journaal rüiïflN ROTTERDAMS Voorstelling van Dirk Scheele over Dikkie Dik Limonade met prik Dwarse interpretatie van Faust in de Schouwbur Eerst boek, toen film, nu toneelstuk Echtpaar Victor Löw en Mirjam de Rooij in 'Misery' Win kaarten voor Misery! Groenendijk podium ROTTERDAM - Het internatio naal gereputeerde Litouw se gezelschap Meno Fortas rhaakt in februari een korte töurnee door ons land met qe productie Faust. De regie vian de voorstelling is in han den van de gelouwerde regis seur Eimuntas Nekrosius. Faust is op vrijdag 9 febru ari in de Grote Zaal van de Rotterdamse Schouwburg te zien. Het toneelstuk heeft Nederlandse boventiteling. De tekst is gebaseerd op Goethes 'Faust', het beken de verhaal over de geleerde die, hongerig naar kennis, zijn ziel verkoopt aan de qui vel Mephistopheles. Het stuk heeft de reputatie dat het bijna niet te ensceneren is. Wat bijvoorbeeld te doen rjiet talloze transformaties vian mens in vuur of dier, en ajndersom? Nekrosius, eer der in Nederland te zien met njiagisch symbolische versies van Shakespeares ^Hamlet', 'Macbeth' en 'Othello', weet ep wgf raad mee. Hij maakt van Faust een prachtige, beeldende voorstelling vol magie. De acteurs bewegen zich in een permanent filmisch ge luidsdecor en worden neer gezet in spannende beel den en composities. Daarbij durft Nekrosius het aan om ook complete scènes zon der tekst te verbeelden, in een traag tempo, zodat het publiek de tijd krijgt om de beeldenpracht in zich op te nemen en zich te laten mee slepen in het onontkoom bare verhaal. De toeschou wer moet wat geduld hebben in deze lange voorstelling, maar wordt daarvoor ruim schoots beloond. 'Faust' was eerder te zien in Litouwen, Rusland en Ita lië. De voorstelling wordt gespeeld in het Litouws en voorzien van Nederlandse boventiteling. Faust Meno Fortas is vrijdag 9 februari te zien in de Grote Zaal De voorstelling begint om 19.00 uur. I www.uitburo.nl/rotterdam BURO 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl humalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa geopend elke dag van 12-18uur. :o 2-^/2 14, 20u DeNedetfcndse Fame musical naar de beroemde serie. Afterparty op do fmit 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl K uiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa geopend elke dag van 12-1 8uur. 6-10/2 20ü Rfchcrd Groenendjk Na de wedstrijd. Wegens groot succes extra voorstelling zd 16u wpdo 13-14/2 20u Eric van Sauers Smulpapen. Cabarelprogramma over de smulpapen in deze wereld V5/2 20u Misery met Vidör low en Mirjam de Rooij. Naar het bekende boek van Stephen King Tó/2 2Öü Rowwen Hèze Saus. Theaterconcert van de 'sympathieke band' uit Limburg 20u PUiper 101 A pumiect performance. Met Jon van Eerd als gastspeler oio 404 70 70 RO Theater www.rotheater.nl William Boothlaan 8, 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) wo-zd6/2-2/3 20.30u DAKLOZEN ON ICE door RO Theater en Vis a Vis. Regie Pieter Kramer zo ló.OOu Spectaculaire voorstelling op de Kop van Zuid in LP II in Las Palmas 14/2 20.30u Magazijn van het Geluk presentatie John Buijsman 8,9,15,16/2 20.00u Moeders (ind. maaltijd) terug in het RO Theater. Regie Alize Zandwijk 9-10/2 20.;30u Hoofd van Jetse Batelaan. 