INKT DPI laat je fiifttcartritt&e hervullen bij Videoland! 'Een ander gaat kaarten BERGERAC Meet the Maestro LITERS VOORDEEL!!! B 9.99 9.99 12.99 13.99 13.99 1 1 GRATIS Bridgenacht van Schiedam; een ware uitputtingsslag Ook verkoop vao nieuwe csrtndpf eo printbenodigdiiedBn VIDEOLAND Mgr. Nolenslaan 416 Schiedam Tel. 010 - 246 00 22 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 9 januari 2008 - XQ84 Oud-huisarts dokter Verstege (86) houdt vinger aan de pols tijdens reanimatiecursus Met zijn vier 'Annie's', zoals hij de reanimatie-poppen liefdevol noemt, legt dokter Verstege uit hoe de hartmas sage moet worden uitgevoerd. Een man van 86, die zon der moeite zó energiek en humorvol een groepje dames aan het werk zet, moet wel een bijzonder mens zijn. Maar het einde is in zicht. „Zolang mijn licentie voor dit jaar nog loopt ga ik door, daarna is het mooi geweest." WATERWEG - Toegegeven, de tand des tijds is ook aan de huisarts niet voorbij gegaan.; Een hoorapparaat moet hem helpen om de vragen die ge steld worden te kunnen be luisteren. Maar voor de rest is dokter Verstege, keurig in pantalon, stropdas, spencer en colbert nog zo fris als een hoentje. De dokter is maar in zeer relatieve ruste en heeft nauwelijks aan vitaliteit in hoeven boeten. Dat dingen anders gaan dan je van te voren denkt te kunnen voor spellen blijkt wel uit het ver haal van de dokter. Je zet een praktijk op en vermoedt dat na 40 jaar hard werken de witte jas waarschijnlijk de wilgen wel in kan en de stethoscoop voorgoed aan de kapstok kan blijven han gen. Maar voor deze arts liep het anders. Bijna dertig jaar geleden, in 1979, werd Verstege via de Vereniging WAA (medici en paramedici) gevraagd om bij het Rode Kruis de reanima- tielessen te gaan verzorgen. Een jaartje later volgde in samenwerking met zuster Baan de instructie aan al le personeelsleden van het voormalige Holyziekenhuis. Een behoorlijke klus, die de dokter na zijn pensioen in 1986 niet opgaf. Hij kreeg het nog drukker toen daar na ook het Zonnehuis hem vroeg om de lessen daar te gaan geven. „Achterafheb ik misschien toch wel mijn ge zin wat tekort gedaan door zo veel weg te zijn voor die cursussen, maar ach, twee keer in de week een paar uurtjes. Een ander gaat mis schien biljarten of kaarten. En ik vond dit nou eenmaal leuk om te doen", zegt Ver stege. Met een luide hoge lach voegt hij er een anekdote aan toe. Na een cursus zei een me vrouw eens tegen hem dat hij wel heel veel passie voor zijn vak moest voelen, om op Daarna bekijkt dokter Verstege nauwkeurig of de cursisten de borstkas van één van de Annie'S voldoende OmhOOg laten komen. Foto: Roger van der Kraan zo hoge leeftijd nog steeds zijn kennis te willen delen met anderen. Zelf ervoer hij het helemaal niet als iets bij zonders, maar juist als de ge woonste zaak van de wereld. Hij verbaast zich nog steeds over die opmerking. Met zwier buigt hij over één van de poppen heen om de plakkers van de defibrilator aan te brengen. Daarna, in een frivole kleermakerszit, bekijkt hij nauwkeurig of de cursisten de borstkas van één van de Annie's voldoen de omhoog laten komen door de mond-op-mond beade ming. Hij geeft uitleg, aan wijzingen èn complimenten aan de dames, ondertussen al met rode hoofden van al het geblaas en gemasseer. Elk jaar wordt Verstege bij geschoold op de nieuwste ontwikkelingen en technie ken van de levensreddende cursus. Dat is vereist om zo zelf gecertificeerd instruc teur te kunnen blijven. De oudste Annie pompt bij elke massageslag nog een papierstrook uit haar zij. De nieuwste Annie zit vast aan een computerdisplay en laat allerlei grafieken zien over de zojuist uitgevoerde reani matie. De dokter is meegegaan met zijn tijd. Maar het eind van dit actieve doktersleven komt in zicht. „Ik heb mijn kerstkaart aan de WAA al geschreven en ze gevraagd me maar niet meer voor her haling op te roepen. Ze wer den al een beetje milder bij mijn beoordelingen. Zolang mijn licentie voor dit jaar nog loopt ga ik door, daarna is het mooi geweest." De Annie's gaan weer in de koffers. Allemaal liefdewerk, oud papier. Dokter Verstege wordt wel honderd, die zal echt niet zomaar omvallen. En mocht dit onverhoopt eens gebeuren, dan zijn er vele Vlaardingers die zon der slag of stoot weten hoe te handelen. In een notendop 1979: Verstege wordt ge vraagd reanimatielessen te geven bij het Rode Kruis 1980: instructie aan perso neel Holyziekenhuis 1986: huisarts gaat met pensioen. 2007: kaart gestuurd aan WAA met het verzoek hem niét meer op te roepen. Hartevelt Dujardin GlenTalloch Jonge Jenever Vieux Scotch Whisky 1.0 Liter 1.0 Liter 1.0 Liter Coebergh Classic Bessenjenever q 1.0 Liter Oa Smirnoff Vodka red Passoa Passion Drink Pavilion Rouge, Blanc Sec, Rosé, Moeileux 1. Liter DE WERELD V»H DRANKEN IBE I 6flessen SLUTERU WIJNHANDEL Frans Rietveldpad 2 SCHIEDAM tel. (OIO) 470 44 61 www.biertapverhuur.nl In het project 'Meet the Maestro' wordt elk jaar ingegaan op het oeuvre van een spraakmakende filmmaker. Ditmaal zijn dat de Coen brothers. Dit weekend zijn drie topfilms van het duo in Het Filmhuis te zien. SCHIEDAM - De bridgesport wordt alsmaar populairder. Niet alleen wordt er gespeeld bij verenigingen, maar ook in de huiselijke sfeer. In Schiedam is deze trend duidelijk waarneembaar. De stad is zich aan het ont wikkelen als een echte bridgestad. In de nacht van 22 op 23 februari wordt in de Blauwe Brug een 12 uur lange bridgema- rathon gehouden, vanaf 19.00 uur. Om 19.45 uur wordt de eerste ronde van 24 spellen gespeeld. Na beëindiging van deze eerste ronde kunnen de bridgers genieten van een hapjesbuffet gevolg door de tweede ronde van 24 spellen die om 23.45 uur start. Thssen de tweede en de derde ronde, die om 03.45 uur zal starten, wordt de inwendige mens versterkt met verschillende soorten soep. Als de bridgers er 72 spellen op hebben zit ten kunnen zij om 07.00 uur aanschuiven voor een uitgebreid ontbijt waarbij ook de uitslag bekend wordt gemaakt en de prijs uitreiking plaats zal vinden. Het inschrijfgeld bedraagt 42,50 euro per koppel en inschrijving is vanaf heden mo gelijk via jp.krijgsman@kabelfoon.nl. Meer informatie over deze bridgenacht is te ver krijgen bij Ria Krijgsman, tel. 470 28 17 of bij Coby Verdoes, tel. 470 74 37.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11