'Veel te zwaar om te werpen' Dubbele winst Lynne Maas Oranje Nassau verliest van concurrent Valto Eerste Delflandse turntitels van dit seizoen verdeeld maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Excelsior met lege handen Berk snelste Straatvoetbal Winst Refoba Van Veen wint Kethel Open Amazone rijdt finale als eerbetoon Sportflitsen Trainers Excelsior'20 en HBSS HZPS blijft koploper Revanche CHESS HBSS verliest Groenoord nadert top drie woensdag 20 februari 2008 - WX93 SCHIEDAM - Excelsior'20 speel de zaterdagavond tegen sc Feyenoord een prima wed strijd maar moest in de slot fase alsnog capituleren, 4-2. De ploeg van trainer Cor van Hoeven kwam op 1-0 maar zag vervolgens de Rotter dammers al snel langszij ko men, 2-1. Door hard te werken en te gokken op de aanval maakte Excelsior na rust gelijk, 2- 2. Feyenoord nam daarna het heft weer in handen en schoot zich naar een wat ge flatteerde zege. MAASSLUIS - De animo voor de zondagmorgencompetitie van De Coureur blijft onver minderd groot. Vorige week stonden 181 renners aan het vertrek op het wielerpar- koers aan de Vlaardings- edijk en zondag, terwijl het toch enkele graden vroor, 168. In beide wedstrijden kwam Robert Berk goed uit de verf. Op 10 februari moest de renner in de eindsprint alleen Rob Disseldorp voor zich dulden maar afgelopen zondag smaakte Berk in de massasprint het genoegen van de zege. SCHIEDAM - Excelsior'20 houdt op zaterdag l maart een 4x4 straatvoetbaltoernooi voor D, E en F-pupillen. Het toernooi op een veld van 20 bij 40 meter met kleine, lage doeltjes geldt als eerste voorronde van het landelijke KNVB-toernooi. Winnaars bij Excelsior'20 stromen door naar de regiofinale op 16 mei. Daarna volgt de dis trictsfinale in Zeist en op 28 juni de finale op de Dam in Amsterdam. Informatie: r0bbuck@xs4all.nl. VLAARDIHGEN - De jeugd van badmintonclub Refoba heeft zich herpakt na de forse ne derlaag in openingswedstrijd tegen Bleu Sky, 6-2. Vrijdag avond waren de Vlaardingers wel sterker dan Raptim, 5-3. Er waren winstpartijen van Ralph Elderkamp en Kim- berly Ouwerkerk in het en kelspel en voor Thomas van Marle/Kimberly Ouwerkerk, Thomas van Marle/Ralph Elderkamp en Yela van der Linden/Kimberly Ouwer kerk in het dubbelspel. SCHIEDAM - In het kader van haar jubileum maakte voet balclub WK afgelopen za terdag een uitstapje naar de tennissport. Op Kethelha- ghe werd The WK Kethel Open gespeeld. Na 24 gespeelde dubbelpar- tijen kreeg Ellen van Veen als winnaar van de meeste games de beker met de geit. In de tot judoarena omgebouwde Groenoordhal werden dit weekeinde duels op hoog niveau uitgevochten. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM De Open Schie- damse Judokampioen schappen had weer een sterke nationale bezetting. Maar ditmaal was er ook een groot contigent Engel se judoka's. Zestig judoka's van onder meer Northern Home Counties (winnaar van de wisselbeker voor beste sportschool) had den de oversteek gemaakt. Daarnaast kwamen een aantal Belgen op de tata- mi. Arthur den Hamer van Sportinstituut Schiedam kijkt terug op een geslaag de tweedaagse. „Organisa torisch liep het gesmeerd. Alleen vielen onze eigen sportieve resultaten een beetje tegen." De sport schoolhouder en judotrai ner meldt dat de oogst be perkt bleef tot eenmaal zilver en tweemaal brons. „Dit kwam vooral door het niveau van het toernooi en de grote poules. Er waren een aantal judoka's van ons met 4 of 5 winstpartijen en zij bleven dan nog buiten de prijzen." Zaterdag werd gejudood door junioren onder 17 en 20 jaar. Tijdens deze na tionale B-toernooien wer den heel wat duels op hoog niveau uitgevochten. Voor Krijn Romijn van Sportin stituut Schiedam leverde dat gevecht in de klasse bo ven 81 kilogram zilver op. Door het samenvoegen van de klasse onder en boven 90 kilogram moest Romijn het opnemen tegen een judoka van 135 kilogram. „Die was echt niet te werpen voor de andere deelnemers. En dan was hij pas nog drie kilo af gevallen ook", beruste Ro mijn in zijn tweede plaats. Na het ombouwen van de wedstrijdvloer van 4 naar 8 matten ging zondag het massale jeugdtoernooi van start. In een volgepakte Groenoordhal behaalden Suheyl Uyar (jongens on der 27 kilogram en tot 10 jaar) en Nicole Garcia Rios (meisjes onder 48 kilogram en tot 15 jaar), beiden van Sportinstituut Schiedam, een bronzen plak. SCHIEDAM - Dressuurruiter Lynne Maas blijft de succes sen aaneenrijgen in de paar densport. De Schiedamse amazone rijdt inmiddels mee in de intermediaire I- klasse en heeft ook hier in korte tijd de nationale top bereikt. Maas lijkt daarmee klaar voor haar laatste stap: het rijden van een Grand Prix. Begin deze maand won Lyn ne Maas met haar paard Salo (v.Ferro) de halve finale van het KNHS indoorkampioen schap. Zij overschreed in de ze wedstrijd met haar score 70,63% de magische 70 pro cent grens. Van 22 tot 24 fe bruari rijdt de Schiedamse in Roosendaal de finale. Maas