Gemeenteberich Drukbezocht jongerendebat krijgt snel een vervolg Voorkom woninginbraken LI T I E Wijkoverleg Schiedam Centrum 1 v. 8 f 3(tQV2<!lM gemeente Schiedam Het jongerendebat 'Pimp Your City' dat dinsdag 18 december 2007 in het theater van Biblio theek Waterweg aan het Stad- serf is gehouden was druk bezocht. Ruim vijftig jongeren debatteerden onder leiding van presentator Quintis Ristie over een aantal stellingen. Zo ontstond een beeld van de wen sen, ideeën en suggesties van jon geren over het jongerenbeleid van de gemeente. Wat gaat goed? Wat kan beter? En vooral: wat willen de jongeren zelf? Al deze suggesties worden meegenomen door de ver kenningscommissie jeugdbeleid van de gemeenteraad, die zich momen teel een beeld vormt van de wensen van jongeren in de gemeente. "Het was een leuke en nuttige avond", zei één van de jongeren, "maar hier moet het nu niet bij blijven". En dat gebeurt ook niet. De verkenningscommissie schrijft een rapport met aanbevelingen aan raad en college en presenteert dat in januari 2008. Dit is het startsein voor o.a. de raad om zich over de aanbe velingen te buigen. De jongeren wor den over de ontwikkelingen op de hoogte gehouden en hun visie wordt gevraagd. Rond die tijd moet ook be kend zijn wanneer een volgend debat gehouden zal worden. Want als men het ergens over eens was, is het wel m Quintis Ristie laat een van de jongeren aan het woord tijdens het debat. Foto: Jan van der Ploeg dat deze vorm om als jongere met vertegenwoordigers van de gemeente te praten een vervolg verdient. In de donkere maanden neemt het aantal woninginbraken over het algemeen enigszins toe. De politie adviseert om altijd aan gifte te doen van een (poging) woninginbraak. Zo kan de po litie een nader onderzoek ver richten om de dader(s) te ach terhalen maar ook kan tijdens de surveillance extra aandacht besteed worden. De politie wil graag een aantal tips geven zodat u de kans dat u het slachtoffer wordt van een woningin braak kunt verkleinen. Hieronder volgen enige tips: Bekijk uw woning kritisch; hoe gaat u naar binnen wanneer u uw sleutels vergeten bent (een inbre ker kijkt met dezelfde ogen). Laat niet zien dat u weg bent, geef uw woning een bewoonde indruk. Laat 's avonds (eventueel met behulp van een tijdschakelaar) verlichting branden. Sluit uw deuren en ramen altijd af (ook al bent u maar even weg). Laat geen sleutels aan de binnen kant in het slot zitten. Laat de sleutels niet in het zicht liggen of hangen maar berg ze op. Laat geen sleutels in jassen aan de kapstok zitten. Let daarbij ook op uw autosleutels. Maak van uw woning geen eta lage; berg waardevolle spullen op en wees creatief in het vinden van een veilige opbergplek. Overweeg een buitenlamp boven uw vóór- en/of achterdeur. Verwijder opklimmogelijkheden (zoals ladders en kliko's). Verstop bereikbare deuren en ramen van uw huis niet achter bomen, schuttingen, schuurtjes of andere obstakels. Wanneer u twijfelt aan de kwa liteit van uw sloten op ramen en deuren, vraag advies bij de vakhandel. Op het politiebureau liggen bro chures over preventie Woningin braak. Kijk ook op www.politie- keurmerk.nl. Verder: Besteed extra aandacht aan per sonen of auto's die zich verdacht ophouden in de wijk (noteer in Rotterdam-Rijnmond dien mogelijk kentekens van auto's of bromfietsen) Wees alert op verdachte personen in de poorten en gangen achter de woningen. Wees scherp op bijzondere ge luiden, zoals brekend glas, klop- geluiden of andere geluiden die mogelijk te maken hebben met een inbraak. Reageer direct wanneer verlich ting met een bewegingsmelder aan springt. Maak 's avonds eens wat vaker een rondje in uw buurt, geef uw ogen en oren dan extra de kost. Loop eventueel ook eens door achterpaden en brandgangen. Wanneer de brandgangen erg don ker zijn, overweeg met uw buren daar verlichting aan te brengen. Wanneer u verdachte omstandig heden waarneemt, bel dan on middellijk het alarmnummer van de politie 112. Het voorkomen van misdrijven is een zaak van de politie en van u. Bewoners van de wijk Centrum zijn van harte welkom op het eerste Wijkoverleg Centrum van het nieuwe jaar. Dit over leg wordt gehouden op de vol gende datum en het volgende tijdstip: Datum: dinsdag 8 januari 2008 Locatie: Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) Aanvangstijd: 