r-m* m Eerbetoon voor markant gebouw Daantje is niet meer leden visitatiecommissie Geen bom Man beroofd Ruit vernield KWH Drie maatschappelijk betrokken maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 27 februari 2008 - XQ85 SCHIEDAM - De politie heeft zondagochtend een 29-jarige Schiedammer gearresteerd na een valse bommelding. Zondagochtend rond 05.00 uur belde hij de Meldkamer dat bij een woning aan de Minister Donkerstraat een. bom lag. Uit onderzoek bleek het om een valse melding te gaan. De man bekende de melding te hebben gedaan omdat hij geluidshinder ondervond van buurtbewo- SCHIEDAM De recherche is een onderzoek gestart naar een beroving op de Over- schieseweg. Een 20-jarige Rotterdammer werd zon dagavond rond 20.00 uur, onder bedreiging van een vuurwapen, door twee man nen beroofd van zijn mobiele telefoons, mp3-speler en di verse waardepapieren. SCHIEDAM Een oplettende ge tuige meldde vrijdagochtend dat twee jongens hadden ge probeerd een glazen deur in te trappen. Vervolgens zou den ze richting Parkweg zijn gelopen. Daar zagen agenten rond 04.00 uur vrijdagoch tend het tweetal lopen. Ze bleken een ruit van een café aan de Grote Markt te heb ben vernield. De sloop van de Frankelandsekerk in 1969. Een grote vergissing. Foto: t Hart Engering door Roger Pluijm SCHIEDAM - In 1969 werd één van de markantste gebou wen van Schiedam gesloopt. Een gebouw dat nu als erf goed van onschatbare waar de zou worden beschouwd. Een van de grote fouten uit de Schiedamse geschiedenis dus. Roger Pluijm wil een boek uitbrengen over dit bij zondere kerkgebouw maar kan daarbij niet zonder de hulp van Schiedammers die hem kunnen helpen aan bij zondere foto's, voorwerpen of herinneringen. „De Frankelandsekerk; een exemplarisch voorbeeld van vroege neogotiek. Hoog ver heven boven de huizen, do mineerde hij het stadsbeeld van verre. Het silhouet van de rijzige, majesteitelijke bouw, liggende op de as van de Oranjestraat aan de Nieu we Haven, is onvergetelijk", schrijft Pluijm. Tijdens de sloop klom hij regelmatig over de schut ting en zelfs de toren in. In die periode (april 1969) is hij dagenlang in de puinho pen aan het zoeken geweest, maar heeft hij maar wei nig aan souvenirs kunnen vinden; alles was ten onder gegaan in het puin. „Alleen één stenen engelenkopje uit het hoofdportaal heb ik ge vonden." „Alles wat niet nagelvast zat aan de kerk, werd openbaar verkocht tijdens de veiling, in de kerk zelf. Dit was eind december 1968. Deze vei ling is echter langs mij heen gegaan. Talloze kunstvoor werpen zijn voor weinig geld naar onbekende eigenaren gegaan." Wie Roger Pluijm kan hel pen aan dingen of verhalen over de Frankelandsekerk kan contact opnemen met roger.pluijm@kabelfoon.nl, tel. 473 2419- Voor meer informatie kan gekeken worden op: www. schiedamkrant.nl Een markante Schiedammer is overleden SCHIEDAM - De meeste Schie dammers kennen hem wel: Daan Kruithof. Of, zoals ie dereen hem noemde: Daan tje. Wie heeft hem niet zien rijden op zijn brommertje met daarachter een aan hanger afgeladen met lege blikjes? Die zamelde hij in om een centje bij te verdie nen. Zijn eigenzinnige levens stijl en liefde voor dieren bracht hem meer dan eens in conflict met zijn huisba zen. Zijn laatste huis was in de Gorzen, waar niet ieder een even blij was met zijn levende haver. Omwonen den accepteerden het vaak wel, want Daantje zonder dieren was geen Daantje. Zijn huisje in de Gorzen moest hij door renovatie verlaten, waarna hij werd ondergebracht in een por tocabine aan de Polder weg. Maar bijna dagelijks was hij nog in de Gorzen en binnenstad te vinden. Zondagnacht is hij onver wacht op 67-jarige leeftijd overleden. Zijn vier poe zen