journaal Toneelversie van 'Una giornata particolare' Astrid Nijgh met nieuwe voorstelling het land in [ÜÜ7IN ROTTERDAMS K- J www.uitburo.nl/rotterdam buro Ruth Jacott als jazzdiva in musical 'Billy Holiday' Tegen Twee in Zuidplein Theater podium Astrid Nijgh staat na een periode van rust weer in het theater. REGIO Astrid Nijgh, de 'Grand Dame' van de Neder landse chanson, is eindelijk weer terug in het theater. De zangeres treedt 20 februari op in Schiedam en 29 febru ari in Hellevoetsluis. Met de theatertournee Te gen Het Lijf is er een nieu we fase in de carrière van de zangeres aangebroken. Haar nieuwe voorstelling zit vol humor. Ook is er plaats voor opmerkelijke, persoonlijke liederen waarin haar levens verhaal verankerd ligt. De theatertournee Tegen Het Lijf is gestoeld op haar nieuwe album dat onlangs is uitgekomen. De stukken in de voorstelling zijn van haarzelf, zowel qua tekst als de muziek. Tevens brengt ze, hoe kan het ook anders, stukken van Lennaert Nijgh en brengt Astrid een prach tige ode aan hem met het nummer Van boord. Astrid wordt begeleid door onder andere Oleg Fateev. Hij is bekend van zijn werk met Herman van Veen. Astrid heeft een indrukwek kende staat van dienst. Ze schrijft al vele jaren haar ei gen muziek, meestal bij tek sten van Lennaert Nijgh. Ze is een periode met de tekst schrijver getrouwd geweest. De stukken die Astrid en Lennaert samen maakten, werden uitgevoerd door on der anderen Boudewijn de Groot, Adèle Bloemendaal, Jenny Arean, Conny Van- denbos en Rob de Nijs. Als zangeres brak ze echt door in 1974 toen haar uitvoering van Ik Doe Wat Ik Doe de hitparade bestormde. De voorstelling Tegen Het Lijf is te zien op 20 februari aaanstaande in Fortisthe- ater a/d Schie te Schiedam. Kijk voor meer informatie op www.theateradschie.nl. 29 februari is Hellevoetsluis aan de beurt. Kijk voor tij den en prijzen op www.the- atertweehondjes.nl. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthurfftflqan 13072 AG Rotterdam. Kassa geopend elke dag van 12-18uur. di-zo 2-17/2 14, 20u De NedeHandse Fame musical naar de beroemde di-zo 19-23/2 fö, 20u Evita na twaalf jaar terug Aterparty op do t/m zc het theater met Brigitte Heitzer in de titelrol 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa geopend elke dag van 1 2-1 8uur. wodo 13-14/2 2Ou Eric van Sauers Smulpapen. Cabuiulpfogiamma ever de smulpapen in deze wereld vr 15/2 20u Misery met Vidör Low en Mirjam de Rooij. Naar het bekende boek van Stephen King za 16/220u Rowwen Hèze Saus. Theaterconcert van de 'sympathieke band' uit Limburg zo 17/2 14, lóu Wnx dub on Ibur kom verkleed als fee en ontmoet de Winx na afloop san de voorstelling! 20u Purper 101 A purrrfect performance. Met Jon van Eerd als gastspeler vo-za 20-23/2 20u Btte Holiday is Ruth Jacott. Extra voorstellingen op vrijdag 18 en zaterdag 19 april :o 24/2 lóu Danny Malando Malando orkest passie en romantiek uit de zwoele jaren twintig li 26/2 20u Syb (De Kas^&Baid halen Afesutfdb/C3tfen mserimetvde bekende en nieuvse rummers oio 404 70 70 RO Theater www.rolheater.nl William Boothlaan 8, 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) t/m2/320.30u zo lóu DAKLOZEN ON ICE door RO Theater e Spectaculaire voorstelling op de Kop v Vis a Vis. Regie Pieter Kramer Zuid in LP II in Las Palmas 14/2 20.30u Magazijn van het Geluk presentatie John Buijsmon 15-16/2 20.00u Moeders (ind. maaltijdl Regie Alize Zandwijk. UITVERKOCHT! 16-17/2 20.30u Hoofd van Jetse Batelaan. 