Gemeenteberich De commissies hebben vergaderd Commissie Samen leving en Bestuur Nota Dierenwelzijn Commissie Ruimte lijke Ontwikkeling en Beheer gemeente Schiedam 21 januari 2008: commissie Samenleving en Bestuur (SB) 22 januari 2008: commissie Ruimte lijke Ontwikkeling en Beheer (ROB) Meer informatie over de commis sies, zoals de verslagen, vindt u op www.schiedam.nl. Bij de behandeling van nota Dieren welzijn is de commissie onder meer ingegaan op aantallen geregistreerde honden in relatie tot de hondenbelas ting, het frequenter schoonmaken en uitbreiding van het aantal hondentoi letten. Wethouder Haan heeft toege zegd de nota na 1 jaar te evalueren en de genoemde termijnen in de nota aan te scherpen. Evaluatie evenementen De notitie van de fractie van de Partij van de Arbeid is besproken. In de notitie wordt aandacht gevraagd voor het maken, vastleggen en nakomen van goede afspraken tussen de or ganisatoren, de gemeente, de politie en andere instanties, dit mede ter bevordering van de veiligheid rond en tijdens een evenement. Burgemeester Verver heeft de aspec ten van vergunningverlening nader toegelicht. Afspraken moeten in goed overleg met vergunninghouders wor den gemaakt. Klachten worden altijd achteraf besproken met de vergun ninghouder. Startnotitie "De Brede school in het voortgezet onderwijs Schiedam" In de startnotitie wordt voor de ter mijn tot 2010 uitgegaan van praktijk onderwijs en VMBO. Wethouder Daskalakis heeft toege zegd in de voortgangsnotitie diverse aspecten mee te nemen, die door de commissieleden zijn ingebracht, zoals de betrokkenheid van ouders, maatschappelijke stages, de rol van de Stichting Welzijn Schiedam en het rapport van de verkenningscommis sie jeugdbeleid, dat op korte termijn verschijnt. De startnotitie is welwil lend door de commissie ontvangen in afwachting van de definitieve nota. Notitie overbewoning en huisvesting buiten landse werknemers De commissieleden hebben kennis genomen van deze notitie. Vanuit de commissie zijn diverse suggesties naar voren gekomen, zoals het in schakelen van de Raad van Kerken, tolken, huisvesting op bedrijfster reinen van tijdelijke buitenlandse werknemers, contacten met Woon- plus. Een vervolg op deze notitie waarin concrete maatregelen worden voorgesteld volgt in het vooijaar van 2008. Beleidsnota Daadkracht door diversiteit Wethouder Daskalakis heeft de nota toegelicht. In het Col lege werkpro gramma 2006-2010 staat diversiteit van het Schiedamse ambtenarenap paraat centraal. De samenstelling van het personeelsbestand zal een afspie geling vormen van de Schiedamse be roepsbevolking. Dit betekent, dat al lochtonen van niet-westerse afkomst, vrouwen en arbeidsongeschikten meer kans gaan maken op een baan bij de gemeente. Het voornemen is, dat in 2014 één op de vier medewer kers van niet-westerse afkomt is. Bij geschiktheid krijgen sollicitanten van allochtone herkomst dan ook voor rang bij vacatures. Kwaliteit blijft een rol spelen. Met deze beleidsnota wil het college van burgemeester en wethouders een statement neerzet- Rondvraag commissieleden De heer Stam van de PvdA heeft gevraagd wat tot nu toe de acties zijn van het college naar aanleiding van de inventarisatie door omwonen den, die tijdens het werkbezoek van de gemeenteraad aan Nieuwland op zaterdag 13 oktober 2007 is over handigd. Burgemeester Verver gaat uitgebreid in welke op acties zijn ondernomen om de overlast rondom het metrosta tion Troelstralaan terug te dringen. De overige onderwerpen, die tijdens het werkbezoek aan de orde kwamen, worden door diverse gemeentelijke afdelingen opgepakt. Plan van Aanpak en planning Stadsvisie startnotitie De commissie vindt het prettig om in een vroeg stadium bij de planvorming te worden betrokken. De toekomstvi sie van Schiedam moet breed ge dragen worden door de Schiedamse bevolking, vindt de voorzitter van de gezamenlijke bewonersorganisaties, de heer Van Gestel. De heer Hout kamp (D66) wil dat naast de mensen die altijd hun zegje komen doen, ook anderen gestimuleerd worden om aan de voorbereidingen mee te doen. Me vrouw Hagen (Groen Links) hoopt dat het proces niet aan logheid en vertraging ten prooi valt. De heer Van Oosten (VVD) vindt dat de wethou der best nu al iets van zijn eigen visie mag prijsgeven. Wethouder Groene wil niet vooruit lopen op de inhoud van de toekomstvisie. Hij spreekt wel uit dat het Waterfront volgens hem een essentieel onderdeel van de Stadsvisie zal zijn. De heer Hekman (CDA) vraagt wanneer er terugkop pelingen zullen zijn naar de raad. De wethouder antwoordt dat er tussen rapportages zullen zijn. Uitgangspunten be stemmingsplan Kethel Op 14 januari is Het Stadserf in de wijk Kethel gehouden. Daarbij stond de nota van uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan op de agenda. De raadsleden hebben daar