<7 Topbezettin Tournament Afscheid van Rotterdamse krijger Michael Youzhny Titelverdediger Mikhail Youzhny komt zijn titel in Ahoy verdedigen. De sympathieke Rus was vorig jaar de terechte win naar na overwinningen op Tomas Berdych, Robin Haase, David Fer rer, Novak Djokovic en Ivan Ljubi- cic in de finale. Ook de voormalige nummers één van de wereld Lleyton Hewitt en Juan Carlos Ferrero gaan op jacht naar de 'Wim Buitendijk Trophy'. Andere voormalige top 10- spelers op de deelnemerslijst zijn Tommy Robredo (Spa) en Ivan Lju- bicic (Kro). Voorts zijn bekende namen als Jark- ko Nieminen (Fin), Fernando Ver- dasco (Spa), Gilles Simon (Fra), Phi- lipp Kohlschreiber (Dui), Feliciano Lopez (Spa), Gaël Monfils (Fra), An dreas Seppi (Ita), Janko Tipsarevic (Ser), Michael Berrer (Dui) en Robin Soderling (Zwe) weer aanwezig. Debutanten in het ABN AMRO World Tennis Tournament zijn Ivo Karlovic (Kro), Dmitry Tursunov (Rus), Jo-Wilfried Tsonga (Fra) en Nicolas Mahut (Fra) Wildcards Robin Haase en Raemon Sluiter ontvingen al in een vroeg stadium een wildcard voor de jubileumedi tie. Haase debuteerde afgelopen jaar verdienstelijk in Ahoy met een zege op Roko Karanusic, waarna de Hagenaar in de tweede ronde van de latere winnaar Mikhail Youzhny verloor. Sluiter is ieder jaar van de Rafael Nadal. Het Centre Court. huizenhoge favoriet Roger Federer te verslaan. Ook de Rus Davydenko komt weer naar de Maasstad. De nummer vier van de wereld was de afgelopen twee jaar met een halve finaleplaats goed op dreef in Ahoy. De Spanjaard Ferrer was na het be reiken van de finale de grote reve latie tijdens de Tennis Masters Cup in Shanghai. Ook Andy Murray is na zijn toernooizege in Doha weer terug in de top-io. ROTTERDAM - De 35ste editie van het ABN AMRO World Tennis Tourna ment kent dit jaar weer een top- bezetting met maar liefst vier spelers uit de top-5 en elf tennis sers uit de mondiale top-20. Toer nooidirecteur Richard Krajicek is erin geslaagd de wereldtoppers Rafael Nadal, Novak Djokovic, Ni- kolay Davydenko en David Ferrer aan de spelerslijst toe te voegen. Het toernooi wordt van maandag 18 tot en met zondag 24 februari 2003 in Ahoy Rotterdam gehou den. Het deelnemersveld telt met Rafae' Nadal (2), Novak Djokovic (3), Ni- kolay Davydenko (4), David Ferrer (5), Mikhail Youzhny (8) en Tomas Berdych(io) zes spelers uit de top-10 van de wereldranglijst. Nadal is de meest aansprekende naam. De Spanjaard veroverde in 2007 wederom de Grand Slamtitel op Roland Garros en was daarnaast de sterkste tijdens de toernooien van Indian Wells, Monte Carlo, Bar celona, Rome en Stuttgart. Djoko vic zorgde voor een daverende ver rassing door het Australian Open te winnen na in de halve finale de partij in zijn woonplaats. De 29- jarige Rotterdammer zal voor zijn thuispubliek zijn laatste wedstrijd spelen. De laatste wildcard is verge ven aan Marcos Baghdatis, de num mer 17 van de wereldranglijst. Tijdens het kwalificatietoernooi op zaterdag 16 en zondag 17 februari strijden zestien spelers om de laat ste vier plaatsen voor het hoofdtoer nooi. Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft voor de kwalificaties nog drie wildcards tot zijn beschik king. Het kwalificatietoernooi be gint beide dagen om 10.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 per dag. Tickets Duizenden tennisliefhebbers heb ben zich inmiddels verzekerd van een toegangsbewijs voor één van de vele topwedstrijden die gespeeld worden tijdens dé 35ste editie vin het ABN AMRO World Tennis Tour nament. Tickets zijn verkrijgbaar via 0900 300 1250 0,45 pan.) op maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 2i.èo uur of via www.ticketservice.nl, Jij de Kassa van Ahoy via 0900 - 2§5 2469 0,45 p.m.) op maandag t|m zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en overige landelijk bekende voorver koopadressen. Voor meer informatie:. www.abnamrowtt.nl Op maandag 18 en dinsdag 19 februari is het Ladies Day. Tijdens deze dagen kun u uiteraard genieten van tennispartijen op het allerhoogste niveau, maar ook van wervelende modeshows met de laatste trends op tennisgebied. Topkok Rudolph van Veen zal deze twee dagen na de laatste modeshow een kookdemonstratie ge ven! Woensdag 20 februari staat in het teken van Kids Day met een heuse Kids persconferentie. Op Sports Plaza kunnen de kinderen zich hiervoor kwalificeren door mee te doen met de spelen. Tennis Plaza biedt een grote verscheidenheid aan winkeltjes, stijlvolle eet- en drinkge'.egenheden en entertainment, waarbij zelfs een ontmoeting met de spelers tot de mogelijkheden behoort. Voor Raemon Sluiter wordt het ABN AMRO World Tennis Tourna ment zijn laatste toernooi. "Ik wilde absoluut mijn laatste toernooi in Ahoy spelen", aldus Raemon, "vroeger stond ik hier als ballen- jongen al te dromen dat ik ooit aan het toernooi mee zou mogen doen. Als je dat dan later bereikt kun je wel stellen dat een droom is uitgekomen. Ik kijk dan ook met een goed gevoel terug op mijn carrière. Begin januari nam ik de beslissing dat het wat mij betreft genoeg was geweest. Ik kon mij steeds moeilijker opladen voor de buitenlandse reizen en de kleinere toernooien. Vandaar dat ik op dat moment besloot er mee op te gaan houden." "Om te stoppen is er voor mij geen andere plaats dan in Ahoy. Ik heb wel eens gezegd dat ik niet alleen een kind van mijn ouders ben, maar ook een kind van Rotterdam en een kind van Ahoy. Hier be leefde ik mijn grote doorbraak in de Davis Cup en had ik het hoog tepunt van mijn carrière toen ik de finale in 2003 bereikte. Wat dat betreft is de cirkel rond."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 12