journaal Pacmannen in het theater t Explosieve dans in Lantaren/Venster Van der Valk vakanties .151 maasstad weekbladen 'De wonderbaarlijke reis van mijn vader Odysseus' Berberfestival -f" Vertrouwd, VANAF 16 APRIL De Musical der Musicals 010 - 484 3333 DLDOTS uit ROTTERDAM - Welke dertiger en veertiger is niet opge groeid met het computerspel Pacman? Wie behaalde de hoogste score in zijn vrien denkring? De Rotterdamse Schouwburg daagt iedereen uit die (ooit) 9 is geweest om de hoogste score met Pacma te halen. Dit open 'Rotterdamse Pac- mankampioenschap' vindt plaats op zondag 24 febru ari om 13.00 uur op een originele Pacmankast. De competitie wordt gehouden in het kader van de theater voorstelling Pakman. Dit to neelstuk wordt om 15.00 uur opgevoerd. De voorstelling Pakman gaat over vier vrienden, die el kaar verbaal af willen troe ven. Net zoals vrienden vroe ger Pacman speelden en de hoogste score wilden halen. Vier mannen komen terug op de plaats waar ze twintig jaar geleden de geheime or ganisatie Pakman vormden. Ze worden overrompeld door herinneringen. Herinnerin gen aan hun onderlinge ver houdingen, hun ouders en hun leerkrachten. Aan hun trauma's en plezieren. Aan hun dromen - waarvan som mige werkelijkheid werden en andere niet. Met de her inneringen komt het spelen de kind in hen weer boven. Artistiek leider en regisseur Floor Huygen van theater Artemis uit Den Bosch no digde voor Pakman de 'fine fleur' van de jonge generatie Vlaamse theatermakers uit. In ruim een maand schreven zij alle teksten en bedachten zij, samen met Floor Huy gen, de vorm van de voor stelling. Het originele Pacman spel staat nu al in de hal van de Rotterdamse Schouwburg. Ook kan er online Pacman gespeeld worden via www. rotterdamseschouwburg. nl. Op zondagmiddag 24 fe bruari is de grote finale in de hal van de Rotterdamse Schouwburg. De twee win naars van deze finale win nen 2 vrijkaarten voor de voorstelling Pakman om 15.00 uur. woensdag 20 februari 2008 - TX98 'De wonderbaarlijke reis van mijn vader Odysseus' is van 29 februari tot en met 11 mei te zien in het Hofpleintheater ROTTERDAM - 'De wonderbaar lijke reis van mijn vader Odysseus' is de titel van de nieuwe familievoorstelling van Jeugdtheater Hofplein. Scriptschrijver en regisseur Jaco van der Moolen liet zich inspireren door 'Odys see' van de Griekse dichter Homeros en maakte er een sprankelende en fantasie volle voorstelling van. „Mijn vader is een held! Een held uit de Trojaanse oorlog. Jarenlang vocht hij tegen de Trojanen..." Zo be gint 'De wonderbaarlijke reis van mijn vader Odys seus'. De woorden worden uitgesproken door Telema- chos, de zoon van Odys seus. De Griekse dichter Homeros schreef rond 800 voor Christus het helden dicht 'Odyssee' waarin hij de zwerftochten beschreef die Odysseus maakte na de Trojaanse oorlog. Odysseus duikt regelmatig op in oude en hedendaagse kunst. Hij werd veel afgebeeld op vazen en borden en zijn avonturen zijn vaak verfilmd. Jaco van der Moolen koos in zijn bewerking niet voor Odysseus als hoofdpersoon, maar voor diens zoon Tele- machos. Deze puber is het wachten op zijn vader beu en hij besluit hem samen met zijn vrienden te gaan zoe ken. Dat avontuur leidt hem langs wonderbaarlijke ont moetingen. De eenogige cy cloop die mensen eet, de god van de wind, tovenares Kir- ke, de verleidelijke Sirenen, het gevaarlijke hondenmon ster Skylla en de verrader lijke diepten van de draai kolk Charybdis. 'De wonder baarlijke reis van mijn vader Odysseus' is een spranke lende, fantasievolle en hu moristische reis, gedanst en gezongen door Klaas Hulst en leerlingen van Jeugdthe ater Hofplein, met muziek van Rotterdammer Keimpe de Jong. 