Jeugd wil hangplek om te 'chillen' Afvallen met Ivan Wolffers kortingen tot 70 De staat van je straat it. .Jr~ Spoorstraat uit oude doos gehaald op op bet waalgat Veroordeeld Sp-raadslid Hoppe uit raad maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel woensdag 2 januari 2008 - XQ83 Mét de eerste nieuwjaarsborrels achter de rug zien we dat de zwakzinnigste voornemens voor 2008 alweer zijn gesneu veld. Stoppen met roken. Minder drinken. Om drie redenen houden zulke voornemens geen stand. 1. Het is gewoon lekker. 2. Er valt bepaald méér aan jezelf te verbeteren en als je dat toch niet doet, kun je net zo goed weer roken en drinken. 3. Stoppen heeft geen zin, als er niet een nieuwe activiteit jegenover staat. Alleen maar stoppen geeft leegte. Dan val je gauw terug in een ouwe gewoonte. Iets nieuws aanpak ken geeft zin. j Bovendien zijn de meeste nieuwjaarsvoornemens dit keer geVormd bij afnemende maan en dan heb je de natuur niet mee. Bij wassende maan gaat het beter. Opnieuw beginnen en i goéd om je heen kijken: wat is er nodig om het elkaar aange namer te maken? Veel nieuwjaarsvoornemens zijn op het ik gericht, egocen trisch en dus kleingeestig. Je wordt ruimer in je denken als je iets wenst waar meer mensen wat aan hebben. Leef je in in je omgeving. Schiedam schreeuwt om vrijwilligerswerk. Kijk naar de staat van je straat en geef een uur aan je buur, verrijkje wijk, doe wat voor je stad. Als iedereen één uurtje meer tijd steekt in Schiedam, le vert dat een kleine tienduizend werkdagen op, waarvan de samenleving gratis opknapt. Daar kun je pleinen en parken van verfraaien, de hele straat gezelliger maken. En als we dat met ons allen doen, wordt 2008 een jaar tjok vol buurtfeestjes en grote saamhorigheid. Niet zeuren, er moet wat gebeuren. Geen woorden, maar da den, want voor je het weet, ben je definitief gestopt met ro ken en drinken. Schiedam mag dan een grote stad heten, maar we kunnen er best een gezellig dorp van maken. Ons dorp. Kor Kegel Schiedam jongerenstad? 'Er valt niks te beleven' Wat er moet komen voor de jeugd, daarover zijn de meningen verdeeld. De een wil gewoon een hangplek, de ander een compleet popfestival. door Frank Willemse SCHIEDAM - Ze willen plek ken waar ze kunnen 'chil len'. Relaxen met muziek, games en een drankje. Het liefst een 'cave' of jeugd honk waar ze zelf de dienst uitmaken. Maar heeft de gemeente daar geld voor? „Er is hier geen flikker te doen. Overal worden we weggejaagd." Een jongen uit Oost krijgt bijval van jonge ren uit alle wijken tijdens de debatavond Pimp your City. Vooral 's avonds krijgt hangjeugd het aan de stok met boze bewoners. Ruzies, die door bijvoorbeeld ver keerde woordkeuze, hoog oplopen. Het is de gemeenteraad die graag wil weten wat de jeugd nu wil. Met voorbe dachte vragen als: 'Willen jullie een hangplek, maar dan op school?' Daarop volgt de weder vraag: 'Kan je daar dan een jointje roken?' De zaal lacht. Het onderwerp waar iedereen voor gekomen is, is 'chillen, hangen en uit gaan' of eigenlijk het gebrek daaraan. Er valt niks te be leven, Vlaardingen wordt als voorbeeld gesteld: daar zijn wél jeugdkroegen en disco's. Waarom niet in Schiedam? Over wat er moet komen, heerst geen eensgezind heid. De één pleit voor een disco, de ander voor een poppo dium. Maar niemand stemt vóór de stelling: 'In Schie dam kan je goed uitgaan?' Het Waaigat Kwaliteitsbedden gaat dit jaar haar slaapafdeling groots veranderen. Wij verhuizen van de eerste verdieping naar de begane grond. Hierdoor komt ruimte voor een ruimere bedtextielcollectie en verdere uitbreiding van onze zes boxspringmerken. Wij zijn dan ook op zoek naar enkele jonge enthousiaste medewerkers Slaapadviseur 20-35 jaar voor 38 uur per week U bent bekend met de betere boxsprings en in staat om onze klanten hierin een passend advies te geven. Tevens verricht u alle voorkomende werkzaamheden in de showroom en gaat u mee met de bezorging. Verkoopster bedtextiel 18-30 jaar voor 38 uur per week De werkzaamheden bestaan uit het adviseren en verkopen van hoogwaardig bedtextiel, dekbedden en hoofdkussens. Ook het etaleren en decoreren van onze producten zal tot uw taak behoren. De werkweek is van dinsdag t/m zaterdag, zonder koopavond en koopzondag Interesse Sollicitaties met cv richt u voor 12 januari aan Het Waaigat Kwaliteitsbedden H©t W33IQ3t 3131CR Vlaardingen kwalite|Fsbedden SCHIEDAM - GRaag afvallen na die calorievolle feestdagen? Vind je het ook zo moeilijk om uit al die verschillende diëten het juiste te kiezen? Bezoek dan de thema-avond over afvallen die donderdag 17 januari georganiseerd wordt door Bibliotheek Wa terweg. