Gemeenteber Vergunning voor kamerverhuur vanaf 1 april nodig Inspraakbijeenkomsten Verordening maatschappelijke ondersteuning Inburgeringsloket geopend Wethouder Christine Daskalakis heeft donderdag 7 februari in het gebouw van Werkplein Nieuwe Wa terweg samen met Tanti Gbeka het Inburgeringsloket van de gemeente Schiedam geopend. Mevrouw Gbe ka neemt op dit moment deel aan een inburgeringstraject bij het Al- beda College. Iedereen met vragen over inburgeren kan vanaf nu terecht bij het Inburgeringsloket. Het In burgeringsloket bevindt zich in het gebouw van het Werkplein Nieuwe Waterweg, Stationsplein 79, Schie dam. Het is geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Het Inburge ringsloket is telefonisch bereikbaar via telefoonnummer 010-246 6128 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 Uur. Meer informatie over inburgeren is verder te vinden op de website van de gemeente Schiedam: Foto: Jan van der Ploeg www.schiedam.nl/inburgeren Het college van B&W heeft besloten om met ingang van 1 april 2008 een vergunningsysteem voor kamer verhuurbedrijven in te voeren. De gemeenteraad wordt op 13 maart a.s. gevraagd met dit beleid in te stem men. Vooruitlopend op het besluit van de gemeenteraad wil het college van B&W eigenaren van kamerverhuur panden alvast wijzen op de invoe ring van deze zogenaamde onttrek kingsvergunning. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in onzelf standige woonruimten. Vanaf maandag 17 maart kan een aanvraagformulier voor deze vergun ning worden verkregen bij de afde ling Vergunningen en Handhaving aan balie Bouwen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 Schiedam. Ook kan het formulier worden ge- download van de website van de gemeente www.schiedam.nl. Het formulier kan tot uiterlijk 30 april 2008 worden ingeleverd bij de afdeling Vergunningen en Handha ving (telefoonnummer: 010 - 219 1848) of per post verzonden worden: postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kamerverhuurbedrijven die na 1 mei 2008 het aanvraagformulier inleve ren, worden als nieuwe kamerver huurbedrijven beschouwd, waarvoor toelatingscriteria gelden, die in het B&W-besluit zijn opgenomen. Kamerververhuurbedrijven die aan meer dan vier personen woonverblijf verschaffen moeten ook over een gebruiksvergunning beschikken. Dit in verband met de eisen van brand veiligheid. Deze vergunningsplicht bestaat overigens al sinds jaar en dag. De gebruiksvergunning kan worden aangevraagd bij Brandweer Water weg: postbus 56, 3100 AB Schiedam (telefoonnummer: 010 - 446 81 60). Een onttrekkingsvergunning zal alleen worden verleend als het kamerverhuurbedrijf, indien het aan meer dan vier mensen woonverblijf verschaft, ook beschikt over een gebruiksvergunning. Met ingang van 2007 worden de individuele voorzieningen zoals huishoudelijke hulp, rolstoelen, scootmobielen, aanpassingen in de woning en vervangend vervoer verstrekt volgens nieuwe regels die zijn opgenomen in de Verordening maatschappelijke ondersteuning. In deze verordening staan de voor waarden waaronder en de wijze waarop de gemeente individuele verstrekkingen voor haar burgers Burgemeester en wethouders heb ben op dinsdag 22 januari 2008 de concept- evaluatie en de gewij zigde artikelen 12 en 13 van de con cept verordening maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 en de bijbehorende toelichting, het concept- financieel besluit maatschappelijke ondersteu ning Nieuwe Waterweg Noord 2008 versie II en bijbehorende toelichting en het concept- verstrekkingenboek maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 vast gesteld. Ter inzage en inspraak Op dit voorgenomen beleid is de Inspraakverordening van toepassing verklaard. Ingezetenen en overige belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld de stukken in te zien en hun zienswijzen over dit voornemen kenbaar te maken. De inspraakspreekuren, waarbij de wethouder C.A.C Daskalakis aan wezig zal zijn, vinden plaats op: Donderdag 21 februari 2008 van 16.00-17.00 uur. Donderdag 6 maart 2008 van 16.00-17.00 uur. U kunt zich aanmelden via het telefoonnummer 010 246 5806 of per e-mail: s.badal@schiedam.nl De beleidsstukken liggen gedurende de periode van 30 januari t/m 12 maart 2008 ter inzage in de Stads winkel op het Stadserf 1Daarna zal het College van B W met inacht neming van de ingediende ziens wijzen een definitief voorstel doen aan de gemeenteraad die bevoegd is tot vaststelling. Voor meer informatie kunt u contact op rtemen met de mevrouw S. Badal van de Afdeling Educa tie Welzijn, telefoonnummer 010 246 5806. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd Het plaatsen van opstijgpunten voor hoogspanningskabels en een gaashekwerk bij de hoogspanningsmast naast Rijksweg A20 nabij afrit 's-Gravelandseweg. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Uitbreidingsplan industrieterrein Bewesten de Schie". Het bouwplan is in strijd met het vige rende bestemmingsplan, omdat de gronden waarop de opstijgpunten en het gaashekwerk gesitueerd zijn gedeeltelijk de bestemming "Gronden bestemd voor weg" en gedeeltelijk de bestemming "Gronden bestemd voor park, plantsoen" heeft. Het bouwplan dient daarom tevens te worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan Burgemeester en Wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 14 februari 2008 t/m 27 maart 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 -16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en Wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager van Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd Geheel oprichten van een berging aan de Goereesestraat (kadaster sectie N, nummer 7720) Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom" met de bestemming "Bebouwingsklasse SI (stadsindustrie)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan, omdat op deze grond geen bebouwingen mogen worden opge richt. "Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20, le lid, sub a, onder 1° van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 14 februari 2008 t/m 27 maart 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Concept vergunning Drank- en Horecawet, De Nieuwe Harg Schiedam Namens het bestuur van de Protestants Christelijke Stichting Zorgverlening voor Ouderen Harg Spaland, een paracommerciële instelling (stichtingen of verenigingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) is een aanvraag ingediend in verband met de nieuwe vestiging van ontmoetings centrum de Nieuwe Harg aan het Hargplein 116, 3121 VG SCHIEDAM. De concept vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet ligt vanaf woensdag 13 februari 2008 gedurende vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen wor den gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4