gebruikt deze wedstrijd om een bijzonder eerbetoon te brengen aan haar onlangs overleden vriendin Nathalie van den Broek. In de finale rijdt de dressuurruiter niet haar eigen vertrouwde kür maar de kür van haar vrien din die Van Den Broek ech ter zelf nooit heeft kunnen rijden. Op zeker een emoti oneel moment. Afgelopen weekeinde boekte Maas ook een overwinning met tweede paard Uranium W. Bij de regiokampioen schappen behaalde de ama zone een score van 66,76 procent en dat was ruim vol doende voor de regiotitel. ■RStM min. Zwaluwen won zaterdag van stadgenoot sc Victoria'04, 2-0. De derby bracht weinig spektakel. Victoria'04 dat strijdt tegen degradatie, probeerde wel maar kon niet impo neren. De thuisploeg zelf speelde plichtmatig. Wat de zege waard is wordt deze week duidelijk als de KNVB uitspraak doet naar aanleiding van de ontspoorde derby Zwalu- wen-HVO. Zwaluwen kan dan haar goede uitgangpositie in de tweede klasse verliezen. VOETBAL - Ton Rekelhof volgt komend seizoen bij eersteklas ser Excelsior'20 hoofdtrainer Cor van Hoeven op. Rekelhof is nu nog trainer bij eersteklasser Nieuw Lekkerland. Ook HBSS maakte vorige week de opvolger van huidige trainer Ed van der Most bekend. Cees Verbree neemt het roer vol gend seizoen over. De 47-jarige Verbree is momenteel trainer bij RCL en neemt van daar zijn assistent Barry Kouer mee. SCHAKEH - Het Zwarte Paard Schiedam heeft haar eerste plaats in de eerste klasse B van de Rotterdamse schaak competitie met succes verdedigd tegen nummer twee Char- lois Europoort. Overwinningen van Davey Hoogstad, Frans Groeneweg, Aad Juijn en Theo van Zessen zorden voor de Schiedamse zege, 4,5-3,5. Het kampioenschap komt, met nog 2 speelronden te gaan, steeds dichterbij voor HZPS. SCHAKEN - CHESS heeft in de schaakcompetitie gewonnen van Krimpen aan de IJssel, 3-5. De Vlaardingers namen re vanche op het eerdere verlies van deze op papier zwakkere tegenstander. Met de winst handhaaft CHESS zich ook in de kop van de eérste klasse A. Door winstpartijen van Ron Burgerhout, Martin van der Hidde, Bart Voogt volgt CHESS- koploper Willige Dame op twee punten. VOETBAL - Vijfdeklasser HBSS lijkt de kans op promotie te hebben verspeeld. De ploeg van trainer Van der Most verloor zaterdag van DCV. De Schiedammers misten Dion Straathof en Leon de Vries maar speelden toch niet onverdienstelijk. Het treffen met DCV leek te eindigen in een bloedeloze 0-0 maar de thuisploeg uit Krimpen prikte er kort voor het einde toch eentje in, 1-0. FUTSAL - Met twee goede overwinningen komen de futsallers van zw Groenoord in de eerste divisie dichtbij een top drie plaats. De ploeg van trainer Jerry Monkau verschalkte eerst door een treffer van Arni Boukhari in de slotfase van Arentz- burg, 6-5. Een week later werd UVS met 6-10 verslagen. VLAARDINGEN - Oranje Nassau heeft niet kunnen verhinde ren dat titelconcurrent Valto op gelijke hoogte is gekomen in de derde klasse M. De wedstrijd tussen beide ti- telpretendenten bracht veel supporters op de been van beide clubs. Valto profiteer de het meest van de uitge laten sfeer. Tot 3-3 ging het nog gelijk op maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Bij rust had Val to een voorsprong van twee punten en dit voordeel werd na de pauze langzaam ver der uitgebouwd. Oranje Nas sau maakte in deze fase te veel foutjes en miste te vaak de korf, 16-11. Oud-trainer Edwin Jansen was met 6 doelpunten het meest scherp bij Oranje Nassau. Ondanks het verlies houdt Oranje Nassau de kansen op de titel in eigen hand. Valto heeft twee punten meer dan de Vlaardingers maar ook een wedstrijd meer gespeeld. Als de ploeg van Martin Iza- rin alle navolgende wedstrij den wint, eindigt het mini maal gelijk met Valto. Als beide clubs inderdaad geen steken meer laten vallen dan volgt een beslissingswed strijd. REGIO - Jaarlijks komen tur ners en turnsters in groten getale uit in de turncom- petitie van rayon Delfland. Wie in deze competitie twee wedstrijden wint mag zich Delflands kampioen noemen. Onlangs werd in Maassluis de tweede wed strijd geturnd en dat leverde de eerste kampioenen op. Voor Leonidas Dovido ging deze titel naar Danieke Wee- da. Haar clubgenote Naomi Horik werd tweede. Guus- je Verbaarschot, Kirsten Wilshaus, Mandy Spijkers, Anouk Eikelenboom, Shan non Groen, Kelly de Vries en Karin Sluimertu^ncJ^jj, hun. eerste wedstrijd maar liggei#' door de behaalde overwin ningen op schema voor het kampioenschap. Bij Axia Schiedam werd de Delflandse titel in de wacht gesleept door Floor van Ton geren. Clubgenote Ismay Roosloot eindigde als der de. August van der Velden turnde zijn eerste wedstrijd. De Schiedammer was met overmacht de sterkste jon gen/man van de dag en is dus kanshebber voor de ray- ontitel. Axia liet vorige week ook ruim 120 leden opgaan- yoor het diploma 'springen op mini-trampoline'. Bijna iedereen slaafde.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21