20.00 uur De belangrijkste agendapunten zijn: Wijkjaarprogramma 2008 Actieplan Binnenstad (door: heer Griffioen) Verslag en wijkbudget - Aanvragen sociale en fysieke activiteiten Indien u voornemens bent deze ver gadering bij te wonen of voor infor matie kunt u contact opnemen met de afdeling Wijkontwikkeling, telefoon nummer 010 - 219 10 23. Aanwijzing Koopzondagen 2008 Het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam heeft in haai vergadering van 18 december 2007 besloten om voor 2008 de volgende zondagen als koopzondag aan te wijzen. Voor heel Schiedam geldt dat de le zondag van de maand een koopzondag is. Voor 2008 betreft dit: 6 januari, 3 februari, 2 maart, 6 april, 4 mei, 1 juni, 6 juli, 3 augustus, 7 september, 5 oktober, 2 november, 7 december. Daarnaast is een aantal zondagen aangewezen tijdens evenementen en feest dagen. Hierbij is een differentiatie gemaakt naar gebied. Voor de binnenstac incl. Parkweg en Nolenslaan gelden de volgende koopzondagen tijdens evenementen: 14 september (o.a. Open Monumentendag, Open ateliers)., 28 september (Brandersfeesten), 30 november (Sinterklaas), 14 decembei (Kerstmarkt), 21 december (Winterhart), 28 december (Winterhart). Voor de overige gebieden (wijkwinkelcentra en bedrijventerreinen) gelder naast de koopzondagen op de le van de maand de volgende koopzondagen: 2e Paasdag (24 maart), Hemelvaartsdag (1 mei) en 2e Pinksterdag (12 mei). 12 oktober (i.v.m. Spalandloop), 2e Kerstdag (26 december). Op deze dagen is het voor winkeliers toegestaan geopend te zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Dit betekent dat op de genoemde zondagen de verbqder gesteld in artikel 2, eerste lid onder a en b van de Winkeltijdenwet niet gelden De winkels mogen geopend zijn, er bestaat echter geen verplichting tot open stelling. Genoemde data zijn tot stand gekomen in overleg met het Centrum management en de winkeliersverenigingen. Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt uw bezwaarschrift sturer naar Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft het besluit geldig. Als u vindt dat de het besluit meteer moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar dc voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuurs recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijr kosten verbonden. Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voor nemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen voor: De bouw van acht eengezinswoningen in het plan Toernooiveld, geleger tussen de Burgemeester van Haarenlaan, Vlaardingerdijk, Slachthuislaar en de begraafplaats "Beukenhof'. De gronden waarop het vrijstellingsverzoek betrekking heeft vallen binner het gebied waarop het uitbreidingsplan "Klein-Babberspolder", vastgestelc door de raad bij besluit van 17 december 1948 en goedgekeurd door gedepu teerde staten bij besluit van 22 maart 1949, van toepassing is. Het verzoek om vrijstelling met bijbehorende stukken en het ontwerpbesluit liggen 6 weken met ingang van 3 januari 2008 tot en met 13 februari 2008. ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in hel stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag var 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen tegen hel bouwplan indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke Ordening, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient tijdig, bij voorkeur, uiterlijk een week voor het einde van de terinzagelegging, een afspraak te worden gemaakt met de heer M. de Jong, afdeling Ruimtelijke Ordening, Vastgoed en Grondzaken, telefonisch bereikbaar op nummer 010-246 5523. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3. APV - Schiedam 2005 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciële standplaats op donderdag var 10.00 tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan het Sibeliusplein, bij hel winkelcentrum Kethel, voor het verkopen van kaas en versproducten. Verzenddatum besluit20 december 2007. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden teger dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na ver zending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen mei de afdeling Vastgoed en Grondbedrijf, tel. 010 -2191762.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6