bh* Schieveste kan gaan bouwen, MER is rond Tien jaar Shoeby Fashion Meespelen met B-orkest van Harpe Davids Shit! Ingrid Coenradie volgt Benjamin Hoppe op Doktersrecept weer bij de ZOS Anansi in de Teerstoof Korte cursus bij Jeugdtheaterschool Lichaam en geest in balans Workshop reïncarnatie Inloopconcert Grote Kerk Schiedam Tarot bij Harmonia Popprijs in Graauwe Hengst Pullman Dreambox vanaf 1895.-- *10JH het waaigat Ook voor al uw pizza's pasta's...! www.ijssalon-lavenezia.nl Gevraagd: ZONWERINGMONTEUR LEERLING-MONTEUR Geerrink Zonwering Schiedam 010-4264369 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 6 februari 2008 - X085 Wijkkort SCHIEDAM - Ingrid Coenradie wordt het nieuwe SP raadslid in Schiedam. Coenradie volgt daarmee Benjamin Hoppe op die in december 2007 zijn raadszetel ter beschikking stelde. De 37-jarige onderneemster uit de Gorzen zal op de raadsver gadering van donderdag 13 maart officieel worden geïnstal leerd. SCHIEDAM - Het ZOS-radioprogramma Doktersrecept wordt donderdag 7 februari voor de tweede keer dit jaar uitgezon den tussen 20.00 en 22.00 uur.Wegens drukke werkzaam heden is het programma naar de donderdag verplaatst maar wat gebleven is zijn natuurlijk dokter Van de Griendt, de rubrieken 'Wat heerst er in Schiedam', 'Geneesmiddelen- nieuws' en 'Uit de krant'. Te beluisteren op 99.0 fm (kabel frequentie) of via de digitale TV zenders op kanaal 870. SCHIEDAM - Kalebas Pordukties speelt zondag 10 februari in Jeugdtheater De Teerstoof de dynamische voorstelling 'MC Anansi'. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Anansi beleeft een avon tuur met de Koning, waarbij hij verstrikt raakt in zijn eigen spinsels, maar zich weer op onnavolgbare wijze uit de nesten weet te werken. Aanvang van de voorstelling: 14.30 uur. Reserveren via VW Schiedam, tel. 473 30 00. Kaarten zijn 4,50 voor kinderen en 5,50 voor volwassenen. SCHIEDAM - Voor kinderen uit groep 4,5 en 6 start binnenkort weer de korte cursus 'Kijk mij!' bij Jeugdtheaterschool De Teerstoof. De cursus bestaat uit 5 lessen, waarin kinderen kennismaken met toneel, dans en zang. Er wordt les gegeven op vrijdag 7,14, 28 maart en 4 en 11 april. De kosten zijn 30 euro. Voor meer informatie: 246 59 32. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat donderdag 7 februa ri een cursus Tai Chi voor beginners van start. Deze Chinese bewegingskunst is erop gericht om harmonie van geest en lichaam te bereiken. Kosten: 48 euro voor 12 bijeenkomsten. Voor meer info: 473 28 86. SCHIEDAM - Jan Bouw geeft zaterdag 9 februari in De Blau we Brug een workshop reïncarnatie. Tijdens deze workshop probeert u erachter te komen wat het doel is van uw leven. De workshop duurt van 10.00 tot 16.00 uur en kost 37,50. In schrijven bij het wijkcentrum of via www.welzijnschiedam. nl. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 9 februari verzorgd door muziekcentrum OpMaat. De beste leerlingen van deze school komen musice ren. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia krijgt maandag 11 februari Peter Coppens op bezoek die een lezing geeft over tarot. De avond vindt plaats in wijkcentrum Dreesplein en bégint om 19.45 uur- Toegang is vijf euro. SCHIEDAM - In pbdiumcafe De Graauwe Hengst vinden vrijdag en zaterdag de voorrondes plaats van de Schiedamse Pop prijs. De halve finales zijn op 7 en 8 maart. Middenstand Centrum tegen winkels bij station door Frank Willemse SCHIEDAM - Een motie om ex tra metingen te doen naar de milieu-effecten rond het nieuwe centrum Schie veste werd verworpen door de raad. Alleen de SP en Groenlinks steunden de mo tie naar 'nulmetingen van water, lucht en slib' in de wijdere omgeving van Sta tion Schiedam. De uitge voerde MER of Milieu Effect Rapportage was juist voor wethouder Maarten Groene (PvdA) een reden om de vlag uit te steken. Groene sprak van een span nende tijd met ambtenaren die twee jaar keihard werk ten om