v/H.U.I I in rotterdam. Vernieuwing Hoogvliet gaat verder dan nieuwbouw en renovatie tui A STORMVOGEL Wonen temidden van geestverwanten ff pp www.woneninrotterdam.nl MS NIEUWBOUWWONING IN ROTTERDAM HEEFT U ZO GEVONDEN ,T1A EEN GROENE BELEVING Zoekt u een nieuwbouwwoning? kijk op www.woneninrotterdam.nl Alle nieuwe koop- en huurwoningen in Rotterdam op één site M Synchro £3 WWW.VVONCNOPDIME EUWENPlAAT.Ni r Hoogvliet anaf 219.000 v.o.n. incl. parkeerplaats "Nu mogen jullie het in brand steken!" Paul Grotenboer van Stichting Ark hoeft het geen tweede keer te zeggen. De kinderen van groep 5 van de Hoogvlietse basisschool De Notenkraker zitten gehurkt bij hoopjes takken en papier en ste ken ze aan. Het gebeurt op na- tuurspeelplaats De Ruigeplaat, tussen het Ruigeplaatbos en de A15 in Hoogvliet. De Ruigeplaat is onderdeel van de Heerlijkheid Hoogvliet, een nieuw park met onder meer een visvijver, een sport- en evenementenveld en een vrolijk gebouw ('De Villa') met feestzaal, grand café en eventueel filmzalen. De komst van de Heerlijkheid Hoogvliet, een idee van de denk tank WiMBY!, toont aan dat de vernieuwing van Hoogvliet ver der gaat dan renovatie en nieuw bouw van duizenden woningen. De Villa opent waarschijnlijk dit voorjaar haar deuren. Ook het park zelf is grotendeels af. Het sport- en evenementenveld ligt er keurig bij en de visvijver lijkt klaar voor het voorjaar. Andere onderdelen van het park zijn Optreden van Gordon op het terrein van de Heerlijkheid (foto: deelgemeente Hoogvliet). onder meer een tuin met bijzon dere bomen en een 'dorpje' met clubhuisjes voor verenigingen. Een van die huisjes, van een modelbootvereniging, staat er al. "De Heerlijkheid wordt een van de belangrijkste plekken van Hoogvliet", zegt Peter van Druten van de deelgemeente. "Een plek waar je kunt sporten en elkaar ontmoeten, waar ver enigingen zitten en waar evene menten plaatsvinden. Dankzij de Villa, net als de clubhuisje een ontwikkeling van Vestia, kun je er straks ook eten, drin ken, een feest organiseren en, wellicht, naar de film." Vlotten bouwen En dan is er dus de natuurspeel- plaats, waar kinderen dingen doen die ze elders niet kunnen of mogen. "Zoals fikkie stoken, vlotten of hutten bouwen en op een boomstam over het water lopen", zegt Grootenboer, die dit soort activiteiten begeleidt. Campus en stadshart Ook elders in de deelgemeente investeren overheid en markt partijen in samenhang, kwali teit en kansen. Twee ontwikke lingen springen eruit. De eerste is de realisering bij metrostation Zalmplaat van een campus waar jongeren kunnen leren en werk ervaring opdoen. Op deze 'Cam pus Hoogvliet' komen de Hoog vlietse scholen voor voortgezet en beroepsonderwijs samen. Zij zullen daar gebruikmaken van gezamenlijke voorzieningen, zo als sportzalen, muziekruimtes en technieklokalen. Ook komt er een wijkrestaurant, waar leer lingen het horecavak kunnen le ren. "Via samenwerking met be drijvenpark Gadering kunnen ze ook daar stage lopen", zeg Jon van Eenennaam van Woonbron, die de gebouwen op de campus ontwikkelt. Campus Hoogvliet krijgt verder wijkvoorzieningen zoals kinderopvang. De eerste paal moet voor 1 januari 2010 de grond in. De bouw duurt ze ker vijfjaar. "De tweede ontwik keling is de realisering van een nieuw stadshart", zegt Van Dru ten. "Met winkels, horeca, ter rasjes en een cultuurhuis met bibliotheek en theatervoorzie ning." Meer weten over de vernieu wing van Hoogvliet? Kijk op uwwiïjörmatiecentrumboogiJietJÜ Impressie van project Veld van Klanken. De bewoners van twee nieuwbouw projecten die Vestia in de Hoogvlietse wijk Meeuwenplaat realiseert, heb ben meer met elkaar gemeen dan in een gewone buurt. "Het gaat om Veld van Klanken en Hof van Heden", zegt directeur Monique Nijenhuis van Ves tia Rotterdam Hoogvliet. "Veld van Klanken, bedoeld voor muzikanten, krijgt 38 woningen met goed geïso leerde muziekruimtes, vanaf 169.000 euro (v.o.n.). In Hof van Heden, er naast, komt een gezamenlijke acti viteitenruimte en een gezamenlijke (moes)tuin. Bewoners zijn niet alleen eikaars geestverwanten, maar dóen ook dingen samen. De prijzen begin nen bij 185.000 euro (v.o.n.). De huur woningen in beide projecten zijn al verhuurd." Een derde project van Vestia in Meeu wenplaat is Stormvogel, met 48 koop woningen. Een fraaie haag (wilde wingerd) omringt deze woningen en bekleedt een deel van de gevels. De prijzen beginnen bij 219.000 euro (v.o.n.). Voor Veld van Klanken en Hof van Heden geldt de starterslening van de gemeente Rotterdam. Meer weten? Kijk op www.wonenop- demeeuwenplaat.nl. Op www.infor- matiecentrum-hoogvliet.nl staan nog veel meer actuele nieuwbouwprojec ten in Hoogvliet. Bent u op zoek naar een nieuwbouwwoning in Rotterdam? Kijk dan voor het meest complete aanbod op www.woneninrotterdam.nl. En wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuwbouwnieuws? Meld u zich dan aan voor de gratis e-mail nieuwsbrief. Ook dat kan op www.woneninrotterdam.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 26