wordt het Onderwijsmuseum omgetoverd tot een ware tovenaarsschool met een voorleesmiddag 'de Luistergrie- zels' en workshops 'de Heksenke- tel' en 'Masterclass Abracadabra'. In boekhandel Selexyz Donner kun je genieten van voorstellingen van Russian School of Arts, kinderthe- aterproducties Oluk en Jeugdtheater Hofplein. Dit jaar doet ook het Nederlands Fotomuseum mee aan Sprookjes stad. Zo verzorgt het museum een workshop Droomfoto en is er een expositie van derde jaars studenten fotografie van het Grafisch Lyceum te bezichtigen. Lantaren/Venster theater komt dit jaar weer met een sprookjesprogramma en een spet- terend slotfeest. Mail en win! Lezers van Maasstad weekbladen kunnen ook een cadeautje winnen, met dank aan uitgeverij Lemnis- caat. Zolang Sprookjesstad in Rot terdam is, maken lezers kans op een van in totaal acht te vergeven exemplaren van Grimm's verzamel- de sprookjes. Mail naam, adres en telefoonnum- mer naar prijsvraag@maasstad.nl en maak kans op een gelimiteerde versie van dit unieke werk, vertaald door Ria van Hengel en prachtig ge- illustreerd en gesigneerd door Char lotte Dematons. Het boek herbergt liefst tweehonderd sprookjes. Het enige wat u hiervoor hoeft te doen, is antwoord geven op de vol gende vraag: Wie leest het sprookje met de titel 'Het meisje met de zwa- velstokjes' voor op www.sprookjes- stad.nl? Maar er is meer... De komende vier weken worden elke week 2 kaartjes verloot voor de voorstelling 'De nieuwe kleren van de keizer' in het Hofpleintheater. Ook hiervoor kunt u mailen naar prijsvraag@ maasstad.nl. Wel graag onder ver- melding van 'keizer'. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. TIP: koop nu uw kaarten aan de Icassa en ontvang gratis een cadeauverpakking! di-zot/m 22/12 17/20u Evita na twaalf jaar terug in het theater met Brigitte Heitzer in de titelrol ma 17/12 20.00u Rob de Nijs: Kerststemming, een exclusief kerstconcert met Pur Sang band 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 uur. za-zo 15-16/12 20u Zes danslessen in zes weken met Trudy Labeij en Peter Lusse. Zo 16u. ma-di 17-18/12 20u Mike Thomas Kerstrevue intelligente onzin van de bovenste plank. wo-vr 19-21/12 20u Bubbling Brown Sugar De Broadway hitmusical na 14 jaar terug in Rotterdam I ZQ 22/1220u Theongind Sixties R&B and SouUxw/swingendemuziekshcwindsoulvolekerstnummers! zo 23/12 20-22u Jan Jaap van der Wal Onderbewust tiyouts voor zijn oudejaarsconference. mod 24-25/12 19,1l,14u N3cs mis met Kerslmts Theater Terra brengt deze kerst twee familie\oorstellingen in een! 010 404 70 70 www.rotheater.nl William Boothlaan 8, 3000 CR, Rotterdam. Avondkassa v.a. 18.30u. Dagkassa R'dams Uitburo do-za 13-22/12 2 voorstellingen op een avond: de jongerenproductie Iedereen doet maar wat 19.30u en Het begint vandaag 21,00u. Zo 15.00u en 16.30u 010 276 30 39 www.theatermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 NB Rotterdam wo-vr 19-21/12 20.30u Try out BLOEDBRUILOFT (F.C.Lorca) zo-zo 22-23/12 20.30u Premiere Een poetisch, muzikaal drama over liefde,ontrouw en moord. Zo 15u 010 20 30 203 www.theaterzuldplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur do 13/12 20.00u Hans Dorrestijn en Martin van Dijk RuTnes Cabaret do 13/12 20.15u Groninger Studenten Cabaret Festival Finalisten Cabaret vr 14/12 20.00u Dames voor na vieren Hijgende Hakken (reprise) Cabaret ma 17/12 19.00u Zep i.s.m. Def P Snitch muziek rap scherp en humoristisch di 18/12 20.00u An +Jan Vnofijk kerstfeest muziek bekende nummers in een ander jasje gestoken wo 19/12 20.00u Dock of the bay I sweet soul Music muzikaal eerbetoon aan Otis Redding do 20/12 20.15u Culture Comedy Award Tour 2007 cabaret stand-up Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). ROTTERDAM - Weken hadden ze erop gewacht. En zaterdag was het dan zover: de finale van Mu sic Matters. Nagelbijtend zaten de twaalf geselecteerde acts in de coulissen van de Doelen, wach- tend op hun "fifteen minutes of fame". Inzet: een eigen single, professionele videoclip, vijftien