STORMVOGEL Even chatten met Ghana EEN GROENE BELEVING woensdag 13 februari 2008 - XQ84 vinden in de maatschappij. Op onze school leren ze com municeren, ze kunnen zelf standig oplossingen vinden en volledig tot bloei komen", vertelt Elsje Miedema. Leerkracht Saskia Vogel voegt daar aan toe: „Kun stenaars werken anders dan leerkrachten. Ze laten de kin deren los, het eindproduct staat nog niet vast, er komt meer los, dat is prima. Kunst is een proces voor het kind zelf. Kinderen leren anders te kijken en contact te leggen met de buitenwereld. Een verrijking van je leven." Emir is ook erg enthousiast: „Het is leuk om bijzondere dingen te doen. Ik wil later een soort hoofdman worden, die zelf dingen maakt. Net als in dat museum, van Jean Tinguely, daar zijn we ook heen geweest. Auto's maken die zichzelf kunnen parke ren, dat zou mooi zijn. Maar mijn hobby is fietsen. Dus ook heel veel ruimte voor fietsen moet er komen. Ook in Ghana." Vrijdag 28 maart is er van 13.45-14.45 uur een presen tatie van het gehele project, in de Taaltuin aan de Thor- beckesingel 2. Alle optre dens en presentaties met mu ziek, film en hapjes worden gefilmd door leerlingen van het Accentcollege. Voor alle leerlingen, ouders, buurtbe woners en andere belangstel lenden. Voor meer informatie: www.welzijnschiedam.nl of www.Ghanaarghana.nl 48 ruime eengezinswoningen vanaf 219.000 v.o.n. incl. parkeerplaats \aaaa Basisschool De Taaltuin wisselt informatie uit met Peter and Paul Primary School Openbare Basisschool de Taaltuin zet alles op alles om talenten van leerlingen te stimuleren. Bij het nieuwste project 'Ghana' staat de taal op een wel heel bijzondere manier centraal. Leerlingen van de Peter and Paul pri mary school in Ghana maken kennis met de Taaltuin en wisselen digitaal informatie, foto's en films uit. Kunst- puntcom organiseert deze uitwisseling. door Jacky van Buuren SCHIEDAM - Foto's van elkaar maken, brieven schrijven, mailen en wachten op ant woord. De kinderen van de Taaltuin hebben het er maar druk mee. De eerste groep bestaat uit kinderen van groep 5 van de schakelklas: zij krijgen extra uitbreiding van hun woordenschat en veel begrijpendlezen. Onder begeleiding van Kunstpuntcom hebben ze toneelstukjes gemaakt met als thema 'verjaardag' en 'huwelijk'. In Ghana gebeurt hetzelfde met leerlingen van de Peter and Paul Primary school. Filmpjes-van de to neelstukjes zijn te zien op de website. Een van de leerlingen uit deze klas is Yasmina: „Van het Ghanaproject leer ik heel veel en het is leuk om te doen. Daar moeten ze bij voorbeeld een boek delen met z'n vieren. Of hebben ze geen schriften. Maar zij kunnen 'Kunstenaars laten de kinderen los, dan komt er ook meer los' wel heel goed trommelen en met oude spullen speelgoed maken. Dat gaan wij ook nog doen. Zo leren wij andere kinderen kennen. Dan weten we van elkaar hoe we zijn en- zo. En dan praten we, dat is beter dan ruzie maken." De tweede groep kinderen van klas 5, is bezig met mu ziek. Djembé leren spelen op originele Afrikaanse trom mels, dat is ook een manier van communiceren. Net als zingen. De begeleiding doen ze ook zelf, met sambaballen, ge maakt van lege limonade- flessen gevuld met rijst, maïs of erwten. Zeven weken lang werken de leerlingen elke Yasmina, Emirhan en Emir op de djembe. Dat kunnen ze in Ghana als geen ander, dus moeten wij daar in Nederland ook hard op oefenen. Foto: Roger van der Kraan vrijdagmiddag aan het pro ject in wijkcentrum Drees- plein. Emirhan doet ook mee. „Er zijn heel veel dingen het zelfde: voetballen, knutselen maar ook huilen en lachen. Door dit project weet ik al lemaal veel beter hoe het is. Later wil ik directeur worden van de stad: burgemeester. Dan ga ik vooral zorgen dat arme mensen het beter krij gen.' Elsje Miedema, brede school coördinator en vakleerkracht handvaardigheid vertelt waarom deze projecten zo be langrijk zijn voor kinderen: „Kinderen aanspreken op andere gebieden maakt hun wereld breder. Ze ervaren taal eens op een andere ma nier en ontdekken hun eigen specifieke talenten. Dat is be langrijk voor hun eigenwaar de, ze weten hun weg beter te maasstad Schiadanvwijk&streek weekbladen Woonoppervlaktes vari 113 tot Mgfovv» Bijzondere architectuur 't, 50 jaar onderhoudsvrij Te koop rnet aantrekkelijke 1 entekorting MEER INFORMATIE Synchro Makelaardij telefoonnummer 010-2161110 ofwww.synchromakelaardij.nl n Synchro BB «tafceuaray !SS Rotterdam Hoogvliet WWW.WOINIENOPDEMEEUWEIMPLAAT.IMl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11