Wethouder Groene krijgt taart van Kamer van Koophandel Live talkshow vanuit Bibliotheek Stadserf waterweg Hulp bij belastingaangifte in 2008 bibliotheek gemeente Schiedam Wethouder Maarten Groene nam woensdag namens het college een taart in ontvangst van de Kamer van Koophandel Rotterdam en de ondernemers Chris Coppens en Siep Adolfs. Het college kreeg de taart als reactie op onlangs door het Ministe rie van Economische Zaken Kamer gepubliceerde rapportcijfers over het ondernemersklimaat in Schiedam. Kees Marges van de Kamer van Koophandel: "Het eindcijfer voor het gemeentelijke ondernemersklimaat toont aan dat Schiedam een duidelij ke verbeterslag heeft gemaakt en een voldoende scoort. Ondernemers zijn ook tevreden over de kwaliteit van de dienstverlening in het algemeen en de gemeente scoort eveneens goed op beschikbaarheid van bedrijfsloca ties en bereikbaarheid. De gemeente kende afgelopen jaar een grote groei aan starters en krijgt op dit moment veel waardering voor haar promotie beleid OntdekSchiedam.nu. Wel kan de gemeente de komende tijd nog be ter scoren door aandacht te besteden aan verbetering van de communicatie richting ondernemers." Wethouder Groene vond het een lu dieke actie van de Kamer die hij zeker kon waarderen. "Bij het aan treden van ons college in april 2006 ontmoetten we al kritiek, maar on dervonden we ook bereidheid bij de ondernemers om voor Schiedam de handen ineen te slaan. Dat doen we op de verschillende bedrijventer reinen, dat doen we in de binnenstad Foto: Bert van der Schee en met extra inzet in de verschillende wijken van de stad. Uit het onder zoek van het ministerie blijkt dat we er nog lang niet zijn. De geste van de Kamer van Koophandel motiveert mij om samen met de ondernemers ervoor te zorgen dat we de komende jaren verder op de lijstjes klimmen." In samenwerking met LOOK TV organiseert Bibliotheek Waterweg een live talkshow onder de titel De Schiedamse Stamtafel. Dit pro gramma zal op vrijdag 29 februari a.s. vanuit het theater in Bibliotheek Stadserf worden uitgezonden. De uitzending begint om 21.00 uur en duurt één uur. De opnamen van de Schiedamse Stamtafel kunnen door publiek worden bijgewoond. Gast aan tafel zijn Marjan Holier- hoek van crematorium/begraafplaats Beukenhof, Sander Sonnemans (AD - Rotterdams Dagblad), kunstenares Sarah van der Pols en Don Diego Poeder, oud-wereldkampioen bok sen. Deze Schiedammers worden geïnterviewd door Jan Willem de Boer van LOOK TV en Daphne Meijer van Bibliotheek Waterweg. Zij richten zich vooral op de actua liteit en de persoon en de passie van de gasten. De Schiedamse bibliotheek vervult steeds meer een actieve rol in het openbaar debat en de opinievorming in de stad. Een voorbeeld hiervan is Het Gesprek aan de Schie, dat weer op 7 maart plaatsvindt. Belang stellenden voor het bijwonen van de televisieopnamen door LOOK TV moeten uiterlijk een half uur voor het begin van de Schiedamse Stamtafel, dus om half negen aanwezig te zijn. Ieder jaar vinden veel Schiedam mers het een heel gedoe om belas tingaangifte te doen. Voor mensen die dit te moeilijk vinden is dit vaak reden om hier maar van af te zien. Dit kan vervelende gevol gen hebben voor wie verplicht is aangifte te doen. Het is ook jam mer voor mensen die hierdoor een mogelijke teruggaaf mislopen. Vooral ouderen met een AOW en klein pensioen maar ook personen met een laag inkomen maken kans geld van de belastingdienst terug te krijgen. Veel ouderen hebben hoge ziektekosten zoals medicijnen, de kosten van een bril of een eigen bij drage voor thuiszorg of andere zorg. Bij veel mensen is het niet bekend dat de uitgaven voor ziektekosten deels via de Belastingdienst zijn terug te krijgen. Zelfs zonder ziek tekosten kan bij ouderen sprake zijn van teruggaaf van belastingen. Het Instituut Sociaal Raadslieden heeft in samenwerking met Stich ting Welzijn Schiedam, het Oude renwerk Schiedam en de Belasting dienst invuldagen georganiseerd in enkele wijkcentra en dienstencen tra. Vrijwilligers zijn getraind door de Belastingdienst om te helpen met invullen. Zij worden tijdens de invuldagen ondersteund door me dewerkers van de Belastingdienst. De dagen waarop de belastingaan gifte ingevuld kan worden zijn: 2, 9, 16, 23 april en 7 mei 2008. Aan deze service zijn geen kosten verbonden. Wie kunnen zich aanmelden? Uw jaarinkomen mag in totaal niet hoger zijn dan 25.000,- (zie totaal van uw jaaropgaven). Het vermogen mag niet meer zijn dan 20.000,- per persoon. Voldoet u aan deze voorwaarden en woont u in Schiedam dan kunt u geholpen worden bij het invullen van de aan gifte 2007, óók als u jonger bent dan 65 jaar. Hoe kunt u zich aanmelden? Aanmelden kan bij het Instituut Sociaal Raadslieden op dinsdag tot en met vrijdag tussen 14.00 en 16.00 uur. U kunt alleen telefonisch een afspraak maken via telefoon-1 nummer 2465002. Bij het opgeven moet u behalve uw naam en adres ook uw sofi-nummer opgeven. U ontvangt van de Belastingdienst bericht met een bevestiging van de afspraak. Bent u lid van een vakbond? Dan is het vaak mogelijk door uw organisatie geholpen te worden bij het invullen. Kijk hiervoor in uw vakbondsblad. Wet bodembescherming Beschikking (Loswal 176, Schiekade ongenummerd) Onderwerp Op grond van de artikel 28, 39 en 40 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van Gemeentewer ken Rotterdam, MRO Bodem voor de locatie Loswal 176, Schiekade onge nummerd (postcode 3100 EA), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie P nummer 3231 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een deelsaneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei ding van de melding voornemens zijn te besluiten: om op grond van artikel 39, lid 2 Wbb (onder het stellen van voorwaarden) instemming te verlenen met het saneringsplan; dat het uitvoeren van een deelsanering als bedoeld in artikel 40 van de Wet bodembescherming is toegestaan. Voor de besluitvorming is de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in afdeling 4.1 van de Algemene wet bestuursrecht. Dit betekent dat belangheb benden geen gelegenheid is geboden om hun zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een reactie formeel onder de aandacht te brengen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 27 fe bruari 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het be zwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600073 Monumentenverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 juni 2007: de Monumentenverordening Schiedam heeft vastgesteld, en gelijktijdig de Monumentenverordening 1994 heeft ingetrokken. De Monumentenverordening Schiedam is op 9 juli 2007 ter kennis gebracht van de minister van Cultuur, Onderwijs en Wetenschap. De minister heeft op 14 augustus 2007 medegedeeld dat de verordening niet op bezwaren stuit. Daarmee is de Monumentenverordening Schiedam overeenkomstig artikel 15, tweede lid, van de Monumentenwet 1988 in werking getreden op 3 september 2007. De Monumentenverordening Schiedam kan vanaf 27 februari 2008 gedu rende 4 weken tijdens kantooruren worden ingezien bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4