Liever maar gewoon blijven D3to@(©02E©Ol!E Broersvest 99 Schiedam Telefoon: 010-4269609 www.habotapijt.nl E-mail: info@habotapijt.nl M3QAJfl)i31-iW ÖATgZAAhS maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 2 januari 2008 - X085 Ferry van Leeuwen: 'Die kale met bril en zoete liedjes' Hij heeft, naast Marco Borsato, voor 50.000 man publiek gestaan in een volle Kuip. En is tegenwoordig weer elke week op de televisie in het KRO-programma Memories. Daar zingt hij 'Jij en ik'; een romantisch kippenvellied, dat gedraaid wordt als oude liefde(s) elkaar weer terugzien. Toch wordt hij - die kale met bril - nog maar zeer zelden op straat herkend. door Frank Willemse SCHIEDAM - Ferry van Leeu wen (45), zanger, componist, programmamaker en muzi kant, woont 'anoniem maar gelukkig' in Schiedam. In een rustige straat met alles bij de hand: boodschappen op het Rubensplein, dochter Lisanne's school De Wieken en het Sterrenbos voor de hond. Van Leeuwen is een lange, grote kerel met een impone rend stemgeluid. Hij klinkt Rotterdams, maar als hij zingt kan hij alles met zijn stem. Van zijdezacht tot brulbroei. Als zijn oude, en dove, hond Bob treuzelt in het park, buldert hij 'Bóóób hiérrrooo'. Zijn stem is zijn gereedschap. Hij begon in Rotterdamse popgroepjes als Messenger. Om nationaal succes te krij gen als zanger van Boom Boom Manchini in de jaren 80. Vandaar werd hij ge waardeerde kracht als zan ger voor jingles en achter grondkoortjes naast zijn ei gen werk. In 1997 kwam hij terecht in de Marco Borsato band. Ton Dijkman, drummer van die band, stelde hem voor aan producer John Ewbank. Deze assisteerde hem bij de opname van zijn eerste soloplaat, maar eerst werd Ferry nog gevraagd voor de koortjes op Borsato's cd 'De Waarheid'. Later werd hij niet alleen zanger en gitarist in de band van Marco Borsato, maar mocht hij het ook als schrij ver voor Marco Borsato en Walter Kroes proberen. Een hele eer om voor Borsato, de meest populaire zanger van Nederland te schrijven. „Im mense concerten hebben we gehad, zoals in De Kuip en Sportpaleis Antwerpen. En vorig jaar met Symfonica in Rosso in het Gelredome. Dat was een hoogtepunt, een on vergetelijke ervaring." He- Ferry van leeuwen, thuis in Schiedam: „Leven als muzikant is niet eenvoudig, zowel emotioneel als artistiek." Foto: Roger van der Kraan lemaal omdat Ferry, tijdens het omkleden van Borsato, daar zelf een nummer solo mocht zingen. Zou hij niet net als Borsato een Bekende Nederlander willen zijn? Nee, want hij kent het Hilversumse we reldje maar al te goed. Waar VIP's als Borsato en Linda de Mol uitgelicht en geleefd worden. „Niks voor mij. Nooit eens jezelf zijn. Altijd maar in de schijnwerpers." Toch treedt hij wekelijks op. Vanavond heeft hij een optreden in de Flevopolder met de 'Edwin Evers slaat door' band. Ze brengen co vers in de gezelligheidsband waar diskjockey Evers 'voor de fun' meedrumt. „Leven als muzikant is niet eenvoudig. Zowel emotio neel als artistiek", geeft hij ruiterlijk toe. Vroeger de ro mantiek van jongens onder elkaar in een klein busje op weg naar optredens. Tegen woordig is het veel meer ra tioneel en zakelijk. „Je gaat met je eigen auto naar optre dens of naar de studio." 'Alles is veranderd', sinds zijn huwelijk met Helende. Zij was danseres was bij Linda de Mol's 'Love Let ters'. Hij zorgt nu voor het inkomen als zanger in ach tergrondkoortjes. Zijn werk als tekst- en muziekschrij- ver wordt ook steeds belang rijker. Het nummer 'Engel van mijn hart', geschreven voor zijn vrouw, is nu bij voorbeeld een veelgevraagd nummer bij begrafenissen. Vorig jaar nam Ferry van Leeuwen onder eigen beheer de plaat 'Intens' op. Er volg de een tournee met veel pro motionele optredens. „Maar om solo door te breken heb je een hit nodig. En daarvoor is geluk nodig. Een plaat ma ken is één ding, maar platen verkopen is een ander. Zon der dure marketingbudget ten is het moeizaam om een plaat 'in de markt te zetten'", weet hij. Nee, dan gaat Ferry lie ver zijn eigen gang. Lekker doorgaan met de optredens met de Memories band. Of met het programma Hotel Desperado, samen met col lega-zangers, met Ameri kaanse Westcoastmuziek als van The Eagles. Een nieuw project voor 2008 is een kinder-televisiepro- gramma voor de TROS. De werktitel is voorlopig 'Bi Ba Boerderij'. Als alles meezit spreekt Ferry zelf de stem men in van de animatie poppen. Zoals Kika Kip en BiBa Banaan. Hij heeft al 40 liedjes geschreven voor de kinderserie die op Z@ppe- lin, Nederland 3, uitgezon den gaat worden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15