in beeld A Trotse vader: 'Martin weer nationaal kampioen' Lezers in love De gouden lijst Öprkonde tirnmnm ',/'V 'Schiedam, City of spirit?' De A4 moet er nu eindelijk eens komen Doe mee en win een tv lezers REGIO - Voor de Maasstad Valentijnspagina zijn we op zoek naar mensen met vlinders in hun buik. Of je nu verliefd bent op dat ene leuke vriendje/ vriendinne tje in je klas, of dat je na 40 jaar huwelijk nog steeds niet op elkaar bent uitgekeken... Elke inzending is welkom, want liefde is tenslotte niet Verliefd, verloofd, getrouwd, gelukkig of vlinders? Laat het ons weten! aan leeftijd gebonden. Heb je een geheime liefde dan zou je dat hem of haar via een berichtje (al dan niet anoniem) kunnen laten we ten. We zijn ook op zoek naar bijzondere liefdesverhalen. Heb je elkaar op een bijzon dere wijze ontmoet? Heb ben jullie veel meegemaakt samen? Leven jullie op een bijzondere manier samen? Of ben je je partner dank baar voor die mooie dagen, maanden, jaren? Schroom niet je bijzondere liefdesver haal te delen. De liefde is natuurlijk on losmakelijk verbonden met poëzie. We zouden dan ook graag willen wegzwijmelen bij een mooi liefdesgedicht. Kan je leuk dichten, stuur je gedicht op en je maakt kans op een mooi plaatsje op de pagina. Wie weet word je wel ontdekt? En voor onze fotorubriek zijn we op zoek naar een romantische foto. Een zoe nend stelletje op een bankje of een koppeltje wandelend hand-in-hand op het strand bij zonsondergang. Ach, ik hoef het ook allemaal niet uit te kauwen. Ik zou zeggen: verras ons met je valentijns- inzendingen en wij plaatsen het op onze speciale Valen tijnspagina. Veel succes! maasstad Waterweg weekbladen woensdag 30 januari 2008 - WX92 Iri deze rubriek zet een lezer van Maasstad Weekbladen Iemand In het zonnetje. Deze week Is dat Martin Ruisaard die In hét zonnetje wordt gezet door trotse vader Wim. VLAARDINGEN - Vader Wim Ruisaard is erg trots op zijn zoon Martin Ruis aard, omdat Martin met zijn kookkunsten weer een nationaal kampioenschap heeft behaald. Hij steekt dit ook niet onder stoelen of banken. „Woensdag 9 januari op de horecava in de Rai in Am sterdam heeft onze zoon een nationaal kampioen schap behaald, in de cate gorie voor jonge klasse koks tot 25 jaar. U zult begrij pen dat dit best een knappe prestatie is en wij als ouders daar bijzonder trots op zijn, omdat zeker ook deze vorm van werk/arbeid ook eigen lijk een vorm van topsport is", zegt Wim. Kookkampioen „In januari 2006 had onze NH Worm» 200* Trotse vader Wim Ruisaard met zoon en kooktalent Martin Ruisaard. Foto: Roger van der Kraan zoon op de horecavakbeurs de Horecava in de Rai in Amsterdam dit kampioen schap behaald toen nog als leerling van het friesland college te Leeuwarden", vervolgt hij. „In november van datzelfde jaar wist hij met medeleer lingen van het friesland col- Het is altijd kerst in de binnenstad van Schiedam. De winkeliersvereniging in het cen trum krijgt er geen genoeg van, de kerstversiering. Op de Hoogstraat en het Broersveld hangen de versieringen er eind januari nog steeds, van gevel tot gevel. (Bart Bos) lege ook nog het Europees kampioenschap voor leer lingen te behalen in het Ier se Killarny. Vorig jaar heeft hij op de wineprofessional op de Rai een amuse wed strijd gewonnen en in juni 2007 heeft hij de nationale haringmaster wedstrijd van de firma Hanos te Amster dam gewonnen." De bovengenoemde kreet kan vertaald worden als 'Schie dam, stad van de alcohol'. Nu klinkt het als je het zo zegt al heel anders. Dat is trouwens met veel van de loze Engelse