Het Stadserf over Nota van Uitgangspunten bestemmingsplan Kethel en 't Schepphuis Beëindiging inzameling GFT-afval bij AAP-en Gemeenteberichten www.schiedam.nl 3 januari 2008 nummer 1 Pagina 2 Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikking Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebrui ken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behande len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van Johan Maasbach Wereldzending om een vergun ning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 70-72, 3111 CH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen de restauratie van het exterieur (voegwerk, natuursteen, goten en leibedekking) en het interieur (stucwerk, schilderingen gewelven). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden ver bonden. Inzage JU kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 3 januari 2008 tot en met 14 februari 2008 op werkdagen inzien in de stadswinkel: Maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het be paalde in artikel 26 BABW, dat zij op 20 december 2007op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: De Burgemeester van Haarenlaan (3118), tussen Nieuwe Damlaan en PJ Troel- stralaan, af te sluiten voor alle bestuurders gedurende de periode van januari 2008 tot augustus 2008, door plaatsing van de borden model Cl bijlage I RVV; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dierten bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 2 januari 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (a.i.) R.T.A. van der Zwan De gemeente Schiedam gaat een nieuw bestemmingsplan Kethel op stellen dat een aantal verouderde bestemmingsplannen vervangt die nu nog voor Kethel en omgeving van kracht zijn. Het gaat daarbij naast het Prinses Beatrixpark ook om Tuindorp Kethel, Kethel Oost, Kethel Zuid, Kethel Dorp, Hof van Spaland etc. Voor het ontwikkelen van dit be stemmingsplan heeft het col lege van burgemeester en wethouders een Nota van Uitgangs punten opgesteld. U kunt uw visie geven op deze Nota van Uitgangs punten voor het bestemmingsplan op: maandag 14 januari 2008 van 20.00 tot 23.00uur in 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 tijdens een speciale editie van Het Stadserf, een openbare informatie avond waarbij leden van de gemeen teraad aanwezig zijn om uw mening te horen. Bestemmingsplan De gemeente geeft in een bestem mingsplan aan waarvoor gronden en gebouwen mogen worden gebruikt (zoals een woonfunctie), waar mag worden gebouwd en hoe gronden mogen worden ingericht. Het bestem mingsplan is bindend voor bewoners, maar ook voor de overheid. Bewoners kunnen er dus rechten aan ontlenen. De meeste bewoners krijgen met een bestemmingsplan te maken als ze een bouwvergunning aanvragen. Bij een aanvraag voor een bouwvergunning moet de gemeente de aanvraag onder meer toetsen aan het bestemmings plan. Een nieuw bestemmingsplan betekent overigens niet dat er per se iets voor u hoeft te veranderen. Bewoners zijn betrokken Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat u uw visie over de nota en het daaropvolgende bestem mingsplan kunt geven. Daarvoor zijn de volgende mogelijkheden: 1Voordat het bestemmingsplan Kethel daadwerkelijk wordt opge steld, wordt eerst een Nota van Uit gangspunten vastgesteld waarin de uitgangspunten zijn opgenomen die in acht moeten worden genomen bij het opstellen van het bestemmingsplan. U kunt nu als bewoners, winkeliers, ondernemers en andere organisaties in de wijk aan zet komen. Maan dag 14 januari is het mogelijk om uw visie op de uitgangspunten voor bestemmingsplan Kethel te geven. 2. Vervolgens wordt op basis van de vastgestelde nota van uitgangspunten het voorontwerp bestemmingsplan Kethel opgesteld. In de tweede helft van 2008 zal er voor bewoners de mogelijkheid zijn om op het vooront werp bestemmingsplan te reageren. 