Gemeenteberich Wethouder Yorick Haan: "Goed omgaan met afval" 'Cut Paste' 10 februari t/m 9 maart gemeente Schiedam In een serie artikelen belichten we elke maand een onderwerp rond het omgaan met afval. Hoe wordt afval ingezameld in Schiedam? Wat kan er beter en wat doen de gemeente en IRADO daaraan? Wethouder Yorick Haan heeft er een gewoonte van gemaakt om regelmatig door Schiedam te fietsen. Dat is natuurlijk ge zond, maar hij doet het ook om een andere reden. "Het is als fietser veel makkelijker om een kritische blik op de stad te werpen dan als automobilist. Je ziet meer en bovendien raak je veel sneller in gesprek met mensen." 'Afval' is zo'n onder werp, dat bij veel mensen de tongen blijkt los te maken. Met zijn allen produceren we een flinke hoeveelheid afval. In opdracht van de gemeente Schiedam wordt dat door IRADO ingezameld. Per wijk verschilt de manier waarop dat gebeurt. Dat heeft zo zijn oorzaken. "Een paar jaar geleden bleek, dat in Nieuwland en later ook in West veel vuilniszakken werden open gepikt door meeuwen", zegt Haan, "Dat gaf niet alleen een enorme bende, maar het kostte ook veel tijd en geld om de straat weer op te ruimen." De oplos sing werd gevonden in het plaatsen van ondergrondse afvalcontainers in de wijken waar voorheen vuilniszak ken werden ingezameld. Na Nieuw land, West en Groenoord is Oost de eerstvolgende wijk waar dat gaat ge beuren. Zo is het afval onbereikbaar voor meeuwen en ongedierte. Een bijkomend voordeel is, dat afval in principe op elk gewenst moment kan worden weggegooid. Ondergrondse containers De wethouder: "Als gemeente probe ren we zo goed mogelijk in te spelen op de wensen uit de wijken. We doen ons best oplossingen te vinden, die voor iedereen een vooruitgang betekenen. Aanvankelijk zag niet iedereen die ondergrondse contai- Wethouder Yorick Haan bij ondergrondse afvalcontainers op de Parkweg. Foto: Jan van der Ploeg ners zitten. Mensen waren bang voor stankoverlast, lawaai en zwerfvuil. Gelukkig blijkt dat in praktijk heel erg mee te vallen." In de wijk West is de hoeveelheid zwerfvuil bijvoor beeld duidelijk afgenomen en omdat de containers regelmatig worden ge leegd is ook van stank geen sprake. Duidelijkheid Zijn daarmee nu alle problemen als sneeuw voor de zon verdwenen? "ftee", zegt Yorick Haan, "er is na tuurlijk meer dan alleen het nor male afval. Grofvuil bijvoorbeeld. Dat kun je zelf wegbrengen naar het afvalbrengstation van IRADO, maar je kunt het op afspraak ook laten ophalen. En asbest en chemisch afval horen natuurlijk ook niet in het huisvuil." De regels voor het aan bieden van de verschillende soorten afval zijn op zich helder, maar het blijkt dat nog niet iedereen ze kent. Sommige mensen zetten grofvuil naast de ondergrondse container en dat geeft dan toch overlast. Daarom wordt in West binnenkort huis-aan- huis een foldertje verspreid, waarop de belangrijkste regels nog eens wor den opgesomd. Dat gebeurt later ook in de wijken waar nog ondergrondse containers moeten komen. "Als ie dereen weet hoe het hoort, kunnen we de overlast door verkeer^ aan geboden afval samen terugdringen", verwacht de wethouder. Handhaven En als het dan alsnog mis gaat? "Dan zullen we moeten handhaven. In ge woon Nederlands betekent dat, dat de vervuiler een bon krijgt. We doen als gemeente en IRADO ons uiterste best om de mogelijkheden voor het aanbieden van afval zo eenvoudig mogelijk te maken en gelukkig weten verreweg de meeste mensen goed met die spelregels om te gaan. Wie er echter toch een rommeltje van blijft maken, wordt daarop aangesproken door de Lichtblauwe Brigade. Dat zijn we ook verplicht tegenover de anderen." Met de tentoonstelling 'Cut Paste' toont Stichting Kunst- werkt werk van 20 kunstenaars die zich op verschillende wijze bezighouden met het samen gestelde beeld. Door de gehele geschiedenis heen houden kunstenaars zich bezig met combineren van beelden en materi alen, zowel 2D als 3D. De tentoon