Spaanse Polder nodig op de schop Nog dit jaar begin met wegwerkzaamheden 'Pas opr pas op voor kwade luiden!' maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen «mhbhh Krantnetel Vlaardingen gaat leuk doen. Zij gaan de Slag bij Vlaardin- gen naspelen. In 1018 moet die geweest zijn. Toen ene Graaf Dirk de Derde daar 'het zelfstandig gezag binnen het Hei lig Roomse Rijk vestigde'. Graaf Dirk vocht weer tegen Flo- res en die weer tegen graaf Bokel die het weer aan de stok kreeg metenzovoorts. Erna volgt een heel familiedrama. Dirk 3 schijnt een eenvoudige boerderij in Vlaardingen te hebben bewoond. Hij deelde de lakens uit tot ver in Lotha ringen, zegt het persbericht. Wie zegt dat? Het Vlaardings Archeologisch Kantoor VLAK En het evenement met honderden (amateurjridders en va zallen uit heel Europa, belooft zoals altijd 'uniek en grandi oos' te worden. De organisatie, lees ambtenaren van Vlaar dingen, maken er met de groots opgezette plannen 'Terug naar Flardinga' wat van. Trots verklaarde de directeur in Musis dat hij toch maar mooi elke keer (media-jaandacht weet te krijgen. Dan met een 'unieke' boomkano, een 'belangwekkende' sandaal van een Westlandse annex Romeinse krijger. Of, helemaal eng, het 'vermoorde' lijk in de Krabbeplas. Allemaal met mense lijke schedels. Leuk voor Vlaardingen. Maar hier halen we toch onze schouders op. Zo hoor ik net, op een lezing over Schiedamse archeologische vondsten dat deze stad helemaal niet onbe langrijk was. Schiedam was rond 1500 een belangrijk cen trum. Met luxe goederen en internationale contacten. Wel effe wat belangrijker dan heel Vlaardingen ooit is geweest. Schiedam was zelfs toen groter (omvang en bewoners) dan Rotterdam -dat Delfshaven nog moest inpikken. Maar voor je het weet, zit je thuis te fantaseren over wat Schiedam dan tegenover de Vlaardingse opschepperij moet gaan stellen. Als die Rotterdammers niet die vermaledijde, Rotterdamse Schie-kanaal hadden gegraven dan ...had Schiedam misschien wel een Euromast gehad. Of een blun- derput en Lee Towers. Feit blijft en dat is propaganda dat de geschiedenis er voor eenfeessie vaak met de haren bij wordt gesleept. Zodat de Vlaardingse directeur VLAK, Tim de Ridder, met droge ogen durft te beweren dat 'de slag bij Vlaardingen een op maat kan zijn voor 2018 als het precies 1000 jaar geleden is dat Nederland zijn oorsprong zal herkennen'. Wat een grootspraak. Ik zal eens kijken of ik een gaatje in mijn agenda heb voor 2018. Frank Willemse woensdag 20 februari 2008 - XQ83 Bij een flinke brand in de Fabristraat, afgelopen maandag, is tenminste één persoon gewond geraakt. De oorzaak was vermoedelijk vlam in de pan. Foto: svenvan Beek Bij de presentatie van deze aanpak was er direct ook kritiek. Van Gestel van het SOBO wees op de (soms) sterk vervuilde grond daar. 'Wat een godsvermogen kost om te laten schoonmaken'. En op het mogelijk juist af haken van ondernemers als de erfpacht daar blijft be staan. Onzin, vindt Groene. Volgens hem maakt juist de huidige erfpacht het moge lijk dat dit bedrijventerrein nu wel adequaat aangepakt kan worden. „Door erfpacht hebben wij meer te zeggen en kan er sneller gehandeld worden." De WD bij monde van nieuw raadslid Foort van Oosten wenste de wethou der succes maar vroeg wel om onmiddellijke daden: „Anders kunnen de rijks subsidies wel eens verlopen en ingetrokken worden." De wethouder deed de toezeg ging: haast te maken. Zo zal nog dit jaar met de wegwerk zaamheden in de Spaanse Polder begonnen worden. Stadsomroeper Peter de Jong tijdens zijn eerste actiedag op de Vlaardingse markt. Er volgen meer van dergelijke acties, voorspelt de politie. