5C1IBW Parkeren Brommobielen Aleidapenning uitgereikt aan mevrouw G.D. Verweij-de Graaff Van Kethel naar Schiedam-Noord Gemeenteberichten 30 januari 2008 nummer 5 Pagina 4 Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken Bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 18 januari 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1het parkeren aan de noordzijde van de Hoefsmidstraat (3123), tegenover het pand nr 7, over een lengte van ca. 6 meter, te verbieden door het aanbrengen van een gele onderbroken streep als genoemd in artikel 12 BABW. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift "bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Beleidsnota Monumenten 2008-2012 Het College van B en W heeft in haar vergadering van 22 januari 2008 ingestemd met de concept Beleidsnota Monumenten 2008-2012 en het bij behorende uitvoeringsprogramma. Ter inzage en inspraak Op dit voorgenomen beleid is de Inspraakverordening van toepassing ver klaard. Ingezetenen en overige belanghebbenden worden hierbij in de gele genheid gesteld de stukken in te zien en hun zienswijzen over dit voornemen kenbaar te maken. Dit kan gedurende een periode van zes weken na publicatie in dit weekblad, dus tot 13 maart 2008 onder vermelding van "zienswijze be leidsnota Monumenten 2008-2012", schriftelijk bij het College van B en W, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarna zal het College van B en W met inachtneming van de ingediende zienswijzen een definitief voorstel doen aan de gemeenteraad die bevoegd is tot vaststelling. Al langer kreeg de Gemeente Schiedam vragen over het parkeren van brom mobielen. Dit werd tot op heden gedoogd, houders van een brommobiel konden geen parkeervergunning aanvragen en hoefden ook geen kaartje bij de automaat te kopen. Sinds 1 januari 2007 zijn brommobielen kentekenplichtig. Hierdoor wordt het mogelijk om parkeerbelasting te gaan heffen op brommobielen. Alleen brommobielen die zijn ingericht als gehandicaptenvoertuig zijn hiervan vrij gesteld, dit laatste wordt bepaald door de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). De Gemeenteraad van Schiedam heeft in september 2007 besloten om het parkeren van brommobielen te gaan belasten. Het college heeft op 15 janu ari 2008 de nadere criteria hiervoor in een besluit vastgesteld, zodat vanaf de dag na publicatie van dit besluit houders van een brommobiel parkeerbe lasting verschuldigd zijn. Er zal eerst een periode worden gewaarschuwd door middel van flyers op de voorruit, maar, per 1 maart 2008 zal de maatregel in werking gaan. Wanneer een houder van een brommobiel binnen het gereguleerd parkeren gebied van de Gemeente Schiedam woont of gaat wonen, kan hij/zij voor de brommobiel een parkeervergunning aanvragen. Voor bezoekers die in het bezit zijn van een brommobiel, geldt dat zij een kaartje bij de parkeerauto maat moeten te kopen. Houders van een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) zijn vrijgesteld van het betalen van parkeerbelasting. Zij kunnen hun GPK gebruiken als ver gunning en binnen het gereguleerd parkeren gebied gratis parkeren in het openbaar gebied. Bewoners kunnen voor hun brommobiel een parkeervergunning aanvragen voor het tijdvak maart 2008-maart 2009. De aanvraag moet gedaan worden bij de afdeling Frontoffice in de Stadswinkel van de Gemeente Schiedam, Stadserf 1. De kosten van een parkeervergunning zijn gelijk aan die voor andere voertuigen. De medewerkers van de afdeling Frontoffice kunnen hierover meer vertellen. Op zaterdag 19 januari heeft burgemeester Verver in de au la van het Stedelijk Museum Schiedam de Aleidapenning uit gereikt mevrouw G.D. Verweij - de Graaff. Zij ontving deze hoogste gemeentelijke onder scheiding vanwege haar grote verdiensten voor de kunst en cultuur in Schiedam. Mevrouw G.D. Verweij - de Graaff was van 1966 tot 1974 wethouder met de portefeuille onderwijs en culturele zaken. In 1970 trouwde zij met de heer Goos Verweij. Naast zijn beroep als drukker bezat de heer Verweij een zeer uitgebreide kunstcollectie die alleen nog maar werd uitgebreid. Sinds hun huwelijk heeft het echtpaar tweehonderdzestien kunstwerken ge schonken aan het Stedelijk Museum Schiedam, waaronder tientallen top stukken