gaan naar het asiel en de familie hoopt dat zijn haantje naar een kinder boerderij kan. Door zijn eigenzinnige le vensstijl was zijn familie Daantje een beetje uit het oog verloren. Nicht Coral is nu op zoek naar verhalen over Daantje: c.reijenga@ chello.nl Donderdag 28 februari om 09.00 uur wordt Daan be graven op Beukenhof. Daantje is niet meer. Hij bracht de laatste dagen van zijn leven door in het Vlietland Ziekenhuis. KWH staat voor Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector. KWH begeleidt en inspireert woningcorporaties bij het werken aan kwaliteit. De afgelopen jaren ontwikkelden we een breed scala aan meetproducten voor integrale kwaliteitsbenadering, KWH Visitatie is een van die producten. Woonplus Schiedam is als woningcorporatie een maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming met ongeveer 13.500 huurwoningen, waar circa 160 mensen zich (pro)actief inzetten op de woningmarkt. Woonplus Schiedam wil haar maatschappelijke prestaties onafhankelijk en gezaghebbend laten beoordelen met behulp van een KWH Visitatie. Hiertoe wordt een visitatiecommissie samengesteld die zal bestaan uit 5 mensen; een voorzitter, secretaris en drie leden. Wij zoeken hiervoor op korte termijn: Functie De visitatiecommissie beoordeelt de maatschappelijke prestaties van Woonplus en toetst de waardering van belanghouders: gemeenten, huurdersvertegenwoordigers en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties zoals zorg- en welzijnsinstellingen. De visitatiecommissie gebruikt hiervoor een aanpak die is ontwikkeld door KWH. Om een oordeel te kunnen vormen, voeren leden van de visitatiecommissie individueel of gezamenlijk gesprekken met belanghouders. Tevens voert u als visitator gesprekken met het bestuur, de interne toezichthouders, leidinggevenden en medewerkers van Woonplus. De bevindingen toetst u aan documenten van Woonplus zoals beleidsplannen, jaarverslagen en managementrapportages. Profiel Wij zijn op zoek naar visitatoren die volstrekt onafhankelijk en onbevooroordeeld een oordeel kunnen vormen over de prestaties van Woonplus. Minimaal één van de visitatoren dient de Schiedamse samenleving, het werkgebied van Woonplus, grondig te kennen en er gekend te zijn. Daarnaast zoeken wij visitatoren die in andere maatschappelijke sectoren zoals onderwijs, zorg of welzijn hun sporen hebben verdiend. Bestuurlijke ervaring en/of ervaring met visitaties in andere sectoren stellen wij op prijs. Van leden van de visitatiecommissie verwachten wij een helikopterview en uitstekende communicatieve vaardigheden. Visitatie De KWH Visitatie zal plaatsvinden in de periode april tot en met juni 2008, waarna de visitatiecommissie in de periode juli tot en met september de visitatierapportage opstelt en afrondt. De totale inzet per lid bedraagt ongeveer 76 uur, waarbij het zwaartepunt van de tijdsbesteding ligt in de periode voorde zomer. Arbeidsvoorwaarden Leden van de visitatiecommissie krijgen een training waarin zij kennismaken met de corporatiesector, met Woonplus en met de systematiek van KWH Visitaties. Zij krijgen op vocatiebasis een vergoeding die past bij een dergelijke functie. Geïnteresseerd? Voor meer informatie over de functie kunt u contact opnemen met Arjan de Jong (manager Visitatie} via telefoonnummer 010 282 7088. Wilt u reageren, stuur dan uw brief en CV binnen twee weken aan: Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector, ter attentie van Arjan de Jong, Postbus 4000, 3006 AA Rotterdam, of pere-mail naarkwh@kwh.nl. Meer informatie over KWH vindt u op www.kwh. nl. Informatie over Woonplus Schiedam kunt u vinden op www.woonplus.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11