^€1599,-^3 Vlinder loopt uit voor trouwerij Topdrukte voor prins Robertus perfleX 1 Altijd 10 - 25% korting op uw LCD Plasma i PIONEER SONY §^^*^^€1999 Rommelmarkt in de Ark Expositie Harg Lezersactie KDL-46W2000 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 30 januari 2008 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162- 3000 BD Rotterdam Tel. 0104004491 Fax. 010 4004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Netwerk VSP e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 0900 2020299 0,10/min) Manager H. Wirtz, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R.v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J.van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0104004 322 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de Inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. SCHIEDAM - Gereformeerde kerk De Ark aan het Harg- plein organiseert vrijdag 8 en zaterdag g februari de jaarlijkse rommelmarkt. Er is weer een enorme aan voer van allerlei goederen, fraaie meubelen, glas en aar dewerk, kleding, speelgoed en luxe artikelen. Bovendien zijn er ook weer kamer- en tuinplanten. De Ark is geopend op vrijdag van 8 februari van 14.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 9 februari van 10.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Er is weer een nieuwe expositie te bewon deren in de Harg-Spaland. Jan Stout exposeert schilde rijen aan de Willem Andries- senlaan 2. De kunstwerken zijn tot 25 maart te bezichti gen en te koop. Stout is op 62-jarige leeftijd als hobby begonnen met te kenen en aquarelleren in het schildersklasje van Dave Rensman bij Frankeland. Sinds vier jaar krijgt hij ook les van Trudie Maasdam. Djamilla en Wouter zeggen: 'ja, ik wil' SCHIEDAM - Ze zijn nog jong, maar ach, liefde kent geen leeftijd. Maandagmorgen vroeg begon de 'Grote Dag' van Djamilla van der Grijp en Wouter Kouwenhoven, leerlingen van groep 3c van De Vlinder, al heel vroeg. Haar in de krul, strak in het pak, lekker luchtje op en dan snel de auto in om naar het stadhuis te rijden. Daar stond de gerenomeerde fo tograaf Daniel Pape klaar om het bruidspaar met een groot gevolg van mede-leer lingen, ouders en leerkrach ten op de gevoelige plaat vast te leggen. Een unieke gebeurtenis, waar natuurlijk door de moeder en schoonmoeder een flink traantje werd weg gepinkt. En dan te bedenken dat het hele feest een groot toneel spel was. De Vlinder doet namelijk mee aan het pro- Djamilla en Wouter komen, gestoken in een mooi pak en schitterende jurk, het stadhuis van Schiedam in. ject 'Trouwen, trouwen, strikjes op je mouwen' van de gemeente. Daar hoort een trouwerij op het stadhuis bij, gevolgd door het aangifte doen van een baby op het stadskantoor. Zo kunnen de koters zien hoe grote mensen dat alle maal doen. Na afloop van de ceremonie toog de groep richting school, waar juf Wendy al klaar stond met een groot mes om samen met het bruidspaar de taart aan te snijden. Prins Robertus ziet de bezoekersaantallen bij de jeugd alweer aantrekken. Het jeugd- bal trok dit jaar bijvoorbeeld ruim driehonderd kinderen. Foto: Roger van der Kraan door Karin Moerman SCHIEDAM - Hij is een beet je brak. Gisteravond weer een gastoptreden gehad in Maassluis en deze week de Schiedamse instellingen. „Het is gewoon werk", zegt Rob Oosthof over zijn alter ego Prins Robertus. „Maar wel werk dat je heel veel voldoening geeft." Voor het tweede jaar al weer gaat Rob Oosthof voorop bij de Rietzeilers. En het verveelt hem nog lang niet. „Aan stoppen wil ik nog niet denken", zegt ie gehaast als hem gevraagd wordt naar de plannen voor volgend