in beeld 'Boren en schroeven leuker dan dansen' Maasstad feuilleton 'Compliment' voor bromsnor 'Een Mosquito is een geoorloofd middel om hangjongeren te verjagen' Beestelboel carnaval bij De Gorzen lezers maasstad Waterweg weekbladen woensdag 27 februari 2008 - WX92 Gouden Lijst Leerlingen van de Imeldaschool geven een presentatie aan hun ouders. Vanaf volgende week leest u op deze plek het Maasstad feuilleton. De hoofdpersona ges zijn Evert en Xenia. Zij trekken regelmatig op met hun vrienden Frank en Ali- na en met Tarik en Asha. Het zusje van Asha, Sabah komt ook regelmatig in beeld. De hoofdpersonen van dit ver haal worden tot leven gewekt Vanaf volgende week: het feuilleton waaraan ook u kunt meeschrijven! door Kees Schrevel, docent aan de Schrijversschool van de SKVR in Rotterdam. In een aantal afleveringen van gen wij een glimps op van hun wensen en verlangens; maken wij kennis met hun eigenaardigheden, hun suc cessen en mislukkingen. Uitgangspunt is dat we alle maal vreemdelingen zijn die leven en overleven in de stad Rotterdam. De naam Xenia is geen toeval, het is geen Ne derlandse naam, doet den ken aan Xenos wat vreemd betekent, maar betekent ei genlijk zij die goed is voor vreemden, de gastvrije. Na de aanzet van Kees Schrevel wordt het stokje overgeno men door een aantal leerlin gen van de Schrijversschool. Zij zullen nog nieuwe avon turen bedenken voor Evert, Xenia, Frank, Alina, Tarik, Asha en Sabah. En daarna... ja, daarna is het de beurt aan u, de lezer van Maasstad weekbladen. U kunt een vervolg schrijven op het feuilleton. Daarmee is het niet alleen een verhaal vóór u, maar ook een beetje van u. Lees en leef u de ko mende weken dus alvast in. Wie weet staat dan over een tijdje, uw vervolg op deze plek. In de rubriek de Gouden Lijst kunnen lezers een persoon of organisatie in het zonnetje zetten. Deze week Karin Padmos die enthousiast is over de Imeldaschool. REGIO - De leerlingen van de Imeldaschool in Rotterdam zijn laaiend enthousiast over de brede schoolacti viteiten die dit schooljaar start zijn gegaan. Dat geldt in elk geval voor Lena, de 9-jarige dochter van Karin Padmos. „Ze zat eerst op dansen, maar het museum- bezoek waarbij ze mocht bo ren en schroeven indraaien, vond ze eigenlijk veel leu ker", lacht de moeder van de enthousiaste leerlinge. De Imeldaschool doet mee aan de pilot Brede School en Cultuureducatie. In samen werking met Welzijn Noord en de diensten Sport en Re creatie en Kunst en Cultuur, worden dagelijks op of rond de school verschillende acti viteiten voor groot en klein georganiseerd. Streetdance, kleuterdans, crea- en muse ummiddagen, sport en spel en huiswerkbegeleiding; de activiteiten worden in blok ken van 8 weken aangebo den. Aan het einde van elk blok houden de leerlingen een presentatie. „We hebben er al een ge had, hartstikke leuk", zegt Padmos. Dochter Lena was vooral gecharmeerd van de museummiddagen, waar bij ze samen met andere leerlingen een robot mocht maken. „Die heeft zelfs nog in villa Zebra gestaan." Ze ventig procent van de leer lingen doet mee aan de ac tiviteiten. „Een groot succes", beaamt Padmos. Bijzonder is dat niet alleen de leerlingen zich volop kunnen storten op de uiteenlopende acitiviteiten, ook voor de moeders op de overwegend zwarte school is er -op eigen verzoek- we kelijks de mogelijkheid om zich verder te bekwamen in bijvoorbeeld koken en naai en. Ook is er fiets- en com puterles. Padmos