journaal Musical 'Fame' is swingend en soms dramatisch Marjolein Meijers met 'Solex' in Theater Zuidplein [ÜÏ£IN ROTTERDAMS Gouden duo weer samen in Saint-Amour Zoek je een nieuwe baan? I www.uitburo.nl/rotterdam buro Isala Theater podium ROTTERDAM - Voor het eerst stond Marjolein Meijers dit seizoen solo op het toneel met haar programma 'So lex'. Jarenlang was ze de helft van het befaamde duo de Berirti's. Ook toert ze al langer met Jan Rot door het land als duo An Jan. Ko mende vrijdag is de op een na laatste voorstelling te zien van 'Solex' in Theater Zuidplein. In 2006 speelden de Beri ni's hun laatste voorstelling' En nou is het afgelopen'. In de jaren daarvoor waren ze succesvol met program ma's als 'Almondestraat 53a', 'Groeten uit Rotterdam' en 'Sloophamer'. Hans Keme- ling maakt tegenwoordig de cors, Marjolein Meijers staat met anderen op het toneel. Of alleen. Een ontroerend en tragisch verhaal over een oude vrouw die zonodig solo moet. Dat is in het kort de inhoud van 'Solex', de eerste solovoor stelling van Marjolein Me ijers. Sinds 2006 deelt ze het podium niet meer met haar vaste Berini-partner Hans Kemeling en deze keer is ook Jan Rot niet van de partij. Meijers heeft twee muzikan ten bij zich (Onno en Wal ter Kuipers), maar 'Solex' is toch vooral haar eigen voor stelling. De nieuwe voorstelling van Marjolein Meijers is een ontroerend en tragisch ver haal over een oude vrouw die zonodig solo moet. In 'Solex' verhaalt ze over een aantal vrouwen. Over een ouwe stoel die je niet wegdoet, over een Chinese vrouw op de vlucht en moe ders in alle soorten en ma ten. Ze wisselt luchtigheid en ernst af„ ook in de mu ziek. 'Solex' werd door de critici positief ontvangen. Zo schreef de Volkskrant: „'Solex' is het bewijs dat de scheiding van An en Harrie en goede beslissing is ge weest." 'Solex' van Marjolein Me ijers is op vrijdag 1 februari te zien in Theater Zuidplein, Rotterdam. Reserveren: 010-203.02.p3 of www.the- aterzuidplein.nl. Als je een beetje lef hebt I É1' r 1 Ml kijk dan eerst eens op [B^hnnlll www.molverhuur.nl/monteur I ;tI] VESTIGINGEN IN DORDRECHT, ROTTERDAM EN POELDIJK oio I nieuwe Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-18 ui di-zo 2-17/2 14, 20u De Nederlandse Fame musical naar de beroemde serie. Afterparty op do t/m zc oio I oude Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-1 8 ui t/m zo 3/2 37th International Filmfestival Rotterdam: www.filmfestivalrotterdam.coir di 5/2 20.00u Pink Project een van de belangrijkste Pink Floyd Tributes Everll wo-zo ó-l0/2 20.00u Richard Groenendijk Na de wedstrijd. Wegens groot succes extra voorstelling zo 16u. oio 404 70 70 RO Theater www.rotheater.nl Willem Boothlaan 8, 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) wozd3Q/I-2/3 20.30u DAKLOZEN ON ICE door RO Theater en Vis a Vis. Regie Pieter Kramer, zo 1 ó.OOu Spectaculaire voorstelling op de Kop van Zuid in LP II in Las Palmas. 7/2 20.30 Magazijn van het Geluk presentatie John Buijsman 8-9/2 20.00u Moeders (ind. maaltijd) terug in het RO Theater. Regie Alize Zandwijk. 9-10/2 20.30u Hoofd van Jetse Batelaan. 