'Hartverscheurend doodnormaal en ingeesti zo 16-00u (Trouw). Met o.a. Fania Sorel, Hans Leendertse, Hannah van Lunteren oio 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur. do 14/2 14, 20.15u Het Rotterdams Wijktheater Nadia Theaterdansvoorstelling vr 15/2 20.00u Sara Kroos Bries (try out) cabaret za 16/2 20.00u Roué Verveer Voorwaardelijk vrij Uitverkocht zo 17/2 14.l5u Het Waterhuis Kruik (8+) met nagesprek jeugd klucht o 17/2 20.00u Beyhan Murphy Güldestan Rosegarden door Istanbul staatsballet do 21/2 20.00u Erik Koller Nieuwe voorstelling (try out) cabaret Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). maasstad weekbladen woensdag 13 februari 2008 - TX97 Het leven van Holiday was een aaneenschakeling van tragiek ROTTERDAM - V&V Entertain ment scoort op musicalge- bied de ene hit na de ande re. Voorstellingen als 'Doe Maar', 'Grease' en 'Fame' trekken volle zalen. Daar naast brengt het bedrijf van Roel Vente en Albert Verlinde ook kleinere pro ducties, zoals 'Piaf' en 'Als op het Leidseplein'. 'Billy Holiday' pas in dit rijtje. De titelrol wordt gespeeld door Ruth Jacott. Billie Holiday (1915-1959) was één van de belangrijk ste en meest invloedrijke Amerikaanse jazzzange ressen van haar tijd. „Een diva", zo omschrijft produ cent Albert Verlinde haar. „Voor ons hoort ze in het rijtje 'groten' thuis." Na voorstellingen over Edith Piaf en Mariene Dietrich is een intieme musical over Billie Holiday een logisch vervolg. Even logisch was het voor de producenten dat Ruth Jacott de titelrol zou spelen. Het leven van Billie Holiday was een aaneenschakeling van tragiek. Toen zij werd geboren was haar moeder pas dertien jaar oud. Haar vader, een jazzmuzikant, was toen al met de noorder zon vertrokken. Ondanks al dit leed wist zij de aandacht op zich te vestigen met op tredens in nachtclubs. Ze werkte samen met diverse Ruth Jacott speelt de hoofdrol in de musical 'Billy Ho liday'. grootheden, maar was de dupe van het racisme in de Verenigde Staten. On danks alle ellende hield ze altijd haar liefde en passie voor muziek. Het gevolg: een ongekend repertoire aan wereldberoemde jazz- en bluesliedjes, zoals 'The lady is a tramp', 'Summer time', 'God bless the child' en 'Strange Fruit'. „Ik ben een groot fan van Billie Holiday", ver telt Ruth Jacott, die speelt naast Edwin Jonker en Casper Gimbrère. Jacott hoefde niet lang na te den ken toen ze voor deze rol werd gevraagd. „Haar stem gecombineerd met tekst behandeling is en blijft on overtroffen. Een lied door haar gezongen, herken je al bij de eerste tonen, onge acht welk nummer. Ook als ze bij wijze van spreken nu mijn nummers zou kunnen zingen, zou het direct van een Billie Holiday-stempel zijn voorzien." 'Billy Holiday' is van 20 tot en met 23 februari en 18+19 april te zien in het oude Luxor Theater in Rot terdam. Daarna o.m. 19/3 Theater Het Kruispunt, Ba- rendrecht, 1/4 Fortis The ater ad Schie, Schiedam en 20/4 Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Info: www. theaterhits.nl. Rotterdam - De voorstelling Tegen Twee gaat over een toevallig lijkende ontmoe ting tussen twee jonge heren. Dat maakt dat zij willen we ten welke God ervoor heeft, gezorgd dat hun lotsbestem ming samenkwam. Het stuk is 8 maart te zien in Theater Zuidplein. Alleen geloven ze niet in het lot, toeval of God. Ze sluiten zich op in het huis van de één en besluiten hun link te zoeken in hun geschiedenis. Kort nadat ze de deuren van het huis hebben dichtgedaan