stelling Cut Paste laat de diver siteit van collages en assemblages in de hedendaagse beeldende zien. Een selectie van 20 Nederlandse kunstenaars is voor deze gelegen heid bij elkaar gebracht door Nancy Hoogstad. Deze kleurrijke tentoon stelling toont een rijke variatie aan onderwerpen en materialen. Belangstellenden zijn welkom om de opening van de tentoonstelling Cut Paste bij te wonen op zondag 10 februari 2008 om 16.00 uur in Pand Paulus, Korte Haven 125 te Schiedam. De volgende Kunstenaars presente ren tijdens deze expositie hun werk: Karin de Visser, Elizabeth van den Akker, Nancy Hoogstad, Mia van der Burg, Julio Moreno Robles, Yvon Koopman, Robin Kolleman, Eva Krause, Joao Colagem, Inge van Haastert, Gerard de Bruin, Esther Dijkstra, Wuy Ling Dja- maludin, Arlette Boerlage, Saskia Dekker, George Belzer, Isolde Ven- rooy, Caroline Peters, Eric Ruygers, Ismahane Bensmail Een fraai vormgegeven Cut Paste catalogus is tijdens de expositie te koop voor 2 euro per stuk. Voor geïnteresseerden worden er tijdens de Cut Paste tentoon stelling in Pand Paulus door een aantal deelnemende kunstenaars collage workshops aangeboden, voor volwassenen en kinderen. Deze workshops vinden plaats op de volgende zondagen van 14.00 en 16.00 uur. Zondag 17 februari door Eva Krause en Julio Moreno Robles Zondag 24 februari door Caroline Peters en Gerard de Bruin Zondag 2 maart door Karin de Visser en Julio Moreno Robles Opgeven voor deelname kan op de intekenlijst tijdens de expositie en via info@stichtingkunstwerk.nl. Deelname is gratis. Verordening Maatschappelijke ondersteuning Met ingang van 2007 worden de individuele voorzieningen zoals huis houdelijke hulp, rolstoelen, scootmobielen, aanpassingen in de woning en vervangend vervoer verstrekt volgens nieuwe regels, die zijn opgenomen in de Verordening Maatschappelijke ondersteuning. In deze verordening staan de voorwaarden waaronder en de wijze waarop de gemeente individuele verstrekkingen voor haar burgers regelt. In een eerste Concept-evaluatie van deze Verordening wordt een aantal wijzi gingen voorgesteld. Hierna volgt de officiële publicatie van de voorgenomen wijzigingen. Tevens kunt u lezen waar u de stukken kunt inzien en verdere informatie kunt verkrijgen. Burgemeester en wethouders hebben op dinsdag 22 januari 2008 de Concept evaluatie en de gewijzigde artikelen 12 en 13 van de Concept Verordening Maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 en de bijbe horende Toelichting, het Concept- Financieel besluit Maatschappelijke onder steuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 versie II en bijbehorende Toelichting en het Concept- Verstrekkingenboek Maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 vastgesteld. De beleidsstukken liggen gedurende de periode van 30 januari 2008 tot en met 12 maart 2008 tijdens kantooruren ter inzage bij het Gemeentelijk Infor matiepunt in de Stadswinkel. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de mevrouw S.S. Konijnendijk van de Afdeling Educatie Welzijn, telefoonnummer 010-246 5603. Kennisgeving voornemens vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Zwaluwlaan 111, het plaatsen van een luifel Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan 'Hargplein-Kethel' bestemmingen 'verkeersdoeleinden'. Het bouwplan is in strijd met het vige rende bestemmingsplan, omdat een soortgelijk bouwwerk niet is toeghestaan boven deze gronden. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 24 januari 2008 t/m 6 maart 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donder dag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrij stelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Wijzigen gemeentelijk monument Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Groenelaan 64 B/C Het plan ligt ingaande 30 januari 2008 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Ruimte lijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4