jaar. De Schiedam se instellingen, waar ou deren een gezellig avondje wordt bezorgd, zijn wat de prins betreft het leukste werk. „Daar is tegenwoor dig zo weinig geld voor echt leuke dingen, dat je wordt binnengehaald als de ver loren zoon. Als prins ben je bijna artiest, want iedereen wil naast je zitten en aan je voelen." Petje af voor de Raad van Elf ook, vindt Rob Oosthof. „Veel van die lui zijn derti gers met een drukke baan en een gezin en hoe die dan avond na avond die oudjes op sleeptouw nemen, ge weldig! Als we naar huis gaan zijn we helemaal af geserveerd, maar hebben ook een lekker', voldaan, gevoel." Waarom maar relatief wei nig Schiedammers de car navalsavonden bezoeken is Oosthof een raadsel. „Te genwoordig hoor je ieder een over die apres-skifeest- jes en ook met de Branders feesten zie je ze uit hun dak gaan, maar carnaval moe ten ze niets van hebben; dat gaat er bij mij niet in. Maar ik merk ook dat er mensen zijn die denken dat onze feesten zwaar besloten zijn, terwijl ze zo openbaar als de pest zijn." Bij de jeugd is echter al een kentering zichtbaar. Het laatste jeugdbal trok ruim driehonderd bezoekertjes. „Waarvan zestig uit Schie dam, met hun ouders." Schiedams boekbeeld Het Groot Schie dams Prenten boek is veel meer dan het in zijn titel zegt. Het is het beeldverhaal van Schiedam van 1598 tot 2006 zoals dit door amateurs en professionele kunstenaars in de loop der eeuwen is vastgelegd, begeleid door leuke tek sten die velerlei wederwaardigheden en anekdotes te berde brengen. Daarbij is het Groot Schiedams Prentenboek ook letterlijk groot en zwaarwegend. Veel prenten laten het dagelijks leven van mensen op straat zien, waardoor het boek een persoonlijke en tastbare sfeer heeft gekregen. Daarnaast spreekt uit de prenten nog veelal de enkelvoudig kleine schaal waaruit Schiedam vroeger was opgebouwd, zo als de Vlaardingerpoort die in 1731 door A. de Haan werd vereeuwigd. Een aquarel van Aussem toont daarentegen wel hoe het Land van Belofte in 2004 bouwrijp wordt gemaakt voor massale nieuwbóuw, maar toont niet de massieve impact die de moderne tijd op Schiedam heeft gehad. Ook Aussems ar tist impressie van de voortgang op Sveaparken in 2001 wekt de indruk van romantisch kleinschalige landelijkheid, die er in werkelijkheid toch anders uitziet dan de eerlijke kneute righeid waarmee Jaap de Raat nog in 1967 een dorpsstraat beeld in Kethel naar ware beleving vastlegde. Een en ander heeft absoluut niet gelegen aan de samenstel lers van het prachtige prentenboek. Henks Slechte en Lau rens Priester maakten naar persoonlijke smaak en intentie een selectie van 165 afbeeldingen die Schiedam weergeven in de verschillende 'staten van zijn' welke leiden tot de bij zondere vorm van de stad. Samenstellers zelf laten overigens een kwaliteitsoordeel als goed of mooi over het hedendaagse aanzien van de stad achterwege. Het door Musis uitgegeven Groot Schiedams Prentenboek kost 52,50 en is onder andere verkrijgbaar bij de boekhandels in Vlaardingen en Schie dam Wie kans wil maken op het boek hoeft maar één ding te doen. Stuur een mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, ter attentie van Stel la Schaper, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waar naar u wilt meedingen. Wij zoeken met spoed een: LOODGIETER Beschik jij over rijbewijs Heb j?) relevante werkervaring met sanitair, riolering en eventueel CV installaties Kom langs aan het Land van Belofte 13b te Schiedam of bel 010273 32 33 UITZENDBUREAU 107cm Kijk snel op www.foka.nl - FOKA BV Admiraliteitstraat 8 Hoek Oostzeedijk, Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3