kunnen luisteren naar de opvat tingen van de bewoners. Nu is de commissie aan de beurt om zich uit te spreken. Het sportpark Kethel is te klein voor het grote aantal sporters en kampt met een ernstig tekort aan parkeerplaatsen. De heren Gouweleeuw (Leefbaar Schiedam) en Hekman (CDA) zien hierin reden om de voormalige lan- dijsbaan bij het sportpark te trekken, tenzij er betere oplossingen kunnen worden gevonden. Mevrouw Hagen (Groen Links) en de heren Witjes (Groen Links) en Tolsma (SP) vin den dat geen goed idee. Met een gebouwde parkeervoorziening bij het zwembad Groenoord lijkt volgens de heren Houtkamp (D66) en De Ron (fractie de Ron) een oplossing in het vooruitzicht. De heer Dekker (AOV) ziet wel iets in een parkeergarage onder de voormalige landijsbaan. Als dat onder het Malieveld kan, kan het hier ook, vindt hij. Alle fracties wil len dat het winkelcentrum Hof van Spaland en het Bachplein worden aangepakt. Over een uitbreiding met winkels is niet iedereen het eens, maar wel dat het voor een opknap beurt hoog tijd is. Voor het oplossen van de parkeerproblemen moeten op lossingen worden verkend, waarvan een parkeergarage er één is. Plan van Aanpak bestemmingsplan West De heer Houtkamp (D66) vraagt zich af waarom hier niet dezelfde weg wordt bewandeld als bij Kethel. Hij vindt dat eerst de bewoners moeten kunnen zeggen wat ze op het hart hebben. Deze opvatting wordt door de andere fracties onderschreven. De heer De Boer (SP) zou liever eerst over een Stadsvisie beschik ken, voordat bestemmingsplannen worden gemaakt. Het Plan van Aan pak bevat volgens mevrouw Ter Veer (PvdA) duidelijke uitgangspunten. Zij vindt dat goed is aangegeven hoe de burgers worden betrokken. Ge concludeerd wordt dat de commissie vindt dat er zo spoedig mogelijk een Stadserf wordt georganiseerd in de wijk, waarin gepraat wordt over de uitgangspunten voor het nieuwe be stemmingsplan. Milieu Effect Rappor tage Schieveste Namens de Bewonersvereniging Delflandseweg en de Vereniging van Eigenaren Hollandia spreekt me vrouw Schaeffer de commissie toe. De beide bewonersorganisaties vin den dat voor de MER een te beperkt gebied is onderzocht. De bewoners vrezen grotere overlast van lawaai en vieze lucht door de bouw van Schieveste. In plaats van een geluids scherm pleiten zij voor het overdek ken van de snelweg. Ze adviseren de commissie om zich te laten informe ren door een gespecialiseerd ingeni eursbureau. De commissie reageert daar positief op, al vindt men wel dat de ontwikkeling van Schieveste gewoon voort moet gaan. De heren Witjes (Groen Links) en Tolsma (SP) menen dat er meer milieumaatregelen kunnen en moeten worden genomen. De commissie adviseert wethouder Groene om een gesprek aan te gaan met de bewonersverenigingen Delf landseweg en Hollandia. Kennisgeving voornemens vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Koperslagerhof 7,3123 PE, het plaatsen van een dakopbouw Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan woudhoek Noord 1994." bestemmingen "woningen met maximaal 2 bouwlagen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat er een 3e bouwlaag wordt gecreëerd Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemenvoldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 24 januari 2008 t/m 6 maart 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donder dag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrij stelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 Iep, staande 's-Gravelandseweg te Schiedam ter hoogte van afrit 10 Rijks weg A 20, 3119, in verband met de realisatie van een geluidsscherm* hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 1 boom op of in de nabij heid van de kaplocatie Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 BA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Louwerens, tel: (010)2191804. Aanwijzen collectieve festiviteiten Op grond van artikel 4.1.2. van de APV Schiedam 2005 kan het college van burgemeester en wethouders per jaar maximaal twaalf collectieve festivi teiten aanwijzen. Tijdens een aangewezen collectieve festiviteit hoeft een horecabedrijf zich niet te houden aan de geluidsnormen die normaal voor een horecabedrijf van toepassing zijn. Het college heeft voor het kalender jaar 2008 zes collectieve festiviteiten aangewezen: Geldend voor geheel Schiedam: 1Koninginnenacht/-dag (29 en 30 april 2008) 2. Bevrijdingsdag 3. Kerstmis (24 en 26 december 2008) 4. Oudejaarsavond Geldend voor alleen de binnenstad (onder voorbehoud dat een evenementen vergunning wordt verleend): 5. Brandersfeesten (26 - 28 september 2008) 6. Suikerzoetfilmfestival (20 - 22 november 2008) Van 30 januari 2008 tot en met 27 februari 2008 liggen afschriften van het betreffende besluit ter inzage bij het Gemeentelijke Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6