blijkt dat ze eigenlijk ook niet meer naar buiten kunnen. Theaterhuisoio is een jonge theatergroep. De eerste the aterproductie maakte Thea^ terhuisoio in 2005. Die pro ductie Weile, mijn vrouw, was met vijf voorstellingen door Rotterdam de start van Theaterhuisoio. Door het succes van de voorstel ling werd hetzelfde jaar een nieuwe productie Roots of Jazz gemaakt. Het doel van Theaterhuisoio is toneelstukken te blijven maken en hierin blijven groeien. Theaterhuisoio wil vooral zelf producties ma ken. Kijk voor meer infor matie op www.theaterzuid- plein.nl. A ROTTERDAM - Sophia Loren speelde in 1977 de hoofd rol in de film 'Una giornata particolare' van Ettore Sco- la. Nu is er een toneelversie met Linda van Dyck en Tom Jansen. 'Una giornata parti colare', genomineerd voor de Toneel Publieksprijs 2008, is op zaterdag 23 februari te zien in de Koningshof in Maassluis. Het is 6 mei 1938. Adolf Hit ler bezoekt zijn ideologische geestverwant Mussolini in Rome. De hele stad loopt uit om hem te zien. Ook het gezin van Antonietta wil de gebeurtenis niet missen. Ze zorgt ervoor dat haar man en kinderen goed gevoed en netjes gekleed de straat op gaan om het spektakel te kunnen aanschouwen. Zelf blijft ze achter in de woon kazerne. Op zoek naar haar ontsnapte papagaai ontmoet zij Gabrie- le, een buurman die even eens thuisgebleven is. Het is de bijzondere dag die de levens van beide hoofdper sonen op z'n kop zet. Linda van Dyck: „Antonietta ge loofde, net als haar man, in de vooruitgang die Musso lini zou brengen. Voor haar is het een absurde schok dat er zwarte kanten aan de ideologie zitten. Zij verliest het blinde vertrouwen in de mooie toekomst." Antonietta is door haar fas cistische echtgënoht tot Linda van Dyck en en Tom Jansen op het podium tijdens het toneelstuk 'Una giornata particolare'. foto Ben van Duin huissloof en broedmachine gedegradeerd. En Gabriele is een fijnzinnig, maar kritisch intellectueel, die vanwege zijn homoseksualiteit is ont slagen als radioreporter. Er ontspint zich tussen de twee een bijzondere relatie die voortduurt zolang de feeste lijkheden buiten duren. Van Dyck wil als actrice in de psyche van haar personage duiken. Doordat dit in 'Una giornata particolare' vooral in het onderhuidse ligt, is de rol zeer veeleisend. „Je gaat elke avond weer opnieuw de confrontatie aan. Dat kan en wil ik niet op routine spelen. Maar als je door die rotzooi heen wilt gaan doe je jezelf wel wat aan. Je raakt aan geslagen door zo'n rol. En ik merk dat ik tegenwoordig na een lange speelperiode meer tijd nodig heb om weer in het normale leven terug te keren." 'Una giornata particolare' van Ettore Scola werd be roemd dankzij glansrollen van Sophia Loren en Mar cello Mastroianni. In de Ne derlandse toneelversie speelt Linda van Dyck (die inmid dels vijftig jaar in het vak zit) samen met Tom Jansen en Marijke van der Velden. Het stuk dat werd geregis seerd door Peter de Baan is genomineerd voor de Toneel, Publieksprijs. 'Una giornata particolare' is op zaterdag 23 februari in de Koningshof aan Uiverlaan 20 in Maassluis. Reserveren via www.theaterschuurkerk. nl of 010-434.05.00. Daarna o.m.: 12/3 Stadsgehoorzaal, Vlaardingen en 16/3 Rotter damse Schouwburg. Win kaarten! We verloten 5x2 kaarten voor de voorstelling in de Koningshof. Mail uw per soongegevens voor dit week end naar prijsvraag@maasi stad.nl en vul als onderwerp 'Particolare' in. j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25