Record voor bioscoop f* Strada brengt de straat op het podium Van Houts en De Ket vieren feestje in Luxor Wuivend graan van Wim T. Schippers in Schouwburg Van d«r Valk vakanties en voordelig Chrome Hoof in Rotown Adje in Zuidplein ZOMER AANBIEDINGEN ITALIË maasstad weekbladen S31 1 I 11! ROTTERDAM - Niemand had het een paar jaar geleden ver wacht, maar het is toch ge lukt. Pathé de Kuip is voor de vijfde achtereenvolgende keer de best bezochte bi oscoop van Nederland. In 2007 bezochten 1.395.000 mensen het theater op Zuid, opnieuw een stijging. „Heel bijzonder", noemt manager Rafe Aarents deze prestatie. „Iedereen was in het begin een beetje huive rig over onze vestiging op Zuid, het gebied had toch een beetje de naam onveilig te zijnNiemand verwachtte dit succes. Inmiddels trekt de bioscoop het hele gebied omhoog." Rondom schieten de woningen, restaurants en winkels uit de grond. Aarents weet wel waarom zijn bioscoop goed draait. „We hebben 14 zalen. Ons aanbod is dus heel groot en we bieden films voor alle doelgroepen, waaronder Turkse en Bollywoodfilms." Ook is Pathé goed bereik baar en het parkeren is nog steeds gratis. De film 'Pira tes of the Caribbean' werd vorig jaar het best bezocht, gevolgd door 'Harry Potter 5' en 'Alles is Liefde'. Ook in 2008 wordt Pathé de best bezochte bioscoop van het land, verwacht Aarents. „We snuffelen wel aan ons maximum. Maar we kunnen over de 1,4 miljoen bezoe kers heen. Het is afwachten hoe het loopt." Er vinden deze zomer grote sporteve nementen plaats waarvoor mensen thuisblijven, zoals het EK voetbal en de Olym pische Spelen. Maar daar tegenover staan kaskrakers als 'Harry Potter and The Half-Blood Prince', 'Indiana Jones 4' en de nieuwe James Bond op het programma. Plannen om de bioscoop meer allure te geven met grote premières, zijn er niet. „Tuschinski in Amsterdam of het Schouwburgplein zijn beter ingericht om interna tionale sterren te ontvangen. Ons theater is een beetje een blokkendoos en ligt ver bui ten het centrum. De meer waarde voor zulke premiè res ontbreekt dan ook." Jeroen Slingerland ROTTERDAM - Het grote publiek kent ze als Kanis en Gunnink uit het televisie spotje van het gelijknamige koffiemerk. In werkelijkheid vormen George Van Houts en Tom de Ket al meer dan tien jaar een succesvol thea terduo. Het duo viert dit ju bileum met een best-of-voor- stelling op dinsdag 22 janua ri in het oude Luxor Theater. De theatershows van Van Houts en de Ket hebben vrijwel allemaal hetzelf de thema: de waanzin van de Nederlander. Tijdens de laatste twee theater shows was de waanzin van het duo zelf aan de beurt. Wie het lijdend voorwerp van de theatershows dan ook vormen, waanzin blijft een fascinerend onderwerp voor het duo, genoeg om nu al vijf shows mee te vullen: „In de waanzin verraadt de mens zijn ware aard. We zijn natuurlijk allemaal neuro ten, alleen sommigen zijn het fulltime en het meren deel halftime. Echter de halftime neuroten zijn het gevaarlijkst want die den ken dat ze volstrekt nor maal zijn", zegt Van Houts. Tién jaar geleden begon een bijzondere samenwerking, door een ontmoeting op een feest van de toneelschool waar Van Houts afscheid nam en De Kets de boel op luisterde. De twee zijn in tien jaar ongekend op elkaar ingespeeld geraakt, maar dat heeft zowel z'n voordelen als z'n nadelen. Van Houts: „Als je al tien jaar samen dingen bedènkt, wordt dat aan de ene kant steeds makkelijker, je krijgt immers meer erva ring. Maar je wordt echter ook steeds kritischer, waar door het juist weer moeilij ker wordt." Kijk voor meer informatie op www.luxor- theater.nl. Win kaarten! Maasstad weekbladen ver loot in samenwerking met het Luxor Theater 3x2 kaarten. Mail uw persoons gegevens naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder werp 'VanHoutsDeKet'. woensdag 9 januari 2008 - TX98 Optreden ROTTERDAM - Twaalf muzikanten met platinum mantels en een waakzame robot met laserogen staan aanstaande donderdag in Rotown op het podium. De band heet Chrome Hoof en de soort muziek die de twaalf maken noe men ze zelf 'electro doom space ritual'. Het is duidelijk dat don derdag 10 januari niet het doorsnee rockbandje gaat optreden. Bands als Klaxons en Justice zijn in middels zwaar fan en na men dit bonte gezelschap uit Londen afgelopen jaar mee op tour. Muzikaal kun je Chrome Hoof er gens plaatsen tussen The Noisettes, Black Sabbath en George Clinton's Fun- kadelic, maar dan wel in een psychedelische baan rondom Mars of Satur- nus. Eén ding is zeker: het wordt bizar... Het concert begint om 21.00 uur en de kaartjes kosten in de voorverkoop zes euro. Kijk voor meer informatie op www.ro- town.nl. ROTTERDAM - De straat en de schouwburq komen bij elkaar in de afwisselen de voorstelling 'Strada'. Het toneelstuk Wuivend graan is 14 januari te zien in de Rotterdamse Schouwburg. ROTTERDAM - Adje, bekend van zijn wekelijkse en spraakma kende verschijningen in het Nederlandse tv-programma van Paul de Leeuw, 'Mooi! Weer de Leeuw', komt op za terdag 12 januari naar The ater Zuidplein te Rotterdam met zijn eigen theatershow: 'Adje's Revue van Nu'. 