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN - In de strijd te gen zakkenrollers heeft de gemeente Vlaardingen een stadsomroeper ingezet, die het publiek met ratel en lui de stem waarschuwt voor 'kwade luiden in de stad'. De laatste weken wer den verschillende mensen slachtoffer van zakkenrol lers, die het vooral op pin pasjes gemunt hadden. Bij het pinnen slagen ze erin de code af te kijken en zien ze waar de slachtoffers hun pasje opbergen, waarna even later in de drukte van het winkelend publiek de portemonee met pinpas ge pikt wordt. De zakkenrol lers zijn vooral op marktda gen actief, juist vanwege de drukte in de stad. De stadsomroeper maakte tijdens de marktdag zijn rondes door het centrum en over de markt. De verschij ning van de stadsomroeper werd door veel mensen op prijs gesteld. „Een leuke verschijning. Jammer dat het nodig is, maar wel een goede manier om de men sen te waarschuwen", was veelal de reactie. De actie werd door stads hart wijkagent Marco van Unen in samenwerking met het stadhuis opgezet om het winkelend publiek alert te maken op onverla ten die het op de beurs van nietsvermoedende burgers gemunt hebben. Om de marktdag leuk te houden wordt het publiek aange raden om 'beurs en buidel' voor de borst te dragen. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 21 en za terdag 23 februari de film Belle de Jour. Hierin de belevenissen van de verveelde bourgeois dok tersvrouw Séverine Serizy (Catherine Deneuve), die haar sadomasochistische fantasieën uitleeft door als prostituee te gaan werken. Huisvriend Henri Husson (Michel Piccoli) is degene die Séverine introduceert bij de eigenaresse van een Parijs luxebordeel. De film werd vanwege de perversiteiten in 1967 geweigerd door het filmfestival van Cannes. Vrijdag 22 en zaterdag 23 februari is Belle toujours te zien. Hierin voert regisseur Manoel de Oliveira als eer betoon aan Belle de Jour de memorabele personages uit die film bijna veertig jaar later nog eens ten tonele. Michel Piccoli herneemt zijh duivelse rol en Bulle Ogier (met blonde pruik) is Séve rine Serizy. De twee, inmid dels in de zeventig, treffen elkaar bij een etentje; op de achtergrond spelen gehei men uit het verleden die zich niet zomaar prijsgeven. Op zaterdag 23 februari zijn beide films in een speciale combi-voorstelling te zien. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen: donderdag en vrijdag om 21.00 uur; za terdag om 20.00 uur. Reser veren via: 473 30 00. «VERVOLG VAN DE VOORPAGINA SCHIEDAM - Nu is het nog een verwaarloosd gebied, maar daar moet verandering in komen. Bedrijventerrein Spaanse Polder en 's Grave- land Zuid gaan op de schop. Het bedrijventerrein vlak bij het Station en Schieveste moet weer haar oude glans terugkrijgen, vindt het col lege. Een gebied met hoog waardige bedrijven en een schone uitstraling, net als Schieveste, langs de Rijks weg. Met een plan van aanpak 2008 wil de gemeente het ge bied herstructureren. Wet houder Groene is verbaasd en verontwaardigd dat het gebied al sinds 2002 is ver waarloosd. De wegen zitten vol met gaten en de bedrijfs panden zien er niet allemaal florissant uit. Ook de onder nemersvereniging ziet dit met lede ogen aan. Zij hopen dat het de gemeente ernst is met de herstructurering. Zo wil Groene het gebied meer bij de Schie betrekken. Nu is de Spaanse Polder nog een verwaarloosd gebied, maar binnen afzienbare tijd moet het de allure van Schieveste hebben. Foto: Roger van der Kraan Hij wil een looppad aanleg gen langs de westkant, zodat de Schie meer gezicht krijgt. Ook de uitstraling moet meer allure krijgen. Net als Schieveste met hoogwaardi ge bedrijven. Hij noemt het voorbeeld van Applikon en Bouwmaat die gaan uitbrei den. En autobedrijf Polder man heeft vestigingsplan nen naast de snelweg. Allereerst worden samen met Rotterdamde wegen op geknapt. Zo worden in fasen de Stickledeweg en zijstraten geasfalteerd. En ook krui singen als Van Heekstraat en Brauwweg worden aan gepakt. De gemeente hoopt met deze aanpak bedrijven binnen te halen of bedrijven kans te geven om uit te breiden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9