MT Blikschade? Zoek een parkeerplaats! Uniek beeldje voor de Daniel 'JÉ r OS Oecumenische Stichting voor ADMINISTRATIEF MEDEWERKERS MA/ roSekt bv SERVICE-MEDEWERKER MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 9 januari 2008 - TX03 Wat doet u op de snelweg na een kleine aanrijding met alleen blikschade? Wachten tot de politie arriveert? Dan bent u niet de enige, want dat doen de meeste mensen. Het is echter niet nodig. Als er geen gewonden zijn en de auto's veilig verplaatst kunnen worden, is het beter om samen met andere betrokkenen eerst een veilige parkeerplaats te zoeken. U kunt daar de schade formulieren invullen; het overige verkeer stroomt dan normaal door. Met duizenden gevallen per jaar scheelt dat heel veel files! 'Blikschade? Zoek een parkeerplaats!' is één van de ruim veertig maatregelen om op korte termijn iets te doen aan het aantal files. Per jaar komen op de snelweg zo'n 23.000 aanrijdingen voor met alleen blikschade. Het is natuurlijk niet te hopen, maar het kan u dus ook overkomen. In die vervelende situatie vertonen veel mensen dezelfde reactie. Ze bellen 112 en blijven wachten tot de politie arriveert om In de tweede hetft van januari komt u ze tegen bij tankstations en parkeer plaatsen langs de snelweg: de VanAnaarBeter-promotieteams. Zij vertellen u dat het voor uw veiligheid en voor de filevermindering van belang is dat u na een kleine aanrijding niet op de weg blijft staan, maar zo snel moge lijk samen een parkeerplaats zoekt om schadeformulieren in te vullen. een rapport op te maken. Ondertussen blokkeren ze een deel van de rijbaan en ontstaat of verergert de file in rap tempo. Dat is geen veilige situatie. Schaderapport niet nodig Veel mensen denken dat ze een politie rapport nodig hebben voor een soepele afhandeling van een kleine schade door de verzekeringsmaatschappijen. Dit is echter een misvatting. Voor de afhande ling van een schadegeval en het vast stellen van de aansprakelijkheid hebben verzekeraars alleen de ingevulde schade formulieren nodig. Op de rijbaan blijven staan, is bijna altijd de slechtste oplossing. Het verkeer stroomt slecht door en dat leidt al snel tot (verergering van) files. Ook staat u daar niet veilig tussen al die andere auto's en wordt de kans op een volgend ongeluk een stuk groter. De vluchtstrook is geen goed alternatief: deze is bedoeld voor Minister Eurlings en Leo de Boer, directeur van het Verbond van Verzekeraars, openden de campagne. hulpdiensten en auto's die pech hebben of niet meer kunnen rijden. Wat kunt u wel doen? U wisselt snel wat basisgegevens uit met de andere betrokkene(n) en zoekt daarna samen een parkeerplaats. Een tankstation of een veilige plaats aan het eind van een afrit kan natuurlijk ook. Wanneer u daar samen de schadefomulieren invult, heeft de verzekering voldoende gegevens voor een vlotte afhandeling van de schade. Het is overigens niet nodig dat u en de andere betrokkenen(n) precies hetzelfde verhaal op het schadeformulier invullen. Het gaat erom dat u allebei uw eigen mening verwoordt en eventueel met een situatie schets verduidelijkt. Kijk voor meer informatie op www. vananaarbeter. n I Tips Kort samengevat kunt u bij een kleine aanrijding het beste als volgt handelen: Niemand gewond Gezondheid en veiligheid van de betrokkenen gaan altijd voor. Zijn er gewonden dan schakelt u uiteraard wel hulp in. Bel indien nodig 112 en volg de instructies Kunnen u en de betrokken auto's' veilig doorrijden? Neem bij het verlaten van de rijbaan geen onnodig risico en bepaal eerst of u veilig kunt wegrijden. Zoek een parkeerplaats! Wissel snel basisgegevens uit (het kenteken en eventueel een mobiel telefoonnummer zijn het belangrijkst) en rijd dan samen naar een parkeer plaats, een tankstation of een veilige plaats aan het einde van een afrit Vul daar de schadeformulieren in. Speciaal om de actie voor de Daniel te ondersteunen is er door Ger van Tankeren van Martinique een prachtig beeldje ontworpen. "Het beeldje laat zien waar het om gaat. Het ranke meisje symboliseert de kwetsbaarheid van patiënten met kanker. De vogel die ze vrijlaat, straalt de hoop uit die er is dankzij kankeronderzoek. De strijd tegen kanker wordt gewonnen in het laboratorium. Steun ons in die strijd! Koop het Daniel beeldje. Geef het cadeau. Doe mee met de aanschaf van nieuwe laboratoria in het Josephine Nefkens Instituut, het kanker- research instituut van Daniel den Hoed." bronzen beeldje: 22 arbeidsmarkt opleidingen Binnenkort weer bij uw weekblad de special Maasstad Werk(t) gericht opdearbeidsmarktenopleidingeninhet Rijnmondgebied. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Tel. 010-4004248 of Tel. 010-4004483 of mail ta@maasstad.nl Psychische problemen? Vraag informatie aan Clip Over psychische problemen bestaan nog veel onduidelijkheden. Heb ik een dipje of is dit het begin van een depressie? Is dit normaal of moet ik eens langs bij mijn huisarts? Hoe werkt een Riagg eigenlijk? Wat doe ik met een klacht over mijn hulpverlener? Welke bijwerkin gen hebben kalmeringsmiddelen? Met al dit soort vragen kun je terecht bij het Clienteninfopunt Rijnmond (kortweg Clip). Clip is een onafhankelijke instantie die infor matie, advies en ondersteuning geeft over psychische problemen, verslavingsproblemen en dak/thuisloosheid. Dit doet Clip kosten- loos. Bij Clip zijn verschillende voorlichters werkzaam. De meesten zijn ervaringsdes kundig. Dat betekent dat zij weten wat het is om psychische problemen te hebben. De werkwijze is betrokken en informeel. Aan Clip is ook een Steunpunt Schuldpreventie verbonden. Mensen die geldproblemen heb ben en niet weten hoe ze verder moeten, kunnen er terecht. Clip zit aan de Zomerhofstraat 80-86 (tweede verdieping) in Rotterdam-Moord (vlakbij het Hofplein). De openingstijden zijn van maan dag tot en met donderdag van 9.30 tot 16.30 uur. Op dinsdag en donderdag kun je zo binnenlopen, maar maak eerst een afspraak als je er zeker van wilt zijn datje niet hoeft te wachten. natuurlijk geven wij ook telefonisch of per mail informatie: 010-4669006 of info@cliprijnmond.nl Eerst meer informatie? Rijk op www.cliprijnmond.nl SCHOOLGEBONDEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Oecumenische Stichting voor Schoolgebonden Maatschappelijk te Rotterdam (OS) is specialist op het gebied van schoolmaatschappelijk werk. De OS heeft maatschap pelijk werkers in dienst, die werkzaam zijn in het basis- en voortgezet onderwijs en het ROC in Rotterdam en omstreken. Wij bieden een werkomgeving in een klein team, dat de gezamenlijke administratie voert voor de OS en een aantal andere maatschappelijke stichtingen. De werklocatie is Rotterdam Centrum, van waaruitje dagelijks collega's ondersteunt, de administratie verzorgt, de telefoon beantwoordt, bezoekers ontvangt en bijkomende werkzaamheden verricht ten behoeve van de directeur en de teamleiders. Per zo spoedig mogelijk zoeken wij twee gedreven Voor 20 of 24 uur per week Meer informatie over de functie en de arbeidsvoorwaarden is te vinden op onze website: www.oecumenischestichting.nl Acquisitie n.a.v. deze advertentie stellen wij niet op prijs. ProSekt Bedrijfshygiëne is een ambitieuze en kwalitatief hoog-staande dienstverlener op het gebied van dierplaag- preventie- en bestrijding. ProSekt is meer dan 10 jaar actief bij klanten in de gehele bed rijf sketen waaronder de overheid, waarvoor service verleend wordt door geheel Nederland en België. ProSekt is partner in de preventie en bestrij ding van knaagdieren, insecten, houtaantasters (houtworm, boktor, zwam) en tevens in de wering van hinderlijke vogels. Rapportage geschiedt volgens de HACCP/ BRC/AIB-norm. Lid van BBHG-inkoop- combinatie, Lid van NVPB. ProSekt is geïnteresseerd Per direct zoeken wij een: Kenmerken: geen 9 tot 5 mentaliteit; min. MBO werk- en denkniveau; klantvriendelijk en communicatief vaardig; zelfstandig, technisch inzicht; doorzetter; flexibel; gevoel voor humor; bereid om zich verder te ontwikkelen in vakgebied. portefeuilles van gemeen telijke- en particuliere bestrijdlngsbed rijven. De functie: De service-medewerker voert zelfstandig bestrijdingsacties uit tegen muizen, ratten, houtworm, boktor, ovenvisjes etc. bij industriële bedrijven, horecabedrijven, zorg instellingen en particulieren. Voor de juiste persoon is dit een zeer uitdagende en afwisselende functie. Wij bieden: kwaliteit en een prettige, informele werksfeer in een dynamisch team, goede begeleiding en afwisselend werk. Daarnaast een uitstekend salaris met secundaire arbeidsvoorwaarden, een auto van de zaak met navigatie en telefoon. Wilt u meewerken aan de groei van ProSekt BV, schrijf dan binnen 10 dagen met CV naar: ProSekt BV, Pottenbakkerstraat 19, 4871 EP te Etten-Leur o.v.v. vacature service. Voor vragen kunt u contact opnemen met Marco de Jonge, telefoon: 06-190 392 36 Bezoek tevens onze website: www.prosekt.nl iiI, ,i Damei den Hoed Prijs van het bronzen beeldje 4950 Te zien en te koop bij AU GOUT EXCLUSIE exclusieve cadeau-artikelen t/o V&D op het Zuidplein in Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 22