Gemeentebericht Burgemeester reikt Draaginsigne Gewonden uit Inspraakbijeenkomsten Verordening maatschappelijke ondersteuning Wel het idee, maar niet het geld!?! eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten gemeente Schiedam De burgemeester van Schiedam, mevrouw W.M. Verver-Aartsen heeft op woensdag 6 februari het Draag insigne Gewonden met bijbehorende oorkonde uitgereikt aan de heer H.G.. Plaats uit Schiedam. De heer Plaats heeft in voormalig Nederlands Indië als mortierist ge diend bij het 5e regiment Infanterie van de Koninklijke Landmacht. Als gevolg van zijn militaire oorlogs ervaringen is de heer Plaats psy chisch gewond geraakt. Sinds de meidagen van 1940 tot op heden zijn er meer dan 650.000 Nederlandse militairen ingezet voor de verdediging van Nederland en de Overzeese gebiedsdelen en bij de diverse vredesoperaties over de ge hele wereld. Tot op heden is aan ruim 4.000 militairen het Draaginsigne Gewonden toegekend. Op het Draaginsigne staat horizontaal de spreuk "vulneratus nee victus" wat betekent "gewond maar niet versla gen". De lauwertak op het insigne is het symbool voor vrede en overwin ning en de eikentak staat voor moed en volharding. In de hoeken staan de toppen van de Nederlandse vaandels van de krijgsmachtdelen. Het geheel Foto: S. Harinandan Singh symboliseert de gewonden uit de verschillende krijgsmachtdelen en tevens hun trouw en verbondenheid aan het Huis van Oranje. Met ingang van 2007 worden de in dividuele voorzieningen zoals huis houdelijke hulp, rolstoelen, scoot- mobielen, aanpassingen in de wo ning en vervangend vervoer verstrekt volgens nieuwe regels die zijn op genomen in de Verordening maat schappelijke ondersteuning. In deze verordening staan de voorwaarden waaronder en de wijze waarop de gemeente individuele verstrekkingen voor haar burgers regelt. Burgemeester en wethouders heb ben op dinsdag 22 januari 2008 de concept- evaluatie en de gewijzigde artikelen 12 en 13 van de concept verordening maatschappelijke onder steuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 en de bijbehorende toelichting, het concept- financieel besluit maat schappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 versie II en bijbehorende toelichting en het concept- verstrekkingenboek maat schappelijke ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 vastgesteld. Ter inzage en inspraak Op dit voorgenomen beleid is de Inspraakverordening van toepassing verklaard. Ingezetenen en overige belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld de stukken in te zien en hun zienswijzen over dit voornemen kenbaar te maken. De inspraakspreekuren, waarbij de wet houder C.A.C Daskalakis aanwezig zal zijn, vinden plaats op: Donderdag 21 februari 2008 van 16.00-17.00 uur Donderdag 6 maart 2008 van 16.00-17.00 uur U kunt zich aanmelden via het telefoonnummer 010 246 5806 of per e-mail: s.badal@schiedam.nl De beleidsstukken liggen gedurende de periode van 30 januari t/m 12 maart 2008 ter inzage in de Stads- winkel op het Stadserf 1Daarna zal het College van B W met inacht neming van de ingediende ziens wijzen een definitief voorstel doen aan de gemeenteraad die bevoegd is tot vaststelling. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de mevrouw S. Badal van de Afdeling Educatie Welzijn, telefoonnummer 010 246 5806. De gemeente Schiedam biedt de inwoners van de stad de mogelijk heid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige acti viteiten op het gebied van welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen voor activiteiten die worden georganiseerd voor Schie dammers. Denk hierbij aan bijvoorbeeld een jubileumactiviteit van uw vereni ging, een hiphopfestival, een straat feest, een schoonmaakactie met de buurt, een vakantieactiviteit voor een speciale doelgroep, etc. Er zijn wel bepaalde voorwaarden aan ver bonden. Tweemaal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie wor den ingediend. De sluitingsdatum voor de eerste ronde is 1 maart. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk 1 mei. De sluitings datum voor de 2e ronde is 1 sep tember, met uiterlijke beslisdatum 1 november. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: - Een omschrijving van de een malige activiteit; - Een overzicht van de inkomsten en uitgaven; - Het gevraagde subsidiebedrag. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten en in totaal nooit meer dan 2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schrif telijke aanvraag vóór 1 maart 2008 naar de gemeente Schiedam ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, tele foonnummer: 010- 246 5806. Wet bodembescherming Beschikking (Puttershoeksestraat) Onderwerp Op grond van artikel 39c en artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van ONS Ingenieursbureau B.V. voor de locatie Puttershoeksestraat (postcode 3114 PL), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M nummer 1468 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een sane- ringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding: op grond van artikel 39c lid 2 van de Wbb instemmen met de uitgevoerde deelsanering en het behaalde saneringsresultaat zoals verwoord in het evaluatieverslag deelsanering Puttershoeksestraat van december 2007 met kenmerk 162695, opgesteld door Oranjewoud; Het opstellen van een nazorgplan op grond van artikel 39d, lid 1 Wbb niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 20 februari 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E.L.D. Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600461 Verzoek verlenen hogere geluidswaarden Er is een verzoek ingediend om voor het bouwplan Havendijk/Rijnstraat in Schiedam-Zuid hogere geluidswaarden te verlenen. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde, zoals aangegeven in de Wet Geluid hinder, door geluidbelasting van de binnenstedelijke wegen Rijnstraat en Havendijk en van de gezoneerde industrieterreinen Schiedam-Zuid, Havens Noord/West en Waal- en Eemhaven wordt overschreden. Alvorens het College van B&W een besluit neemt over het bovenvermelde verzoek, liggen de stukken gedurende 2 weken ter inzage. Het verzoek kunt u inzien van 20 februari 2008 tot en met 6 maart 2008 bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders t.a.v. het Hoofd van de afdeling Ruimtelijk Gebruik. Op dinsdag 26 februari 2008 van 10.00 uur tot 11.00 uur wordt een openbare zitting gehouden in kamer 11.006 op de elfde etage van het stadskantoor, waarbij een ieder de gelegenheid krijgt om opmerkingen te maken over het verzoek. U kunt zich voor de zitting aanmelden bij Mw. A.M. Nix, tel: 010- 2191748 en mailadres am.nix@schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4