De raadscommissies vergaderen... meenteberichten Bouwzaken 20 februari 2008 nummer 8 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 11 februari t/m 14 februari 2008 's-Gravelandseweg 606-608, 3119 NA Albert Nobelborg 19, 3124 TE Jan van Galenstraat 41, 3115 JG Karei Doormanweg 25, 3115JD Karei Doormanweg 41, 3115 JD Nieuwe Haven t.h.v. nr. 73 Nieuw Mathenesserstraat 44,3113 AH Stationsplein 10, 3112 HJ Aldi Roosendaal B.V. voor- en achtergevel veranderen C. Goedknegt J. Plikaar veranda en terras plaatsen bedrijfspand vergroten (fase 2) Careyn 2 reclame-uitingen vernieuwen Perfect Security b.v. indeling bedrijfshal en magazijn veranderen fietstrommel plaatsen Fietsenstallingen Schiedam West HAPE Projectontwikkeling RET NV bedrijfspand vergroten veranderen van het aan brengen van een winkel in het metrostation Verleende bouwvergunningen Verzonden 12 februari 2008 Karei Doormanweg 25, Careyn 3115JD Verzonden 14 februari 2008 Sommelsdijksestraat 16, M. Koolwijk 3114 PR gedeeltelijk vernieuwen van gevelreclame gedeeltelijk veranderen van de achtergevel op de le verdieping N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk vergroten van een bestaande woning d.m.v. een aanbouw op de begane grond achter aan de Westfrankelandsestraat 129, 3117 AP Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom" met de bestemmingen "KMII (klein middenstandwoningen)"; "Overige terreinen"; en "bebouwing buiten de bebouwde strook". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de uit bouw op de bestemming "overige terreinen (artikel 25 van de bestemmings plan voorschriften)" wordt gebouwd, op een grond welk alleen mogen worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burge meester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Overwegingen: Het bouwplan voldoet aan de loketcriteria vrijstelling artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening Het plan ligt hiertoe van 21 februari 2008 t/m 3 april 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. AGENDA Maandag Commissie Samenleving en Bestuur 3 maart 2008 secr. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 20.00 uur e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer 4 maart 2008 secr. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 20.00 uur e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag Commissie Samenleving en Bestuur 5 maart 2008 secr. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 20.00 uur e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 3 maart 2008 Nota Alle Schiedammers tellen mee In deze nota wordt beschreven wat het college van plan is om te doen aan armoede onder de Schiedamse bevolking. In november 2007 bracht het college de eerste versie van de nota ter vaststelling in de raad. De raad oordeelde dat het beleid niet duidelijk genoeg was. Daarom is er nu een tweede versie van "Alle Schiedammers tellen mee". Via een discussiebijeenkomst heeft de raad daar in januari een bijdrage aan geleverd. De nota schetst hoe het is gesteld met armoede in Schiedam en welke groepen in de bevolking daarmee worden geconfronteerd. Voor een daadwerkelijke uitvoering van het beleid zijn 28 concrete maatregelen ontworpen, variërend van gratis sportactivi teiten tot het opzetten van een publiciteitscampagne om mensen met een laag inkomen op verschillende voorzie ningen te wijzen. Overbewoning In de afgelopen periode zijn vele mensen uit het oostelijk deel van Europa op tijdelijke basis naar het westen ge trokken om te werken. Door onvoldoende huisvestings mogelijkheden heeft dit in een aantal gevallen geleid tot het probleem van overbewoning. Ook wordt melding gemaakt van overlast voor de omgeving. Zowel het col lege als de raad hebben hierover met regelmaat klachten ontvangen. Het college heeft nu een beleidsnota gemaakt: "Overbewoning en huisvesting tijdelijke arbeidsmigran ten". Daarin wordt de problematiek in beeld gebracht. Naar voorbeeld van het Rotterdamse beleid zal in Schie dam middels het "Uitvoeringsbesluit kamerverhuur" de problematiek effectief aangepakt kunnen worden. De commissie zal over de nota adviseren alvorens de raad om een besluit wordt gevraagd. Jaarplannen Politie 2008 Er liggen twee jaarplannen voor 2008: één van de regio en één van het district. Het eerste bevat algemene be leidslijnen voor het korpsgebied Rotterdam Rijnmond. Het districtsplan is toegesneden op het gebied Schiedam- Vlaardingen-Maassluis en bevat het beleid dat speciaal op de veiligheidsproblematieken van dit gebied is ge richt. De rapporten worden voor kennisgeving aan de ge meenteraden aangeboden. Omdat