in beeld 'Tante Wil maakt het leven van anderen leuker' Ontdek uw plekje Stelling: In het nieuwe jaar maak ik een frisse start Doe mee en win een tv Verkeersveiligheid lezers u Maasstad weekbladen gaat in 20085 nadrukkelijk op zoek naar U... de lezer. Op de pagina 'Lezers in Beeld' krijgt U éen plekje. Met uw verhalen, uw foto's, uw ver zoeken, uw op- en aanmer kingen en wat al niet meer. Heeft u een mooie, grap pige of ontroerende foto ge maakt... stuur hem naar ons 'Een plekje voor uw verhalen, uw foto's, uw verzoeken, uw mening; kortom: UW pagina' op en wij plaatsen hem op deze pagina. Wilt u iemand in het zonnetje zetten; nomi neer hem of haar dan voor onze rubriek 'De Gouden Lijst'. Heeft u juist klachten over een instantie of orga nisatie; deel dan een kaart uit in onze rubriek 'De Rode Kaart'. Lezers in Beeld staat open voor al uw bijdragen. Zoekt u gelijkgestemden; doe dan een oproep. U zoekt bijvoor beeld een maatje om samen te gaan joggen of heeft als hobby postzegels uit 'Okki- wokkistan' verzamelen en zoekt iemand om uw dub bele exemplaren mee te rui len; benader dan Maasstad weekbladen en wij plaatsen voor u een een oproep. Heeft u op- of aanmerkingen op een van onze artikelen, laat het ons gewoon weten. Laat ons sowieso weten wat u van de nieuwe opzet van Maasstad weekbladen vindt; wij horen graag wat we goed of juist minder goed doen. De ruimte is op deze pagi na wekelijks aan U; de lezer van Maasstad weekbladen. Aarzel niet er gebruik van te maken. U kunt al uw bijdragen voor deze pagina mailen naar e.meijer@maasstad.nl maasstad Waterweg weekbladen woensdag 2 januari 2008 - WX92 De gouden lijst In de rubriek de gouden lijst zet een lezer van Maasstad Weekbladen iemand in het zonnetje. Deze week tante Wil, een vrouw van goud voor Astrid Rook uit Vlaardlngen. vlaardingen Een vrouw van goud. Zo omschrijft Astrid Rook haar tante Wil van der Linden. De 45-jari- ge Rook is een alleenstaan de moeder van een dochter van 7 jaar. De laatste jaren verliepen voor haar roerig, met het overlijden van haar moeder, jongere broer en haar vader. In die tijd ondervond ze de steun en warmte van haar tante. Ze deelde de zorg rond ziekbed, ving kinde ren op en fietst nog steeds regelmatig even langs om te kijken hoe het gaat. „Natuurlijk bedank ik haar, geef haar een bloemetje, maar de gouden lijst is wel heel bijzonder. Mensen zo als zij blijven meestal op de achtergrond", geeft Rook aan. Niet alleen de steun die ze zelf ondervond, is voor haar reden om haar tante te Wil van der Linden staat voor iedereen klaar. nomineren voor de gouden lijst. De 56-jarige Wil van der Linden, werkt als ver pleegkundige bij de thuis zorg, is getrouwd en heeft twee zonen. De jongste zoon heeft het syndroom van Down. Tot een paar jaar geleden heeft hij thuis gewoond, wat al een hele zorg op zich was. „Daarnaast doet tante Wil veel om het léven van ande ren leuker te maken, zoals zwemmen en voorlezen bij lichamelijke en verstande lijk gehandicapte kinderen van De Zonnehof, collec teren en hulp aan iedereen in haar omgeving die dat nodig heeft. Tante Wil is er! Zorgen voor, voor iedereen klaarstaan en altijd met een gezellig praatje en een lach. Dat is Wil van der Linden", aldus Rook. Tante Wil is blij verrast door de nominatie. „Wat een malle meid. Ik ben er stil van. Ik doe gewoon wat op dat moment nodig is en niet om er zelf beter van te worden." Op deze pagina vind u on der meer het Maasstatl lezerspanel. Maasstad-le zers reageren daarin op een (vraag)stelling. Daarvoor hebben zich al de nodige mensen aangemeld, maar er is nog voldoende ruimte voor meer mensen. Het