reclamekreten. Maar goed, stad van de alcohol dus en ja, Schiedam heeft een verleden dat alles met alcohol, en dan toch vooral de Jenever te maken heeft. Een rijke historie, die zeker waard is op terug te blikken. Er is echter ook het ge deelte dat herinnert aan de bittere armoede, het gebrek aan hygiëne, de cholera- en tuberculose-epidemieën, de veel te grote gezinnen, de kindersterfte en dood in het kraambed die ook bij de historie van de jeneverindustrie horen. Dat er twee kanten aan alcohol zitten is niet alleen van vroegere tij den. Nu gaan we Schiedam promoten als stad van de alcohol maar gelijktijdig worden we geconfronteerd met zich klem drinkende jongeren, met de agressie die gepaard gaat met drinken, met de vernielingen die aangericht worden en aan wat alcohol nog meer stuk maakt. Als antwoord komt er een verbod om op straat te drinken. Zitten hier niet een paar te genstrijdigheden in? Het 'rijke verleden' romantiseren en de bittere armoe niet noemen. Het mooie van de sterke drank noemen, zonder het gevaar van de alcohol te noemen? Een drankverbod op straat, maar ons alcoholverleden opheme len. Wijbrand Boon „Onze zoon is werkzaam in restaurant De Gastronoom te Harlingen. Maar het is een geboren en getogen Vlaardinger en wanneer er zich een mogelijkheid voor doet wil hij zich binnenkort weer hier vestigen om bij een echt sterren restaurant zich verder te ontwikkelen", verklapt zijn vader tot slot. Boek gezocht Ik ben al geruime tijd op zoek naar een boek uit de Wicca serie van Cate Tiernan. Het gaat om deel 8 'erfgoed'. Ik heb verder de hele serie compleet en mis alleen dit deel, het wordt door de uit gever niet meer uitgebracht omdat er omnibussen gaan verschijnen. Wie o wie heeft het op de plank staan en wil het aan mij verkopen? Jolanda Besterveld, jan- j0lan@xs4all.nl Prikbord Zoekt u ontbrekende post zegels voor uw verzame ling? Een hardloopmaatje? Of oud-klasgenoten voor een reünie? Mail uw oproepje naar e-mailadres: waterweg@maasstad.nl maasstad lezerspanel CAROLINE ANT0NI0 (VLAARDIN GEN) - Moeten wij daar blij mee zijn? De files zijn daar mee niet opgelost, dat is al bekend. Het lijkt mij eerder denkbaar dat er nog meer auto's de weg op gaan. Voor mij hoeft het niet. Ik zie lie ver de ganzen die de Siberi sche toendra's verlaten om op onze weilanden te over winteren. CHRISTIAN KORENHOF (VLAARDIN GEN) - Meteen aanleggen! Kan ik lekker doorscheuren met mijn dikke, 1 op 3 rijdende, 4 wiel aangedreven turbo diesel brullende padjakker. Delfland natuur? Vijf sloten, tien schapen, twee bejaarde paarden, kom nou. Voor na tuur moet je naar Brazilië, per vliegtuig natuurlijk. A4, kom snelhier! DIT VAN DER KNAAP (SCHIEDAM) - Ik heb op zich geen bezwaar tegen de aanleg van de A4, maar als er een milieu vriendelijke variant is dan die graag. Maar daar zijn ze al zolang over bezig, dat ik de draad een beetje kwijt ben geraakt. Of het fileprobleem er echt door wordt opgelost, betwij fel ik echter ten zeerste. NEL KRAMER FREHER (SCHIEDAM) - Dat moeten ze nu maar eens doorzetten die A4 en niet meer de oren naar an dere steden laten hangen. Er heeft er altijd wel eentje be zwaar. Veel mensen zullen erdoor ontlast worden. Die staan nu elke dag in de file: da's geen pretje. En bovendien: die dijk ligt er niet voor niks. Maasstad weekbladen verloot in januari, februari én maart een 32 inch LCD TV onder de mensen die op welke ma nier dan ook een bijdrage leveren aan de pagina Lezers in beeld. Doe dus ook mee en win die tv.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23