de gemeenteraad veel belang hecht aan het politiebeleid, worden de jaarplannen toch ter bespreking aan de commissie voorgelegd. Het is trouwens de bedoeling dat de gemeenten vanaf volgend jaar officieel een oordeel gaan geven over het jaarplan van het district. Extra commissie Samenleving en Bestuur d.d. 5 maart 2008 Rapport Verkenningscommissie Jeugdbeleid Het rapport is het resultaat van het werk van de 'Verken ningcommissie Jeugdbeleid'. Deze commissie, bestaande uit raadsleden, heeft in opdracht van de raad een uitge breid onderzoek ingesteld naar wat de Schiedamse jeugd belangrijk vindt op het gebied van vrijetijdsbesteding, wat ontbreekt en wat beter kan. Het rapport bevat aanbevelin gen, die aan het college en de raad ter vaststelling worden aangeboden. Eén daarvan betreft de realisering van een jongerencentrum. Ook beveelt de Verkenningscommissie aan om een jongerenraad in te stellen. Op 3 maart brengt de raadscommissie over het rapport advies uit. Speelruimteplan gemeente Schiedam Dit plan is een onderdeel van het gemeentelijke jeugdbe leid, dat momenteel door het college wordt ontwikkeld. Het speelruimteplan is een uiterst praktijkgericht plan. Het geeft duidelijke richtlijnen voor kwalitatief goede en voldoende speelplekken voor kinderen. Het heeft een inspraaktraject doorlopen, dat mede de inhoud van het plan heeft bepaald. Voor de uitvoering van het plan is nog geen geld beschikbaar gesteld. Bij de Voorjaarsnota 2009 zal het college hiertoe voorstellen doen. Voor dit moment brengt de commissie over het Speelruimteplan advies uit aan de raad. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 4 maart 2008 Plan van aanpak bestemmingsplan Woudhoek Het college heeft in het kader van de actualisatie van be stemmingsplannen voor het bestemmingsplan Woudhoek een plan van aanpak opgesteld. Aan de leden van de commissie wordt in dit vroege sta dium van de planontwikkeling de gelegenheid geboden wensen kenbaar te maken en op hoofdlijnen kaders te stellen en aan het college mee te geven. De leden van de commissie wordt om advies gevraagd over de uitgangspunten, het proces en vooral de wijze van communicatie zoals vermeld in het plan van aanpak. Plan van aanpak 2008 herstructurering Spaanse Polder/'s-Graveland-Zuid In de vergadering van Het Stadserf van 18 februari 2008 heeft een presentatie van het plan van aanpak 2008 her structurering Spaanse Polder/'s-Graveland-Zuid plaats gevonden. Dit plan beschrijft de te leveren producten en uit te voe ren projecten in het gebied in 2008. In 2008 zal een groot aantal projecten in uitvoering komen, waardoor resultaten van gedane inspanningen zichtbaar worden. Gedoeld wordt hier op de reconstnictie van de Strickledeweg en het kruispunt ter plaatse van de De Brauwweg/Van Heekstraat. De leden van de commissie worden in de gelegenheid gesteld hun mening te geven over het plan van aanpak. Verzelfstandiging Stedelijk Museum Schiedam In het kader van het verder verzelfstandigen van diverse onderdelen van de gemeentelijke organisatie stelt het col lege voor om met ingang van 1 april 2008 het Stedelijk Museum Schiedam te verzelfstandigen. In dit voorstel wordt nader ingegaan op de wijze waarop de toekomstige relatie tussen de gemeente Schiedam en de Stichting Ste delijk Museum invulling krijgt. De leden van de commissie wordt om advies gevraagd over dit voorstel. Benoeming leden Raad van Toezicht Stichting Stedelijk Museum Schiedam In het voorstel van het college tot het verzelfstandigen van het Stedelijk Museum Schiedam wordt een rechts vorm gekozen in de vorm van een Stichting met een Raad van Toezicht. De zes te benoemen leden van deze Raad van Toezicht zijn volgens een door de gemeenteraad vastgestelde pro fielschets geworven. Via de landelijke dagbladen heeft het college leden voor de Raad van Toezicht geworven. De voor te stellen leden zijn deels woonachtig in Schie dam en hebben een sterke affiniteit met de stad en kunst en cultuur. Zijn expert op het gebied van personeelsza ken, financiën, juridische zaken, kunst cultuur, politiek en bestuur. De leden van de commissie wordt om advies gevraagd over dit voorstel. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bij wonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissie secretarissen. Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (OIO) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246,54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (OIO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam ^«h^dactle Gemeente Schied|r www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7