journaal Live in je studiehok Evita weer even terug in Rotterdam Werken in zorg of welzijn? Kijk op www.care2care.nl voor actuele vacatures in deze regio! Nieuwe clubavond in de Baja Voorstelling vol ijs in het Isala Theater maasstad weekbladen Musical Evita vormt een ononderbroken muziekstuk Vertrouwd, Van der Valk vakanties KONTIKI CURAQAO 4ftOQ|| BUSREIS BERLIJN Vertrek:16/3 BIJZONDER THAILAND Open dag Circus Arts uit ROTTERDAM Alain Clark, Jan- dino Asporaat, Wilko Ter wijn, Marlies Somers en nog een dozijn (minder) bekende artiesten zijn 20 februari te zien in huiskamers van stu denten. Het StuKaFest is een uniek concept in de stu dentenwereld. En aangezien Rotterdam dé studentenstad is van Nederland, kan dit festival hier zeker niet ont breken. Dit jaar is de allereerste keer dat het StuKaFest in Rotter dam plaats vind. Het initia tief van dit ludieke festival vindt zijn oorsprong in Nij megen. Deze heeft zich sinds 2000 uitgebreid tot een lan delijk studentenfestijn. Het StuKaFest is een bijzon der concept. Artiesten tre den op in studentenkamers voor een selecte gezelschap. „Het idee is dat een enter tainer live in een studenten kamer optreed. Zo creëer je een aantrekkelijke en intie me sfeer", vertelt voorlichter Stéphanie Menger. Volgens haar zijn artiesten enthousi ast over het concept van Stu KaFest. Zowel doorbrekende talenten als gevestigde na men doen graag met de stu denten mee. De avond begin om met een openingsact. Deze is geheel gratis. Daarna volgen er drie rondes. Elke artiest treedt drie keer op. Tussen dë ron des zit een half uur, in deze tijd kan een student, lopend, fietsend of met het openbaar vervoer door naar de vol gende locatie. Na de laatste ronde is er een eindfeest ge pland in het Waterfront met als topartiest Charlie Dee. Wij organiseren dit om dat wij studenten meer bij onze cultuur willen betrek ken en voor artiesten is het een apart podium om op te treden", vertelt Stéphanie. Volgens Stéphanie is het ook een leuke manier en gele genheid om contacten te leg gen en te netwerken. Hapjes en drankjes worden verzorgd door de gastheer of vrouw waar er wordt op getreden. „Lekker lowbud get. In totaal is een student maar elf euro kwijt aan deze avond." www.stukafest.nl 41;m woensdag 13 februari 2008 - TX98 ROTTERDAM Na de landelij ke première in het nieuwe Luxor theater is de musical Evita van 19 tot en met 23 februari opnieuw te zien in Rotterdam. De musical Evita vertelt het verhaal van de Argentijnse Eva Duarte, die na een moei lijke jeugd op haar vijftiende naar Buenos Aires verhuist met de ambitie om daar als actrice aan de slag te gaan. Maar als ze in 1944 kolo nel Juan Perón leert ken nen, is het liefde op het eer ste gezicht. Twee jaar later, als Perón president wordt, wordt ze first lady en heldin van het Argentijnse volk. Evita wordt glansrijk ver tolkt door Brigitte Heitzer, de terechte winnares van de tv- serie 'Wie wordt de nieuwe Evita?' „Ik wilde deze rol zó graag, dat ik de angst om aan het programma mee te doen overboord heb gezet", vertelt ze. Marjolein Teepen werd derde in de tv-serie, maar vindt het 'sowieso geweldig om aan deze productie mee te doen'. Ze speelt de rol twee dagen per week en danst en zingt mee in het koor. Brigitte Heitzer maakt niet alleen indruk met haar stem, maar ook met haar elegante verschijning. Tijdens de mu sical verkleedt ze zich talloze keren van de ene galajurk in het andere mantelpak. „Ja, ik kan zo met een verklee- dact aan de slag bij Hans Klok", lacht ze na afloop. Niet minder indrukwekkend is de rol van Stanley Burleson, die Care 9/16-daagse vliegreis v.a,€ lU9o!! Breng deze zomer uw vakantie door in het gloednieuwe en heel bij zondere Van der Valk Kontiki Dive Beach Resort! Het resort ligt direct aan het strand en de Caribische Zee en beschikt over sfeervol ingerichte kamers. Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag vanaf mei Voor meer info kijk op: www.vandervalkvakanties.nl/vz103 5-daagse busreis v.a 1 90 Maak kennis met de schitterende metropool Berlijnl We bezoeken o.a. Potsdam en het prachtige park Sanssouci. U verblijft in Van der Valk hotel Berliner Ring incl. royaal Van der Valk ontbijt. Tevens vertrek op diverse zondagen van april t/m oktober Voor meer info kijk op: www.vandervalkvakanties.nl/bu101 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 18-daagse rondreis v.a. 1 U9o Tijdens deze complete rondreis door het kleurrijke en bijzondere Thai land brengt u o.a. een bezoek aan de machtige stad Bangkok, Kancha- naburi, Ayuthaya, Loei, "de Gouden Driehoek" en de badplaats Cha Am. Vertrek: 4/4 -18/4 - 2/5 -16/5 - 30/5 -13/6 - 27/6 - 5/9 -19/9 -3/10-17/10-31/10 Voor meer info kijk op: www.vandervalkvakanties.nl/vb102^«w s „De persoon Evita fascineert me, omdat ze al zo jong aan de top stond en al zo jong dood ging", vertelt hoofdrol speelster Brigitte Heitzer. als de kritische Che Guevara het verhaal al zingend ver telt. Evita was de eerste mu sical die niet uit individuele nummers bestond, maar een ononderbroken muziekstuk vormde. Er wordt dus alleen maar gezongen, maar door de knap vertaalde en duide lijk verstaanbare teksten is het verhaal prima te volgen. Het overbekende 'Huil niet om mij, Argentina' vormt één van de hoogtepunten, maar ook de andere prach tige nummers blijven na een aantal herhalingen in je hoofd zitten. ROTTERDAM - De bachelo- ropleiding Rotterdam Circus Arts van Codarts, Hogeschool voor de Kun sten houdt zaterdag 16 fe bruari een open dag. Rot terdam Circus Arts is de eerste en enige bachelor opleiding voor circuskun stenaars in Nederland. De open dag start om 11.00 uur en eindigt om 15.00 uur. Tijdens de open dag kunnen bezoekers work shops volgen en presen taties zien van studenten. Op die manier krijgen ze een goed beeld van wat de opleiding Rotterdam Cir cus Arts inhoudt en aan biedt. Voor iedere aankomende student die niet in de ge legenheid is de open dag te bezoeken, organiseert Rotterdam Circus Arts meeloopdagen. Rotterdam Circus Arts is in september 2006 van start gegaan met 15 stu denten. Inmiddels loopt de opleiding twee jaar met in totaal 30 studen ten van uiteenlopende nationaliteiten. Meer in- formatie vind je op www. codarts.nl/circusarts. ROTTERDAM - Baja Beach Club heeft een nieuwe club avond. De avond heet Pip- pi. DJ's Mare MacRowland, Michael Man, Louis Fortes, Le Ber, Oscar Allgood, Jo- sip, Wingman, Miss Deedy MC Rico zullen draaien. Vrijdag 7 maart is de eerst volgende editie. Iedere eerste vrijdag van de maand trakteert Baja Beach Club het publiek op een thema-avond vol 'hot sexy funky club music'. Club- housemuziek ken merken Pippi, dat is net dat beetje anders dan waar Ba ja om bekend staat. De nieuwe clubavond in Baja Beach Club dankt haar naam aan het vrij gevochten en ondeugende televisiekarakter Pippi Langkous. „Pippi Baja is net zo origineel, bru taal en ondeugend als de kleine Zweedse dame met' de staarten", zegt Jo van Galen, eigenaar van Baja Beach Club. „Baja zou Baja niet zijn zonder entertainment. Dus naast de beste housemu ziek verwennen wij ons publiek met nieuw, funky entertainment. Sexy can- dygirls, livemuziek, free gifts en live support acts volledig afgestemd op het betreffende thema van die avond." Ook blijven de looks van het trendy pu bliek de hele nacht funky fris met hulp van speciale hairdressers en visagisten. 'Oroek of: zout in je snuit' is een muzikale voorstelling gebaseerd op een Eskimo sprookje. ROTTERDAM De voorstelling 'Oroek of: zout in je snuit' vrijdag te zien in Isala The ater in Capelle aan de IJssel. In deze voorstelling zorgen zang, spel, muziek en fasci nerende filmbeelden voor een verrukkelijke deining, die kietelt en schuurt en streelt en je met zeebenen achterlaat. Op een eindeloos witte ijs vlakte, in een knusse vis sershut, woont de jongen Oroek samen met zijn ou ders. Maar dan roept de zee. Zijn moeder kwijnt weg, zijn vader zwijgt. En wie is die oude zeehond in de verte? Zeven jaar is Oroek als hij een groot geheim ontdekt - over zijn vader, zijn moeder én zichzelf. Want: wie is zijn moeder eigenlijk? En wat heeft zijn vader daarmee te maken? Een verhaal uit het hoge Noorden, waar de zee zout, de sneeuw wit en het bloed warm is. 'Oroek of: zout in je snuif' is een muzikale voorstelling gebaseerd op een Eskimo sprookje, over liefde, heim wee, vasthouden en weer loslaten. Met acteur Her man van Baar, jazzzange res Annemarie Maas en de band OCOBAR (bekend van VPRO's Holland Sport). De prachtige filmbeelden met IJslandse landschappen van Marcel Visbeen geven de voorstelling een gouden randje. 'Oroek of: zout in jg snuit' is vrijdag 15 februari te zien in' het Isala Theater, telefoon nummer 010-4586400.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27