'De wonderbaarlijke reis van mijn vader Odysseus' is van 29 februari tot en met 11 mei te zien in het Hofpleinthe ater. Voor meer info: www. jeugdtheaterhofplein.nl. ROTTERDAM - Berbers, wat zijn dat eigenlijk? De me dia en de culturele sector noemen steeds de islam en de Arabische cultuur, terwijl negentig procent van de Nederlandse Ma rokkanen behoort tot de Imazighen, waaronder een diversiteit aan cultu ren valt die ouder zijn dan de islam. Om meer zicht te krijgen op deze berberculturen initiëren Kosmopolis NL en Kosmopolis Rotter dam de themadag Inside1®* Imazighen. Op die dag wordt de diversiteit van de Imazighen gevierd. Met een verrassend film programma, een dans- workshop door Radia, kookworkshops door CousCousEnzo en litera tuur met onder meer Asis Aynan en Ahmed Essa- dki. Er zijn ook fototen toonstellingen, een kin derlezing door professor Harry Stroomer, theater en een sterk muziekpro gramma. Het festival is op zater-ti* dag 1 maart. Kijk voor meer info op www.rotter- damseschouwburg.nl. ROTTERDAM - Tijdens de afge lopen editie van het Holland Dance Festival bracht de (internationaal succesvolle choreograaf André Gingras The Autopsy Project in pre mière. Pers en publiek rea geerden unaniem lovend. De voorstelling is binnen kort in Lantaren/Venster te zien dans niet los te zien van In zijn nieuwe choreogra fie The Autopsy Project laat Gingras zien hoe verleidelijk pure kennis, macht en tech nologie kunnen zijn. Voor de experts omwille van de wetenschappelijke vooruit gang, voor de maatschappij om er blind op te kunnen vertrouwen als oplossing van onze problemen. Ken nis is net als macht een spel met vuur. Gingras weeft in deze choreografie twee dra den door elkaar heen: de ge schiedenis van het Manhat tan Project - de groep we tenschappers die bij elkaar werd gebracht om de eerste atoombom te ontwikkelen - en de anatomische studies van Leonardo da Vinci, die destijds veel kritiek en pro test oogstten, maar nu gel den als één van de grote Re- naissance-bijdragen aan de medische wetenschap. Ook in deze voorstelling ontwik kelde Gingras nieuw bewe gingsmateriaal, dit keer geïnspireerd de nieuwste straattrend 'parkour': een fysieke discipline van Fran se oorsprong, die inmiddels ook naar Nederland is over gewaaid. Parkour wordt beoefend in de openbare ruimte en draait om het on onderbroken voortbewegen over, onder, om en door ob stakels - bijvoorbeeld rai- lingen, trappen of muren V1ERLAMDEN PAAS-RIVIERCRUISE 7-daagse Paascruise naar Zwitserland v.a. 575!! Ruim 500 voordeel! Deze riviercruise door Nederland, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland is een echte klassieker. Geniet aan boord van het luxe 3-sterren Superior hotelschip Serenity! De verzorging Is o.b.v. volpension. Een buitenkans voor snelle beslissers! Vertrek: 21/03 Voor meer Info kijk op: www.vandervalkvakanties.nl/rc108 DUITSLAND SAUERLAND 5-daagse autoreis Inci. ontbijt v.a. 109!! Weer zo'n leuke aanbieding! Op slechts enkele uren autorijden maakt u kennis met het prachtige landschap van het bij Nederlanders zo populaire Sauerland. Hotel Zum Stemrodt is een uniek gelegen hotel met vele faciliteiten waar u zich snel thuis zal voelen. Aankomst: iedere zondag van 04/05 t/m 28/09 Voor meer info kijk op: www.vandervalkvakanties.nl/au111 Voor meer Informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 USA THE WESTERN HIGHLIGHTS 16-daagse rondreis v.a. 1398!! Deze complete rondreis brengt u o.a. langs Los Angeles, San Francisco, Yosemite NP, Sequoia, het unieke Las Vegas, Kanab, Zion NP, Bryce Canyon NP, Lake Powell, the Monument Valley en de adem benemende Grand Canyon. Een onvergetelijke ervaring! Vertrek: 10/04 - 06/05 - 05/06 - 03/07 - 31/07 - 28/08 - 25/09 Voor meer Info kijk op: www.vandervalkvakantles.nl/vb104 - in de omgeving. Parkour kenmerkt zich door spec taculaire sprongen, duik vluchten en andere bewe gingen die niet helemaal zonder gevaar zijn. De voorstelling speelt op 21 februari in Lantaren/Ven ster. De voorstelling The Autopsy Project is de combinatie van energieke, explosieve dans, actuele thema's, humor en absurditeit. JOOP VAN DEN ENDE THEATERPRODUCTIES STAGE ENTERTAIN MI N I CAMERON MACKINT OSH'S idMtHs. i..> BOUBI.ll, SCHONB1 IU Reserveer nu voor de beste plaatsen: nieuwe Luxor Theater Rotterdam www.musicals.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27