www.mijnmaasstad.nl 'De wereld is van iedereen' r maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Necdet: 'Leven zoals je wil, met respect voor anderen' Te koop: Brugmansstraat 18 Vr. Pr. 175000 euro KK Schiedam heeft eert "nieuwe" makelaar waar al vele opdrachtgevers tevreden op terug kunnen kijken door het gewenste geresultaat. Een makelaar die wel altijd "thuis" is 7 dagen per week en vooral ook na kantoortijden. Een betere service wordt er nergens geboden. Als u beter kunt waarom zal u niet beter gaan. www. hhsteen vastgoed. nl 010-2457324 0619912211 010-2469233 0651989416 liiHkH Vanaf deze week zijn de edities van Maasstad weekbladen online te vinden op www.mijnmaasstad.nl Alle redactionele artikelen, foto's en advertenties kunt u op deze site terugvinden. De website wordt medio 2008 verder ingericht om te dienen ais advertentieportaal voor adverteerders, e-paper biedt u de mogelijkheid omalie edities te bekijken. Wekelijks wat je wilt weten! woensdag 20 februari 2008 - XQ85 Rondhangend tuig? Schorriemorrie? Welnee, er leven nog genoeg idealen onder jongeren. Neem bijvoorbeeld Necdet Eryilmaz. Hij is 16 jaar, pas één jaar in Nederland, maar mocht zaterdag meedoen aan de Karate Dojo jeugdkam pioenschappen van sportschool Egberth Thomas. Hoe is dat, sporten en meedoen aan wedstrijden als je net uit een ander land komt en de taal nog niet goed spreekt? door Jacky van Buuren VLAARDINGEN - „Bij mijn aan komst in Nederland was ik blij en nieuwsgierig. Mijn vader werkte al in Nederland en samen met mijn broertje en mijn Nederlandse stief moeder wonen we nu in Vlaardingen. In Turkije deed ik aan Taekwondo, maar hier ben ik op karate gegaan. Ik mocht meteen meedoen aan wedstrijden en ben ook al eens derde van Nederland geworden." „Ik vind alles leuk aan Ne derland, behalve het weer. Mijn nieuwe vrienden zijn ook gezellig, we doen samen leuke dingen. Het zijn Turk se maar ook Nederlandse en Antilliaanse jongens. Als ik klaar ben met vakkenvul- len, trainen en huiswerk dan gaan we de stad in. 's Avonds naar de film of de disco. Wij lachen veel, maar veroorza ken geen problemen en ma ken niks stuk of zo. Van mijn vader moet ik altijd ver weg Necdet heeft een droom: ooit een N.K. winnen blijven van narigheid. Mijn vader heeft altijd zelf ook aan vechtsport gedaan, dat respecteer ik, ik weet hoe zwaar het is." „Ik heb zelf nooit last gehad van discriminatie, maar ik weet dat er mensen zijn die een hekel hebben aan bui tenlanders. Daar trek ik me weinig van aan, sommige mensen hebben altijd wel iets te zeuren. Je moet voor iedereen respect tonen. Hier kan dat, want je hebt vrij heid. Dat is belangrijk, dat iedereen kan leven zoals hij of zij wil met respect voor anderen." „Karate is goed voor je li chaam en je geest. Je leert Necdet: „Karateka's leren weg te lopen van gevechten. Je moet respect hebben en eerst praten, want je kan iemand makkelijk verwonden als je er op los slaat." Foto: Roger van der Kraan best weieens moeilijk." „Thuis spreken we vaak Ne derlands en op de Interna tionale Schakelklassen van het College Vos natuurlijk ook. Daarom spreek ik al goed Nederlands, dat vind ik belangrijk. In de toekomst kan ik dan een studie afma- respect te hebben en eerst te praten. Dat is heel be langrijk. Als iemand mij uit scheldt, moet ik sterk zijn en dat negeren, want als ik er op los sla kan ik gemakkelijk iemand ernstig verwonden. Karateka's leren dus weg te lopen van gevechten. Dat is ken, ik wil graag naar de Jan Backx, het scheepvaart- en transportcollege in Rotter dam. Daarna kan ik altijd nog zien waar ik ga wonen. De wereld is van iedereen toch?" Op de dag van de wedstrijd, is het druk in sportschool Egberth Thomas. Elke ge wichtsklasse en leeftijd heeft zijn eigen wedstrijd. Veel zweet en vreemde keel geluiden, maar dat hoort zo, meent Victor Teixeira, coach en mentale ruggensteun. „Ademhaling is belangrijk: hoe ga je de schop uitvoeren en hoe laat je zien dat je niet bang bent. 'Ibuki' heet die ademhaling, een vorm van voorbereiding." Necdet trapt flink hoog maar krijgt het toch zwaar te verduren en heeft twee wed strijden snel achter elkaar. Doodop is hij. Maar net als iedereen toont hij zich spor tief verliezer: 'je groet de te genstander en de jury voor datje wegloopt'. De droom van Necdet: de Nederlandse kampioen schappen winnen. Hij gaat keihard trainen en hardlo pen voor een betere condi tie. Zijn broer Berk is derde geworden in een jongere leeftijdsklasse. Shihan Egberth Thomas, 6e Dan, zeven keer Nederlands kampioen en coach van het Nederlands team: „Bij de zwarte band begin je pas, dat is de basis en daarna ga je verder. Hoe sterker je bent, hoe beter je je moet beheersen. Veel herhalen en veel trainen. Zo leer je jezelf goed kennen en dan kun je ook meer respect voor ande ren opbrengen." Voor meer informatie of fo to's: www.sportschoóltho- mas.nl Schiedam Dubbele woning voor een enkele prijs! - Dit authentieke, deels gerenoveerde, it huis is voor de klusser werkelijk een Éf jf^BrljSÉsunieke kans om voor een redelijk IBJHiïiSi, bedrag een groot huis te kopen. Terwijl je boven woont kun je de BG naar eigen wens gaan verbouwen enz. Dit huis is al grotendeels voorzien van nieuwe kunststof kozijnen en ookdiv. leidingen zijn vernieuwd. Er is nog geen C.V. De woning heeft een diepe achtertuin met een mooie ruime blokhut. Kansen komen niet vaak voorbij en je moet ze wei willen zien!) Ik verwijs u graag voor onafhankelijk, financieel en verzekerings advies naar: Mivimost Assurantiën en Hypotheken. weekbladen WhhWti m irtterta*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13