journaal Juridische kwesties? Leg ze voor! stad Karakteristieke 'jaren vijftig woningen' Arrangement voor twee aan zee! maasstad weekbladen De schrijvende rechter .a. Unieke lezersaanbieding 125 JAAR MASTREECHTER STAAR! CARAVANS www.corolie.nl CAMPER HUREN? cor olie .É^CÏk stad puzzel T l l L l l ittflt Zo doet u mee! 0909 - 50 50 344 service I 11)3 woensdag 27 februari 2008 - TX96 Mastreechter JröjmJ Staar weekbladen Zaterdag 29 maart a.s. in De Doelen, Grote Zaal, om 20.15 uur viert de Koninklijke zangvereniging Mastreechter Staar haar 125-jarig bestaan met een concert uit haar jubileumtournee. Met ruim 150 actieve zangers is de Staar één van de grootste mannenkoren in Nederland. Aanbieding Lezers van Maasstad weekbladen krijgen nu 5,- korting op de reguliere toegangsprijs, betaalt slechts 19,- i.p.v. 24,- en op vertoon van uw CJP/65+/R'pas betaalt u slechts 14,- i.p.v. 19,-. De kaarten kunt u reserveren bij de kassa van Concertgebouw De Doelen en telefonisch: 010 - 2171717 o.v.v. Actie Maas stad Weekbladen. Ook kunt u telefonisch kaarten reserveren bij de Nationale Theaterkassa 0900 - 9203 (0,45 pm, 7 d.p.w. 8.00-22.00 uur) o.v.v. actie Maasstad Weekbladen. Locatie De Doelen (Grote Zaal) Datum Zaterdag 29 maart 2008 Aanvang: 20.15 uur Kijk voor meer informatie op: www.mastreechterstaar.nl Voorwaarden: aanbieding is niet geldig in combinatie met andere kortingen en geldt zolang de voorraad strekt. Vraag het aan Karin! Met dat motto in gedachten kunnen Maasstad-lezers in 2008 een antwoord krijgen op hun juridische vragen en problemen. Karin is na melijk kantonrechter. VRAAG: Ik heb per l april 2008 mijn baan opgezegd. Mijn werkgever heeft mij di rect naar huis gestuurd met de mededeling dat ik mijn vakantiedagen moet opne men. Ik heb daartegen ge protesteerd. Ik wil doorwer ken en mijn vakantiedagen laten uitbetalen. Ik heb ook nog dagen uit eerdere jaren openstaan, maar mijn werk gever beroept zich op een bepaling in mijn arbeids overeenkomst waarin staat dat ik per jaar maar vijf va kantiedagen mag meene men naar het volgende jaar en weigert ze uit te betalen. Sta ik in mijn recht? KARIN: Hoofdregel is dat de werkgever de vakantie vast stelt volgens de wensen van de werknemer, tenzij daar over andere schriftelijke af spraken zijn gemaakt. De werkgever moet binnen twee weken nadat de werknemer zijn vakantie schriftelijk heeft aangevraagd schrifte lijk bezwaar maken, onder aanvoering van zogenaamde 'gewichtige redenen'. Bij voorbeeld dat teveel men sen op een afdeling tegelij kertijd op vakantie willen. Maakt de werkgever niet op tijd bezwaar, dan is de va kantie vastgesteld volgens de wensen van de werkne mer. Omdat het initiatief voor het vaststellen van va kantie dus bij de werknemer ligt, is het niet mogelijk dat de werkgever de werknemer eenzijdig verplicht om tot het einde van zijn contract zijn vakantiedagen op te no men. In onderling overleg tussen werkgever en werk nemer worden natuurlijk wel vaak zulke afspraken ge maakt. De werknemer vindt het vaak ook plezierig om nog vrij te hebben voordat hij aan een nieuwe baan be1 gint. Over de vakantiedagen uit eerdere jaren is de wet heel duidelijk: vakantieda gen blijven vijf jaar lang gel dig. Daarvan mag niet in het nadeel van de werknemer worden afgeweken. Dit be tekent dat de bepaling in uw arbeidsovereenkomst dat u maar vijf dagen per jaar mag meenemen naar het volgen de kalenderjaar niet rechts geldig is en uw werkgever de opgebouwde vakantiedagen moet uitbetalen. De kleuren zijn licht, de ruimte is royaal