Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Afval ondergronds: mooi en makkelijk Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Wijkoverleg Schiedam Centrum Wijkoverleg Schiedam Oost www.schiedam.nl Gemeenteberichten 27 februari 2008 nummer 9 Pagina 2 Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 15 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Veranderen van de entree aan de Dirk Durrerstraat 1 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "GTB Terrein en om geving" met de bestemming "verkeersdoeleinden". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze grond geen bebouwingen mogen worden opgericht. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In de algemene vrijstellingsbepalingen, artikel 16 lid 3, van de bestemmings plan voorschriften is bepaald dat burgemeester en wethouders vrijstelling kunnen verlenen voor de bouw van uitspringende gedeelten van bebouwing tot een diepte ten hoogste 2,5 meter. Het bouwplan voldoet aan deze vrijstellingsbepaling en derhalve in aan merking komt voor een vrijstelling ex. artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het plan ligt hiertoe van 28 februari 2008 t/m 10 april 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving Monumentenweg 1988 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 26 juli 2007 is een aanvraag ontvangen van Van Lith Vastgoed B.V. om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Noordvestsingel 81, 3119 DC Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van de achtergevel en het interieur van de voormalige branderij Noordvestsingel 81. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge vraagde vergunning te weigeren. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 27 februari 2008 gedurende zes weken op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of mw. C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191791 010-2191792. Projectnummer: 098-2007 Er is nogal wat veranderd in het ophalen van huisvuil de afgelopen jaren. De metalen vuilnisemmer is al heel lang uit het straatbeeld verdwenen. Kunststof containers zijn er nog wel, net als de bekende grijze huisvuiizakken en hier en daar blokcontainers. Steeds meer wijken worden echter voorzien van ondergrondse containers. "Mooi toch?", vindt Michel van Es, die als chauffeur van IRADO dagelijks door de Schiedamsé straten stuurt om de ondergrondse containers te legen. In de wijken Nieuwland, West en Groenoord zijn ze inmiddels goed ingeburgerd, de ondergrondse con tainers. "Veel beter natuurlijk.", gaat Michel verder, "Vroeger zette ieder een zijn vuilnis voor zijn eigen deur neer en werd er één of twee keer per week opgehaald. Nu kunnen de vuil niszakken zo in de container. Dat is erg makkelijk, want je kunt je afval kwijt wanneer je wilt en je hoeft geen rekening te houden met de ophaal dagen. Bovendien ziet de straat er een stuk opgeruimder uit en je hoeft er ook niet ver voor te lopen." In de wijken waar al ondergrondse con tainers zijn geplaatst, zijn de meeste bewoners het roerend met hem eens, al was het in het begin misschien even wennen. Toch valt er nog wel wat te verbe teren, denkt Michel. "Eigenlijk zijn er twee dingen die het werk voor ons soms lastig maken. Niet in elke straat is even veel parkeerruimte. Soms zie je dan, dat mensen hun auto precies voor een container neer zetten. Misschien denken ze dat ze In een serie artikelen belichten we elke maand een onderwerp rond het omgaan met afval. Hoe wordt afval ingezameld in Schiedam? Wat kan er beter en wat doen de gemeente en IRADO daaraan? op die plaats toch niemand hinde ren, maar wij hebben er juist last van. Het kost dan echt veel moei te om bij de container te komen." De wagen waarmee de containers uit de grond worden getild om ze te legen beschikt over een hydraulische arm, die met een afstandsbediening kan worden bestuurd. "Het is nog best een precies werk om de contai ner met de arm uit de grond te lichten en 'm na het legen weer op de juiste plaats te laten zakken. We hebben daar in het begin veel mee geoefend, want het is natuurlijk geen speelgoed. Alles moet wel heel blijven!" Wat helaas ook nog wel eens voor komt, is dat grofvuil dat niet in de container thuishoort rond de contai ner wordt neergezet. Michel en zijn collega's kunnen dat afval niet mee nemen, waardoor het op straat blijft liggen. Bovendien moet de rommel eerst worden verplaatst voordat de container kan worden geleegd. "Las tig voor ons, maar het is ook helemaal niet nodig. Grofvuil kun je zes da- Hl Foto: Jan van der Ploeg gen per week naar het afvalbrengsta- tion op de Van Heekstraat brengen. Of je kunt via de website van IRADO een afspraak maken om het te laten ophalen. En als je geen internet hebt is het natuurlijk ook nog steeds mo gelijk om te bellen voor een afspraak. De grofvuilwagen komt dan op het afgesproken tijdstip om de spullen op te halen. Op die manier blijft het afval niet langer dan nodig op straat liggen en voorkom je zwerfvuil." "Voor wie bang is een forse rekening te krijgen voor het laten ophalen van grofvuil is er een geruststelling: Het ophalen van grofvuil is in Schiedam tot een maximum van 1 kuub gratis. Voor puin, sloopafval, asbest e.d. gel den aparte regels. Kijk hiervoor op www.irado.nl. Daar kunt u ook terecht voor het maken van een af spraak om grofvuil te laten ophalen. Gooi grofvuil in ieder geval dus niet zomaar op straat, al is het maar om Michel een plezier te doen." Het wijkoverleg van de wijk Nieuw land zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 11 maart 2008 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: het verslag van de vorige verga dering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen en voortgang Buurt- schouw. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Daphne Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl. Bewoners van de wijk Nieuwland zijn van harte welkom. Het wijkoverleg van de wijk Centrum zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 11 maart 2008 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerk straat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: het verslag van de vorige verga dering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, dhr. Hüseyin Kalyoncu. tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Bewoners van de wijk Centrum zijn van harte welkom. Tel.: (OIO) 246 55 55 Fa*: (OIO) 473 70 21 E-mail: info@Pchiedam.nJ Informatienummer stadswinkel* (03JÖ) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 1 Tel.: (OIO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 13100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 10 maart 2008 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: het verslag van de vorige verga dering, stand van zaken actie plan "Oost voor elkaar", krediet overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Bewoners van de wijk Oost zijn van harte welkom.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5