journaal WoordDansers dichten voor Rotterdam .r H Film maakt plaats voor kunst De zoektocht van Mightysociety5 Kaki King in Rotown Kampeer en caravan show met camping infomarkt! Orkest van studenten ZONNIGE Van der Valk vakanties ZoMEGACTIEH VAN DER VALK PLAZA RESORT BONAIRE ROTTERDAM - De Woord- Dansers mogen nog een jaar de fakkel van het Stadsdichterschap dragen. Dit heeft het college van b en w onlangs besloten. In dit jaar komen de WoordDan sers weer met 6 stadsgedich ten, voorzien van beats en visuals. Op 1 januari 2007 werden de WoordDansers aangesteld als eerste Stads dichters van Rotterdam. Met het aanstellen van dit jon ge collectief, bestaande uit dichter Jeroen Naaktgebo ren, performer Arie Hordijk, DJ Evol-D en gitarist Rudy can't Fail, heeft de Maasstad in 2007 een unieke keuze gemaakt. Er werd gekozen voor dichters die hun poëzie primair op het podium bren gen, begeleid door beats en visuals. Bibliotheek Rotter dam coördineert het Rotter damse stadsdichterschap. Het Stadsdichterschap Rot terdam is een relatief nieuw fenomeen, ook voor de ge meente en de bewoners van de stad. Als eerste Stads dichter Rotterdam hebben de Woorddansers in 2007 dan ook een pioniersfunc tie vervuld. Met verlenging tot eind 2008 krijgen de Woorddansers de ruimte zich als onafhankelijk, kri tisch Stadsdichter verder te ontwikkelen. In 2007 kwamen de Woord- Dansers met 6 stadsgedich ten. Deze stadsgedichten werden allemaal muzikaal bewerkt tot stuk op de eigen wijze van de WoordDansers, om zo later op een podium gepresenteerd te worden. Daarnaast werden van alle zes de stadsgedichten vi deoclips gemaakt, die via diverse kanalen vertoond werden. De stadsgedichten uit 2007 spelen in op thema's die dat jaar in Rotterdam speelden. Zo produceerde de Woord- Dansers onder andere het gedicht 'Wolkenkrabben' in het kader van architectuur jaar en het gedicht 'Stads burger' voor Wethouder Kaya. Oko maasstad weekbladen Veel internationale galeries aanwezig woensdag 6 februari 2008 - TX98 Art Rotterdam wordt dit jaar voor de negende keer gehouden. ROTTERDAM - Het filmfestival is nog maar net gestopt of Rot terdam maakt zich weer op voor een nieuw evenement. In de Cruise Terminal en het oude Postkantoor worden de komende dagen kunstbeurzen gehouden. Het is weer tijd voor Art Rotter dam. De kunstbeurs zal van 7 tot en met 10 februari plaatsvin den in de Cruise Terminal op de Kop van Zuid. De 9e editie van Art Rotterdam wordt vooral ge kenmerkt door een sterk inter nationaal karakter. Circa 75 ga leries uit tien verschillende lan den zijn geselecteerd om hun mentaliteit, kwaliteit en drang naar vernieuwing. Inmiddels heeft Art Rotterdam een vaste positie verworven tussen an dere toonaangevende, interna tionale kunstbeurzen. Jonge galeries zoals Mothers Tankstation (Ierland), Hoet Be- kaert (Gent), Neue Alte Brücke (Frankfurt), Rokeby (London), Eva Winkeler (Frankfurt) en Arquebuse (Genève) presente ren een onconventioneel pro gramma. Dit jaar doet voor het eerst In- dia's meest toonaangevende ga lerie Chemould Prescott Road uit Mumbai mee. In samenwer king met Willem Baars Project uit Amsterdam presenteren zij een imposante installatie van Anant Joshi. Naast de buitenlandse deelne mers is ook de top van Neder landse galeries aanwezig op de beurs waaronder Torch gallery, Paul Andriesse, Diana Stigter en Lumen Travo. Van 6 tot en met 10 februari organiseert Showroom MAMA de eerste editie van Project(OR) Art Fair in het oude Postkan toor aan de Coolsingel. Vijf da gen lang biedt deze kunstbeurs een platform voor 28 toonaan gevende internationale projec truimtes. In het monumentale voormalige Postkantoor aan de Rotterdamse Coolsingel wordt het werk van meer dan honderd kunstenaars uit de hele wereld gepresenteerd met tentoonstel lingen, installaties en perfor mances. Met Project(OR) Art Fair speelt Showroom MAMA in op een landelijke en internationale trend om tijdens een bestaande kunstbeurs een hoogwaardig side-event te organiseren. De beurs geeft een introductie op het werk van bekende en min der bekende toonaangevende kunstenaars die normaliter niet op één plek te vinden is. Het programma van Project(OR) Art Fair bestaat uit 28 beurs- presentaties en dagelijkse pre sentaties van maximaal tien minuten - door de deelnemers. Tussen Art Rotterdam en Project(OR) Art Fair rijdt een gratis pendelbus. ROTTERDAM - De Ameri kaanse zangeres Kaki King zal aanstaande za terdag optreden in Ro town. Kaki King staat bekend om haar gitaar spel. 