Wijkoverleg Spaland en Seveaparken Vervolg nieuwjaarstoespraak Bibliotheek Noord eerder open Gemeenteberichten De Rekenkamer commissie Schiedam- Vlaardingen vergadert bibliotheek waterweg www.schiedam.nl 10 januari 2008 nummer 2 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserfl, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 18 december 2007 t/m 27 december 2007 bouwaanvragen: Nederlandse Aardolie rokersvoorziening Mij bv plaatsen Kinderopvang Mundo kindercaravan plaatsen 's-Gravelandseweg 290, 3125 BK De Meesterstraat 40, 3119 PJ De Vlinderhoven 67, 3124 BS Jan van Galenstraat, 3115 JG Kommiezenlaan 25, 3125 AN Munterstraat 6, 3123 PN Tjalk 69 t/m 83, 3123 BV Aannemingsbedrijf Maat B.V. M. Hersbach Pasztjerik Vastgoed BV H. van der Velden Woonplus Schiedam Van Rijkpad 25, 3123 NW Mulder Kozijnen B.V. Voorberghlaan 35, 3123 AX Argos Zorggroep Verleende bouwvergunningen Verzonden 19 december 2007 Admiraal de Ruyterstraat 20, Northwood Bouw b.v. 3115 HB Verzonden 20 december 2007 's-Gravelandseweg 606, Aldi Roosendaal B.V. 3119 NA woning vergroten d.m.v. een aanbouw bedrijfspand bouwen (fase 2) bedrijfspand vernieuwen voorgevel veranderen rasterwerk, garage deuren en bergings toegangen plaatsen dakkapel plaatsen (achterzijde) verpleegvleugel plaatsen bedrijfspand oprichten (te verdelen in 19 kleine bedrijfsunits) veranderen van de entreepui door een automatische schuifpui Verzonden 21 december 2007 Karei Doorman weg 19, G. Kalfsbeek Beheer B.V. reclamevoorziening 3115 JD plaatsen (MINI op trap) schuifpui plaatsen Tjalk 67, 3123 BV F. de Prez Verzonden 27 december 2007 J.W. van den Berghpad 12, F. Hesselberth 3123 CH Woudweg 24, 3123 KB A. Rodenburg Verzonden 3 januari 2008 Lange Kerkstraat 32, C&A Nederland 3111 NP Stockholm 3.3124SG SIKO dakkapel plaatsen (voorzijde) opslagruimte voor landbouwwerktuigen oprichten indeling van winkel veranderen en nieuwe entree aanbrengen administratieruimte plaatsen voor de duur van 3 jaar N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrifte lijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaar schrift is ingediend. Op donderdag 17 januari 2008 is het eerste overleg van het wijkoverleg voor Spaland en Sveaparken gepland. Deze bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Terpzicht aan het Noordeinde 12 en begint om 20.00 uur Op de agenda staan diverse zaken die betrekking hebben op de leefbaarheid in de wijken Spaland en Sveaparken en de voortgang in het wijkjaarprogramma voor 2008. Een belangrijk onderdeel hierin is het Wijkjaarprogramma voor 2008. Als u meer informatie wil of aanwezig wilt zijn bij de vergadering van het Wijkoverleg, kunt u contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling (2191023) of met de wijkprocesmanager (2191027). Kerstnacht zaten er ook bij mijn voordeur 3 knaapjes ongein uit te ha len. De eerste reactie van mijn kinde ren was: "jongens wat doen jullie om 1.00 uur 's nachts buiten, het is eerste kerstdag, moeten jullie niet lekker thuis zijn?". Het is aan de ene kant natuurlijk diep triest als kinderen van 15, 16, 17 jaar kerstavond/kerstnacht buiten lopen te zwalken. Net zo triest is het dat jonge, soms zeer jonge kinderen de kans krijgen om zich bijna in coma te drinken. Doordat de effecten van het laat op straat verkeren of het klemzuipen vaak leidt tot openbare orde pro blemen, lijkt het wel eens of het daarmee ook een overheidsprobleem is geworden. Maar let wel, het echte preventieve werk begint thuis. Aan de andere kant zie ik met lede ogen aan dat bij winkeliers of soms burgers of bij politieauto's de ramen ingegooid worden, of burgers soms anderszins in angst verkeren en zich in het eigen huis niet meer veilig voelen of niet meer vrijelijk de straat op durven. Deze groep jongeren legt op al diege nen die op het gebied van veiligheid bezig zijn, zowel vanuit de preven tie alsmede vanuit de repressie een enorm beslag. Inspanning die het meer dan waard is om te leveren, het gaat immers om onze jongeren, maar alleen pas dan succesvol kan zijn als eenieder ook echt bereid is een bij drage te leveren aan de aanpak en/of oplossing van de problematiek en inziet dat hij of zij zelf een bijdrage kan leveren. En inziet dat daarmee de oplossing dus niet altijd bij een ander of de overheid gezocht moet kan worden. Wat ik absoluut niet acceptabel vind is het bedreigen of aanvallen van hulpverleners, waardoor de nood zakelijke hulp aan een burger niet geboden kan worden. In de nacht van oud op nieuw heeft deze situ atie zich in Tuindorp voorgedaan. Nadat jongeren een inwoner in zijn woning hebben belaagd, werden de hulpverleners door een groep van 50 tot 70 jongeren aangevallen. Daarbij is aan een politieauto beschadiging toegebracht en werd een agent ver wond door lawinepijlen. Dit is onac ceptabel gedrag en dat kan en wil ik niet tolereren. Het zou niet