journaal lUH7 Dj's tussen meesterwerken tijdens Museumnacht Hind laat nummers horen van nieuwe album IN ROTTERDAM m Collegevragen gesteld over RO's toneelstuk Moeders maasstad weekbladen Het thema is 'Set a Light' Eigentijdse opera www.uitburo.nl/rotterdam buro podium woensdag 27 februari 2008 - TX97 ROTTERDAM Het is weer tijd voor de Rotterdamse Muse umnacht. Zaterdag 1 maart openen vanaf acht uur veertig galeries en musea de deuren. Het wordt een spacy nacht met kunstmanen en ruim tevaart in het Nederlands Fotomuseum, creatieve high tech in V2_Instituut voor de instabiele media, futuristisch zwevende cock tails in Salle DEMAIN en Space Marines in het Ma riniersmuseum. Bezoekers kunnen zich alvast voor bereiden op hogere sferen en heel veel (interactieve) kunst, binnen én buiten de deelnemende instellingen. Met het thema 'Set a Light' betrekt de Rotterdamse Museumnacht als enige Museumnacht in Nederland ook de buitenruimte bij het evenement. Studenten van Codarts, Hogeschool voor de Kunsten en musicus Jornt Jan Bras zorgen voor de invulling. De bezoekers vinden hun weg door de nacht van Lichtpunt naar Lichtpunt langs spannen de atmosferen, geluiden en ruimtelijke projecties. Wie zich liever laat leiden, kiest voor een van de ex clusieve Museumnachtrou tes; hypermodern met een De museumnacht staat voor veel spektakel. Op de foto de openingsact van de zesde editie op het plein voor het Nationaal Onderwijsmuseum, foto Rob Kamminga GPS-apparaat of (bijna) ou derwets met een gids van vlees en bloed. Vanwege het succes van af gelopen jaar reikt de Rot terdamse Museumnacht weer de waarderingsprijs 'de Nieuwe Maan' uit aan het museum en de galerie met de meest vernieuwende programma's. Titelverdedi gers zijn Museum Boijmans van Beuningen en V2_In- stituut voor de instabiele media. Use-it Rotterdam is dit jaar voor het eerst aanwe zig tijdens de Rotterdamse Museumnacht. In een klas sieke caravan kunnen de bezoekers van de Rotter damse Museumnacht even tot rust komen. Tijdens een hazenslaapje van maximaal 10 minuten waan je je voor heel even in hogere sferen. De Use-it caravan is te vin den voor de deuren van het voormalig Foto-instituut op de Witte de Withstraat 63. Het museumnacht passe partout, in de vorm van een button met lichtje, geeft toegang tot alle locaties. In de voorverkoop 11 euro. Op de avond zelf 15 euro. De voorverkoop start op 13 fe bruari aanstaande, bij alle deelnemende musea. Kijk voor meer infotmatie en het totale programma op www. rotterdamsemuseumnacht. nl. ROTTERDAM - Passie en over gave staan centraal in 'Een Carmen', gebaseerd op de beroemde opera van Geor ges Bizet. Voor de rol van Carmen koos regisseur Mat- thijs Rümke mezzosopraan Lucia Meeuwsen. Niet alleën is zij een befaamde zangeres, maar ook is zij een krachtige vrouw van in de vijftig. Hier mee geven de makers een kritische knipoog naar onze hedendaagse wereld waarin jong, strak en mooi de norm 'Een Carmen' is op 5 maart te zien in de Rotterdamse Schouwburg. De zinderende opera verhaalt de tragiek van jonge mensen die zich laten meeslepen door verliefdheid en lust. 'Een Carmen' is een raamvertelling waarin hft oorspronkelijke Bizet-ver- haal stevig onder handen is genomen en is verweven met reflecties van een rijpere vrouw. In deze geactualiseerde versie is Carmen een vitale vrouw die van haar onafhan kelijkheid geniet. Zij over peinst haar carrière, maar ook de verschillende facet ten van het ouder worden. 