gaat elke week met haar dochter naar de schilderles voor ouder en kind. Gouden lijst - Rode kaart Wilt u iemand in het zonne tje zetten of een juist rode kaart uitdelen? Mail naar waterweg@maasstad.nl met de reden voor de nominatie en uw contactgegevens. Mijn feestje Juf getrouwd? Een 6o-jarig huwelijk? Een buurtfeest? U vindt het leuk om deze feest vreugde te delen, dan kunt u de foto kwijt in de rubriek 'Mijn feestje'. Stuur de foto naar waterweg@maasstad. nl. Foto Ook zo'n mooie foto gemaakt waarvan u eigenlijk denkt 'die zou in de krant moeten'? Mail de foto dan naar water- weg@maasstad.nl met een korte begeleidende tekst. SCHIEDAM - Bas (3 jaar) is onderweg naar gymles zijn beer 'Beer' verloren, vermoedelijk in de Dalsumlaan/ Mozartlaan. Vinders kunnen contact opnemen met de familie tel: 06- 18501083, 010-8809886 of e-mail: ingepingetingelinge@gmail.com. Mag ik een Vlaardingse diender van harte complimenteren met het feit dat hij de (lokale) overheid weer 38,- rijker heeft kunnen maken door het verbaliseren van mijn zoon op 15 februari voor het GROTE vergrijp 'het werpen van afval op de bodem', zijnde het weggooien van een KOEKJE. Tsja, als je incognito ter hoogte van de Vlaardingse St. Jozef mavo wacht staat te houden dan heb je altijd wel van die op geschoten jeugd die het één en ander deponeert op de straat. Altijd prijs. In dit geval was de oogst maar 2x 38,-. Ja, deze bromsnor is echt het boegbeeld van het Rijnmond- se/ Vlaardingse politiekorps. Hij is zijn gewicht meer dan in goud waard. Een tip: Hou voortaan de wacht bij een nog gro tere scholengemeenschap en zorg dat je voldoende agenten achter de hand hebt. Gegarandeerd een vaste bron van inkomsten. Voor dit be langrijke en o zo gevaarlijk werk is een salarisverhoging ze ker geen overbodig luxe. Dus politiebonden hou voet bij stuk bij de minister en zeker geen water bij de wijn doen. G. STOLZE UIT MAASSLUIS, EEN IN HET BLAUWE KORPS TELEURGESTELDE VADER maasstad lezersforum JOS WERKMAN (VLAARDINGEN) - Indien een gemeentebe stuur niet op een normale adequate manier het hang jongerenprobleem kan op lossen is het, wat mij betreft geoorloofd andere dwingen de middelen in te zetten om de Vlaardingse burgerij van een gerust gemoed te voor- CHRISTIAN KORENHOF (VLAARDIN GEN) - Hangjongeren verja gen met een irriterend ge luid, typisch iets van deze tijd. Jongelui willen elkaar ontmoeten op straat. Dit kan voor omwonenden overlast geven. In dialoog gaan helpt veelal wel, de meeste jeugd is zo slecht nog niet. Politie en wijkagent moeten hardnek- kige asocialen aanpakken. DIT - Ik vind het wel een grap pig middel. Moet er wel om lachen. Wat ze ook kunnen doen is bezems vertrekken of kleine stoffer en blikjes. En ze dan vragen daar de binnenstad een beetje mee op te ruimen. Kunnen ze tenminste nooit meer zeggen dat ze zich ver velen. ILONA- Tja, ik weet niet zo heel goed wat ik hiervan moet vinden. Aan de ene kant gun je jongeren een plek, aan de andere kant heb je ook te doen met mensen die over last ondervinden van hang jongeren. Als je dat allebei in ogenschouw neemt, vind ik mosquito's een heel aar dig middel om een probleem ..mee opJ£ lossexu SCHIEDAM - De meester en juffen vierden vorige week ge zamenlijk hun verjaardag op obs De Gorzen. In de groepen werden spelletjes gedaan zoals koekhappen, snoepje hap- -peri en stoelendans. (Juf YvonX

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31