terecht zijn om met de activiteiten van deze jongeren de oud en nieuwviering in Schiedam te stig matiseren. Oudejaarsavond was zelfs opvallend rustig. De vergunninghouders van de kerst- boomverbrandlocaties hebben zich ingespannen om een traditie in ere te houden. En dat is ze goed gelukt. Zij hebben fantastisch samengewerkt. In goed overleg hebben we veilige loca ties uitgekozen en gefaciliteerd. Zij hebben voor veel bewoners voor een feest gezorgd. De kerstbomenjacht is geen roof geworden, maar een inza meling waarbij lootjes zijn uitgereikt voor een loterij om i-Pods. Zo kan het dus ook. Dames en heren, eerder richtte ik mij tot u, omdat u, en vele anderen, het succes vormen van Schiedam. Iedere inspanning wordt zeer gewaardeerd. Maar soms zijn er mensen die wel een zeer bijzondere inspanning ver richtten en die prestaties worden te recht op speciale manieren zichtbaar. Zo zijn er in 2007: 16 Koninklijke onderscheidingen werden uitgereikt. 5 M.C.M. de Groot-spelden werden uitgereikt. 13 medewerkers van Bad Groenoord hebben namens de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen een oorkonde ontvangen. iDe 11-jarige Lindsay Luisterburg van basisschool de De Regenboog won het Groot Nederlands kinder dictee. iHet bedrijf TDS behaalde een gedeelde eerste prijs in een tevre- denheidsonderzoek in de categorie middelgroot bedrijf in de grafische industrie. I Restaurant 't Stadhuys won de Schiedamse Horecaprijs. Het 1ste elftal Heren Hockey Spirit werd Schiedamse sportploeg van het jaar. ■judoka Denise Jongekrijg werd Schiedamse sportvrouw van het jaar. H Klaas Gij ze werd Schiedams vrijwilliger van het jaar. ■I Snelweg Transport en Koeriers bedrijf won de TVM preventieprijs. Het Schiedamse project van huur- dersbelangen Schiedam Zuid, SO- BO en Woonplus werd tweede in de Bob Verbiest Cultuurprijs. ■I Mevrouw Sherita Narain van Ther men Holiday werd zwarte zaken vrouw van het jaar. ■I Huisman won de Maritiemprijs. Qrrent won de Energieprijs. Het Schiedams Jenevermuseum won de internationale designprijs voor de nieuwe huisstijl ■Mandy van Selm van de Schie damse keurslager Van Selm won de eerste prijs op de keurslagers vakbeurs voor de beste spareribs. Rapper Anti E won de X-posure 2007. BI Sport- en recreatiebad Groenoord won de Keep it Cool Award. Jacqueline van der Linden heeft de Schiedamse jongerenprijs gewon nen voor het project Matties. I Frankenland won de Food Is Care Award. De 10-jarige Koen de Vette heeft zijn prijswinnende afscheidskaart aangeboden aan minister Zalm. Zij zijn het voorbeeld van opvallende en/of buitengewone prestaties. Maar iedere vorm van inzet wordt door raad en college zeer gewaar deerd. De raad en het college zijn in 2008 halverwege de bestuursperiode. Raad en collegeleden doen hun ui terste best om in intensief contact met de stad beleid te ontwikkelen. Maar wel vanuit een grondhouding dat Schiedammers in hun dagelijks leven echt iets moeten merken van dat beleid in de vorm van zichtbare verbeteringen en merkbare maatre gelen. Het is een college en een raad van doeners, dat volgens mij prima gedijt in een stad die van aanpakken houdt. Om u te inspireren mag ik u namens het gemeentebestuur, bij vertrek, een attentie aanbieden, zo kunt u nog eens overzien wat deze prachtige stad allemaal in zich heeft. Ik dank u voor uw aandacht. Op 15 januari 2008 vergadert de Rekenkamercommis sie over onder meer de onderzoeken naar de program mabegroting 2008 van de beide gemeenten en naar de Stadsgehoorzaal. Maar ook de stand van zaken van de andere lopende onderzoeken komen aan de orde: - de quickscan naar de verkeersveiligheid rondom scholen - onderwijs achterstandenbeleid Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamercommissie? Informatie is te vinden op de website van Schiedam of Vlaardingen (www.schiedam. nl of www.vlaardingen.nl). U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon 010-246 5336 of e-mail j.pegtel@schiedam.nl Als u de vergadering wilt bijwonen kan dat natuurlijk ook. Wilt u daarover de secretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. De vergadering vindt plaats in het Stadhuis van de gemeente Vlaardingen, de aanvang is 20.00 uur. De openingstijden van Bibliotheek Noord zijn ver ruimd. Op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag opent de bibliotheek al om 13.00 uur haar deuren voor het publiek. De openingstijden van Bibliotheek Noord zien er daardoor als volgt uit: maandag 13.00- 17.00 uur dinsdag 10.00- 17.00 uur woensdag 13.00- 17.00 uur donderdag 13.00 - 20.00 uur vrijdag 13.00- 17.00 uur 10.00- 13.00 uur Bibliotheek Noord Bachplein 589 3122 JM Schiedam Tel. 010 4708320 www.bibliotheekwaterweg.nl Tel.: (OIO) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (OIO) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie m Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5