3. De planning is dat in november 2008 de officiële bestemmingsplan procedure (conform Wet ruimtelijke ordening) start met het ter inzage leg gen van het ontwerp bestemmings plan Kethel. Op dat moment kunnen bewoners hun zienswijzen opnieuw aan de gemeente kenbaar maken. Nota van Uitgangspunten De volledige weergave van de Nota van Uitgangspunten voor bestem mingsplan Kethel vindt op de ge meentelijke website www.schiedam. nl. In het kort komt de inhoud van de Nota van Uitgangspunten voor het bestemmingsplan Kethel op het volgende neer: Uitgangspunt is dat de bestaande woonwijken als zodanig worden op genomen in het bestemmingsplan. Hierbij wordt aandacht geschon ken aan het eigen karakter van elke woonwijk. Daarnaast is er een aantal ontwikkellocaties in het plangebied waarin een functiewijziging tot de mogelijkheden behoort. 1. Schiedamseweg De locatie betreft de groen strook/speelplek langs de Schiedamsewegftegenover nr. 100 t/ml20), ter hoogte van de voormalige landijsbaan. Behoud van de groenstrook/speel plek heeft de voorkeur van het college. 2. Omgeving Kerk Dorp Kethel Deze locatie betrefteen openplekdie ook als parkeerplaats dienst doet. Het college kiest ervoor de loca tie open te houden en kwalitatief hoogwaardig in te richten. 3. Omgeving Zwembad Groenoord In deze omgeving bevindt zich nog een enkele bouwlocatie om te be bouwen. Met name zal er moeten worden gezocht naar een oplos sing voor de parkeerproblematiek. Dit kan door herinrichting van het parkeerterrein met als doel extra parkeerplaatsen te creëren. Tevens wordt gestudeerd op de mogelijk heid van een gebouwde parkeer- oplossing, eventueel in combinatie met andere functies. 4. Winkelcentrum Hof van Spaland Voor het winkelcentrum Hof van Spaland zal samen met de win keliersvereniging een stedenbouw kundige visie worden opgesteld. Het college wil rond het winkel centrum inzetten op een hoog am bitieniveau met als aandachtspunt de relatie met ontwikkelingen rond het Bachplein. De mogelijkhe den voor uitbreiding van het win kelvloeroppervlak, woningbouw en extra parkeerplaatsen worden in deze stedenbouwkundige visie meegenomen. 5. Prinses Beatrixpark Voor het Prinses Beatrixpark wordt een structuurvisie opgesteld om te bepalen wat er moet gebeuren in het park en welke nieuwe gebruiks mogelijkheden het park in de toe komst kan bieden. Behoud van de parkfunctie staat voorop. 6. Sportpark Kethel Schiedamseweg Ten aanzien van sportpark Kethel zijn opties onderzocht om proble men ten aanzien van het parkeren en behoefte aan sportvelden in de omgeving op te lossen. Vooralsnog wordt vastgehouden aan handha ving van de huidige situatie. De voormalige landijsbaan is als eco logisch waardevol gebied opgeno men in bestemmingsplan Groene Long. 7. Bedrijventerrein Kethelvaart De functie van Kethelvaart als kleinschalig bedrijventerrein wordt in de optiek van het college gehand haafd. Wel bedrijfswonen toestaan in het nieuwe bestemmingsplan, zoals dat nu al op Kethelvaart ge beurt. 8. Schoollocaties Nachtegaallaan en Iepenlaan De schoollocatie Nachtegaallaan behoudt zijn functie als school. Voor de schoollocatie Iepenlaan kan worden gedacht aan een ande refunctie zoals wonen, maatschap pelijke doeleinden, speelterrein oj parkeerterrein. Het college stelt voor deze locatie in het bestem mingsplan een flexibele bestem ming te geven. De inzameling van GFT-afval bij hoogbouw levert structureel afval op dat zodanig is verontreinigd dat het niet als GFT-afval verwerkt kan worden. Dit wordt ingezameld tegen onevenredig hoge kosten aangezien er een apart inzamelsysteem voor in stand gehouden moet worden. In het door college en gemeenteraad vastgestelde afvalbeleidsplan 2005-2009 is reeds opge nomen dat vanuit de wens te komen tot een doelmatiger inzamelstructuur, gestopt zal moeten worden met de inzameling van GFT-afval bij de hoogbouw. Het college van burgemeester wethouders heeft de gemeenteraad verzocht in te stemmen met het voorstel de inzameling van GFT-afval bij hoogbouw te staken. De gemeenteraad heeft hier op 8 november 2007 mee ingestemd. De AAP-en zullen nog tot maandag 10 januari 2008 in gebruik zijn. Na deze datum zullen de AAP-en voor GFT-afval worden verwijderd door Irado. Voor bewoners die toch GFT-afval apart willen afvoe ren, heeft Irado bij de milieustraat een voorziening ingericht waar men dit afval kan inleveren. Tel.:(OIO) 246 55 §5 I iax:-1010)4A3 70 2t E-mail: info@schtedam.nl Infbrmatlëriummër stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5