'Hartverscheurend doodnormaal en ingeestig' z© ló.OOu (Trouw). Met o.a. Fania Sorel, Hans Leendertse, Hanna van Lunteren oio 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl '44/2 14,20.15u Het Rotterdams Wijktheater Nadia theaterdansvoorstelling toneel Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). maasstad weekbladen woensdag 6 februari 2008 - TX97 o 17/2 14, 16u WlTX Uub an Exr kom \eddeedals fee en ontmoet de Whx na afloop van de worsteling! Sidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur. i 8-9/2 20.00u Javier Guzman Delirium Cabaret. Uitverkocht! zo 10/2 13.30u,16u Dirk Scheele Band Dikkie Dik limonade mei prik (3+) met poezenspeeltui dj T2/2 20.00u Shaolin Legend Group Four Seasons and ihe Emperor spectaculaire show p T3/2 V 20.00u The Reduced Shakespeare Company Completely Hollywood door Vincent Wernke ROTTERDAM - Als echtpaar op het toneel. Victor Löw en Mirjam de Rooij spelen sa men in de thriller 'Misery' naar het boek van Stephen King. Hij speelt een succes volle schrijver, zij een ge stoord fan. „Niemand gaat zomaar dood in een boek", bijt Annie Wilkes (De Rooij) de door haar bewonder de schrijver Paul Sheldon (Löw) ergens in het stuk 'Misery' toe. „Dat heb jij als schrijver in de hand. Jij bent God." Alleen wordt God nu even gevangen ge houden door zijn grootste fan. En dat levert een bizar gevecht op. In het begin van het stuk krijgt Sheldon een auto-on geluk. Hij wordt gevonden door verpleegster Wilkes, die stelt zijn grootste fan te zijn. Al snel blijkt echter dat bij haar een steekje los zit. Ze wordt nogal snel boos, helemaal als ze erachter komt dat Sheldon de door haar geliefde Misery-se- rie verfoeid en liever 'echte boeken' wil schrijven. Zijn eerste manuscript nieuwe stijl wordt door haar verbrand. Nog bozer wordt ze als blijkt dat Sheldon Misery in zijn meest re- Ook humor ontbreekt in het stuk niet. Zo is de scène waarin zij een been van hem amputeert eerder koddig dan gruwelijk, foto Jaap Vrenegoor cente boek laat sterven. Ze dwingt hem een nieuw deel te schrijven, waarin zij te rugkeert. Na het boek van Stephen King was er de filmversie met Kathy Bates en James Caan. Het toneelscript van Simon Moore werd voor het Nationale Toneel vertaald door Karim Ameur. Die zelfde tekst wordt gebruikt voor de nieuwe versie onder regie van Porgy Franssen. Het toneel biedt in vergelij king met film minder mo gelijkheden om te spanning op te bouwen en te ontladen. De makers gebruiken daar om veel geluids- en lichtef fecten en komen daarmee een eind. Ijzingwekkende spanning ontbreekt, maar er blijft genoeg te huiveren over. Het meeste komt terecht op de schouders van Victor Löw en Mirjam de Rooij. Löw is een gelauwerd ac teur die de rol van lijdend schrijver vet neerzet. En De Rooij weet de gekte van haar personage goed over te brengen en overtuigt vol ledig als de verknipte ver pleegster. 'Misery': 15/2 oude Luxor Theater, Rotterdam, 19/2 Isala Theater, Capelle ad IJssel, 22/2 Theater Het Kruispunt, Barendrecht, 14/3 Fortis Theater ad Schie, Schiedam, 24/4 De Stoep, Spijkenisse. Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar de voor stelling 'Misery'. Hiervoor stelt het oude Luxor Theater vijf keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Mi sery'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoon nummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrok ken. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. ROTTERDAM - De Rotterdamse cabaretier Richard Groe nendijk is van woensdag 6 tot en met zondag 10 febru ari te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam met zijn voorstelling 'Na de wed strijd'. Het stuk gaat over winst en verlies, opgeven of doorgaan, punten pakken en gemiste kansen. Richard neemt zijn toeschouwers mee in zijn wereld van ab surditeit en bizarre perso nages. Met zijn vorige show 'De adem van de nachtchinees' maakte Richard niet alleen zijn best ontvangen theater programma, hij vestigde ook definitief zijn naam als ca baretier in Nederland. TTtli 1 lliltlliliii ROTTERDAM - Dirk Scheele maakt al jaren muziek voor kinderen. Hij is succesvol in het theater en op televisie en bracht zo'n tien cd's uit. Mo menteel is hij in de theaters te zien met een muzieKthe- atervoorstelling over Dik kie Dik. Daarnaast speelt hij met zijn band het program ma 'Z'n leukste liedjes'. Het werk van Dirk Scheele is vooral bedoeld voor kin deren van 2 tot 7 jaar. „Een leeftijd waarop kinderen de wereld echt aan het ontdek ken zijn en nog ontzettend die verwondering hebben voor wat er op het podium gebeurt. Ze voelen geen schaamte en doen lekker en thousiast mee. Dat enthou siasme vind ik ontzettend leuk." Momenteel speelt Dirk Scheele samen met drie muzikanten de voorstelling 'Dikkie Dik, limonade met prik'. Het idee ontstond toen de zanger op een festival in gesprek raakte met Jet Boe- ke, bedenkster van de popu laire kat: „We raakten aan de praat en ze vroeg of ik liedjes wilde schrijven over Dikkie Dik. We zijn rond de tafel gaan zitten en daar kwam de cd 'Dikkie Dik, li monade met prik'uit." Dikkie Dik is echt een kat, die kattendingetjes doet, zo weet Scheele. Hij had ove rigens niet veel met de rode kat voor hij aan dit project begon. „Ik heb jarenlang i I 1 I i I I II f I I H I Het Litouwse gezelschap Meno Fortas speelt aanstaande vrijdag in de Schouwburg. Met illustraties van Jet Boeke twee katten gehad, dus wist er wel iets van. Van de uit gever had ik een doos met boekjes gekregen. Daardoor kon ik me aardig inleven." Al snel ontstond ook het idee voor een voorstelling. Met onder meer Jet Boeke en re gisseur Dick Hauser bedacht Scheele het concept. „Dikkie Dik is een getekende kat en dat wilden wij zo houden. Je ziet geen pop op het podium van Dikkie Dik. Het gaat om de liedjes, die worden ge speeld door een echte band. En er is een scherm waarop tekeningen en animaties vin Dikkie Dik worden ver toond." Het is een interactieve voor stelling van een uur. „We hebben onder meer een poe- zendans, een poezenrap en de kinderen kunnen dansen, klappen en zingen. Ze vin den dat erg leuk en hetzelfde geldt voor de ouders. Op 19 maart wordt Dikkie Dik 30 jaar en dat wordt groots ge vierd in het Fortis Theater in Scheveningen. „Naast de voorstelling is er onder meer èen tentoonstelling met kat- tentekeningen van kinderen en Jet Boeke is ook aanwe zig. Dat wordt vast een heel gezellig feest." Naast 'Dikkie Dik',; is Dirk Scheele ook te zien op het di- lUiiiiViïiiiiliiii gitale kanaal Nick Junior en speelt hij met zijn eigen band de voorstelling 'Z'n leukste liedjes'. „We hebben inmid dels zoveel liedjes dat het ons aardig leek om met zo'n best of... programma te ko men. Binnenkort verschijnt ook een cd. En ook bij die voorstelling kunnen de kin deren lekker meedoen!" 'Dikkie Dik, limonade met prik' is zondag 10 februari te zien in Theater Zuidplein. Reserveren: 010-2030203. Op 12 februari is hij met 'Z'n leukste liedjes' te zien in Theater Het Kruispunt in Barendrecht. tii iiiiiiiiinil In de voorstelling 'Dikkie Dik, limonade met prik' speelt Dirk Scheele kinderliedjes over de rode kater.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25