'Hartverscheurend doodnormaal en 'ingeestig' zo 1 ó.OOu (Trouw). Met o.a. Fania Sorel, Hans Leendertse, Hanna van Lunteren Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur. do 31/1 20.15u Alkemade Bloemen Wij willen ook naar huis Cabaret vr 1/2 20.00u Marjolein Meijers Theaterconcert Solex I prachtig, ontroerend en grappig 20.00u Cameretten Cabaret met o.a. Vincent Geers winnaar Cameretten 2007 3/2 14.15u Wil van der Meer A talent to amuse selectie uit liedjes Noël Coward 6/2 20.15u Het Echt Rotterdams Open fbdium open podium voor amateurs (maandfinale januari) :a 2/2 maasstad weekbladen i n j ii 3i woensdag 30 januari 2008 - TX9? Smakelijke cocktail van literatuur, muziek, theater en film ROTTERDAM - Jarenlang waren de twee onafscheidelijk als CaMu op de voorpagina van de Volkskrant. De column in de krant is gestopt, maar de samenwerking niet. De twee staan zondag 10 februari op het podium van de Rotter damse Schouwburg. Dit jaar zijn Remco Cam- pert en Jan Mulder samen te zien in de Rotterdamse Schouwburg in het literaire programma Saint-Amour. Maar zij zijn niet de enige gasten. Behalve Campert en Mulder komen Tine Em- brechts, Karlijn Sileghem, Tjitske Jansen, Hugo Ma- thyssen, Joke van Leeuwen en Herman Francke. Ze le zen voor uit hun werk, afge wisseld door filmfragmen ten, korte toneelscènes en muziek. De presentatie is in handen van acteur en foto graaf Thom Hoffman. Deze smakelijke cocktail van literatuur, muziek, the ater en film is in Vlaanderen al lang een begrip, maar Ne derland krijgt steeds meer lucht van het fameuze feest je. Het programma trekt elk jaar rond Valentijnsdag door het land, dit jaar met humor als thema. Naast de liefde uiteraard. Jan Mulder begon zijn car rière als topvoetballen Daarna is hij gaan schrij ven voor een groot aantal Jan Mulder en kornuiten staan zondag 10 februari op het podium van de Rotterdamse Schouwburg met de voor stelling Saint-Amour. kranten en tijdschriften. Hij schrijft columns, korte ver halen, ultrakorte verhalen en reportages, onder andere in de Volkskrant, Elsevier en Humo. Ondertitel De vrouw als karretje verschenen In 2001 zijn verzamelde verha len en in 2003 debuteerde hij als romanschrijver met Iris, de zomer van 2003. Remco Campert kende met een vanaf zijn debuut in 1951 succes bij een groot publiek. Naast zijn grote literaire productie schreef Campert voor vele tijdschriften en dagbladen, waaronder zijn ondertussèn beroemde co lumns in De Volkskrant. In 2004 verscheen de roman Een liefde in Parijs en in 2007 Het satijnen hart. Na afloop van de voorstel ling komen de auteurs in de hal hun boeken signeren. Saint-Amour is op zondag 10 februari te zien om 16.30 uur. Kijk voor meer info op www.schouwburg.rotter- dam.nl Win kaarten! We verloten 5 x 2 kaarten voor de voorstelling in de Rotterdamse Schouwburg. Mail uw persoongegevens naar prijsvraag@maasstad. nl en vul als onderwerp 'Saint-Amour' in. ROTTERDAM - Op vrijdag 8, za terdag 9 februari om 19.30 uur en zondag 10 febru ari om 14.00 uur speelt het Jeugdtheaterhuis de fami lievoorstelling Canterbury Tales in het Isala Theater, Capelle aan den IJssel. Zesenveertig jongeren van het Jeugdtheaterhuis spelen de voorstelling Canterbury Tales. Een eigentijdse be werking van vijf verhalen, die ruim zeshonderd jaar ge leden zijn opgetekend door Geoffrey Chaucer. Canterbury Tales is een voorstelling met veel dans en muziek, variërend van Bach tot Red Hot Chili Pep per, die verleden en heden met elkaar verbindt en is ge schikt voor iedereen vanaf 7 jaar. Een groep mensen maken een reis. Eén van hen krijgt het idee om elkaar verhalen te vertellen. Om de tijd