'I showed it to her once and she shredded it 10 times better than I've ever played it', werd ooit uit de mond van Foo Fighters frontman Dave Grohl opgetekend. Als be wonderaar liet hij de New Yorkse dan ook meespe len op zijn laatste album en nam haar vervolgens mee op tour. Daarbij trot seert Kaki haar instru ment als een soort Eddie van Halen, gebruikt het als een drumstel, maar weet er tegelijkertijd bril jante luisterliedjes mee te schrijven. Niet alleen voor de gitaarfreaks dus, maar juist ook voor lief hebbers van onder andere Joni Mitchell, KTTunstall of Cat Power. Haar derde langspeler 'Until We Feit Red' werd geproduceerd door postrocker John McEntire, bekend van o.a. Tortoise, en laat voor het eerst Kaki's ontwape nende vocalen horen. ROTTERDAM - Van 6 tot en met 9 februari is Eric de Vroedt in de Kleine Zaal van de Rotterdam se Schouwburg te gast met mightysociety5. In een installatie bestaande uit acht kamers kan het publiek haar eigen pro gramma met verschil lende voorstellingen sa menstellen. Het overkoe pelende thema van deze voorstellingen wordt ge vormd door de vraag wat jongeren bezighoudt. Het lukt Eric de Vroedt keer op keer verrassend en geëngageerd theater te maken over maatschap pelijke verschijnselen en ontwikkelingen. Idee, spel en diepgang hebben de serie mightysociety al veel waardering en be kroningen opgeleverd. Voor mightysociety5 gaat De Vroedt met acteurs van De Noorderlingen en de toneelscholen van Maastricht en Arnhem, op zoek naar de utopieën en anti-utopieën van on ze eeuw. Dat gebeurt in een speciaal ontworpen installatie die toegang biedt aan een beperkt aantal bezoekers, migh- tysocietys is een multi- mediaproject vol zang, dans, video en scherpe teksten over jong zijn nu, geïnspireerd op werken van de filosoof John Gray en films van Larry Clark. ROTTERDAM - Op vrijdag 8, zaterdag 9 februari om 19.30 uur en zondag 10 februari om 14.00 uur speelt het Jeugdtheater- huis de familievoorstelling Canterbury Tales in het Isala The ater, Capelle aan den IJssel. Zesenveertig jongeren van het Jeugdtheaterhuis spelen de voorstelling Canterbury Tales. Een eigentijdse bewerking van vijf verhalen, die ruim zeshon derd jaar geleden zijn opgetekend door Geoffrey Chaucer. Maak kans op GRATIS kampeervakantie bwUWANS-VOUWWAGENS - OCCASIONS fiiÖQRlTENTEN - KAMPEERSUPERMARKT ROTTERDAM - Onder leiding van dirigent Micha Hamel brengt het Nederlands Studenten Or kest dit jaar een prachtig pro gramma ten gehore. Op dins dag 12 februari 2008 zal het NSO een concert geven in De Doelen in Rotterdam. Voor de orkestleden staat de maand februari geheel in het teken van intensief musiceren op hoog niveau. Aan het begin van de maand trekt het orkest zich tien dagen terug om onder leiding van een gerenommeer de dirigent een ambitieus pro gramma in te studeren. Na de repetitieperiode wordt het pro gramma tien avonden achter elkaar uitgevoerd op alle grote Nederlandse concertpodia. Vertrouwd, 9/16-daagse vliegreis al v.a. 1098 pp: Geniet van een ontspannen vakantie In dit mooie resort direct aan het strand! Dagelijks vertrek mogelijk. Relscode: www.vandervalkvakanties.nl/vz105 VAN DER VALK K0NTIKI DIVE BEACH RESORT CURACAO 9/16-daagse vliegreis al v.a. 998 pp Mei '08 opent Van der Valk haar gloednieuwe en heel bijzondere Kontlki Dive Beach Resort. Het resort beschikt over 80 sfeervol ingerichte kamers en ligt direct aan het strand en de Caribische Zee! Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag. Reiscode: www.vandervalkvakanties.nl/vz103 Voor meer informatie en boekingen: Boek tussen nu en 15 febr. '08 één van deze reizen naar Curasao of Bonaire en ontvang: een waardecheque van Sauna en Beautyresort de Zwaluw hoeve voor 2 personen t.w.v. 155! Dubbel genieten dus! /flCS"* www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 46 96 96

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27