en de bouwstijl grijpt terug op de jaren vijftig: platte da ken, hoekige erkers en een strak straatbeeld. Als dat u aanspreekt, dan is het pro ject 5i°6 NB in Rotterdam- Hillegersberg iets voor u. De eengezinswoningen en twee-onder-één-kap wo ningen zijn al verkocht en opgeleverd. Er zijn nog wel appartementen verkrijg baar. Die appartementen bevin den zich aan de Argonau- tenweg en zijn verdeeld over twee gebouwen. De sfeervolle Bergse Dorp straat met winkels, cafés en restaurants bevindt zich op loopafstand. En houdt u van ruimte en natuur? Ga dan eens wandelen langs de nabije Bergse Plassen. Bij elk appartement hoort een parkeerplaats in een deels afgesloten garage. De prijzen van de nog be schikbare appartementen beginnen bij 195.000 euro (v.o.n.), exclusief parkeer plaats. De bouw start naar verwachting in mei. De op levering is eind 2009. Rust, ruimte en veel groen Nieuwbouwproject 5i°6 NB past qua stijl uitstekend bij de bestaande bebouwing. De wijk 110 Morgen, waar Impressie appartementengebouwen 51°6 NB. ontwikkelaar BAM Vast goed het project realiseert, is een karakteristieke jaren vijftig wijk. Het project houdt vast aan de waarden van toen: rust, ruimte, veel groen en platte daken. Meer weten? Bel dan Kol- pa Makelaars, tel. 010 - 4226144 of kijk even op www.komerwonen.nl. Meer nieuwbouw in Rot terdam is te vinden op: www.woneninrotterdam. nl. Voor nieuwe of gebruikte caravans Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 JAZZ OP ZONDAG V.a. zondag 2 maart elke twee weken! weekbladen GOED DOEL '•■'Kiik op'onzê website ^00° alle inforrnat-e LOMMERRIJK Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 www.lommerrijk.nl spiltrap teek dunne plek in weefsel Noorman met ingang 5 gewoonte recht volkomen hetzelfde een papegaai gewicht slechthorend kengetal 7 T besef deel van Azië straat veiligheid 1 talrijk T motorraces in Assen 8 specerij afscheidings beweging dus kortom mouwloos vestje luxe auto later zeer T achterzijde mestvocht zoutachtig Nederlander gerucht Chinees gerecht 6 krantenkiosk een zekere 3 inhoudsmaat waaronder Tete 2 pijn achteraf 4 SS5 9 gemis H111?HiII4lliHzllaIfiI Vul hier de gevonden letters in l|IIen bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Op 100 meter van het strand en aan de voet van de duinen ligt Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. Bovenop het hotel zijn drie luxueus ingerichte suites met duinzicht gebouwd. Met de aanwezigheid van o.a. een king size bed, een minibar en een whirlpool in de kamer. De winnaar krijgt twee overnachtingen in een suite met ontbijtbuffet voor twee personen. Kijk voor meer informatie op www.zuiderduin.nl of bel 072-750 2000. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 27 februari t/m dinsdag 4 maart 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 2: herten. Een weekend of midweek in een Kuierstee op Rekreatiepark 't Kuierpadtien is gewonnen door: A. Vogelaar, Numansdorp. ■©2008-puzzel en win services Onder leiding van diri gent Roger Moens en begeleidt aan de vleugel door Michiel Ballhaus, voert het koor de luis teraars door zijn lange historie. Van 'Hymne an die Musik', dat de Staar 120 jaar geleden voor het eerst uitvoerde, tot het hedendaagse 'The four elements', dat spe ciaal werd gearrangeerd door Dick Kuijs. En natuurlijk ontbreekt 'De twaalf rovers' niet, het stuk waarin de bronzen klankkleur van de Staar bijzonder tot zijn recht komt. Bas-bariton Bèr Schellings is de solist in deze compositie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 35