en honderden waardevolle tot zeer waardevolle kunstwerken. Ook na het overlijden van de heer Verweij heeft mevrouw Verweij - de Graaff nog tientallen kunstwerken aan het Stedelijk Museum geschon ken. Op die manier werden de kunst werken toegankelijk voor het publiek en kwamen daarmee ze ten goede aan de Schiedamse samenleving. Daarnaast is mevrouw Verweij - de Graaff tot 1995 vele jaren bestuurslid geweest van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Sinds 2001 is zij werkzaam als vrijwillig ster op de afdeling Collectiemanage- Foto: Jan van der Ploeg ment van het Stedelijk Museum. Zij werkt hier aan de registratie van de collectie. De Aleidapenning die in 1987 door het College van Burgemeester en Wethouders is ingesteld, is tot nu toe achttien maal uitgereikt aan zeer verdienstelijke Schiedammers. GEMEENTEARCHIEF De naam 'Kethel' is van de ver keersborden verdwenen. Maar niet zonder slag of stoot! Op 17 april 1982 plaatste de His torische Vereniging Schiedam illegaal een Kethel plaatsnaam bord. De gemeente tolereerde het bord en sympathiseerde met het idee, maar had geen geld beschikbaar om officiële borden te maken. De Bondsspaarbank bouwde in 1984 aan de Schiedamseweg aan de rand van de dorpskern van Kethel een vestiging. De Historische Vereniging kaartte de zaak opnieuw aan, en vond in de bank een partner die het finan ciële probleem oploste. De Bonds spaarbank - die later overging in de VSB bank - voltooide het winkelcen trum Hof van Spaland. Burgemeester Reinier Scheeres opende op 13 de cember 1984 de bank door als eerste gebruik te maken van een 'gelduitbe- talingsautomaat', de eerste in Schie dam! Met het bedrag dat daar uit kwam, werden vier borden bekos tigd. Op elke toegangsweg naar de dorpskern van Kethel kwam zo weer een bord. Gek genoeg zijn de borden uit 1982 en 1984 vrij snel na plaatsing ver dwenen, waarschijnlijk gestolen. Misschien hangen ze nu nog als pronkstuk in iemands schuurtje? Het resultaat is hoe dan ook dat de naam Kethel definitief van de bewegwijze ring is verdwenen. Dus wat zou de achtergrond van de diefstal kunnen zijn? Pro- of juist anti-Kethel senti menten? Hoe denkt Kethel over Kethel? Hoe men na 1941 in het dorp dacht over de annexatie lijkt duidelijk. Geen enkel dorp of stad ziet graag zijn grondgebied verdeeld worden tussen twee buurgemeentes. En ook al blijkt uit de boeken van Jaap Onthulling van een plaatsnaambord op 13 december 1984 bij de Bonds spaarbank aan de Schiedamseweg door toenmalig burgemeester Rei nier Scheeres en Ruud Poels, voorzitter van de Historische Vereniging Schiedam. Een initiatief van deze vereniging, en gefinancierd door de Bondsspaarbank. (Skopeo Beeldnummer: 23258foto: Roel Dijkstra) de Raat en fotoboekjes als 'Kethel zoals het vroeger was' een zekere nostalgie naar de vooroorlogse situ atie, in archieven is niets te vinden van comités of actiegroepen. In de krant stonden geen ingezonden brie ven of oproepen. Het enige dat als verzet tegen de annexatie zou kunnen worden opgevat is de weigering van burgemeester J.J. van der Lip zijn ambtsketen in te leveren. Het Kethelgevoel Nu, bijna zeventig jaar later, is Kethel niet alleen vastgegroeid aan Schiedam maar ook ingesloten door nieuwe wijken als Woudhoek en Sveaparken. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Gorzen, waar de grenzen voor een ie der herkenbaar zijn, zijn de Kethelse gemeentegrenzen onduidelijk. Alleen hartje centrum en het park verraden nog de dorpse oorsprong. Voelen in woners zich nog 'los' van Schiedam? Leeft het dorp nog voor de inwoners? Of is Kethel gewoon een wijk in Schiedam geworden? Is er zoiets als 'het Kethelgevoel' en zo ja, wat houdt het in? Het Gemeentearchief is nieuwsgierig naar de antwoorden op deze vragen. De resultaten komen te hangen op een tentoonstelling die vanaf 20 februari 2008 te zien zal zijn, dus naast verhalen zijn foto's en tekeningen ook welkom! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: Inf0@sqhifd3m.nl Informatienummer stadswinkel: (OIO) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.; (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501J 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam 1 www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7