'Een Carmen' van het Het Zuidelijk Toneel is woensdag 5 maart in de Grote Zaal van de Schouwburg te zien. Het begint om 20.15 uur. 1 In mei doet Hind mee aan het Songfestival. „Ik ben opgegroeid met het Songfestival. Ik wil een goed liedje uitzoeken en zorgen dat alles er omheen klopt. Met winnen ben ik niet bezig", zegt Hind. ROTTERDAM - Zangeres Hind toert momenteel met haar nieuwe theatershow 'Half way Home' (reprise) door het land. De voorstelling staat in het teken van haar derde al bum, dat later dit jaar ver schijnt. „Ik laat nieuwe nummers horen, vertel hoe ze tot stand zijn gekomen en met wie ik ze heb gemaakt", legt Hind uit. Na haar eerste twee cd's zijn de nummers voor haar derde album inmiddels uit gezocht: „Pas na de tour gaan we opnemen. Het zal zeker nog een half jaar du ren voor de cd uitkomt. Ik vind het leuk om nu al nieuw materiaal te laten horen en te zien hoe mensen erop re ageren." De carrière van Hind nam een vlucht na haar deelname aan 'Idols' in 2003. Haar al bum 'Around the world' werd goud en ze kreeg een Edison. Na 'Halfway Home' werkt ze nu aan haar derde cd. „Het wordt heel anders. Jonger, frisser en stoerder dan de vorige. Ik voel me nu an ders dan twee jaar geleden. Ik ben een liefhebber van popmuziek en houd er ont zettend van om te dansen. Dat zul je op mijn nieuwe cd gaan horen." Tijdens haar show vraagt ze ook aandacht voor Vluch- tingenwerk Nederland. „Ik vind het verschrikkelijk als mensen geen huis hebben, geen veilige omgeving. Dat was voor mij reden om een samenwerking te starten. Omdat ik meer wilde weten over bepaalde zaken, heb ik een reis gemaakt naar Is raël en Palestina. Die situ atie daar zien we vaak op het nieuws, maar ik wilde wel eens echt weten hoe het daar aan toe gaat." „Natuurlijk vroeg ik me wel eens af wat ik er aan kon doen, maar toen ik daar bij een orkest in het theater zat, zag ik allemaal mensen zit ten met verschillende reli gies. Ik zag dat muziek ver broedert en mensen samen brengt." Over haar reis heeft ze een lied geschreven. In mei vertegenwoordigt Hind Nederland tijdens het Eurovisie Songfestival. „Ik ziet dat als een enorme kans en vind het een eer dat ik Nederland mag ver tegenwoordigen." Ze vindt het onterecht dat het festi val tegenwoordig een 'Bal kanfeestje' wordt genoemd. „Ik ben opgegroeid met het Songfestival. Ik wil een goed liedje uitzoeken en zorgen dat alles er omheen klopt. Met winnen ben ik niet be zig." „Als je ziet hoe men in het Oostblok bezig is met het Songfestival, dat is geweldig. Ik hoop dat ik er mijn steen tje aan kan bijdragen om dit in Nederland ook weer meer te laten worden." Op 7 maart presenteert ze in het pro gramma van Claudia de Bre- ij het lied waarmee ze straks naar Belgrado gaat. Ze wil er nog niets over kwijt: „Dat blijft een verrassing, maar ik ben wel erg benieuwd hoe mensen het vinden." Hind is op 28 februari te zien in het Fortis Theater ad Schie, Schiedam. Daarna o.m. 18/4 Theater Het Kruis punt, Barendrecht en 11/6 oude Luxor Theater, Rotter dam. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-18 ui oude Luxor Theater www.luxortheater.nl RO Theater www. rotheater.n I 010 404 70 70 WMDC 010 24 44 516 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl 010 20 30 203 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). dplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, zal 5-17uur Telefonisch tot 18.00uur. William Boothlaan 8, 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa elke dag geopend van 12-18 uur. Moeders, het toneelstuk van het RO Theater, is onderwerp geworden van een politieke discussie. Na een lovende kri tiek van wethouder Kriens ging de PvdA ermee aan de haal. ROTTERDAM - Moeders, het to neelstuk van 'het RO Theater, is onderwerp geworden van een politieke discussie. Met dank aan wethouder Jantine Kriens, die op haar weblog een lovend stuk over het theater stuk schreef. „Op de terugweg naar huis bedacht ik hoe ik alle opgroeiende Rotterdamse meiden mee zou willen nemen naar deze voorstelling. Beter dan welke lesbrief ook zijn deze vrouwen in staat om hen te la ten voelen dat je geboren bent om vrij te zijn en dat het leven de moeite waard is." Kritiek waar PvdA-partijgenoten Peter van Heemst en Peggy Wijntuin blijkbaar erg gevoelig voor wa ren. Inmiddels ligt op het stad huis een lijst vragen die ze naar aanleiding van Moeder aan het college hebben gesteld. De vragen, in vogelvlucht, zijn als volgt: Wat maakt deze voorstelling zo bijzonder? Wat kunnen Rotterdamse meiden ervan leren? Waarom is het bijwonen van de voorstelling beter dan bijvoorbeeld het uit brengen van een lesbrief? Bent u bereid alle Rotterdamse mei den van 14 tot 17 jaar uit te no digen voor deze voorstelling. Inclusief bijvoorbeeld een feest en debat? Wilt u daar snel een concreet plan voor uitwerken? Kunt u dit inpassen in de aan loop naar Rotterdam Europese Jongerenhoofdstad 2009? De voorstelling Moeders geeft een kijkje in de keuken van de vrouwen die we tegenkomen in onze straat, bij de groenteboer, op zwemles en op het school plein. Rotterdamse vrouwen van verschillende leeftijden en culturele achtergronden. Tijdens het theater bereiden de vrouwen een maaltijd voor die de gasten na afloop mogen nuttigen. De vrouwen snijden en hakken, roeren en bakken; vertellen verhalen aan elkaar en aan het publiek. vr-zo 29/2-2/3 Pfclolddo(3+) onroerende familiemusical van SludiolOO mef Kristel van K3.12,15, lóen 19ü ma-za 3-8/3 20u Herman Ftnkers terug in het theater met zijn programma Na de Pauze doza 28-29/2 en 1 /3 De Lama's zijn met hun improvisatietalenten nog steeds ongekend populair 19.30, 22.0CXj ma 3/3 20.00u Jeans The superspedacular song and dance show with the greatest hits of all times' di 4/3 20.00u Belle Perez Gipsy zit weer boordevol Latino vuur en passie do 6/3 20.00u Jim de Groot de Matangi's De kleine man. Het Nederlandse lied, 1890-1930 yr 7/3 20.00u Do Bounce Comedy Night r wn cvervsddigende Standup Comedians en streefcfance zo 9/3 20.00u Rondje Hollands gezellig inhaken met deze meezingkomedie met Marianne Weber di-do 11-13/3 20.00u Plien Bianco Wie dan allemaal... Als vanouds absurd, fysiek en doldwaas t/m 2/3 20.30u, zo 16u DAKLOZEN ON ICE RO Theater en Vis a Vis. Spectaculaire voorstelling op de Kop van Zuid in LP R in las Fblmas. 'Bruisend spektakel, ontroerend bovendien' (NRQ Laatste week! zo 2/3 20.30u Guinga en Marcus Tardelli €10/ €8 Intieme akoestische Braziliaanse gitaar. Een mix van Braziliaanse, moderne, klassieke en jazz muziek do 28/2 20.00u Leids Cabaret Festival I finalistentour Cabaret za 1/3 20.15u Adam Adam I Nuri Gökasan Toneel Turks Gesproken zo 2/3 14.15u Nat Gras Schaapwei (2+) jeugd dans met naspelen WO 5/3 20 15u Het Echt Rotterdams Open Podium voor amateurs maandfjnale do 6/3 20.15u Berry Lussenburg Sprekend I Cabaret

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 37