Gemeenteberich Het Stadserf over Nota van Uitgangspunten bestemmings plan Kethel in 't Schepphuis ju Wethouder Groene reikt vrijkaarten ijsbaan uit aan groepen 8 scholen Schiedam-Oost bibliotheek waterweg Afvallen met Ivan Wolffers Subsidieaanvraag Evenementen 2008 gemeente Schiedam De gemeente Schiedam gaat een nieuw bestemmingsplan Kethel opstellen dat een aantal verouderde bestemmingsplan nen vervangt die nu nog voor Kethel en omgeving van kracht zijn. Het gaat daarbij naast het Prinses Beatrixpark ook om Tuindorp Kethel, Kethel Oost, Kethel Zuid, Kethel Dorp, Hof van Spaland etc. Voor het ontwikkelen van dit bestemmingsplan heeft het college van burgemeester en wethouders een Nota van Uit gangspunten opgesteld. U kunt uw visie geven op deze Nota van Uitgangspunten voor het bestemmingsplan op: maan dag 14 januari 2008 van 20.00 tot 23.00 uur in 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 tijdens een spe ciale editie van Het Stadserf, een openbare informatieavond waarbij leden van de gemeen teraad aanwezig zijn om uw mening te horen. Bestemmingsplan De gemeente geeft in een bestem mingsplan aan waarvoor gronden en gebouwen mogen worden gebruikt (zoals een woonfunctie), waar mag worden gebouwd en hoe gronden mogen worden ingericht. Het bestem mingsplan is bindend voor bewoners, maar ook voor de overheid. Bewoners kunnen er dus rechten aan ontlenen. De meeste bewoners krijgen met een bestemmingsplan te maken als ze een bouwvergunning aanvragen. Bij een aanvraag voor een bouwvergunning moet de gemeente de aanvraag onder meer toetsen aan het bestemmings plan. Een nieuw bestemmingsplan betekent overigens niet dat er per se iets voor u hoeft te veranderen. Bewoners zijn betrokken Het gemeentebestuur vindt het be langrijk dat u uw visie-over de nota en het daarop volgende bestem mingsplan kunt geven. Daarvoor zijn de volgende mogelijkheden: 1Voordat het bestemmingsplan Kethel daadwerkelijk wordt opge steld, wordt eerst een Nota van Uit gangspunten vastgesteld waarin de uitgangspunten zijn opgenomen die in acht moeten worden genomen bij het opstellen van het bestemmingsplan. U kunt nu als bewoners, winkeliers, ondernemers en andere organisaties in de wijk aan zet komen. Maan dag 14 januari is het mogelijk om uw visie op de uitgangspunten voor bestemmingsplan Kethel te geven. 2. Vervolgens wordt op basis van de vastgestelde nota van uitgangspunten het voorontwerp bestemmingsplan Kethel opgesteld. In de tweede helft van 2008 zal er voor bewoners de mogelijkheid zijn om op het vooront werp bestemmingsplan te reageren. 3. De planning is dat in november 2008 de officiële bestemmingsplan procedure (conform Wet ruimtelijke ordening) start met het ter inzage leg gen van het ontwerp bestemmings plan Kethel. Op dat moment kunnen bewoners hun zienswijzen opnieuw aan de gemeente kenbaar maken. Nota van Uitgangspunten De volledige weergave van de Nota van Uitgangspunten voor bestem mingsplan Kethel vindt u op de ge meentelijke website www.schiedam. nl. In het kort komt de inhoud van de Nota van Uitgangspunten voor het bestemmingsplan Kethel op het volgende neer: Uitgangspunt is dat de bestaande woonwijken als zodanig worden op genomen in het bestemmingsplan. Hierbij wordt aandacht geschon ken aan het eigen karakter van elke woonwijk. Daarnaast is er een aantal ontwikkellocaties in het plangebied waarin een functiewijziging tot de mogelijkheden behoort. 1. Schiedamseweg De locatie betreft de groenstrook/ speelplek langs de Schiedamseweg (tegenover nr. 100 t/ml20), ter hoog te van de voormalige landijsbaan. Behoud van de groenstrook/speelplek heeft de voorkeur van het college. 2. Omgeving Kerk Dorp Kethel Deze locatie betreft een open plek die ook als parkeerplaats dienst doet. Het college kiest er voor de locatie open te houden en kwalitatief hoog waardig in te richten. 3. Omgeving Zwembad Groenoord In deze omgeving bevindt zich nog een enkele bouwlocatie om te bebou wen. Met name zal er moeten worden gezocht naar een oplossing voor de parkeerproblematiek. Dit kan door herinrichting van het parkeerterrein met als doel extra parkeerplaatsen te creëren. Tevens wordt gestudeerd op de mogelijkheid van een gebouwde parkeeroplossing,, eventueel in com binatie met andere functies. 