Was het zijn optreden bij de konijnenplaag? perfleX Schiedams prentenboek blijkt bijzonder populair Gemeente opent Inburgeringsloket Onverwacht ontslag directeur Sport en Recreatie maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel woensdag 13 februari 2008 - XQ83 Als dertiger heb ik nog aan het begin van de Valentijns- hype gestaan. Pas halverwege de middelbare school begon dat een beetje 'in' te raken. Veel verder dan een kaartje ging dat toen nog niet. Liefst anoniem. Nu is het een nog bijna groter 'ding' dan Pasen, Pink steren en Moederdag. Hartjes hier, roosjes daar. Niet dat ik er niet van geniet hoor, de romantiek. Voor een romantische film ga ik graag uitgebreid zitten. Mis schien is het toeval, misschien ook niet, dat 'Sense and Sensibility' maandag op 2 te zien was. Ik vermoed dat het laatste deel van de trilogie de veertiende wordt uit gezonden. Maar ook hier op de redactie kunnen ze er wat van. De Lezerspagina moest ineens omgedoopt worden tot Va- lentynspagina. Vooral de dames hier vinden 'm mooi: helemaal Valentijn! Dat betekende overigens niet dat de lezer zich deze week niet kon laten horen op die pa gina. De titel werd zelfs 'Lezers in Love'. Alles was wel kom als het maar over de liefde ging. En daarom heb ben we deze week niet alleen verliefde parkieten, maar ook allerlei gedichten die over liefde, verliefdheid en begeerte gaan. „Weetje", vertrouwde een college hier tegenover mij me zojuist toe, „dat ik vroeger altijd een e-nor-me bos bloemen op mijn werk bezorgd kreeg van E." Ik viel haast van mijn stoel van jaloezie. Nooit gekregen dus. Maar zy verwacht dat de bloemenregen dit jaar niet zal worden hervat. „Ik voelde me zo opgelaten, dat ie het denk ik dit jaar wel uit zijn hoofd zal laten." Jam mer! Ja, zy heeft nu ook spijt van die reactie. En dat doet me ineens terugdenken aan vorig jaar. Toen ik op myn fiets langs het Rotterdams Montessori Colle ge reed en daar een jongen de hoek om zag komen met ook zo'n e-nor-me bos bloemen. Wat had ik graag even de hoek omgeslagen om te zien waar die voor bestemd waren en vooral wat haar reactie was. Jongen van dat Montessori College, laat het me eens weten. Dan pakken we daar volgend jaar eens lekker mee uit op onze tweede editie van 'Lezers in Love'. Karin Moerman REGIO - Enige tijd geleden kon Maasstad de lezers in de ru briek 'Boekbeeld' het Groot Schiedams Prentenboek aan bieden. Kort daarvoor was dat rijk geillustreerde boek van Henk Slechte uitgebreid gepresenteerd en ontzettend goed ontvangen. Gelukkig wist Maasstad de hand te leggen op drie exemplaren om uit te de len aan de lezers. Geinteresseerden konden een kaartje of mailtje sturen en dat hebben we geweten! Op de re dactie kwamen zo'n zeventig reacties binnen, dus hadden we een hele kluif aan het trekken van de winnaars. De gelukkige winnaars zijn uiteindelijk Robert Zonneveld (Schiedam), mevrouw M.J. Krouwer (Vlaardingen) en Rien van Scheindelen (Maas sluis) geworden. Robert Sonneveld gaf bij zijn inzending aan ook 10 jaar be zorger te zijn van de Maasstad en dus gunnen wij hem dit exemplaar van harte. Mevrouw M.J. Krouwer liet weten; 'Als geboren Vlaardingse heb ik toch belangstelling voor deze buurstad.' Rien van Scheinde len (Maassluis) schreef; 'Ik ben 75 jaar en toets graag mijn her inneringen aan die van ande ren. Ik ben wat laat, maar ook grijsaards kunnen het druk heibeii, ofzich druk maken.' SCHIEDAM - Nieuwe mede landers die willen of moe ten inburgeren kunnen te genwoordig terecht bij het Werkplein Nieuwe Water weg aan het Stationsplein. Daar werd de afgelopen week het inburgeringsloket geopend voor iedereen met vragen over inburgeren. Wethouder Christine Das- kalakis stelde het loket offi cieel in gebruik samen met de eerste deelnemer die zich aan het loket meldde, Tanti Gbeka. Zij neemt op dit moment deel aan een inburgeringstraject bij het Albeda College. Mensen kunnen langsko men voor een persoonlijk gesprek, maar ook telefo nisch vragen stellen aan de medewerkers van het loket. Op dit moment is bij na dertig procent van alle Schiedammers allochtoon. Mensen die zich vanuit het buitenland nieuw in Schie dam vestigen zijn verplicht een inburgeringsexamen te halen. De wethouder con stateerde dat, gelet op de het grote aantal belangstel lenden, inburgering leeft in de stad. Ze sprak verder haar waardering uit voor de inspanningen van het team Inburgering. Ondanks de veranderende (landelijke) regelgeving ging het werk gewoon door en zijn inbur- geraars steeds goed bege leid. Het Inburgeringsloket is te vinden aan het Stations plein 79 en bereikbaar via nummer 246 6128. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 14 febru ari de film Tussenstand. Martin en Roos (Elsie de Brauw en Marcel Musters) kibbelen heel wat af tijdens hun ontmoetingen. Onder werp van gesprek is stee vast hun zoon Isaac die zich steeds meer op zijn kamer terugtrekt en nauwelijks nog contact met zijn ouders onderhoudt. Roos en Mar tin weten niet met elkaar te communiceren, laat staan door te dringen tot hun zoon. Maar Martin is ook jour nalist: hij ziet in de situatie een uitgelezen kans om een boek over de teruggetrok ken leefstijl van jongeren te schrijven. Vrijdag 15 en zaterdag 16 februari draait Served the King of England. Een komedie naar de roman van Bohumil Hrabal, waarin kelner Jan Dite in de jaren dertig vastbesloten is om zijn droom miljonair te worden waar te maken. Door zijn aanpassingsvermogen is hij ook al aardig op weg. Uitein delijk kiest hij, mede dank zij de liefde, de kant van de Duitse bezetter. Jaren later woont hij als kluizenaar in een verlaten Duits dorpje. Als in het dorpje een mooie vrouw aankomt moet Jan weer terugdenken aan zijn avontuurlijke jonge jaren. Aanvang 21.00 uur, kaarten 7 euro. Reserveren bij de VVV, tel. 473 30 00. "VERVOLG VAN DE VOORPAGINA SCHIEDAM - De Sportraad weet wel beter dan dat Jan van Vugt en de gemeente 'in goed overleg uit elkaar zijn gegaan'. Hij wordt gewoon aan de kant gezet. Formeel omdat 'met een frisse blik naar de toekomstige verzelf standiging van de DSR moet worden gekeken'. Maar, zo wordt gefluisterd, vooral omdat ambtenaar Van Vugt te veel op de hand van de sportclubs zou zijn. Verba zingwekkend is zijn vertrek wel omdat Van Vugt pas nog gevraagd werd om langer door te werken tot aan de privatisering. Daskalakis heeft al een in terim-manager aangesteld die, tot woede van de zaal, zo'n 200 euro per uur gaat kosten. „Heeft de gemeente ineens zoveel geld te beste den?" De sportbobo's schamperen op de politiek waar niemand van is op komen dagen. „Het lijkt wel of ze de sport niet serieus nemen", is de klacht. Jan van Vugt, hier tijdens zijn laatste Sportgala. Formeel in goed overleg uit elkaar ge gaan met de gemeente, maar iedereen weet wel beter. Archieffoto: Roger van der Kraan Vroeger wél, met 'echte sportwethouders' als Haf kamp maar sinds Habermehl en nu dus Daskalakis staat de sport niet meer (hoog) op de agenda van het College. Christine Daskalakis is de gebeten hond. Die zou haar afspraken niet nakomen en weinig initiatief tonen. Volgens de sportraad moet een brief de wethouder als nog op andere gedachten brengen. Hoewel enkele le den (Spirit) tegen de brand brief inbrachten dat ontslag van een ambtenaar niet een zaak is van de sportraad. Dat argument werd weer van tafel geveegd omdat 'hier de hele sport beschadigd wordt' aldus Koos Gouka (Excelsior 20). De term 'onbehoorlijk be stuur' viel en werd verde digd door de voorzitter van de sportraad Huib Zand wijk. Die kreeg ruime bij val. Ook door, ex-voorzitter sportraad, Frans van Krug- ten die emotioneel verklaar de dat de sportraad wél be langrijk is en 20.000 leden vertegenwoordigt. Dat de wethouder dat maar weet en vanaf nu aan sport weer serieus moet nemen. De grote vraag bleef hangen waarom de directeur vlak voor de finish uit de koers is gehaald. Was het zijn (te) zelfstandige optreden bij de bomenkap bij Excelsior? Daar werden meer en an dere bomen geveld voor de aanleg van het nieuwe cric- ketveld? Of zijn optreden bij de konijnenplaag van nu rond de voetbalvelden? Waar de sportclubs en hij voorstander bleken van een snelle oplossing; liefst door een jager. Dat viel slecht bij het College dat net over de Dierennota vergaderde. e? Kipt op www.pe»lte**KM».jrf ot bol Qttt 273 32 33L TIMMERMAN Heb pj entete pwen etvwweg als met mnowstte of Rteuwbotiw? Beschik ff over 8? Wij roeken met spoed een: Kom tasKjs aan het land van Belofte 13b te Scbtedam of bei 010273 3233 UITZENDBUREAU Inburgerloket Aan wethouder Daskalakis de eer het inburgeringsloket te openen. Zij deed dit samen met de eerste vrouw die zich bij dit loket had gemeld, Tanti Gbeka. Foto: Bart Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9