L CSsGDdoO \!$a© od3@ö [Ma? XMILCAM tetiêfe [iXEOgMIIXBQgOSff VMEl Gemeenteberichten www.schiedam.nl 6 februari 2008 nummer 6 Pagina 2 Kennisgeving Monumentenwet 1988 Ontwerpbeschikking Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behande len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 24 september 2007 is een aanvraag ontvangen van Kapoen beheer B.V. om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Nieuw- straat 107 A, 3111 AE Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen wijzi gingen aan het interieur van het pand, waaronder wijzigingen aan de indeling en de trappartij. Voorts betreft het plan isolatie (kap) en enkele toevoegingen aan de achterzijde. Tevens wordt het pand door herstelwerkzaamheden weer in een goede staat gebracht. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 7 februari 2008 tot en met 20 maart 2008 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 20 maart 2008 schriftelijk of mondeling kenbaar ma ken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvragen van 25 januari 2008 en 31 januari 2008 Oude Kerkhof/Bagijnhof, Ver. Hendrick interieurdelen 3111 NT de Keijzer gedeeltelijkslopen Van 't Hoffplein 11B, 3112 JS J. Huang luchtafvoerkanaal slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. GEMEENTEARCHIEF Tekst: Jan van Kampenhout i.o.v. Gemeentearchief Schiedam. In 1934 vertrok mr. Johan Jurriën van der Lip met zijn vrouw Wil- helmina Roëll en tweejarig zoontje Jurriën naar de gemeente Kethel en Spaland om daar burgemeester te worden. Hij zou de laatste zijn in die functie; in 1941 wordt het dorp geannexeerd en het grond gebied verdeeld tussen Schie- en Rotterdam. Burgemeester mr. J.J. van der Lip in officieel ambtskostuum uit de jaren dertig. (Uit het foto-album van de familie Van der Lip.) Het gezin kreeg later nog twee dochters. Van der Lips zoon Jurriën woont nu samen met zijn vrouw Jantje in Zandvoort, niet ver van Santpoort waar zijn ouders in 1941 op de laatste dag van Kethels zelf standigheid naar toe verhuisden. In hun huis herinneren verschillende foto's en een enkele gravure nog aan de voormalige plattelandsgemeente. Vader Van der Lip is echter nooit terug gegaan. Hoe verging het uw vader verder? "Hij dong nog mee naar een burge meesterspost in Utrecht, maar dat mislukte. Naar eigen zeggen omdat hij 'niet rooms of rood was'. Daarna ging hij volledig uit de politiek. Hij vond werk in assurantiën, en werd later directiesecretaris bij Wessanen, een baan waar hij erg op z'n plek was. Daarom vond hij het ook zo jammer dat toen hij 65 werd met pensioen moest. Uiteindelijk is hij ook maar zeventig jaar geworden." Door de affaire met de ambtsketen (die hij weigerde in te leveren) is misschien een hard beeld van uw vader ontstaan. Hoe was hij echt? "Een modest man. Begaafd, goed in taal, maar niet alle vaardighe den kwamen even duidelijk naar voren. Ik weet dat hij gedichten aan Godfried Bomans gaf, en er al leen een fles wijn voor terugkreeg. Hij had natuurlijk beter duidelijk kunnen aangeven wat hij voor gage had verwacht. Misschien was hij te bescheiden Hij kwam wel altijd echt voor 'zijn mensen' op. Daarom was hij ook een goede burgemeester denk ik. Met Kerstmis bijvoorbeeld, dan mocht ik met hem mee in de auto om voed selpakketten uit te delen aan grote families. Er waren grote gezinnen in Kethel en Spaland hoor, minstens drie met meer dan vijftien kinde ren. Die sliepen in een soort rekken op zolder, dat maakte grote indruk op me, want wij woonden in een groot huis naast het raadhuis. Als ik vervelend was dreigde moeder me wel eens door zo'n gezin te laten opnemen!" Was Kethel een leuk dorp om in op te groeien? "Zeker. Ik had veel maatjes en was gewoon een van de jongens, liep net als iedereen op klompen. Daar kon ik hard op lopen hoor! Je kon er ook iemand een goeie lel mee geven. Want knokken deden we ook hoor, bijvoorbeeld als er vals werd gespeeld bij het stuiteren." Werd er tegen u, als zoon van de burgemeester, anders aange keken? "Ik heb niet de indruk nee. Ik heb er nooit last van gehad en we hadden altijd veel vriendjes over de vloer. Witte Willem bijvoorbeeld, de zoon van de fietsenmaker. We werden ook niet beschermd opgevoed. Het was een leuke tijd." Was uw vader bitter over de an nexatie? "Daar heb ik niet veel van meegekre gen. Wel dat er gedoe was over geld. Die burgemeesterspost in Kethel was ook geen vetpot hoor, al kregen we natuurlijk wel gratis inwoning in dat mooie huis naast het raadhuis. In de oorlog heeft mijn moeder nog erfstukken moeten verkopen om ons er door te helpen. Dat hij die burge meesterspost in Utrecht misliep was iets dat hij wel heel jammer vond, maar hij heeft ons kinderen altijd leuke dingen verteld over Kethel." Wat vindt u ervan dat er onlangs een fietspad rond Bijdorp naar uw vader is vernoemd? "Ik heb het er natuurlijk met met mijn zussen erover gehad, en we zijn er allemaal enthousiast over. Binnen afzienbare tijd gaan we met z'n allen eens kijken hoe het erbij ligt!" Ook uit de privé-collectie van de heer Van der Lip zullen verschil lende stukken te zien zijn op de komende tentoonstelling 'Het Kethelgevoel'. Vanaf 20 februari 2008 zal de ten toonstelling 'Het Kethelgevoel' te zien zijn in de Stadswinkel aan het Stadserf. Het Gemeentear chief Schiedam is hier nog voor op zoek naar meer verhalen, foto's en prenten. Ook uw reactie -lang of kort- is welkom! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek arcief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. I Jurriën van der Lip, zoon van de laatste burgemeester van Kehtel en Spaland, op 1 februari 2008. Foto: Jan van Kampenhout Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 den, staande in de achtertuin van Aleidastraat 19, 3117 DA Schiedam, in verband met overlast en schade aan bijgebouwen; 1 conifeer, staande in de achtertuin van Eerste Tuinsin- gel 21, 3112 TJ Schiedam, in verband met overlast en scheefstand; 1 zilveresdoom, staande in de tuin van het Vlietlandzie- kenhuis ter hoogte van de Nassau van Dillenburgstraat, 3116 BA Schiedam, in verband met risico op windworp en overlast door wortelopdruk*; 1 wilg, staande ter hoogte van het pand Bosrand 2, 3121 XA Schiedam, in verband met instabiliteit en risico op windworp*. hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 1 boom op of in de nabijheid van de kaplocatie Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 2J. E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (Ö1Ö)*3$5 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd be zwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het col lege van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Louwerens, tel: (010) 2191804.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5