journaal Kunst uit kantoor in museum Matthaus Passion in de Laurenskerk lUürIN ROTTERDAMS Mentale en fysieke kneuzingen en blessures in 'Skills' 1 J www.uitburo.nl/rotterdam buro Win kaarten voor Skills! Peaches podium Matthaus Passion zal op 8 maart klinken zoals Bach het zelf ook ten gehore bracht: alléén met jongens- en man nenstemmen. ROTTERDAM - Het Holland Boys Choir voert op zater dag 8 maart de Matthaus Passion van Bach uit in de Laurenskerk te Rotterdam. De uitvoering staat onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink, die al meer dan 200 maal de Matthaus Passion dirigeerde door heel Europa. Bij deze uitvoering zal de Passion klinken zoals Bach het zelf ook ten gehore bracht: alléén met jongens- en mannenstemmen. Het koor bestaat ruim 20 jaar en is inmiddels, na ruim 8000 repetities, 1400 concerten en meer dan 100 CD opna men, uitgegroeid tot een van de toonaangevende jongens koren in Europa. De begeleiding is in handen van The Bach Orchestra of the Netherlands, samenge steld uit de top van barokmu- sici van West Europa. Bij de ze tournee van de Matthaus Passion door heel Nederland heeft Pieter Jan Leusink er voor gekozen te werken met de inmiddels vaste kern van bijzondere solisten. In het bijzonder de medewerking van Nederlands bekendste sopraan: Miranda van Kra lingen. Haar favoriete deel van de Matthaus Passion is en blijft het slotkoor:'Wir setzen uns mit tranen nieder'. „Ieder een heeft wel ergens ver driet om in het leven en bij dit deel zal de luisteraar hier altijd even bij stilstaan, dit schept een gevoel van saam horigheid", aldus Miranda van Kralingen. Ook de overige solisten zijn bijzonder. Zo weet Robert Luts het publiek ieder jaar weer te raken met zijn in drukwekkende interpretatie van de evangelistenpartij. Kaarten zijn te reserve ren via 0525-684819 of via www.pieterjanleusink.nl. De kaarten worden binnen 5 dagen thuisgestuurd. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-18 ui di-za 19-23/2 15, 20u Evita de succesmusical nog één keer terug in Luxor zo-ma 24-25/2 20u GüUS MeeuWIS brengt met Hemel nr 7 Brabantse warmte m 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-18 u za 2023/2 20u BÜlie Holiday is Ruth Jacott. Extra voorstellingen op vrijdag 18 en zaterdag 19 april zo 24/2 ló.OOu DcnnyMalcrtdo&MalandoOfkest passie en romantiek uit de zwoele jaren twintig di 26/2 20.00u Syb (De Kas^&Baid halen Aksuide Kasten meerfmetvelebelqBnde en nieuwe nummers do-za 28-29/2 en 1/3 De Lama's zijn met hun imprcvisatietalenten nog steeds ongekend populair. 19.30,22.00/ 20.00u Jeans The superspedacular song and dance show with the greatest hits of all times' 20.00u Belle Perez Gipsy zit weer boordevol Latino vuur en passie di 4/3 010 404 70 70 RO Theater www.rotheater.nl William Boothban 8, 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) t/m 2/3 20.30uza 16: DAKLOZH^I ON IQE door RO Theater en Visa Vb. Regie Reter Kramer Spectaculaire voor- stelng op de vczi Zuid r IP 1 h las ftjmas. Druisend sfbdalret anftjerend bobden' |NRC| 010 24 44 516 WMDC www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam za 23/2 20.00u Havana Impacts Cuban salsa - 16 12 gratis workshop 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur. do 21/2 20.00u Erik Koller Nieuwe voorstelling (try out) I cabaret za 23/2 20.00u Big Blaclc Beautiful I In concert I enige echte Nederlandse sisters of soul 24/2 14.00u Yvonne van de Hurk winterspelen Chopin? f toneel klassieke muziek 24/2 14.15u JWT Alkmaar Waggelen (4+) jeugd toneel 'o 27/2 20.00u Trudy Labij en Peter Lusse zes danslessen in zes weken tragikomedie do 28/2 20.00u Leids Cabaret Festival finalistentour Cabaret Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). maasstad weekbladen woensdag 20 februari 2008 - TX97 Kale muren in de directiekamer ■4 ROTTERDAM - Vier jaar geleden begon de stichting Kunst uit Kantoor een zoektocht naar maritieme kunst in het bezit van bedrijven. De resultaten zijn nu te zien in het Maritiem Museum Rot terdam. „Er is vier jaar over gedaan, maar de oogst is goed", concludeert museumdirec teur Frits Loomeijer. Er hangen nu spullen bij ons die ik eigenlijk niet graag de deur weer zie uitgaan." „De zoektocht was buiten gewoon spannend", vult voorzitter Theo Straus van de stichting Kunst uit Kan toor hem aan. „En ik hoop dat het niet bij één zoek tocht blijft". Ook steden als Amsterdam, Antwerpen en Groningen zouden volgens hem een geschikt zoekge- bied zijn. Voorlopig toont het Mari tiem Museum Rotterdam echter alleen de kunst uit kantoren van bedrijven van het Rotterdamse haven gebied. De bijeengebrach te collectie bestaat naast veel schilderijen ook uit scheepsmodellen en sculp turen. Er zitten prachtige stukken uit de 17de en 18de eeuw bij, zoals een ets van de Ooster Oudehoofdpoort (1768), maar ook moderne maritieme kunst zoals een Werk van de kunstenaar Ron van der Ende. Het hangt normaal aan de muur van het advocatenkantoor Van Boonk Van Leeuwen, maar nu in het Maritem