Gemeenteberic :ht SÉÏÏiïiMi Tips om inbraken te voorkomen Paasactie weekmarkt Schiedam Centrum J&L. gemeente Schiedam t f gemeente Schiedam Verhuisbericht Afdeling Educatie gaat op vriidaa 29 februari 2008 verhuizen. Nieuwe Locatie: Stadskantoor Schiedam Postadres Bezoekadres Postbus 1501 Stadserf 1 3100 EA Schiedam 3112 DZ Schiedam Telefoon algemeen secretariaat: 010-2465998/24659999 E-mail: educatie@schiedam.nl (Alle telefoonnummers/e-mail adressen zijn ongewijzigd) - Wij staan vanaf maandag 3 maart 2008 weer tot uw beschikking De politie vraagt uw aandacht voor het volgende: Woninginbraken Het is het wijkteam van de poli tie Schiedam-Noord opgevallen, dat er de laatste tijd weer regelmatig woninginbraken plaatsvinden, voor namelijk in de (portiek)flats. De wo ninginbraken vinden veelal in de middag plaats. Wij adviseren u om uw waardevolle spullen uit het zicht te plaatsen en om bij uw voordeur een anti-inbraak strip te plaatsen. Dit geeft natuurlijk geen zekerheid dat er bij u niet wordt ingebroken, maar het verlaagt het risico dat u slachtoffer wordt van een inbraak. Sluit ook de portiekdeur bij aankomst of vertrek. Als u vreemde personen in het portiek of op de gale rij ziet, waarschuw dan onmiddellijk de politie. Diefstallen uit auto's: Ook het aantal diefstallen uit auto's blijft doorgaan. Veelal worden na vigatiesystemen, laptops-of autora dio's uit de auto's weggenomen. Ook hierin is het advies van de politie om uw waardevolle spullen uit uw auto te halen. Dit verlaagt het risico dat u slachtoffer wordt van diefstal uit uw auto. Diefstal van auto-emblemen: Sinds begin 2008 krijgt de politie redelijk veel meldingen over dief stal van auto-emblemen (merken). De diefstal van een auto embleem veroorzaakt veelal lakschade aan de auto. Helaas doet nog niet iedereen van deze diefstal aangifte. We ver zoeken u om hier wel aangifte van te doen, zodat we gerichter naar een dader(s) kunnen zoeken. Mocht u een onbekend persoon bij uw of andermans auto zien staan en het vermoeden hebben dat deze bezig is met een vernieling of dief stal, dan kunt u op dat moment het alarmnummer 112 bellen. De politie zal dan zo spoedig mogelijk een on derzoek instellen. Mocht u er later achter komen dat u slachtoffer bent geworden van een vernieling of diefstal, dan kunt u aangifte doen bij het politiebureau in Schiedam of u kunt via internet aangifte doen op www.politie-rijn- mond.nl. Een veilige straat of wijk daar zor gen we samen voor! Tips preventie woninginbraak: Bekijk uw woning kritisch; hoe gaat u naar binnen wanneer u uw sleutels vergeten bent (een inbreker kijkt met dezelfde ogen). Laat niet zien dat u weg bent, geef uw woning een bewoonde indruk. Laat 's avonds (eventueel met be hulp van een tijdschakelaar) ver lichting branden. Sluit uw deuren en ramen altijd af (ook al bent u maar even weg). Laat geen sleutels aan de binnen kant in het slot zitten. Laat de sleutels niet in het zicht liggen of hangen maar berg ze op. Laat geen sleutels in jassen aan de kapstok zitten. Let daarbij ook op uw autosleutels. Maak van uw woning geen etalage; berg waardevolle spullen op en wees creatief in het vinden van een veilige opbergplek. Overweeg een buitenlamp boven uw vóór- en/of achterdeur. Verwijder opklimmogelijkheden zoals ladders en kliko's. Verstop bereikbare deuren en ra men van uw huis niet achter bo men, schuttingen, schuurtjes of andere obstakels. Wanneer u twijfelt aan de kwaliteit van uw sloten op ramen en deuren, vraag advies bij de vakhandel. Kijk op www.politiekeurmerk.nl. Verder: Besteed extra aandacht aan per sonen of auto's die zich verdacht ophouden in de wijk (noteer indien mogelijk kentekens van auto's of bromfietsen) Wees alert op verdachte personen in de poorten en gangen achter de woningen. Wees scherp op bijzondere gelui den, zoals brekend glas, klopge- luiden of andere geluiden die mo gelijk te maken hebben met een inbraak. Reageer direct wanneer verlich ting met een bewegingsmelder aan springt. Maak 's avonds eens wat vaker een rondje in uw buurt, geef uw ogen en oren dan extra de kost. Loop eventueel ook eens door ach terpaden en brandgangen. Wanneer de brandgangen erg don ker zijn, overweeg met uw buren daar verlichting aan te brengen. Wanneer u verdachte omstandig heden waarneemt, bel dan onmid dellijk het alarmnummer van de politie 112. De ondernemers op de weekmarkt in het centrum van Schiedam wensenualvastvroiijke paasdagen. De komende drie vrijdagen ont vangt u bij elke aankoop een bon. Bewaar die bonnetjes goed, want op vrijdag 21 maart krijgt u tegen inwisseling van 10 bonnetjes een doosje paaseitjes cadeau. De actie loopt zolang de voorraad strekt. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 1 februari 2008: Paulus Potterstraat, voor pand nr. 41, 3117XB Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 22 februari 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte (a.i.), R.T.A. van der Zwan Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvragen van 18 februari t/m 19 februari 2008 Stadhouderskade Willem BAM Milieu geheel slopen van een de Zwijgerlaan, 3116HB betonnen put Polderweg 118, 3125 KE G. Kromkamp woning slopen Verleende sloopvergunningen Verzonden 21 februari 2008 Mariastraat 4A t/m 10D, Woonplus Schiedam slopen van tien 3117 NL Projecten woningen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, pen dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3. APV - Schiedam 2005 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciële standplaats met een oppervlakte van 10m2 op de vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, met een verkoopwagen in de St. Liduinastraatvoor het verkopen van vis en overige visproducten. Verzenddatum besluit: 22 februari 2008. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, tel. 010 -2191762.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6