journaal Steun voor Nederpop i i «8 J1 Soul, sixties en disco op lustrumeditie van Déja Vu S&bk Steun de vrouw tijdens GoodiesLive! mm Van dervaik vakanties Naast discussie ook plaats voor optredens Ontmoet man achter houtautcf ..1 115 De Musical de 010 - 484 3333 uit ROTTERDAM - Hoewel het goed gaat met de Nederlandse popmuziek, is de grote slag nog niet geslagen. Dat stelt SP-Tweede Kamerlid Arda Gierkens. Daarom organi seert de SP zaterdag de actie 'Steun de Nederlandse Pop muziek' in Rotown. Want, stelt Gerkens: „Er is talent genoeg, maar er zijn te wei nig kansen." Gerkens diende twee jaar ge leden de initiatiefnota 'Oor- strelend en Hartveroverd' in. Popartiesten van eigen bodem moeten volgens de SP een eerlijke kans krijgen, onder meer door de airplay te vergroten en hun promo tie te versterken. De nota re sulteerde onder meer in een 'videoclipfonds', maar echte spijkers met koppen werden volgens de SP niet geslagen. Gerkens pleit nu voor een Nederlands Popmuziek Fonds, waar bands terecht kunnen voor een bijdrage voor zaken als productie, marketing en eindmix. Ook wil zij meer aandacht op ra dio en televisie: „Het beste dat we voor de Nederlandse pop kunnen doen is haar la ten horen. Laat de publieke omroep haar verantwoorde lijkheid nemen en meer van ons onbekend talent laten horen." De SP pleit tevens voor een structurele subsidie voor Musicxport, een succesvol programma voor artiesten die de stap willen maken naar het buitenland. De SP wil dat minister Plasterk hier ruimte voor maakt in zijn nota 'Kunst van Leven'. Op de website van de SP kan iedereen de actie 'Steun Ne derlandse Popmuziek' on dertekenen. De actie wordt onder meer ondersteund door de bands Within Temp tation, Room Eleven, Krezip, Racoon en Moke. Zaterdag gaat Arda Gerkens ih gesprek met popjournalis ten, programmeurs en mu zikanten. Zij doet dit vanaf 21.00 uur in Rotown. Een van de deelnemers is David (el) Pino. Hij treedt tevens op met zijn Rotterdamse band El Pino The Volun teers. De toegang voor deze avond is gratis. i 4 f maasstad weekbladen woensdag 27 februari 2008 TX98 jt m Nederlandse hiphopartiesten Pete Philly Perquisite treden zaterdag 8 maart op tij dens GoodiesLive! ROTTERDAM - Samen met 1325 vrouwen steun betuigen aan VN-resolutie 1325, een re solutie die opkomt voor de positie van vrouwen in con flict- en oorlogssituaties. Praten met sterke vrouwen zoals Froukje Jansen (Llink), Wendy Dubbeld (fotomodel) en Ebru Umar (columniste) en een live talkshow over vrouwenrechten. Dit zijn de ingrediënten van het eve nement 'GoodiesLive!', dat plaatsvindt op zaterdag 8 maart. Ter gelegenheid van Wereld vrouwendag hebben multi- mediaconcept Goodies en ontwikkelingsorganisatie ICCO de handen ineen ge slagen. Er wordt tijdens de avond uitgebreid stilgestaan bij de rechten van vrou wen over de hele wereld, in het kader van de campagne 'Vrouwen staan sterker'. Deze campagne roept Ne derlanders op tot steun aan vrouwen die strijden voor gelijke rechten. Nog steeds worden veel vrouwen onder drukt en mogen ze niet mee beslissen over de toekomst van hun land. Ook is er aandacht voor eer lijke Fair Trade producten, zoals Ben Jerry's ijs, wat uiteraard geproefd kan wor den. Later op de avond is er een optreden van hiphopar tiesten Pete Philly Perqui site. Ook zanger Gabriel Ri- os, bekend van het nummer 'Broad Daylight' treedt op. Het feest wordt afgesloten met een afterparty met, hoe kan het ook anders, vrouwe lijke dj's. GoodiesLive! vindt plaats op zaterdag 8 maart van 19.00 tot 02.00 uur in de Van Nelle Ontwerpfabriek aan de Van Nelleweg 1 in Rotterdam. Mannen ook welkom. Kaar ten kosten 20 euro en zijn te koop via www.goodies. nl/vrouwenstaansterker. De eerste 1325 aanmeldin gen krijgen voor 7,50 euro een speciale handgemaakte