Museum. indrukwekkend doek van Maatje Plat, waarop het schip Noordam op woelige golven de Nieuwe Waterweg verlaat. Indrukwekkend is ook een groot sculptuur van een houten vissersboot door Ron van der Ende. Het siert een wand apart in het museum en komt zo ook het best tot zijn recht. Wie de kunst uit kantoor zelf wil zien, moet niet te lang wachten. Na de expositie verdwijnt alles namelijk weer naar kantoor. Daarna blijft de kantoor kunst wel zichtbaar in het boek, dat de stichting door auteur maritiem Bram Oos- terwijk heeft laten schrij ven. Het eerste exemplaar werd bij de opening van de expositie aangeboden aan havenwethouder Mark Har- bers. „Deze tentoonstelling past prima bij Rotterdam", vindt Harbers. „Dit zijn be drijven die de trots van de Rotterdamse haven uitstra len." Hoe groot die trots kan worden, blijkt onder meer uit de collectie van chemiebedrijf Caldic, dat honderden objecten uit de afgelopen eeuwen bevat. 'Kunst uit Kantoor' is te zien tot en met 22 juni 2008. Het bijbehorende boek 'Mari tiem Erfgoed' kost 39,95 en is te koop bij de Rotterdam se Scheepvaart boekhandel in het museum. Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar de voor stelling 'Skills'. Hiervoor stelt Hal 4 vijf keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zater dag een mailtje naar prijs- vraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Skills'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd ROTTERDAM - Het Progress Theatre uit New York maakt snelle en dynamische voor stellingen, waarin poëzie, hiphop, theater, dans, blues, verhalen, spirituals en hipjie R&B worden gecombineerd. De groep is een spreekbuis van de huidige generatie Afro-Amerikaanse jonge ren. Vier vrouwen - de slavin Aunt Sara, de mulat Sefro- nia, de slet Sweet Thing en de opstandige Peaches - ra zen dwars door tijd en plaats op zoek naar elkaar en zich zelf. Peaches is woensdag 12 maart te zien in Theater Zuidplein. Kijk voor meer informatie op www.theater- zuidplein.nl. ROTTERDAM - Theatergroepen als Made in da Shade, Cos mic Theater en Rotterdams LEF maken theater voor en door jongeren. Voorstellin gen die niet traditioneel zijn, maar zijn toegesneden op de doelgroep. Made in da Shade en Cosmic Theater presen teren nu 'Skills', een avond vullend 'event', naar een idee van Jolanda Spoel, artistiek leider van jongerengezel- schap Rotterdams LEF. Jolanda Spoel maakte eer der dit seizoen de voorstel ling 'De Brandgrens' bij Rot terdams LEF. Het idee voor 'Skills' diende ze enkele ja ren geleden al in bij Cosmic. Ze wilde een voorstelling maken over de subcultuur van het breakdancen. De tekst werd geschreven naar aanleiding van interviews met breakdancers. Het ei genlijke stuk ontstond op de vloer, waar Spoel de tekst verder heeft aangepast aan de acteurs. „Wat mij fascineert is dat er virtuoze dansers zijn wiens talent hun nooit een carrière of enige maatschappelijke erkenning of status bezorgt en dat ze er al helemaal geen brood mee op de plank krij gen", vertelt de Rotterdam se theatermaakster. Voor breakdance is volgens haar veel minder aandacht en er kenning dan voor klassieke dans. „Terwijl breakdansers dezelfde extreme dingen met hun lichaam uithalen en het uiterste uit zichzelf weten te halen voor een dansvorm." 'Skills' vertelt het verhaal van B-boys Omar Vinz en B-girl Miriam. Geen bling, geen glamour, maar drie breakdancers die battelen met elkaar en het leven. Een van de hoofdrolspelers is Bryan Druiventak, die be gon als breakdancer en nu ook in het theater te zien is. „Voor mij is breakdance overleven. Vanaf dat ik elf jaar ben is het mijn vlucht, mijn uitlaatklep, mijn hulp bij het vergeten van alle pro blemen. Ik heb er mijn werk van kunnen maken, maar daar is een lange weg aan vooraf gegaan." De trailer van 'Skills' (te vinden op You Thbe) laat zien dat dit geen traditio nele voorstelling is. De the aterzaal is omgebouwd tot hippe uitgaansclub, waar de meest bizarre 'moves' worden uitgevoerd. „Als je breakdancer bent eet, drink, slaap en adem je dance. Het is een lifestyle", weet Jo landa Spoel. „Veel break dancers barsten van dromen en talenten, maar zullen er er nooit hun geld mee ver dienen. Uiteindelijk gaan ze ten onder aan hun eigen ta lent. Want onder die Adidas trainingspakken van jonge h-boy goden zitten b-boy bruises, kneuzingen en bles sures. Mentaal en fysiek." 'Skills' is een avondvullend event met randprogramme- ring, waaronder een instal latie van Hotmamahot en de interactieve fototentoon stelling 'B-boys Don't Cry' van LuciFresh en Annabel Jeuring. De voorstelling van Made in da shade en Cosmic Theater is van 4 t/m 7 maart te zien in Theater Hal 4 Rot terdam. Voor woensdag en donderdag zijn nog kaarten beschikbaar. Reserverën: 010-4126031 of www.thea- terhal4.nl. Skills' vertelt het verhaal van B-boys Omar Vinz en B-girl Miriam. Geen bling, geen glamour, maar drie breakdancers die battelen met elkaar en het leven, foto iija Meetout

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25