'Adje's Revue van Nu' gaat over een muziekvereniging die voor het eerst gaat optreden buiten hun thuishonk. Deze belangrijke gebeurtenis loopt echter niet geheel op rolletjes. Meer dan de helft van de leden schittert door afwezigheid op de uitvoe ring en de verdwaalde dirigent blijft de groep domineren met zijn mobiele telefoon. www.theaterzuidplein.nl. Het stuk staat binnenkort in Hal 4 in Rotterdam op de planken. Detheatervoorstelling'Stra- da' gaat over het verhaal van jonge straatartiesten, opgebouwd uit een twintig tal clipachtige scènes, met dans, theater, film en foto grafie. Losjes gebaseerd op de filmklassieker La Strada van Fellini uit 1954. Niet op één podium voor in de zaal, maar overal om je heen. Als toeschouwer sta je er letter lijk tussenin. Strada vertelt het verhaal van een straatartiest, Zamp, die een meisje meeneemt in zijn bakfiets: Gul. Samen trekken ze de wereld rond om op te treden. Dat gaat een tijdje goed, tot ze Mat- to ontmoeten, een derde straatartiest. Strada is het verhaal van deze driehoeks verhouding, en vooral hoe Matto en Gul zich uiteinde lijk weten te ontworstelen aan de machtswellusteling Zamp. Maar Strada draait ook om al die jongeren die hun kunsten vertonen op de straat omdat hun kunsten daar geboren zijn. De voorstelling van dinsdag 22 januari en woensdag 23 januari gespeeld. Kijk voor meer informatie op www. theaterhal4.nl. ROTTERDAM - Wuivend graan is het meest recente stuk van Wim T. Schippers en belooft een enerverende avond te worden, waarbij PowerPoint presentaties en handgemeen naadloos in elkaar overvloei en. Het stuk is 14 januari in de Schouwburg te zien. Groot geleerde en begena digd spreker Henrik van Woerdekom (Titus Muize- laar) heeft een lezing voor bereid over het verschijnsel ethiek. Onder de titel Wat doen wij er toe? zal de pro fessor doctor zijn zienswijze etaleren over Het Goede en Het Kwade. Na de inleiding, door de zelfingenomen voor zitter van de culturele ver eniging en wat oponthoud kan Henrik eindelijk begin nen. Voor Henrik zou dit een avond als vele kunnen zijn, ware het niet dat zowel zijn moeder als zijn dochter, zijn vrouw en zelfs zijn vriendin in de zaal zitten. Wat een - boeiende lezing had moe ten worden ontaardt in een openbare familieruzie met hilarische, schrijnende en ontroerende persoonlijke ontboezemingen. Het ene moment lijkt Henrik alles nog onder controle te heb ben, het volgende moment valt hij volledig uit zijn rol en gaat hij zonder terughou dendheid de confrontatie aan. Wuivend graan van Wim T. Schippers is op maandag 14 januari, Grote Zaal, 20:15 uur. Vertrouwd, TOSCANE 8- en 15-daagse autoreis incl. halfpension v.a. €199!! Geniet van de vergezichten en de vele mooie steden in Toscane als Pisa en Siena! U verblijft in Hotel Regina, in Montecatini Terme o.a. voorzien van een zwembad en sfeervol restaurant. Aankomst: iedere zaterdag van 12/04 t/m 25/10. www.vandervalkvakanties.nl/au140 GARDAMEER 8- en 15-daagse autoreis incl. halfpension v.a. 199!! Breng deze zomer uw vakantie door in Parkhotel Jolanda. Een 3-sterren superior hotel nabij het centrum van San Zeno in Montagna en op 8 km. van het Gardameer. Parkhotel Jolanda beschikt over diverse faciliteiten waaronder een lift, restaurant, tennisbanen en een sauna. Aankomst: iedere zaterdag van 26/04 t/m 25/10. www.vandervalkvakanties.nl/au138 ADRIATISCHE KUST 8- en 15-daagse autoreis incl. halfpension v.a. 198!! Een echte aanrader, Hotel Costa d'Oro gelegen in Rimini aan de populairste vakantiekust van Italië. Het gezellige 3-sterren hotel is een mooi uitgangspunt voor een heerlijke vakantie in deze prachtige omgeving! Aankomst: iedere iedere zaterdag van 10/05 t/m 27/09. www.vandervalkvakanties.nl/au_131 Voor meer informatie/boekingen 0172 - 46 96 96 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl Hoorn 168-170, 2404 HK Alphen aan den Rijn sgr De voorstelling is een heuse spoedcursus voor degenen die nog nooit iets van de twee hebben gezien. In de show zijn de hoogtepunten van de laatste tien jaar te zien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23