bedel en een gratis entree- kaart. Deze bedel staat voor solidariteit tussen vrouwen en kan aan een ketting of te lefoon worden gehangen. ROTTERDAM - In Lataren/ Venster is donderdag 6 maart om 20.00 uur weer een Heldenavond van de Willem de Kooning Aca demie. Gast is dit keer kunstenaar Joost Conijn. De bedenker én bestuur der van de houten auto en zijn zelfgebouwde vlieg tuig. Gedurende de avond kunnen bezoekers meer te weten komen over de held Joost Conijn en zijn drang naar beweging en zoektocht naar de grertsj tussen kunst en techno logie. Joost studeerde aan de Rietveld academie en het Sandberg instituut in Amsterdam. Tijdens zijn studie bouwde hij een 'achteruitrij' fiets en een auto die hij vervolgens op het dak van de school plaatste. Na zijn opleiding maakte hij de 'hout auto' die wereldwijd de aan dacht trok. Ook zijn zelf gebouwde vliegtuig is één van zijn vele experimen ten waar nog steeds over gepraat wordt. Hij won cB Charlotte Kohier-prijs in 2000 en de Cobra kunst prijs Amstelveen 2005. ROTTERDAM - Soul, sixties en disco muziek op één feestlo- catie. Waar vind je dat nog? Nou, in het Maasgebouw. Daar gaan zaterdag 29 njaart de deuren open voor de lustrumeditie van Déja Vu in De Kuip. Zoals voor gaande edities zijn er zalen met muziek uit de jaren '60, '70 of '80 waar van 20 tot 02.00 uur op geswingd kan worden. In de vernieuwde brasserie De Cuyperij speelt de band van 1967; vijf West- Brabantse muzikanten die bij elkaar zijn gekomen om de hippietijd weer te doen herleven. Op de tweede etage van het Maasgebouw, aan de Ernst Happel-zijde, vindt een spetterend discospekta kel plaats onder leiding van het bekende DJ duo Tim en Faab. Tim en Faab gebrui ken nog altijd de ouderwetse originele vinylsingles en lp's met hun oude discomeubel en authentieke verlichting. Reserveer nu voor de beste plaatsen: nieuwe Luxor Theater Rotterdam www.musicals.nl Ze nemen de gasten als het ware mee op een reis door de muziek van toen. Laat je verrassen door dit fantasti sche duo en swing mee op die echte oude disco klas siekers. In de Puck van Heel zaal waan je je even terug in de tijd met de soulmuziek van Shaky Grounds. Deze 12- mans formatie speelt onder andere covers uit de jaren '70 en '80. Van Play that funky music tot aan Sexma- chine zal het dak ervan af worden gedanst. www.dejavuindekuip.nl Déja Vu in De Kuip heeft als motto: dansschoenen aan en de dansvloer op! Vertrouwd, verzorgd en voordelig DUITSLAND BERLIJN 4/5/8-daagse autoreis v.a. 69 Ontdek de bijzondere metropool Berlijn. Hier vindt u tal van musea, mooie ge bouwen en volop winkelmogelijkheden. U verblijft in het 4* Van der Valk Hotel Berliner Ring in een comfortabele kamer en het royale Van der Valk ontbijt is «TALIE/TOSCANE 10-daagse busreis v.a. €399!! nu voor deze busreis naar schitterend Toscane! Ter plaatse brengt u o.a. een bezoek aan de prachtige steden Siena, San Gimignano, Florence, Pisa en Luca. Tevens heeft u tijd om zelf de omgeving te verkennen. Tijdens deze reis verblijft u in het 3* superior Hotel Reglna gelegen In het plaatsje Montecatlni Terme o.b.v. halfpension. Vertrek: 04/07 en 22/08 Zie: www.vandervalkvakantles.nl/bu2t5 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 wmtmt* euto-s iwmottrt- CRUISE NOORSE FJORDEN 11 -daagse cruise met de NISC Armonia v.a. 788!! Deze zeecruise met het 4* schip de MSC Armonia richt zich op de hoogtepunten van het bijzondere land Noorwegen, al varend tussen de fjorden. De route gaat o.a. langs Bremerhaven, Olden, Alesund, Bergen en Oslo. Een onvergetelijke ervaring! Verzorging is o.b.v. volpension. In- en ontscheping in Amsterdam. Vertrek: 05/05 -18/07 - 07/08 - 27/08 Zie: www.vandervalkvakanties.nl/zc107 mmr, 46 96 96 V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 39