Op zoek naar nieuw musicaltalent Rijnmondband scoort 'goed met Music Kids ErOpUit-krantje joviaal gepresenteerd Beestenboel milieu bericht weeks maasstad Regio weekbladen wammm woensdag 6 februari 2008 - WX91 Tien deelnemers stromen door naar Jeugdband SCHIEDAM - De Rijnmond band besloot het een jaar geleden eens over een heel andere boeg te gooien. Op zoek naar nieuwe jeugdle den zochten ze de kinde ren op school op met een splinternieuw programma Music Kids. Nu, een jaar na aanvang, kan gesteld wor den dat dit programma zeer succesvol is. „Music Kids is oorspronke lijk een initiatief van vereni ging Jubal uit Dordrecht", steekt Arthur van der Burg, manager van de Rijnmond band, van wal. „Deze gratis muziekcursus voor leerlin gen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs is in eerste instantie ontwik keld om jongeren in contact te brengen met muziek. De muzieklessen op basisscho len laten vaak te wensen over, omdat de leerkrach ten onvoldoende gespeciali seerd zijn. Daarnaast heeft Music Kids als doel om jeugdleden te werven voor muziekkorpsen." Om scholen te interesseren, organiseerden leden van de Rijnmondband aan het be gin van het schooljaar work shops. „Toen kregen wij maar liefst dertig inschrij vingen", vertelt Van der Burg. De deelnemers volg den iedere vrijdagavond één uur les. Het eerste half jaar kregen ze algemene mu- ziekvorming en oefenden ze met ritme en noten lezen. Ook maakten zij kennis met de instrumenten die binnen de Jeugd-Rijnmondband worden bespeeld. Achten twintig leerlingen stroom den door en leerden in de tweede helft van het school jaar het instrument van hun keuze bespelen. Tijdens twee concerten voelden de MusicKids hoe het was om voor publiek te mogen spelen. „En dat is in de smaak gevallen, want uiteindelijk zijn er 10 deel nemers doorgestroomd naar de Jeugd-Rijnmond band", zegt Van der Burg tot slot. VLAARDINGEN - Sammie (cy pers wit) is een gecastreerde kater van 2 jaar oud. Hij is ingeleverd, omdat hij niet goed overweg kan met de andere kat in huis. Met kin deren kan Sammie wel goed overweg, het is een echte kroelkat. Hij kan goed alleen zijn, is zindelijk en is gewend om naar buiten toe te gaan. Sammie is dus op zoek naar een geweldig gezin, waar hij ook naar buiten toe mag, misschien wel bij u? Meer informatie over Sam mie en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin- gen. Het dierentehuis is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 WATERWEG - Zorgaanbieder Argos heeft de afgelopen week een nieuwe service gelanceerd: de Argos Er- OpUit-krant. Kosten noch moeite werden gespaard om het krantje onder de aandacht te brengen. Vrij dag werden achtereenvol gens wethouder Siljee van Schiedam, de Raad van Bestuur van de Argos Zorg groep, wethouder Robbe- regt en Yvonne Bekker, de portefeuillehoudster van Hoogvliet bezocht. Argos ErOpUit organiseert voor die mensen die daar zin in hebben allerlei acti viteiten. Binen de Cultuur kring worden activiteiten op het gebied van kunst en cultuur ondernomen, met de BoodschappenPlus- Bus kunnen boodschappen worden gedaan, er worden uitstapjes met anderen ge maakt, gewoon voor de lol en tot slot worden er zelfs vakanties georganiseerd naar Benidorm waar men sen die zorg nodig hebben eventueel met hun familie op vakantie kunnen. Acti viteiten die voor senioren, en dus ook voor minder va liden, goed te doen zijn. Sinds deze week is er dus ook een krantje waarin tweemaandelijks van alles te lezen is over het aanbod van Argos. Gastvrijheid staat daarbij centraal. Ar gos stelt het zich als doel dat mensen zich welkom voelen bij de groep. Wie deze krant gratis thuis wil ontvangen kan contact opnemen met het secreta riaat van de Argos Zorg groep, tel. 4091331. door Bart van der Linden VLAARDINGEN - „En stop! Zing dat stukje wat lager. We gaan verder met regel 31." Muzikaal leider van het Vlaardings Musicalgezelschap leidt de tweede openbare repe titieavond. Tijdens deze avond kunnen toekomstige nieuwe leden kennismaken met het fenomeen musical. Binnenkort vinden er audi ties plaats. Het is de bedoeling dat de veertig leden tellende groep zich snel zal uitbreiden. Ro bert Kroon, vice-voorzitter van het bestuur: „We zoeken voor de musical zo'n 15 men- _sen en dan met name. man- 'We vinden het fantastisch om met elkaar een prestatie neer te zetten en het groepsgevoel is goed' nen." Op 17 februari zullen de potentiële musicalkandi daten hun uiterste best moe ten gaan doen, zodat zij het jaar daarop kunnen schit teren in een grote, nieuwe musicalproductie, waarvan de tekst al grotendeels klaar is. De kandidaten zullen worden geselecteerd op