4. Winkelcentrum Hof van Spaland Voor het winkelcentrum Hof van Spaland zal samen met de winke liersvereniging een stedenbouwkun dige visie worden opgesteld. Het college wil rond het winkelcentrum inzetten op een hoog ambitieniveau met als aandachtspunt de relatie met ontwikkelingen rond het Bachplein. De mogelijkheden voor uitbreiding van het winkelvloeroppervlak, wo ningbouw en extra parkeerplaatsen worden in deze stedenbouwkundige visie meegenomen. 5. Prinses Beatrixpark Voor het Prinses Beatrixpark wordt een structuurvisie opgesteld om te bepalen wat er moet gebeuren in het park en welke nieuwe ge bruiksmogelijkheden het park in de toekomst kan bieden. Behoud van de parkfunctie staat voorop 6. Sportpark Kethel Schiedamseweg Ten aanzien van sportpark Kethel zijn opties onderzocht om problemen ten aanzien van het parkeren en be hoefte aan sportvelden in de omge ving op te lossen. Vooralsnog wordt vastgehouden aan handhaving van de huidige situatie. De voormalige lan dijsbaan is als ecologisch waardevol gebied opgenomen in bestemmings plan Groene Long. 7. Bedrijventerrein Kethelvaart De functie van Kethelvaart als klein schalige bedrijventerrein wordt in de optiek van het college gehandhaafd. Wel bedrijfswonen toestaan in het nieuwe bestemmingsplan, zoals dat nu al op Kethelvaart gebeurt. 8.Schoollocaties Nachtegaallaan en Iepenlaan De schoollocatie Nachtegaallaan be houdt zijn functie als school. Voor de schoollocatie Iepenlaan kan worden gedacht aan een andere functie zoals wonen, maatschappelijke doelein den, speelterrein of parkeerterrein. Het college stelt voor deze locatie in het bestemmingsplan een flexibele bestemming te geven. Foto: Jan van der Ploeg De ijsbaan die de afgelo pen weken op het Stad serf stond werd weer drukbezocht. Onder meer scholieren maak ten er veel gebruik van. De groepen 8 van de basisscholen in Schie dam-Oost beleefden er in ieder geval ijspret. Zij kregen van de ge meente vrijkaarten voor de schaatsbaan. Wethouder Groene reikte de eerste kaartjes uit aan groep 8A van Openbare Basisschool De Singel. Op deze manier wil de ge meente jaarlijks de groepen 8 van de basisscholen in Schiedam, elk jaar uit een andere wijk, de mogelijkheid ge ven om de schaatsbaan te bezoeken, Omdat de eerste ijsbaan in Schiedam in de wijk Oost bij het Stationsplein lag kregen zij de mogelijkheid te starten met dit nieuwe initiatief. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 18 december 2007 sloopaanvraag: Frenkelpad 7, 3123 AE J. van der Munnik asbest verwijderen Rotterdamsedijk 252A t/m MSHW Support bv golfplaten van 258D, 3112 BR Singel schuurtjes verwijderen 4A t/m 4D, 3112 GP Verleende sloopvergunning: Verzonden 27 december 2007 Woudweg 24, 3123 KB Verzonden 3 januari 2008 Lange Kerkstraat 32, 3111 NP A. Rodenburg 3 schuren slopen C&A Nederland diverse wanden en gevelpui slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Wilt u graag afvallen? En vindt u het ook moeilijk om uit al die verschillende diëten het juiste te kiezen? Bezoek dan de thema avond over afvallen van Bibliotheek Waterweg. Deze vindt plaats op donderdag 17 januari 2008 in Bibliotheek Noord, Bachplein 589 in Schiedam. De avond begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt €5,00. Gastspreker is arts en wetenschapper Ivan Wolffers. Hij wilde zelf wat kilo's kwijt. Maar hoe? Hij schreef zijn eigen antwoord in Het Dikke Afvalboek. Op humoristische toon beschrijft hij wat we onszelf aandoen, wanneer we ons werkelijk dik moeten maken over onze omvang en hoe we succesvol in actie kunnen komen. Ook Sportschool FitSportLand Schiedam is aanwezig met informatie over de sportschool en gezond bewegen. Er is een film te zien over de verschillende sporten die geschikt zijn om wat kilootjes kwijt te raken. Bij de stand van boekhandel Post Scriptum kunt u boeken over het onderwerp afvallen aanschaffen en signeert Ivan Wolffers zijn boek. Vanaf 1 januari 2008 kunt u via de website van gemeente Schiedam een formulier downloaden voor het aanvragen van een subsidie in het kader van de Evenementennota 2006-2009/2. Het formulier is gebaseerd op de criteria, die worden genoemd in de Evenementennota 2006-2009/2 en ondersteunt uw subsidieaanvraag. Voor evenementen die plaatsvinden tussen 1 mei en 30 september dient de aanvraag uiterlijk 1 februari 2008 te zijn ingediend. Om zo goed mogelijk uw aanvraag in te dienen, adviseren wij u kennis te nemen van de Evenementen nota. De tekst hiervan staat eveneens op de website van gemeente Schiedam. Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl onder 'Cultuur Toerisme' in het menu 'Gemeente Schiedam'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6