Eindrapport Verkenningscommissie Jeugdbeleid De rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen Wel het idee, maar niet het geld?! Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten gemeente Schiedam Afgelopen donderdag vond de presentatie plaats van het eind rapport van de Verkennings commissie Jeugdbeleid van de gemeenteraad. Het rapport werd door Rob Gilsing en Rob Oosthof namens de Verken ningscommissie aangeboden aan verantwoordelijk wethou der Daskalakis, burgemeester Verver-Aartsen en de gemeen teraad. De Verkenningscommissie, bestaande uit een aantal raadsleden, onderzocht wat er in Schiedam voor jongeren op het gebied van vrijetijdsbesteding te doen is en wat de wensen van jon geren zijn. Om dat te onderzoeken werd onder meer een jongerendebat georganiseerd dat uitermate succes vol bleek te zijn. De inbreng van de jongeren is verwerkt in het rap port. De gehele gemeenteraad bekijkt of de aanbevelingen uit het rapport uitgewerkt en gerealiseerd kunnen worden. Het rapport is te downloaden Jan van der Ploeg vanaf de website van de gemeente Schiedam: www.schiedam.nl. Op 12 februari 2008 vergadert de Rekenkamercommissie over onder meer de onderzoeken naar de pro grammabegroting 2008 van de beide gemeenten. Maar ook de stand van zaken van de andere lopende onder zoeken komen aan de orde: - de quick scan naar de verkeers veiligheid rondom scholen - onderwijs achterstandenbeleid - Stadsgehoorzaal Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamer commissie? Informatie is te vinden op de website van Schiedam of Vlaardingen (www.schiedam.nl of www.vlaardingen.nl). U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon 010-2465336 of e-mail j .pegtel schiedam.nl Als u de vergadering wilt bij wonen kan dat natuurlijk ook. Wilt u daarover de secretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. De vergadering vindt plaats in het Stadskantoor van de gemeente Schie dam, de aanvang is 19.00 uur. Agenda: vergadering d.d. 12 februari 2008 Voorzitter: de heer P. Buisman Aanvang: 19.00 uur Locatie: Lunchkamer 1, Stadskantoor Schiedam 1Opening en mededelingen 2. Vaststellen agenda 3. Onderzoek Stadsgehoorzaal 4. Stand van zaken onderzoek programmabegroting 2008/ jaarverslag 2006 Vlaardingen 5. Stand van zaken onderzoek programmabegroting 2008/jaar- verslag 2006 Schiedam 6. Aanbeveling NVRR: beloning externe leden van rekenkamer- (functies/commissie)s 7. Onderzoeksprogramma 2008 8. Onderzoek verkeersveiligheid rondom scholen 9. Onderzoek onderwijs achterstandenbeleid 10. Ingekomen stukken 11Vaststellen verslag 12. Wat verder ter tafel komt/rond vraag ,13. Volgende vergadering 14. Sluiting De gemeente Schiedam biedt de in woners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activi teiten op het gebied van welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen voor activiteiten die wor den georganiseerd voor Schiedam mers. Denk hierbij aan bijvoorbeeld een jubileumactiviteit van uw vereni ging, een hiphopfestival, een straat feest, een schoonmaakactie met de buurt, een vakantieactiviteit voor een speciale doelgroep, etc. Er zijn wel bepaalde voorwaarden aan ver bonden. Twee maal per jaar kan een aan vraag voor deze incidentele subsi die worden ingediend. De sluitings datum voor de eerste ronde is 1 maart. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk 1 mei. De sluitingsdatum voor de 2e ronde is 1 september, met uiterlijke beslis- datum 1 november. De gegevens die in ieder geval moe ten worden ingediend zijn: - Een omschrijving van de eenma lige activiteit; - Een overzicht van de inkomsten en uitgaven; - Het gevraagde subsidiebedrag. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten en in totaal nooit meer dan €2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schrif telijke aanvraag vóór 1 maart 2008 naar de gemeente Schiedam ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010- 246 5806. Wet Milieubeheer Verklaring inzake melding artikel 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieu beheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 19 december 2007 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van Mammoet Holding B.V. voor de verandering van de inrichting. De melding heeft betrekking op de aan de inrichting verleende vergunning van 5 september 2000, 4 januari 2006 en 4 januari 2007. :De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarborgen voldoende bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Karei Doormanweg 47 te Schiedam. it ab ns Inzage U kunt de ingediende melding, de verklaring inzake melding (beschikking) en de overige van belang zijnde stukken van 7 februari 2008 gedurende zes weken inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Jlijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam, op werkdagen van 08.30 tot 17.00 tfur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de?lü&\«h- genoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantooi van de DCMR, tel. (010) 2468 621. mMuP, ^fibnaam Bezwaar en beroep i"<J Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschifctfen door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van de verklaring inzake melding (beschikking) aan Mammoet Holding-B.V. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van ver zending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR, tel. (010)2468 621. nu3 - sbnis Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: de naam van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de grond van het bezwaar; de ondertekening. v\ U ïbd irruiw bin vino :i nav Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het Secretariaat Commissie voor bezwaar- en Beroepschriften, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde yat^le bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepas sing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat-öpïïlit verzoek is beslist. 'A no) Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worddnsge- richt aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad;«km State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. 'A lot Wij verzoeken u een kopie van het bezwaarschrift en - indien van toepassing - het verzoek om voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Hit flfiV Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer P? vttn Etten van de DCMR, tel. (010) 2468 348. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen be taling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 412926

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4