gegarandeerde optredens en het Music Matters-ambassadeur- schap. Uiteindelijk gunde de jury de 28-jarige Sabrina Starke de winst. „Bedankt voor het ver- trouwen!" Erg druk was het niet tijdens de finale van Music Matters. Buiten vrienden en familie van deelne- mende kandidaten zaten er wei nig betalende bezoekers in de zaal. Toch jammer voor de organisatie die kosten nog moeite had bespaard om Music Matters neer te zetten als 'de grootste talentenjacht van Rotterdam'. Ondanks de lege stoe- len zat het met de programmering namelijk wel snor. De kwaliteit van de acts liet het publiek niet onbetuigd. Al tijdens het eerste optreden van 19-jarige Pamela, aan het gejoel te horen duidelijk de publieksfavoriet, ging het dak eraf. Vele muziekstijlen passeerden za- Al bij het eerste optreden, dat van de 19-jarige Pamela (foto), ging het dak eraf tijdens de Music Matters Award in De Doelen. foto: Rob Kamminga terdag de revue. Zo stapte na het knallende optreden van PameBla de piepjonge pianiste Sophia Toma de biihne op. Met haar ingetogen klavierspel bracht ze de hele zaal aan haar voeten. Slechts een enkele hoestbui (ongetwijfeld opgelopen tijdens het hondenweer dat bezoe kers voor binnenkomst plaagde) sneed door de verwachtingsvolle stilte. Voor de pauze kwam verder de Nederlandse R&B van Jared aan bod gevolgd door de jazzy pop van Alice, alleskunner Phatt en Rudebeats, de beatboxer die buiten sap ook veel geluid uit zijn pakje drinken wist te toveren. Toen al zat de jury met de handen in het haar. Want hoe deze uiteen- lopende acts te jureren? En er moes ten er nog zes: soulzangeres Sabrina Starke, Nederlandstalig rapper Jay- kid, close harmony zangformatie M-Dairys, dance-act Pornologic, celliste Emma (met haar 10 jaar de jongste deelnemer van de avond) 6n jazztrompetist Randell Heye. De laatste werd door uitval van zijn ei gen pianist begeleid door Phatt die daarmee als geen ander gestalte gaf aan de Music Matters-gedachte: via muziek mensen samen brengen. Winnen deed hij echter niet. Phatt greep net naast het goud, net als Pornologic die derde werd. Het was uiteindelijk Sabrina Starke, ge- roemd om haar stem, creativiteit en professionele optreden, die uit han den van wethouder Kaya (Cultuur en participatie) de prijs mocht ont- vangen. „Ik ben heel erg blij... Be- dankt voor het vertrouwen!", aldus de kersverse Music Matters-ambas- sadeur die Rotterdam de komende periode in binnen- en buitenland zal vertegenwoordigen. otp/Video afdeling fotografeert. Veraer: Intelligent Image Stabiliser, Leica DC Vario-Elmarit Lens, 7.2 megapixel, 3x Optische zoom. Afm. 9.4x5.1x2.4 cm. In zwart uitgevoerd. CORRECTPRIJS PANASONIC DMC-FX 12 DIGITALE CAMERA Een zeer compacte camera die makkelijk is in het gebruik. Voorzien van een groot 6.5 cm LCD scherm met Power functie zodat u ook in situaties met veel zonlicht duidelijk ziet wat u Art.nr. 326283 OLYMPUS E-410 KIT DIGITALE SPIEGELREFLEX MET 14-42MM OBJECTIEF Dit model is tevens uitgerust met een nieuw ontwikkelde verwerkings- engine, een ITyperCrystal LCD van 6.4 cm, hi-speed USB 2.0, dubbele geheugenslots voor xD-Picture Cards en CompactFlash-kaarten en maar liefst 20 handige ramma's. CORRECTPRIJS Art.nr. 332086 NIKON COOLPIX S500 DIGITALE FOTOCAMERA MET 7.1 MEGAPIXELS Met beeldstabilisatie- systeem met vibratie- reductie. Lichtgevoelig- heidsbereik tot ISO 2000. Deze camera is binnen 0,8 seconde ingeschakeld, klaar om te fotograferen, en heeft een sluiter- tijd van minder dan 0,005 seconde. In zilver kleur. Afm. 8.8x5.1x2.2 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 329105 zilver Art.nr. 329106 zwart NIKON D80 DIGITALE SPIEGELREFLEX- CAMERA MET 18/135 MM OBJECTIEF Semi-prof digitale reflex- camera met 10,2 effectieve megapixels. De D80 start op in slechts 0,18 sec. en dankzij de korte ontspanvertraging reageert de camera direct. 2,5-inch LCD-monitor met een hoge resolutie. Compleet met SB 600 flitser. CORRECTPRIJS Art.nr. 342965 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 21