Is gerechtigheid te koop? Straluma Visspecialist R. Bijl romantisch, trendy en modern (j collectie 7500mI klass'eke en m°deme meubelen en verlichting lop de 26 verdieping"| LEVERBAAR maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen m wmmmtaamm woensdag 30 januari 2008 - X084 Els Ine speelt klassieker 'Bezoek van een dame' Een 'tragische komedie' staat op het affiche. Tragisch wél, maar komedie? Het stuk uit 1956 is cynisch en hard over 'hoe rekbaar de moraal van mensen is'. Héél rekbaar dus. Niks blijspel, hooguit een gitzwarte. Het verhaalt over hoe eilandbewoners hun kroegbaas annex kruidenier keihard laten vallen. Doodvallen, voor geld. Lachen? Nee. Wel een tijdloze uitvoering van een klassiek stuk. door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Bezoek van een dame' is de nieuwe voorstel ling van Els Inc. in 2008. Het Schiedams theaterge zelschap zetelt alweer zes jaar in de stad. Feitelijk be staat Els Inc. uit regisseur en oprichter Arie de Mol en zijn vrouw, die per voorstel ling professionele acteurs inhuurt. En soms (ook nu) aanvult met amateurspe lers uit de regio. In het land spelen voor profs, vaak een lange (bus-)zit maar voor de amateur een droom die uit komt. Een tournee die voert van Groningen tot Maastricht. Van theater Bellevue in Amsterdam tot De Franse school in Culemborg. Dertig voorstellingen in de komen de twee maanden. Els Inc. speelt geëngageerd theater met klassieke stuk ken als Ora et Labora van Heijermans of Kasimir en Karoline (Horvath). Toneel stukken die vaak bizar en fel (hyper-)realistisch zijn. Soms niet eenvoudig en soms choqueren. Waarbij je moet nadenken. Met een boodschap dus. Is dat niet ouderwets? „Ik trek me niks van modes aan", zegt Arie de Mol ge agiteerd. Daarom koos hij deze klassieker 'Boodschap van een dame'. Een stuk dat handelt over hebzucht van mensen. Geschreven door de Zwitser Friedrich Dürren- matt. Arie de Mol vertaalde zelf het boek uit 1956 en mo derniseerde de enscenering op een fictief eiland Gier. De naamgeefster van het stuk - de oude dame - wordt bij hem een tijdloze, jonge en wraakzuchtige dame die doet denken aan Medea. Een vrouw uit Amerika, die na 40 jaar steenrijk terugkomt. Waarom? Om recht te doen volgens haar, pure wraak denkt het publiek. Na een liefde met de jonge Arend - levensecht gespeeld door Jack Vecht. Ze vertrok hals Bewoners van het eiland staan verbaasd bij de lijkkist voor hun vriend Arend die (alvast) is meegenomen door de steenrijke Dame die zijn dood uit wraak eist. Foto: Roger van der Kraan over kop zwanger en eist nu het hoofd van de inmiddels populaire winkelier annex kroegbaas. Als een 'Nina Brink' biedt de ijskoningin haar dorps genoten veel geld aan - 1 miljard dollar - als die de echte d(v)ader - willen do den. Zij heeft al de lijkkist bij zich voor hem! Gedragen door zeven butlers gespeeld door de amateursspelers. Dilemma: zullen de dorps bewoners zwichten voor het aanbod? „Zo gaat het in het leven, we weten de uitkomst, die staat al van te voren vast", vertelt Arie de Mol na de première. Ook voor al uw pizza's pasta's...! www.ijssalon-lavenezia.nl Jp 't, **4? 1 KINNA ADDEN Akta svensk Echt Zweeds Kinnabadden maaktal 60 jaar Scandinavische boxsprings voor een ontspannen en gezonde nachtrust. Wij bouwen bedden die mensen aanspreken en-zich kunnen veroorloven.... En dat met een comfort zoals men nooit eerder ervaren heeft. Voel het verschil en verbaas u over de prijs. U slaapt al op een Kinna vanaf 3300.- (180x200cm) Meer info www.kwaliteitsbedden.nl Het Waaigat Kwaliteitsbedden - Markt 57 - Vlaardingen Gebakken kibbeling x, *50 500gram Je Verse tonijnsteak 250gram «Je Krabsalade 1 65 100 gram I e Visbami met garnalen en krab 500 gram 4?5 Visspecialist R. Bijl Broersveld 113" 010-4268710 Relaxfauteuil handbediening geheel leder in beige, zwart en roodbruin nu Een goede relaxfauteuil is heel veel waard. Velen leiden een stressvol bestaan en willen na een drukke dag graag 's avonds heerlijk ontspannen. Anderen worden een dagje ouder en hebben behoefte aan een fauteuil die volledige steun biedt aan het hele lichaam en waar eventueel ook een middagdutje in gedaan kan worden Relaxfauteuil Relaxfauteuil inclusief voetenbank inclusief voetenbank geheel leder in crème en zwart nu slechts geheel leder in crème en zwart nu slechts Relaxfauteuil electrische er in in en zwart ALLE RELAXFAUTEUILS DIRECT UIT VOORRAAD OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur www.straluma.nl feemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11