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vijf eu ro. Gastspreker is arts en we tenschapper Ivan Wolf fers. Hij wilde zelf wat kilo's kwijt. Maar hoe? Hij schreef zijn eigen antwoord in Het Dikke Afvalboek. Het dikke afvalboek bevat alle informatie over overge wicht en afvallen, en meer: van het ontstaan van ons Westerse schoonheidsideaal tot het gevaar van een buik je, van de manier waarop de media en de voedingsindu strie ons beïnvloeden tot het verschil tussen modediëten en verstandige diëten, van de werking van transvetten tot het jojo-effect. Wolffers geeft praktische adviezen. Op humoristische toon beschrijft hij wat we onszelf aandoen, wanneer we ons werkelijk dik moeten maken over onze omvang en hoe we succesvol in actie kunnen komen. Ook Sportschool Sportfit- Land is aanwezig met infor matie over de sportschool en gezond bewegen. Te huur in verzamelgebouw te Rotterdam-Overschie OPSLAG- EN BEDRIJFSRUIMTES Alle ruimtes zijn dag en nacht bereikbaar Gratis parkeren Huur inclusief alle kosten, behalve verbruik elek./verwarm. Camerabewaking KANTOORRUIMTES Nieuw gestoffeerd, luxaflex/lamellen, telefoon/internetaansluiting v.a. 175,00 per maand. Opslag/bedrijfsruimtes 25 nr-€ 175,00 p.m. te huur vanaf 25 m2. 50 m2 -€ 330,00 p.m. 75 m2-€ 490,00 p.m. 100 m2 - 735,00 p.m. incl. kantoor Voorwaarden: 2 maanden (huur) borg, 3 maanden opzegtermijn. door Kor Kegel SCHIEDAM - De postbode vindt het geen bezwaar. „Dat is het voordeel van de post codes. Verwarring tussen Spoorstraat en Spoorbaan straat hoeft er niet te zijn," zegt hij. Op advies van de straatna- mencommissie heeft het col lege van burgemeester en wethouders de Spoorstraat weer uit de kast gehaald. Spoorstraat wordt de naam van het verbindende straat je tussen de Horvathweg en de Prof. Kamerlingh Onne- slaan, waar voorheen de S- bocht lag. Schiedam heeft ook een Spoorbaanstraat, te weten in Kethel-Bijdorp. Net als de postbode vindt het gemeen tebestuur echter, dat die twee namen elkaar wel ver dragen. Er zit zelfs een ge schiedenis achter. De Spoor straat was tot eind van de jaren vijftig een straat tus sen de Stationsstraat en het spoor. De straat verdween bij de bouw van het nieuwe NS-station. Maar deze Spoorstraat in Schiedam-Oost was er de oorzaak van, dat de Spoor straat van Bijdorp van naam moest veranderen. Willem Rook zegt in zijn straatna menboek, 'Van Schie, Dam en Schiedam' dat dat het ge volg was van de annexatie in 1941, toen de gemeente Kethel en Spaland werd sa mengevoegd met de gemeen te Schiedam. Twee Spoor straten in één gemeente, dat zou verwarrend zijn. Daar om werd de Spoorstraat ver anderd in Spoorbaanstraat. Met de nieuwe straatnaam- geving is dus een situatie hersteld, die ongeveer acht tienjaar bestaan heeft: sinds de Tweede Wereldoorlog tot eind jaren vijftig. H#t Waalgat staat aan da vooravond van aan grootse verandering. Vanaf januari gaan we intern verhuizen. In onze kelder komt de kinderafdeling. Op de begane grond komt de slaapafdeling met een textielshop. De 1e en 2e etage zijn geheel voor de meubel- collectie en accessoires. U begrijpt dat wij hier voor ruimte moeten maken. Daarom houden wij de hele maand januari een grote uitverkoop. SALE v/oonwt n h u i s Markt 57 - Vlaardingen - 010-4343685 - www waaigat.nl Schiedam SP-raadslid Ben jamin Hoppe (24) stapt uit de gemeenteraad omdat hij vorige week is veroordeeld wegens mishandeling. Hij kreeg een taakstraf van 50 uur en moet een schade vergoeding van 1000 euro betalen. Fractievoorzitter Hamerslag vindt zijn ver trek logisch omdat hij als raadslid ongeloofwaardig is geworden. Over 'de aanpak van huise lijk geweld' kan hij na deze veroordeling bijvoorbeeld niet mee beslissen. Vorig jaar zomer trof Hoppe zijn ex-vriendin met haar nieu we vriend in bed. Een dag na een wild feestje waar hij ook zelf aanwezig was. De vrouw had enige dagen ervoor een einde aan de re latie gemaakt. Na het feest, vertelde hij de rechter, was hij bezorgd over haar toe stand en met de sleutel van haar opa was hij het huis binnengedrongen. Hij be kende dat hij toen 'door het lint is gegaan'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9