werkt als volgt: de re dactie legt u aan de hand van de actualiteit in uw (deel)gemeente een stelling voor en vraagt u hierover een mening te geven. Panel leden verschijnen vervolgens met een foto vergezeld van hun mening op deze pagina. Wilt u ook wel eens laten we ten wat u ervan vindt, meld u dan nu aan voor het Maas stad lezerspanel en zeg ge woon waar het op staat! Belangstelling? Laat het ons weten! Stuur een mailtje met naam, leeftijd en woonplaats naar e.meijer@maasstad.nl. maasstad lezerspanel ARANKA ORY BERTHA (33) - Ei genlijk wil iedereen op 1 ja nuari 'n frisse start maken. Ik dus ook. Het zijn niet echt goede voornemens, maar meer richtlijnen. Posi tief zijn en positieve dingen doen. Het lijkt wel alsof ie dereen alleen nog maar kan zeuren. Daar heb ik geen zin meer in. Mensen, maak alle maal 'n frisse start. PETER BLOM - Eerlijk gezegd maak ik geen frisse start in het nieuwe jaar. Ik weet in middels dat de dingen niet zo snel veranderen en al he lemaal niet van de ene op de andere dag. De invloed van het nieuwe jaar is helemaal gering, op 1 januari is het nog even koud als op 31 de cember, pas in de lente ga ik weer van start. SANDRA HOOGTEIJLING - NoU, ik maak zeker een frisse start in 2008! Op 1-1-2008 begin ik voor het eerst in mijn le ven een eigen bedrijf: Kleur rijk Advies. Ik ga werken als kleding-en stijladviseur. Geef mensen advies over de kleuren en kledingstijlen die hun het beste staan. Allemaal heel spannend.!.. PETER HOEVENAARS - Een frisse start zit er voor mij niet in. Die maakte ik wel toen ik en kele jaren geleden met pen sioen ging. Vanaf dat mo ment geniet ik van wat het leven te bieden heeft, pro beer een goede echtgenoot en (groot)vader te zijn en bo vendien wat voor de maat schappij te betekenen. Dat leven bevalt mij uitstekend. Maasstad weekbladen verloot in januari, februari én maar! een 32 inch LCD TV onder de mensen die op welke ma nier dan ook een bijdrage leveren aan de pagina Lezers in beeld. Doe dus ook mee en win die tv. Iedereen (herjkent bij de scholen wel de beelden van ver keerd geparkeerde auto's. Ik moet eigenlijk zeggen, bijna ie dereen, want helaas is er een categorie 'halers en brengers' die, en dat blijkt dagelijks, echt maling heeft aan a]Je regels en blijkbaar dus ook aan de verkeersveiligheid rondom de scholen. Als ik mij beperk tot de kruising 'bij ons' op de hoek dan zie je daar dingen gebeuren waar je niet echt vrolijk van wordt. Ik durf gerust te stellen dat als de politie hier een week lang zou controleren en de bewuste categorie 'halers en brengers' zou voor deze controle net zo 'blind en doof' zijn als voor de regels die zij dagelijks rondom de school negeren, de politie in 'no time' hun target voor 2008 binnen heeft. Nou moet ik zeggen dat er op de betreffende school, bij 'onze kruising dus' zowel op de website als in de maandelijkse nieuwsbrief aandacht wordt geschonken aan de verkeersveiligheid. Ik hoef u waarschijnlijk niet te vertellen dat de bewuste cate gorie 'halers en brengers' hier nou niet echt warm of koud van wordt. Als het aan de school ligt dan komt er binnenkort? een com missie die de knelpunten gaat inventariseren en kijken wel ke maatregelen er genomen kunnen worden. 'Pappen en nat houden' of'struisvogelpolitiek', u mag het zeggen! CHRIS DE GRAAFF, RIDDERKERK „De enorme klimaatverandering baart me zorgen. Maar tot mijn verrassing toch nog sneeuw in december 2007", schrijft Ans Petit. „De besneeuwde harp voor de deur van mijn huurflat aan de Vivaldistraat te Capelle a/d I Jssel is in mijn ogen uniek."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23