en thousiasme en uitstraling, maar zeker ook op de zang kwaliteiten, want er is ruim te genoeg voor solisten in de musical. Robert Kroon vertelt wat de kracht is van het Vlaardings Musicalgezelschap (VMG). „Ik denk dat onze kracht het groepsgevoel is. Het is leuk om met elkaar een presta tie neerzetten. Wij willen een mooie voorstelling laten zien, maar wel op een leuke manier én met enig niveau." Jorieke Akkerman (18), zo'n anderhalf jaar lid van het gezelschap en afkomstig van musicalkoor Opmaat (samenwerking met VMG), is één van de jongere cast leden. Zij vindt het fijn dat je meteen in de groep wordt opgenomen. De komende maanden zal er op kleinere podia, een ode gebracht worden aan de .eerste. y_MG-yoo_rstellingen. „Tijdens die voorstellingen leggen we de nadruk op de visserij", aldus Kroon. „We brengen de mensen T-T-T- theater: terug naar de tijd van toen." „Het grootse succes hebben we vorig jaar gehad, toen 'Musicals in Vlaardingen' werd opgevoerd. We hadden een gigantisch showblok, waarbij we zowel jong als oud bedienden. De chore ografie was super", besluit Kroon. Geïnteresseerden die graag auditie zouden willen doen kunnen meer informatie vinden op de website: www. vlaardingsmusicalgezel- schap.nl. De groep reper- teert in het wijkcentrum 't Nieuwelant, Rotterdamse- weg 176 in Vlaardingen. Met het stuk van de maand dat Jan Anderson uitlicht in het Streekmuseum, staat hij stil bij de snelheid waarmee de ou de Vlaardingse middenstand teloor ging in de afgelopen 50 jaar. 'Wie heeft de kas?' is een spel dat leidt langs 69 winkels die vrijwel allemaal zijn verdwenen. Slechts een enkele naam zoals Heijblom's Planeet en P.A. van der Kooij is nog ergens in Vlaardingen terug te vinden. Het ganzenbordspel, dat de Spaarbank in 1959 uitgaf, be wijst dus dat men zeker niet stokoud behoeft te zijn om uit eigen beleving te ervaren dat het verglijden van de tijd steeds sneller leidt tot het voldongen feit van geschiedenis. 'Wie heeft de kas?' oogt als een modern bordspel en voert niet alleen langs verdwenen winkelgebieden als Schiedam- seweg en Voorstraat. Ook de IJzeren hond, de kolenboer of breinaalden behoren tot een voorbij verleden. En wie kan zich nog voorstellen dat burgemeester Heusdens boven de spaarbank woonde voor hij zijn villa aan het hoofd liet bou wen? Op het spel adverteerden alleen winkels uit het stadscen trum. Zij moesten het vooral hebben van aanzuigende wer ving. De cliëntele van groenteboer, bakker of slager woonde daarentegen in de straat naast de deur of om de hoek. Dit alles brengt Jan onder woorden met het ganzebordspel van de Spaarbank Vlaardingen, zelf uiteraard ook behorend tot het vervlogen verleden. 38.000 inleggers hadden in 1959 samen een kapitaal van 28 miljoen. De drukke woensdag middagen van toen, als kinderen hun spaarpot gevuld met centen nog gewoon op de bank konden legen, staan in geen vergelijk met het girale kleedgeld waarmee kinderen tegen woordig volwassen worden. PIETER KORNELIS VAN EBSCHEUTEN De DCMR werkt al meer dan 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond heeft van 28 januari tot 4 februari een gemiddeld aantal meldingen ontvangen. Er zijn 336 meldingen behandeld over stank, stof en lawaai van bewoners in het Rijnmondgebied. Meer weten over het werk van de DCMR en de ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. ZWARE OLIE- EN TEERLUCHT IN SCHIEDAM Donderdagavond 31 januari melden bewoners van Schiedam een zware olie- en teerlucht. Na intensief zoekwerk vindt de uitrukdienst van de meldkamer in samenwerking met het Rotterdamse Havenbedrijf de oorzaak van de stankoverlast. Op het terrein van VLS-Group (voorheen Vopak) Pernis is stank vrijgekomen bij laad- en loswerkzaamheden van stookolie van een spoorwagon. Het bedrijf is hierop aangesproken. RAN0M0S VOLGT VLIEGBEWEGINGEN RONDOM ROTTERDAM Veel meldingen gaan over vliegtuiggeluid. De meldingen worden geregistreerd in het systeem RAN0M0S (Rotterdam Airport Noise Monitoring System). Dit koppelt de meldingen direct aan vliegtuigbewegingen, vluchtinformatie en gemeten geluidsniveaus. De DCMR rapporteert per kwartaal aan de commissie Milieuhygiëne Luchtvaartterrein Rotterdam (CMLR). De DCMR is adviseur van deze commissie. Alle meldingen komen zo onder de aandacht van het Q£|V]R Ministerie van Verkeer en Waterstaat (bevoegd gezag) en de milieudienst bestuurders van de regio Rijnmond. Rijnmond MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht Op het stadhuis van Vlaardingen werd het Argos ErOpUit-krantje met veel enthousi' asme aangeboden aan wethouder Robberegt. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17