bij T Bijna-thuis- huis aan Vaart Bedankt wier de samenwerking 1 videoland Ook verkoop vao nieuwe cartridge! rmmiim maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 2 januari 2008 - X084 Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam T (010) 20 45 100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 08.30 uur tot 17.00 uur Internet www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Wij bedanken alle vrijwilligers voor het werken aan hun wijken. Prettig wonen gaat verder dan het hebben van een goede woning. De omgeving is minstens zo belangrijk. Woonplus doet er daarom alles aan om de leefbaarheid in de Schiedamse wijken op pijl te houden. Dat kunnen we niet alleen. Een nauwe samenwerking met bewoners, bewoners verenigingen en onze partners in de wijken, is van groot belang. We zijn daarom blij dat ook dit jaar weer een paar honderd Schiedammers zich actief hebben ingezet voor hun complexen, buurten en wijken. Kunnen we ook op u rekenen in 2008? Wraan?ju»S!hi0iteTriifc9ffltima8tKih«wïfillj>ki3ömWt«ti va9t®fflriömterrtwTTtn® WijjstmtrrwnTr®jft£tlcmdfirfKnutBrr. wcni asm ^arïMncb woni n^antartjasm prattt^; wonnomt^i n® am aam wt«tl i Xitiejtfcm i Hospice in Holy kan met beetje geluk in 2010 open WATERWEG - Een tante van Janet van Huisstede stierf in een hospice in Zeist. „Ik vond de sfeer er zo geweldig. Het rook er naar kippensoep. Heel huiselijk. Er stonden boeken, er waren spelletjes. Mijn tante had haar eigen spullen om zich heen, haar eigen klok en schilderijen, ze sliep zelfs onder haar eigen dekbedhoes." door Kor Kegel „En het bezoek werd niet als bezoek behandeld. Fijn dat u er bent, zeiden de medewer kers. Er was pijnbestrijding, massages tegen het doorlig gen, een lasergestuurd bed. Ik vond de hele entourage indrukwekkend," zegt Janet van Huisstede. Toen kort daarna haar schoonmoeder stierf, was dat op de palliatieve afdeling van het Zonnehuis in Vlaar- dingen. „Ook veel beter dan ik gewend was. De opvang was werkelijk fantastisch, maar de behandelend arts van mijn schoonmoeder was zo'n ouderwetse arts die zei: ze gaat nu revalideren - ter wijl we wisten dat ze dood ging. En ze wist het zelf ook. Dan moet je je daar ook op instellen." Niets mis met het Zonne huis - maar Janet had dus in Zeist gezien dat de zorg voor iemand in de laatste le vensfase nog veel beter kan. En tot haar verbazing - er zijn 65 hospices in Neder land - was er nog niet een hospice voor inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Op de website van haar be drijf vroeg ze relaties hun grote droom te realiseren en zelf noemde ze het stichten van een hospice die grote droom. Jan Kuis, bezig met de restauratie van de Ja- cobuskerk in Kethel, bood meteen de pastorie aan. Maar dat is een monument waar geen lift in gebouwd mag worden en waar de deu ren niet kunnen worden ver breed voor de bedden, dus hoewel het een geweldige plek was, viel de locatie af. Dat was in 2004. Daarna zijn Janet van Huisstede en Jan Kuis gelijkgestem den gaan zoeken. De stich ting Hospice Nieuwe Wa terweg-Noord streeft naar een bijna-thuis-huis aan de Vlaardingse Vaart, ietsje Voorzitter Hans Klop en secretaris Janet van Huisstede: stichten van hospice is grote droom. Foto: Roger van der Kraan ten noorden van het huidige Holyziekenhuis. Voorzitter is Hans Klop, destijds initi atiefnemer van De Bruggen voor verstandelijk gehandi capten en voorzitter van de stichting Gezondheidszorg Nolet. Hij hoopt dat de omwo nenden aan de Vlaardingse Goudkust begripvol reage ren. „Er zal op die locatie toch gebouwd worden en als we kunnen kiezen, lijkt een bungalowachtige voor ziening, gelijkvloers met parkeerplaatsen op het ei gen terrein, mij het mooist op die plek. Als het met de bezwaarschriften meevalt, kunnen we begin 2009 de eerste paal slaan. Dan zou het hospice in 2010 open kunnen," hoopt Hans Klop. De Vlaardingse Vaart is een gedroomde locatie. Hier kunnen stervende mensen de natuur voelen, in alle rust en met zorg omringd, terwijl het toch voor bezoe kers 's avonds een veilige plek is. Niet middenin het weiland of geïsoleerd in een bos, maar in een vriende lijke woonomgeving. „Hier kun je thuis zijn. Het zal een plek zijn, waar iemand op een menswaardige manier het leven kan afsluiten, bij gestaan door mantelzorgers en vrijwilligers," zegt Klop. De voorzitter heeft in het bestuur Janet van Huisste de naast zich als secretaris en Jan de Kok als penning meester. De Kok is voorma lig hoofd financiën van de gemeente Vlaardingen. De andere bestuursleden zijn voormalig huisarts Paul Valk en Petra Matthijsen, directeur zorg van Careyn in Schiedam en Vlaardingen. Hoewel er plek zal zijn voor slechts vijf gasten, zijn er voor dit project wel zeven tig vrijwilligers nodig, naast twee parttime-coördinato ren. Voor vrijwilligers zal er een intake zijn - Hans Klop: „Het mag er niet alleen om gaan, dat iemand zijn eigen verdriet wil komen verwer ken" - en ze krijgen een op leiding van zes dagdelen. Voor de bouw en de eerste twee jaar exploitatie is een bedrag van anderhalf mil joen euro nodig, waarvoor al enige tijd sponsoracties gaande zijn. Het Zonnehuis en andere tehuizen in de regio onder steunen het initiatief van harte, want er zijn in Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis slechts twaalf pallia tieve bedden beschikbaar, zo huiselijk mogelijk, maar toch vaak aan een gang, wat de privacy niet bevordert, en het hospice zal een welkome aanvulling zijn. r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11