Gemeenteberic htei i'E JÜ The Crucifixion De Starterslening: financieel steuntje in de rug bij het kopen van een huis Wmo-loket gemeente Schiedam i gemeente Schiedam Verhuisbericht Afdeling Educatie gaat op verhuizen Nieuwe Locatie: Stadskantoor Schiedam Postadres Bezoekadres Postbus 1501 Stadserf 1 3100 EA Schiedam 3112 DZ Schiedam Telefoon algemeen secretariaat: 010-2465998/24659999 E-mail: educatie@schiedam.nl (Alle telefoonnummers/e-mail adresSen zijn ongewijzigd) Wij staan vanaf maandag 3 maart 2008 weer tot uw beschikking Op zaterdag 23 februari vindt de uitvoering plaats van THE CRUCI FIXION van de Engelse componist John Stainer in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Het werk wordt uitge voerd door het koor Vocalis St. Jan en het wordt omlijst door diverse Engelse koorwerken en orgelsoli. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Jac. Horde. De solisten zijn Jet Dubbeldam (hoofd en koororgel), Aart Mateboer (tenor) en Marcel Moester (bas). De aanvang is 19.30, de kerk is geopend vanaf 19.00 uur. De entree prijs is 7,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via de koorleden, het secretariaat van Vocalis St. Jan en bij de ingang van de Grote Kerk. Inlichtingen via het secretariaat: Gerda Heuchemer, Tel 010-426 9430. Beginnende koopstarters in Schie dam kunnen gebruikmaken van de Starterslening. Koopstarters kun nen, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden voldoen, het aanmeldingsformulier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De voorwaarden en aanvraag procedure vindt u op de gemeen telijke website www.schiedam.nl. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het ver schil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypo theek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woningprijzen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aanbod van geschikte starterswoningen on voldoende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te ge ven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de lening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensont wikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening renteloos en aflos- singsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dus danig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. - Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heeft een gezamenlijk inkomen van 30.000,-. Het tweetal wil een nieuwbouwwoning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kos ten (de verwervingskosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,-. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,- - lenen bij de eerste hypotheekgever. Het verschil tussen de maximale 1 ste hypotheek en de totale koopsom van de woning bedraagt 34.468,—. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning bedragen Meer informatie over de Starters lening is te vinden op www.schiedam.nl. Bij het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 kunt u bij de ge meente direct terecht voor alle Wmo- (aan)vragen. Dit zijn (aan)vragen over zorg en welzijn die onder de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vallen. Daarbij gaat het on der andere om het aanvragen van: vervoersvoorzieningen, zoals de regio-taxi rolstoelen en scootermobielen aanpassingen aan de woning hulp bij het huishouden parkeerkaarten voor gehandicapten maaltijdvoorzieningen Maar ook voor vragen en advies over onder andere opvoeden, mantelzorg en vrijwilligerswerk krijgt u infor matie en advies bij het Wmo-loket. Heeft u zelf al een idee wat voor zorg u nodig heeft? Bekijk en vergelijk dan zorgaanbieders op het Digitale Wmo-loket via www.schiedam.nl. Voor maatschappelijke ondersteu ning moet u bij de gemeente zijn. Wet bodembescherming Beschikking (Algerastraat 26 te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 4 en 13 van het Besluit Uniforme Saneringen hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van Bakkerij de Jong bv voorde locatie Algerastraat 26 te Schiedam (postcode 3125 BS), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie P nummer 3002 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten: - instemming te verlenen aan het saneringsverslag; - instemming te verlenen met de hieronder genoemde nazorgverplichtingen: het in stand houden en onderhouden alsmede waar nodig het herstellen van de aangebrachte verhardingen; het melden van wijzigingen in het gebruik van de bodem of (graafwerkzaamheden die de contactmogelijkheden met de verontreini ging doen toenemen aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 20 februari 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen/bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam- Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Richard de Kok van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 794. Wbb-code: SC060600480 Aanvraag exploitatievergunning uitbreiding met terras Quicklunch Van Harmeien (vidocq), Broersvest 57 A II, 3111 EC Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2005 voor de uitbreiding met een terras voor Quicklunch Van Harmeien, gevestigd in het pand met adres Broersvest 57 A II te Schiedam. Het gaat hier om een terras van 9 m2 met twaalf stoelen en drie tafels 'voor de pui van het pand. De openingstijden van het terras zijn dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur. Vanaf 21 februari 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6