deze MER rond te krijgen. „Schiedam staat door deze positieve MER op de kaart van Nederland", zo sprak hij tevreden. Een ef fect rapportage die zelfs aan nieuwe regels van Europa voldoet. Schieveste is een ingewik keld en moeilijk gebied om een nieuw centrum te ont wikkelen. Vooral door be perkte ruimte en milieu-ei sen als stof, lawaai en ver vuilde grond. „Dit is een grote stap voorwaarts", ver telde Groene trots, die het gebied gefaseerd wil gaan ontwikkelen. Bekend is dat daar, achter het station, de DCMR Milieudienst Rijn mond zich wil gaan vestigen. Naast het grote Urban En tertainment Centrum met een bioscoop, discotheek en een gokhal. Ernaast zullen zich twee middelbare scho len vestigen: Het Holland Accent en Albeda College. Niet iedereen is zo enthousi ast over Schieveste. Zo zijn de winkeliers van het Cen trum bang voor oneerlijke concurrentie. Daarom is af gesproken dat er op Schie veste weinig detailwinkels mogen komen. Groene zei dat maximaal 20 procent van de ruimte door detail handel mag worden bezet. Schieveste wordt een nieuw centrum in Schiedam. Dat is tenminste de bedoeling. In ieder geval twee scholen, de DCMR, een gokhal, discotheek en een bioscoop moeten er gaan komen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM -Shoeby Fashion in Hof van Spaland viert woens dag 13 februari het tienjarig be staan. De medewerkers grijpen deze gelegenheid aan om de klanten eens extra in het zon netje te zetten. Daarom laten zij hen van woensdag 13 tot en met zaterdag 16 februari profiteren van een spetterende voordeel actie. Shoeby Fashion biedt trendy dames- en herenmode. Jilly Mitch is het stoere en hippe kinderkledingconcept dat een eigen plaats heeft in de Shoeby Fashion store. Vaste klanten hebben een streepje voor bij Shoeby Fashion/Jilly Mitch. Houders van een Shoeby Savers Card worden regelma tig geïnformeerd over interes sante aanbiedingen, exclusieve koopavonden en uiteraard de laatste modetrends. Daarnaast kunnen zij met de klantenkaart sparen voor 'fashion cheques' die twee keer per jaar worden uitgekeerd. SCHIEDAM - Harpe Davids biedt iedere belangstellende de unieke gelegenheid om op projectmatige basis aan het jaarlijkse concert van de ver eniging, dit keer op zaterdag 29 maart, mee te werken. Iedereen die een blaasin strument of slagwerk be speelt en die het leuk vindt om in orkestverband met el kaar te musiceren, kan mee doen. Er wordt gerepeteerd op maandagavond van 18.45 uur tot 19.25 uur in vereni gingsgebouw 'De Tamboe rijn' aan het Nijhoffplein 22. SCHIEDAM -Shit! Een veelge hoorde uitspraak.Vooral wanneer men in de Neder landse benaming trapt! Sommige straten, trottoirs en speelveldjes lijken te zijn veranderd in een groot hon dentoilet. Een wandeling is als lopen in een mijnenveld, wanneer je even niet omlaag kijkt is het al snel raak. Hondenbezitters zijn eigen lijk verplicht om de grote boodschap van hun hond op te ruimen, maar wie wijst hen daar op? Hondenwach ters bestaan niet Inventieve bewo ners proberen hon denliefhebbers op hun verantwoor ding te wijzen door het plaatsen van grappige borden. Maar soms valt er ook enig begrip op te bren gen, hondentoiletten zijn nu eenmaal niet op elke straat hoek te vinden. Als je er na lang zoeken eentje hebt ge vonden, hopende dat Fikkie het zolang kon ophouden, staat er onbegrijpelijk een bord dat aangeeft dat het verboden is om daar een hond zijn behoefte te laten doen. Dat is pas echt Shit! Pullman Dreamboxactie: De Dreambox is een complete boxspringset die leverbaar is in meerdere kleuren. De set bestaat uit twee Pullman boxsprings met twee Pullman matrassen en een hoofdbord. U slaapt al op een vlakke Dreambox vanaf €1895.- en 2-motorisch verstelbaar vanaf 3795.- bij 160x200 cm Meer info en actievoorwaarden op www.kwaliteitsbedden.nl kwaliteitsbedden Markt 57 - Viaardingen telefoon - 010-4343685

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15