te doden. Ze vertellen elkaar verhalen die al eeuwen door de lucht zweven en die altijd wel monden en oren weten te vinden. Verhalen over twee jaloerse ridders, een hebbe rige molenaar, een goedgelo vige timmerman, drie over moedige dwazen, twee ijdele haantjes en meer menselijk moois uit de middeleeuwen. Tijdens hun tocht leren ze elkaar beter kennen. Bezoek het Rotterdamse Uitburo in de Centrale Bibliotheek voor informatie, kaartverkoop en last minutes. upc fVfii ROTTERDAM - Met hun voor stellingen weten Albert Ver linde en Roel Vente nieuw publiek naar de theaters te krijgen. Niet alleen theater liefhebbers, maar ook 'te levisiekijkers' komen mas saal naar hun producties. Na het succes van 'Grease' en 'Doe Maar' vorig seizoen, heeft V&V Entertainment nu weer een hit in huis: de Ne derlandse bewerking van de musical 'Fame'. 'Fame' was oorspronkelijk een film over zeven stu denten van de High School of Performing Arts in het New Yorkse Manhattan. Na het succes van de film volgde een televisieserie en in 1988 was de theaterver sie voor het eerst te zien. In Nederland bracht Joop van den Ende 'Fame' in 1999. Dit theaterseizoen keert de musical terug en wel in twee versies. Eind 2007 was een Engelstalige versie te zien en nu dus een nieuwe Neder landse bewerking van V&V Entertainment. Kijkend naar de filosofie van het bedrijf van Verlinde en Vente is 'Fame' een logische opvolger van 'Grease', vorig seizoen een van de grootste theaterhits. Deze swingen de en herkenbare voorstel ling over een groep studen ten die probeert te slagen in zang, dans of toneel zal met name jongeren aanspre ken. Hoofdrolspelers Jim Bakkum en Kim-Lian van der Meij (die vanwege haar zwangerschap slechts een deel van tournee te zien zal zijn) zorgt voor nog meer enthousiasme bij de jonge doelgroep. Begrijpelijk, want deze nieu we 'Fame' is een spetterende voorstelling, vol dans, hu mor, levenswijsheden en een heel erg leuke cast. Zo laat Kim-Lian van der Meij vooral met het lied 'L.A.' an dermaal zien waarom Ver linde haar zo'n uniek musi caltalent vindt. Ze speelde eerder in 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, me neer?' en 'Doe Maar' en is nu al verzekerd van de hoofdrol in 'Footloose', dat volgend jaar wordt uitgebracht door V&V Entertainment. Twee 'nieuwe' musicalster ren trekken echter de mees te aandacht naar zich toe. Daphne Flint en Talita Ang- warmasse kwamen allebei aan hun rol via het RTL4- programma 'De weg naar Fame'. Flint speelt Serena Katz, afkomstig uit een klein dorpje en nu voor het eerst op zichzelf iiT de grote stad. Angwarmasse speelt Mabel, een studente die vecht tegen overgewicht. Haar aansteke lijke gospel 'Mabel's gebed' is een van de hoogtepunten van de voorstelling. Het is met name de tweede akte die laat zien waarom 'Fame' al sinds de film uit 1980 zo ontzettend populair is. „Ons uitgangspunt is hel der: 'Fame' moet swingend, realistisch en bij tijd en wijle dramatisch zijn als het leven zelf', schrijven de produ centen. Daarbij sluit 'Fame' naadloos aan bij de leefwe reld van de jeugd. 'Fame' is van 2 tot en met 17 februari te zien in het nieu we Luxor Theater. Reserve ren: 010-484.33.33 of www." luxortheater.nl. Website: www. theaterhitsnl. Kim-Lian van der Meij en een deel van de jonge cast van de musical 'Fame'. foto Roy Beusker

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29